O ile szybciej jest z buforem?

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

O ile szybciej jest z buforem?

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 5 lip 2019, o 08:21

Ostatnio jechałem pszenicę proces bez bufora nie licząc rozgrzewania ponad 2h dłuższy. Koszmar.
Ja nie wiem czy tak trudno zrozumieć że 2kW są stale wpięte a 4kW idą przez SKN i pomimo że na wyświetlaczu jest 0kW i tak jest załączone 2kW.
Dodatkowo nic się nie zmienia pracy równoległej Paweł nie rozumie.
arcii111

Re: O ile szybciej jest z buforem?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 08:31

Koszmar to jest operator.
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 5 lip 2019, o 08:33

@arci111
Tak myślałem. Nie zrozumiał nic z tego co piszesz. On ma swoje zdanie.
Ziemia jest płaska i basta!!!!
lizard

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 10:06

@arci111 on po prostu nie chce zrozumieć. Jak by zrozumiał i w końcu przyznał rację to wiesz co by było :głupek: . On musi udawać bo inaczej jak prowadzić forum bez gównoburzy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 10:15

No dobra, powiedzcie teraz dlaczego waszym zdaniem z buforem jest szybciej o 2 godz.?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 5 lip 2019, o 10:16

Jednak nie dogonił ogona...
lizard

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 10:45

Przecież już ci pisałem że bez bufora przy temp 96 w zbiorniku jyż musiałem zejść na max 25 ml gdzie z buforem odbieram pełną pręgkością do 100 w zbiorniku. Do tego chcąc odebrać jak najwięcej utrzymując stabilną 10 półkę trzeba nawet zejść jeszcze niżej jak 25 ml bo przy rektyfikacji nastawy przekroczenie 98 w zbiorniku z utrzymaniem 10 półki jest bardzo trudne. A z buforem nie ma tej trudności i to nam daje przewage około 2 godzin na procesie. To że nie muszę redukować do samego końca a pierwsze zamknięcie ez w moim przypadku przeważnie jest ostatnim. Zrozum w końcu że te gadżetu dają naprawdę duże kożyści. Zapomniałem ci jeszcze napisać że bufor super zatrzymuje pogon ale to już było wałkowane w innym temacie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 11:26

Nic w przyrodzie nie ginie, aby bufor się napełnił i utrzymywał stan musisz pracować tak aby flegma spływała na sam doł (praca z nadrefluksem) bo inaczej bufor będzie pusty i na koniec nic nie odda.
Nie zgadzam się także z tym, że bufor zatrzymuje pogony. Do tej pory nikt nie potrafi mi wyjaśnić w jaki sposób niby to robi. Stała temperatura nie oznacza przecież że syfy nie idą.
Bufor to nic innego jak drugi zbiornik/odstojnik wyżej, jak ja opróżnię dolny zbiornik (keg), Ty masz jeszcze górny (bufor) do wygotowania.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 11:46

Ty naprawdę jesteś tępa dzida? Czy po prostu nie czytasz co się do ciebie pisze? Czy robisz to specjalnie żeby posty nabijać? No dobrze jeszcze raz spokojnie:

Zdaje się arci albo mariusz napisali post jak to się dzieje że bufor zatrzymuje pogony poszukaj sobie bo ja jestem na mobilnym i nie mam jak. Ale podpowiem ci, w buforze na koniec jest 95-96 stopni mówi ci to coś. Czy przy 95 w zbiorniku idą ci już pogony?

No a u ciebie flegma nie spływa na sam dół? To u ciebie i opws nic nie wraca zbiornika? Poza tym zdaje się od zawsze zalecasz pracę z nadrefluxem czyż nie? W takim przypadku bufor idealny pod twoje zalecenia.

