Wygląd forum

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Wygląd forum

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 31 sty 2019, o 18:10

Dzisiaj czytałem o zakładaniu gazu w samochodach Kia Optima, znalazłem jakąś stronę w internecie i zacząłem o tym czytać. W pewnym momencie patrzę, a to jest forum siedestyluje.. :yyyy: Myślę sobie z jakiej racji taki temat na tym forum.... Po chwili zorientowałem się, że jednak to inna strona, ale moje zdezorientowanie było ogromne :smile: Sami zobaczcie, jest identyczne :D

http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... 0&start=10

Mariusz
Mariusz19029

Re: Wygląd forum

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 lut 2019, o 09:30

No i jak z tym gazem? Da sie, duży koszt? Jaki masz silnik?

Paweł :piwo:

ps. Skórka jak skórka :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 1 lut 2019, o 10:10

Co do samochodu to dopiero jestem przed zakupem i sprawdzałem czy można w rozsądnej cenie założyć gaz do niego ;)

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 lut 2019, o 10:33

Do gazu najlepsze są silniki starego typu, warto zwrócić na to uwagę.
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 1 lut 2019, o 14:30

To prawda, ale chciałbym kupić trochę nowsze auto, dlatego może być problem z gazem...
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 1 lut 2019, o 16:04

Nie problem tylko cena. Z tymi starszymi silnikami że dobre do gazu to tylko cena się zgadza. Fakt mniej roboty. Reszta kwestia pieniędzy. To tak samo jak z głowicą z wspawanym zaworkiem. Jest ok, ale nic nie zrobisz bez serwisu, a to czas i koszta.
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 lut 2019, o 16:16

Nie tylko kwestia ceny instalacji bo nowe silniki częściowo wraz z gazem podobno pobierają część benzyny podczas jazdy.
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 1 lut 2019, o 19:36

No właśnie tak jest. Nowe silniki między innymi w ramach walki z zanieczyszczeniem mają bezpośredni wtrysk paliwa. Instalacja gazowa do takiego samochodu to koszt minimum 4000-5000 zł i dodatkowo podczas jazdy spalane jest około 20% paliwa. Z kolei w samochodach z wtryskiem pośrednim koszt instalacji to około 2500 zł i pobiera tylko gaz. Stety/Niestety takich samochodów na rynku jest coraz mniej.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 1 lut 2019, o 22:23

Paliwo jest pobierane żeby układ paliwowy nie padł z braku smarowania, zwłaszcza pompka paliwa. Kup sobie starą Nysę i olejowy układ jej załóż :smile:
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 1 lut 2019, o 22:56

?????
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lut 2019, o 09:42

????

Cukrownik. nic Ci? :) Co tam chcesz smarować pobieraniem paliwa? W starych instalacjach pompka chodzi cały czas a silnik paliwa nie zużywa.
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 2 lut 2019, o 14:34

Wez się Paweł za spawanie a instalacje gazowe w samochodach zostaw mechanikom.
Mariusz poszukaj na YT, była nysa z układem paliwowym na olej jadalny.
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 2 lut 2019, o 14:52

Rozumiem, może tak było, ale co to wszystko ma wspólnego z tym o czym pisałem?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lut 2019, o 15:21

Cukrowniku. Posłuchaj jak ci mądrzejsi piszą a nie zawsze musisz się odszczekać.
Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 2 lut 2019, o 16:43

Pawełku co może benzyna nie jest potrzebna przy układach z instalacją gazową?
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez zbisz » 2 lut 2019, o 22:36

On się nie powinien nazywać Paweł tylko Janusz :smile:
Poza tym koalak jeśli nowe silniki są takie problematyczne we współpracy z LPG, to dlaczego coraz więcej producentów samochodów wprowadza takie instalacje jako dodatkowa opcja? Dlaczego coraz częściej autoryzowane stacje naprawcze/serwisowe prowadzą kompleksowe usługi w zakresie instalacji LPG?
Dla nich jakoś problemu nie ma, wystarczy zastosować odpowiednią technologie i sprzet i wszystko śmiga.
Ale jak ktoś jest Januszem biznesu bez pojęcia to później takie pogłoski krążą, "to się nie da/ tamto nie potrzebne/ ja to zrobię lepiej, a inny niech tańcuje godzinami etc." - zupełnie jak przy budowie kolumn z zaspawanym najlepszym na świecie zaworkiem który tylko trochę przecieka :hahaha:
zbisz

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 2 lut 2019, o 23:04

W tej kwestii trochę stanę po stronie Pawła. To nie chodzi o to, że do nowych silników nie można założyć gazu (chociaż z niektórymi rzeczywiście jest problem). Kwestia jest tego typu, że większość nowych silników ma wtrysk bezpośredni, więc taka instalacja jest dużo droższa i pobiera dodatkowo benzynę więc trzeba dużo jeździć aby się opłacało ją zakładać. W starszych silnikach zwykle był wtrysk pośredni więc sama instalacja była dużo tańsza i podczas jazdy zuzywala tylko gaz.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez zbisz » 2 lut 2019, o 23:20

