Powinni tego zakazać!

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Powinni tego zakazać!

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2019, o 12:16

Wczoraj widziałem reklamę w telewizorni i aż krew mnie zalała. Jakieś mądre wymyślili lody w tubkach. Masakra jakaś! Nie dość, że faszerują człowieka cukrem oraz różnymi konserwantami to jeszcze im mało i środowisko muszą przy okazji zanieczyszczać. Ja pier..ole, co jak co, ale loda to chyba można zjeść z patyka lub na wafelku!
Pełno plastiku pływa w ocenach i wala się po lasach, ect...... a dla korporacji tylko zysk sie liczy. Smutne to bardzo.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Powinni tego zakazać!

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 15 maja 2019, o 13:40

Paweł, zauważ, że większość rzeczy jest w opakowaniach plastikowych. Od lodów, serków, twarożków, przez batony, chipsy, na wodzie i mleku kończąc więc nie wiem, dlaczego akurat tak na te lody reagujesz.

Chociaż muszę przyznać, że też jestem zwolennikiem materiałów biodegradowalnych i wkurza mnie, że jest tyle plastiku. Chociaż słyszałem, że już niedługo w Unii będą zakazane torebki plastikowe więc jakiś postęp jest.

Myślę, że z biegiem lat to wszystko będzie się poprawiać, coraz więcej jest samochodów elektrycznych, tylko jeszcze fajnie, gdyby cała energia elektryczna była wytwarzana w sposób ekologiczny, ale na to potrzeba dziesiątek, może setek lat. Niemniej myślę, że kiedyś ludzkość do tego dojdzie :D

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2019, o 14:09

No bo akurat z lodami to można sobie poradzić i bez tej tubki, co to za przyjemność jak nie można sobie polizać? :P W niektórych przypadkach zanim wejdą opakowania bio wystarczyłby mądre regulacje prawne, np zakaz pakowania w małych opakowaniach poniżej poł litra. Śmieci z tego więcej jak jedzenia.....

Tylko, że zanim do tego ludzie dojdą to to co już naprodukowali zostanie na wieki. Widziałeś w TV co wieloryb miał w brzuchu?
To już chyba lepiej to palić niż wyrzucać, przy okazji będzie prąd do samochodów.... Tylko palić przez jakieś filtry aby zminimalizować zatruwanie. Lepiej tak spalić niż na hałdach i jeszcze strażacy za nasze podatki muszą gasić śmieci przywiezione z zagranicy. Qurwa! gdzie ci rządzący......
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 15 maja 2019, o 17:49

W tv nie widziałem, bo ja nawet telewizora nie mam, ot takie czasy się porobiły :smile:
Jednak wiem o czym mówisz, bo czytałem na ten temat artykuł w internecie, że w żołądkach ryb znajdowany jest mikro plastik. W dzisiejszych czasach cały czas rosnącego konsumpcjonizmu niestety odpadów jest coraz więcej. Nie jest łatwo to ogarnąć ani nadążyć z regulacjami prawnymi...

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 maja 2019, o 08:15

W Niemczech płacą za butelkarki plastikowe. Momentalnie by ludzie lasy posprzątali. Dlaczego u nas tego nie wprowadzą? Powinni ustawę w ciągu jednej nocy zrobić tak jak dziś dla pedofil. Można? Można, tylko trzeba chcieć.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 maja 2019, o 10:15

No i zobacz Mariusz. https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ia/lpym15p chyba mnie posłuchali :)
Pozdr. Paweł.,
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 20 maja 2019, o 11:02

Z jednej strony to dobre rozwiązanie, ale z drugiej kiepskie, bo po to mamy kosze na śmieci z segregacja, żeby tam wyrzucać plastiki, a nie nosić spowrotem do sklepu co jest nie oszukujmy się, dość kłopotliwe i dla nas i dla samego sklepu.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez zbisz » 20 maja 2019, o 11:26

Tym bardziej przy kaucji 10groszy. Koalak poczytaj ze zrozumieniem komentarze pod tym "artykułem" to może ci się co nieco rozjaśni.
zbisz

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 maja 2019, o 12:54

Mariusz, no myśl trochę. Przecież po wejściu ustawy nikt Ci nie będzie zabraniał nadal wyrzucać czytaj segregować.
A kto nie ma na piwo posprząta lasy, łąki, plaże, rowy, ect....
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez 00Jor » 20 maja 2019, o 13:24

Koalak, no myśl trochę. Nawet żule się nie będą po 10groszy zginać. Już cię widzę jak dylasz do sklepu z pustymi plastikami na wymianę :lol:
Ustawa ma na celu wydojenie większej kasy od społeczeństwa na kolejne rozdawnictwo typu "coś tam +" i nic więcej, po prostu zwykły obywatel zapłaci dodatkowo za opakowanie, a rządzący będą piać z zachwytu, że dalej mają z czego pozyskiwać elektorat...
00Jor

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 maja 2019, o 08:03

25 petów i piwo jest. Wystarczy, że Mariuszowi z przed domu podpierd....lę worek z butelkami i dwa piwka mam.
Pozdr. Paweł.
ps. Do polityki proszę mnie nie mieszać.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 21 maja 2019, o 08:14

00Jor napisał(a):Koalak, no myśl trochę. Nawet żule się nie będą po 10groszy zginać.