No i twoja teoria o 2 zbiornikach to kolejny przykład że nic nie rozumiesz co się do ciebie pisze. Już ci to lizard tłumaczył w 3 przykładach że proces możesz poprowadzić tak że bufor wygotujesz szybciej ja zbiornik, możesz wygotować go później jak zbiornik i możesz równocześnie ze zbiornikiem i o taką rektyfikacje nam chodzi i tak on wygląda w moim przypadku 100 w zbiorniku 95 a to jest efekt znajomości sprzętu i odpowiednio dobranej pojemności bufora do zbiornika i kolumny i odpowiedniej prędkości odbioru. Więc twoje stwierdzenie o konieczności wygotowania bufora po zbiorniku jest nieprawdziwe i udowadnia że nie masz zielonego pojęcia jak działa kolumna z buforem.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 12:56

Proszę specjalnie for you:

arcii111 napisał(a):Widzę Pawle brak dobrej woli by zrozumieć o co chodzi. Pary z kega mają nawet 99.5* przechodzą przez wypełnienie bufora które jest chłodzone zebranym płynem. Na daszek bufora spływa flegma która jest dużo chłodniejsza od od par z kega które się skraplają ogrzewając bufor i trafiają nie do kolumny tylko do bufora gdzie mieszanina pogonów czeka do końca procesu. Z bufora odparowuje mieszanina par do 96*. Czy czujesz pogony prowadząc proces przy 96* w kegu? A przy 98* w kegu?.
Pogony pchają się do kolumny ok te co mają temp wrzenia wymieszane z wodą alkoholem poniżej 96* blokuje je równowaga para ciecz kolumny utrzymywana w ciągu procesu. Oraz niższa temperatura bufora. Na sam koniec 10 cm nad buforem skok o 0.2 i koniec.
Jeśli zwolnię odbiór w procesie to mogę zakończyć proces poniżej 90* w buforze. Ale nie mam takiej potrzeby.
Co bym nie napisał i tak zanegujesz masz własne zdanie ok. Fajnie jeśli mógłbym dyskutować z praktykiem nie tylko z teoretykiem gawędziarzem

Wystarczy trochę dobrej woli i zrozumienie fizyki podstawowej. :D

Wróć się do tego tematu i przeczytaj go jeszcze raz.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 12:59

Jak się robi metodą SMP to flegma nie wraca aż do zbiornika i bufor pewnie by się nawet nie napełnił.

W przypadku dwóch zbiorników to włóż termometr do bufora i tam mierz temperature bo to jest ostatni zbiornik i wtedy sprawdzaj sobie te Twoje 95 st.
Ja wcale nie mierzę temperatury w zbiorniku bo i po co?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 5 lip 2019, o 13:06

siedestyluje napisał(a):Jak się robi metodą SMP to flegma nie wraca aż do zbiornika i bufor pewnie by się nawet nie napełnił.
Pozdr. Paweł.

Wymyśliłeś to na potrzeby chwili? :lol:
Co blokuje flegmę by nie spływała do zbiornika w SNP prawa fizyki?
arcii111

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 13:09

siedestyluje napisał(a):Jak się robi metodą SMP to flegma nie wraca aż do zbiornika i bufor pewnie by się nawet nie napełnił.

OMFG a co to jest SMP i brak wracającej flegmy? To jakaś twoja nowa metoda? Coś mi się wydaje że próbujesz uciec od głównego wątku.

siedestyluje napisał(a):W przypadku dwóch zbiorników to włóż termometr do bufora i tam mierz temperature bo to jest ostatni zbiornik i wtedy sprawdzaj sobie te Twoje 95 st.

Widzisz w przeciwieństwie do ciebie ja mierzę temperaturę w zbiorniku i buforze i to w miarę dokładnym termometrem i wiem co mówię a wszystko co piszesz i twoje chore teorie są nieprawdą.

Powtórzę jeszcze raz przy prawidłowym prowadzeniu procesu bufor wygotowywuje się równocześnie ze zbiornikiem więc wszystkie twoje teorie można o kant :dupa: . I tyle w temacie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 13:18

arcii111 napisał(a):Wymyśliłeś to na potrzeby chwili? :lol:
Co blokuje flegmę by nie spływała do zbiornika w SNP prawa fizyki?

Full otwarty zaworek w głowicy ;) Koalak ma nowy sposób rektyfikacji SMP, w którym nie ma wracającej flegmy. :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Już dawno mnie tak nic nie rozbawiło.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 13:20

Aby bufor się wygotowywał musisz go napełnić, ja nie mam ochoty tracić na to czas.

Flegma przecież wraca, ale jak się robi metodą SNP to nie do samego dołu.

Pozdr. Paweł.

ps Nie musisz pisać post pod postem. Masz 15min na edycję.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 13:34

Co to jest SNP? A siędestyluje się nie pierdoli tak?

siedestyluje napisał(a):Aby bufor się wygotowywał musisz go napełnić, ja nie mam ochoty tracić na to czas.