Wiesz, dla mnie ogólnie to i tak znaczenia nie ma, bo wychodzę z założenia, że jak mnie stać na samochód to i na benzynę do niego mnie stać, a jak na wache mnie nie stać to będę autobusem jeździł.
Poza tym bardzo dobrze, że utrudniają montaż LPG, silnik benzynowy został zbudowany by jeździć na benzynie, tak jak diesel na ropie, a całe to "gazowanie" silników to wymysł chytrych Januszy - nie obraz się Mariusz, ale takie jest moje zdanie i go nie zmienię, wszystkie te utrudnienia mam nadzieję, że doprowadza w końcu do zmniejszenia ilości samochodów na drogach bo części "kierowców" nie będzie po prostu stać na wache.
zbisz

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 2 lut 2019, o 23:26

Mariusz. Nie tylko gazem się jeździ. Ok mogłeś tylko gaz ale w kilku modelach po takiej oszczędności, pompki paliwa szły się kochać. Musi być czasami układ benzynowy używany. Gdyby tylko na gazie można było jeździć to by były układy tylko z LPG a nie ma żadnego seryjnie robionego samochodu w ten sposób. Mądry serwisant ci powie że benzyna musi być używana.
Mogłeś w starej instalacji używać tylko gaz do odpalenia silnika i jazdy, ale w wypadku dużych mrozów już nie bardzo jak samochód stał na dworze.
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 3 lut 2019, o 11:45

Cukrownik, do odpalania to wiadomo, że pobiera benzynę, w nowych instalacjach nie może być inaczej. Chodziło mi o to, że już później jak się przełączy na gaz to pobiera tylko gaz.
zbisz napisał(a):wszystkie te utrudnienia mam nadzieję, że doprowadza w końcu do zmniejszenia ilości samochodów na drogach

To nie są utrudnienia dla gazu tylko bardziej ograniczenie zanieczyszczeń. Jednak jeżeli liczysz, że mniej ludzi będzie miało samochody to Cię zasmuce, bo przez około 20 najbliższych lat będzie tendencja zwyżkowa... ;)

zbisz napisał(a):gazowanie" silników to wymysł chytrych Januszy - nie obraz się Mariusz,

Nie mam czemu się obrażać, bo nie czuję się jak chytry Janusz :D
Ale tak swoją drogą to uważam, że to określenie jest zbyt często używane w każdej możliwej sytuacji. Niemcy jako naród są bardzo oszczędni, bardziej niż my i tam z tego powodu nikt nikogo nie nazywa Januszem, raczej uważają to za pozytywna cechę, a u nas jak ktoś jest oszczędny to jest nazywany Januszem. Ale to już taka nasza przywara.
Janusz i troll to chyba najczęściej nadużywanie słowa ;)

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez zbisz » 3 lut 2019, o 14:27

Oszczędny, a chytry to dwie różne osoby, i określenie Janusz tyczy się człowieka chytrego, chciwego jak "baba z Radomia" czy ludzie uwiecznieni na filmach z promocji w Lidlu ;)
zbisz

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 3 lut 2019, o 15:21

No tak, dokładnie tak. Baba z Radomia jest przykladem osoby chytrej, która na wigilii przeznaczonej dla osób biednych i bezdomnych łapczywie zabiera kilka napojów, a pewnie i innych produktów, tylko nie została nagrana. Zabrała chociaż z tego powinny korzystać osoby wyłącznie potrzebujące.

Więc według mnie trochę bezzasadne jest porównywanie tego zachowania do zakładania gazu w samochodach, co jest w pełni legalne i jak najbardziej zasadne z punktu ekonomicznego. Poza tym niektórzy producenci samochodów sami udostępniają takie auta. I nie mówię tego, dlatego, że sam chcę założyć gaz, tylko po prostu tak uważam. Czysta ekonomia, jak można mieć coś taniej to po co przepłacać?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 3 lut 2019, o 15:45

Kolego zbisz pierwsze 10 lat używania samochodu tylko na Pb kolejne 13 lat na LPG. Wniosek ale bylem głupim Januszem przez pierwsze 10l pchalem kasę nie wiadomo po co w koncerny paliwowe. Naczytalem się glupot takich Januszy że się silnik psuje pomki i inne duperele. Bzdura panie kolego. Prawidlówo dobrana instalacja gazowa do danego silnika (zdrowego bez awarii) najlepiej jednego producenta np Lendi Renzo lub Lovato pozwala cieszyć sie bezawaryjna jazdą na dystansie do 150tys km dalej nie wiem bo zmienialem damochody. Oczywiście konieczny jest serwis kalibracja instalacji przynajmniej 1 w roku lub co 15tys km. A nie pisanie głupot że gaz mu silnik popsuł. Popsuł bo był Januszem co żle zmapował wtryski podał zbyt ubogą mieszankę nie pojechał na przegląd i wypaliło gniazda zaworowe przeważnie wydechowe. A pieniadze zaoszczędzone w czasie jazdy na LPG wole przeznaczać na przyjemności.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez zbisz » 3 lut 2019, o 16:01

Panowie przeczytajcie mój pierwszy post w tym temacie :friends:
zbisz

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 lut 2019, o 09:39

Przeczytałem i widzę tam, że troszkę gardzisz tymi co jeżdżą na gazie.
Paweł.

ps. Janusz jedzi na gazie i nie szkoda jemu pojechać w góry czy ma mazury nawet kilka razy w roku bo ma tanio i się nie szczypie, siada i jedzie, a kolega na benzynie 10 razy policzy ile podróż będzie kosztować, szczególnie jak ma duży silnik. Nie wspomnę o tym, że na gazie mniej zanieczyszczamy środowisko.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Wirtualna knajpa