Myślę, że będą biegać do sklepów. 15 butelek i pewnie tanie piwo kupi więc na pewno się schylą.
siedestyluje napisał(a):Mariusz, no myśl trochę. Przecież po wejściu ustawy nikt Ci nie będzie zabraniał nadal wyrzucać czytaj segregować.

Pewnie, ale będę musiał więcej płacić. Czyli, że będzie kolejna podwyżka cen...
00Jor napisał(a):Ustawa ma na celu wydojenie większej kasy od społeczeństwa na kolejne rozdawnictwo typu "coś tam +" i nic więcej,

100% racji. Te ustawy + też mnie wkur....

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 maja 2019, o 10:12

Jak masz segregację to podwyżka Cię chyba nie będzie dotyczyć.
Ci co nie segregują mają płacić podwójnie, tak to zrozumiałem bynajmniej.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez 00Jor » 21 maja 2019, o 11:25

koalak napisał(a):25 petów i piwo jest. Wystarczy, że Mariuszowi z przed domu podpierd....lę worek z butelkami i dwa piwka mam

No to coś tu nie gra, kaucja za plastiki miała być po to by:
koalak napisał(a):kto nie ma na piwo posprząta lasy, łąki, plaże, rowy, ect...

A nie żeby menele podpierdalali komuś worek z przed chaty ;)
Ale masz rację, tak to będzie wyglądało, a w lasach, na plażach w rowach dalej śmieci będą tak jak są, bo worek łatwiej komuś zabrać niż łazić i zapełnić go samemu.
Mariusz19029 napisał(a):Myślę, że będą biegać do sklepów. 15 butelek i pewnie tanie piwo kupi więc na pewno się schylą.

Widzisz w moim "mieście" wygląda to tak, za szklane butelki od piwa jest kaucja i to 50groszy, za puszki alu na złomie dają coś koło 5zł/kilo, żuli trochę jest, a śmieci jak leżały tak leżą i to, że wprowadzą kaucję 10groszy za 1 plastikową butelkę kompletnie nic nie zmieni, zresztą jak wprowadzą to sami zobaczycie.
koalak napisał(a):Jak masz segregację to podwyżka Cię chyba nie będzie dotyczyć.
Ci co nie segregują mają płacić podwójnie, tak to zrozumiałem bynajmniej.

Podwyżka będzie dotyczyć każdego, i co ciekawsze to ci co segregują będą płacić więcej niż ci co nie segregują.

A jeszcze wracając do tych petów z kaucją, to w niektórych sklepach już mają problem z przyjęciem szklanych butelek bo wołają paragon, że u nich kupione, że coś tam, że miejsca nie ma, to teraz sobie pomyślcie jak będzie z plastikami. Może gdyby były automaty na plastiki to jeszcze jakoś by to było, ale tego, że w sklepach będą zbierać góry plastiku nie widzę zupełnie.

Żeby w naszym kraju pozbyć się śmieciarstwa, wszechobecnego syfu i za przeproszeniem zasranych trawników i parków to musi się zmienić mentalność ludzi, bo wprowadzanie ustaw i podwyżek nie zmieni nic. Mój sąsiad do dziś nie posiada nawet śmietnika, worków do segregacji też u niego nie widzę... ;)
00Jor

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 maja 2019, o 08:10

Wczoraj opieprzyłem ekspedientkę dlaczego każde mięso pakuje mi do oddzielnej torby. Dobrze zrobiłem?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 22 maja 2019, o 08:48

Bardzo źle :głupek:
Trzeba edukować tak by ludzie zrozumieli problem i uznali za swój że dotyczy ich a nie opieprzać. To droga do nikąd ekspedientka pomyśli ,,co za debil się przyplątał" następnym razem napluje ci w mięso jak cię pozna. Nie zadzieraj z obsługą gastronomiczną kelner kucharz dostawca pizzy itd.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 22 maja 2019, o 09:04

siedestyluje napisał(a):Wczoraj opieprzyłem ekspedientkę

Czyli Ty jesteś taki nie tylko w internecie? Czy po prostu miałeś zły humor, bo brakuje Ci argumentów na to co chłopaki piszą odnośnie bufora i wylewasz swoje frustracje na Bogu ducha winnej ekspedientce?

Co do reszty to podpisuję się pod wszystkim co napisał Arcii. Edukować, tłumaczyć, a nie opieprzać!!

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 maja 2019, o 11:48

Ale Ci się marzy aby mnie ludzie nie lubili.....
Paweł.

ps. Do Pani ekspedientki zwracałem się z uśmiechem/żartem i pani do mnie także.
siedestyluje

Powrót do Wirtualna knajpa