Czyli prowadzisz proces na zdestabilizowanej kolumnie bez zachowania praw fizyki i bez kontroli nad refluksem. A powiedz mi jak to zaobserwowałeś że flegma nie wraca do zbiornika, masz pusty dół z wizjerem czy rentgen w oczach? Lub jak to wygląda że co? Flegma spływa tylko do połowy kolumny? Czy to czasem nie jest jak ty to nazywsłeś pompowanie? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Przecież chłopie przeczysz sam sobie i ogłaszanym tu na forum prawom fizyki.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 13:36

Co to jest SNP? A siędestyluje się nie pierdoli tak?

siedestyluje napisał(a):Aby bufor się wygotowywał musisz go napełnić, ja nie mam ochoty tracić na to czas.

Czyli prowadzisz proces na zdestabilizowanej kolumnie bez zachowania praw fizyki i bez kontroli nad refluksem. A powiedz mi jak to zaobserwowałeś że flegma nie wraca do zbiornika, masz pusty dół z wizjerem czy rentgen w oczach? Lub jak to wygląda że co? Flegma spływa tylko do połowy kolumny? Czy to czasem nie jest jak ty to nazywsłeś pompowanie? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Przecież chłopie przeczysz sam sobie i ogłaszanym tu na forum prawom fizyki.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 14:32

Przecież prawa fizyki wyźnie mówią, że do uzyskania mocy spirytusu wystarczy ok. 10 połek. Powiedzmy, że drugie tyle damy na zapas i po co więcej?
Jakość to umiejętność oddzielenia gówna od etanolu a nie ilość połek bo połki same w sobie nie oczyszczają Ci destylatu z niepożądanych związków.
Możesz mieć kolumnę i dwa metry jak nie potrafisz jej obsłużyć to naciągniesz smrodu. Tak, czy nie?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 14:45

Nie odpowiedziałeś na żadne zadane przeze mnie pytanie z poprzedniego postu więc:

boxer1981228 napisał(a):Czyli prowadzisz proces na zdestabilizowanej kolumnie bez zachowania praw fizyki i bez kontroli nad refluksem. A powiedz mi jak to zaobserwowałeś że flegma nie wraca do zbiornika, masz pusty dół z wizjerem czy rentgen w oczach? Lub jak to wygląda że co? Flegma spływa tylko do połowy kolumny? Czy to czasem nie jest jak ty to nazywsłeś pompowanie?

1.Czyli prowadzisz proces na zdestabilizowanej kolumnie bez zachowania praw fizyki i bez kontroli nad refluksem.

2.A powiedz mi jak to zaobserwowałeś że flegma nie wraca do zbiornika, masz pusty dół z wizjerem czy rentgen w oczach?

3.Lub jak to wygląda że co? Flegma spływa tylko do połowy kolumny? Czy to czasem nie jest jak ty to nazywsłeś pompowanie?

Najpierw odpowiedzi poproszę nie ma matactwa.

Im więcej półek tym lepiej. Masz więcej czasu na reakcje, % to nie wszystko. Długa rura wybacza więcej. Masz dużo miejsca na rozfrakcjonowanie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 14:49

Poproszę najpierw odpowiedz na moje pytanie aby był porządeczek.
siedestyluje napisał(a):Możesz mieć kolumnę i dwa metry jak nie potrafisz jej obsłużyć to naciągniesz smrodu. Tak, czy nie?
Pozdr. Paweł.

ps. Chodzi o to, że jak robisz np po razie to połki chociaż miałbyś ich nie wiadomo ile to Ci same w sobie nie oczyszczą destylatu z zanieczyszczeń. Zgadzasz się z tym?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 5 lip 2019, o 14:59

Ciemno to widzę. Tego ogona nie dogonisz nigdy.
lizard

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 15:15

Oczywiście że jak operator :dupa: to i 10m kolumna ze złota nie pomoże. Ale da dużo więcej miejsca na błędy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 15:23

Powiedz mi jeszcze jakie błędy masz na myśli? Ba za Chiny ludowe nie wiem o czym mowa. Jakiś przykład podaj może.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 lip 2019, o 15:25

Np spóźni się z korektą na 10 półce.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 lip 2019, o 15:35

:lol: :lol: :lol: :lol: Gdzie tu jest błąd??????????//////// :yyyy: :yyyy: :yyyy:
Na reakcję przecież masz od cholery czasu.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.