Zdrowe odżywianie to nie

Porozmawiajmy o zdrowym odżywianiu, zdrowym stylu życia i aktywności fizycznej.

Zdrowe odżywianie to nie

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 cze 2019, o 08:03

jedzenie tylko zdrowych produktów. Zdrowe odżywianie to dobieranie właściwych produktów.

Zostałem zhejtowany za to, że kupuję w Biedronce, ale przecież nie ma to znaczenia gdzie się kupuje. Możecie sobie i sami uchodować kurę, kaczkę, świniaka, marchew, cebulę ect a i tak można być otyłym przecież. Co nie? Tak na marginesie to przecież w Biedronce niektóre produkty są bardzo dobre jakościowo.
Rozmawiajmy o tym jakie najbardziej wartościowe produkty wybierać i jak je łączyć, a nie o tym co jest bio a co nie bo to ma drugorzędne znaczenie.
Pozdr. Paweł.

ps. Co dziś było na śniadanko? :)
siedestyluje

Re: Zdrowe odżywianie to nie

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 21 cze 2019, o 10:32

siedestyluje napisał(a):Możecie sobie i sami uchodować kurę, kaczkę, świniaka, marchew, cebulę ect a i tak można być otyłym przecież. Co nie?

Paweł, zdrowe odżywianie nie ma aż tak wiele wspólnego z byciem otylym. Możesz się stolowac w mc donaldzie i być szczuplym.

Mariusz
P.s. Ja jeszcze leżę w łóżku, śniadanie zjem za jakąś godzinę :D :cwaniak:
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 cze 2019, o 10:42

I tu się z Tobą nie zgodzę. Otyłość mówi Ci właśnie tym, że niewłaściwie się odżywiasz.
Jak ktoś ma dobre geny i ciężko pracuje może nie patrzeć na to co je. Ale wiem jedno, wiem to po sobie, zdrowe jedzenie to podstawa aby dobrze się czuć i być szczupłym. Kiedyś warzyłem ponad 100kg i było mi z tym zle. Teraz warzę o 20kg mniej i jem bardzo dużo i to jest to!
Pozdr. Paweł.
ps. No to co na drugie śniadanko masz w planach? :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 21 cze 2019, o 11:00

Otyłość zdecydowanie mówi, że źle się odzywiasz, ale przede wszystkim mówi o tym, że jadłeś więcej kalorii niż Twój organizm potrzebował. Można z kolei jeść niezdrowo, a być szczuplym.

Mariusz
P.s. Jeśli chodzi o śniadanie to dzisiaj bez szaleństw, zrobię sobie jajecznice z cebulą jarmużem i szpinakiem ;)
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 cze 2019, o 11:32

Mariusz. Jest jeszcze coś takiego jak puste kalorie, ważne aby nie jeść zapychaczy. Jak zjesz nadmiar dobrych produktów to nie przytyjesz, wiem to aktualnie po sobie. Jem dużo i nie tyję, a kiedyś tyłem.
Jajka są bardzo zdrowe :spoko: ale nawet takie głupie jajka to trzeba umieć usmażyć. Co nie?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez JanLboRodo » 21 cze 2019, o 11:37

Ty nic, kompletnie nic nie wiesz o zdrowym odżywianiu :!:
JanLboRodo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 cze 2019, o 13:49

Za to ty wiesz wszystko o konstruktywnej krytyce :brawa:
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 21 cze 2019, o 15:01

siedestyluje napisał(a):Jajka są bardzo zdrowe ale nawet takie głupie jajka to trzeba umieć usmażyć. Co nie?
Pozdr. Paweł.

Tego nie wiem, ja po prostu daje trochę oleju rzepakowego tloczonego na zimno, podsmażam cebulę, jeszcze dorzuciłem paprykę i później zielsko o którym pisałem, a na koniec wbilem jajka. Czy dobrze usmazylem? Nie wiem, tak robię zawsze. Ja jakoś nie staram się na siłę zdrowo odżywiać, jem to co lubię i na co mam ochotę.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez 00Jor » 21 cze 2019, o 15:10

Koalak, przecież ty żadnej krytyki nie przyjmujesz i zawsze obracasz kota ogonem, to po co ci pisać coś konstruktywnego jak i tak wszystko wiesz najlepiej? Jedz sobie dalej szprycowane mięso z pierdonki i skończ się ośmieszać pisząc o zdrowym odżywianiu.
00Jor

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 cze 2019, o 15:12

Cały pic polega na tym, że im mniej jajka ścięte tym zdrowsze. To podstawa! Dodatki to sprawa gustu/smaku.
Osobiście preferuję tłuszcz nasycony, uważam, że jest zdrowszy (smalec, słonina, boczek......) Do jajek jak i do wszystkiego dużo warzyw i tylko troszkę chleba razowego lub innego z błonnikiem, zero białego.
Tłuszcze naturalne są mega zdrowe, trzeba tylko umieć je spożywać czyli dodawać coś do jedzenia co pomaga w ich trawieniu.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 22 cze 2019, o 09:43

A ja tam ścinam sobie jajko jak chcę, a do tego jem białe pieczywo - bo lubię.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 cze 2019, o 10:11

Jak miałem Twoje lata to też nie zwracałem na to uwagi, pakowałem wszytko jak do śmietnika. Młody organizm więcej wybacza.
Białe pieczywo to zapychacz, nie wiele organizm z tego korzysta. Najlepsze jest to, że mąka z polskich młynów, tylko nikt się już nie zająknie skąd te młyny biorą pszenicę.

Ja na śniadanko preferuję dużą kromkę chleba gruboziarnistego, masełko i gruuuuuubo sera typu Almette, szczypiorek, lub cebula na wierzch i wraz z tym zjadam jeszcze przeważnie paprykę surową, lub inne warzywo, a na koniec garść pestek z dyni. W ten sposób dostarczam dużo cennych składników odżywczych i witamin. Jedzenia nigdy nie popijam, dopiero po godz kawa.
Jajeczka na boczku to raczej na drugie śniadanko. :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do ZDROWE ODŻYWIANIE