Zlece przerobienie kolumny

Kupię, sprzedam

Zlece przerobienie kolumny

Nieprzeczytany postprzez rafal » 16 wrz 2018, o 14:28

Witam. Zlecę przerobienie kolumny na system OLM. Posiadam sprzęt od Pawła, 70 mm. Jest kto s w stanie mi to wykonać?
rafal

Re: Zlece przerobienie kolumny

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 16 wrz 2018, o 15:34

Daj ogłoszenie na sąsiednim forum. Tam jest kilku polecanych konstruktorów. Tutaj usłyszysz od admina tylko pogardliwe uwagi co do tego systemu :grymas:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 07:28

Zadzwoń do mnie proszę, popracujemy nad Twoją techniką prowadzenia procesu. Skoro jesteś niezadowolony to coś musi być przyczyną i na pewno nie jest to brak OLM.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez rafal » 17 wrz 2018, o 17:36

Zależy mi na poprawieniu jakości po 1 razie. 99 % ludzi którzy się w to bawią twierdzi że olm ma duzy wpływ na jakość więc chcę się sam o tym przekonać. Czy ty bedziesz w stanie mi to zrobić?
rafal

Nieprzeczytany postprzez on87 » 17 wrz 2018, o 23:07

Odpowiedz brzmi nie. Miałem ten sam problem. Moja rada taka. Sprzedaj ten sprzęt i kup sobie drugi. Z obniżonym odbiorem. Chociaż jeśli chodzi o jakość to nie widzę różnicy. Bardziej się oszczędza na czasie i tym ze jest mniejsza ilość "odpadów"
on87

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 07:56

Jak bym robił OLM to bym sie musiał Paweł nie nazywać. Dlaczego tego nie potraficie zrozumieć i to uszanować? Myślisz, że jak by to było potrzebne to bym tego nie robił? Ja nie jestem wszyscy, ja mam swój własny rozum.
Obniżony odbiór kłóci się z moją metodą prowadzenia procesu i zabiera niepotrzebnie półki.
Zerżnięto to bezmyślnie z przemysłu gdzie do kotła w sposób ciągły podawany jest nowy wsad wraz z nowym syfem i wtedy jest w tym sens. Natomiast u nas w rektyfikacji hobbystycznej wlewamy jeden tylko wsad, lekkie frakcje, które tam są idą jako pierwsze i odbieramy je na początku.

Nie słuchaj on87, bo się dopiero uczy, sprzedał moją 70-tkę kupił patyka z buforem i OLM a teraz biegiem wraca do grubszej.
Na żadnej ilości odpadów też nie oszczędzisz bo w przyrodzie nic nie ginie, ile syfu nastaw wyprodukuje o tyle będzie mniej etanolu.

Pozdr. Paweł.

ps. Kropelkuj woniej przedgon skoro pijesz surówkę, jakość cut podskoczy wtedy. No i miedz czyścić za każdym razem.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 18 wrz 2018, o 08:16

rafal napisał(a):Zależy mi na poprawieniu jakości po 1 razie.

Bardzo dobry kierunek. Tylko adres nie ten.
Wrzuć na czarnym ogłoszenie i będziesz miał zrobione bez łaski. OLM jest tak prosty w wykonaniu, że jeśli znasz jakiegoś znajomego z umiejętnością spawania to zrobi Ci w jedno popołudnie.
on87 napisał(a): Chociaż jeśli chodzi o jakość to nie widzę różnicy. Bardziej się oszczędza na czasie i tym ze jest mniejsza ilość "odpadów"

Kolega ma rację, ale nie do końca. Gdy mówimy tylko o jednokrotnej rektyfikacji to proces z użyciem OLM bije na głowę rektyfikację na sprzęcie podstawowym. Jakość urobku jest nieporównywalnie lepsza. I jeśli komuś nie zależy na idealnie czystym spirytusie. Ale chce otrzymywać spirytus przynajmniej klasy zwykłej to ta droga jest idealna.
on87 ma rację w tym, że róznice w jakości się zacierają po drugim gotowaniu. Jednak w dalszym ciągu sprzęt z użyciem OLM powoduje, że rektyfikacja jest dużo oszczędniejsza w czasie. A i frakcji brudnych jest dużo mniej.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 08:26

Kiedyś testowałem to ustrojstwo, dałem sie na chwilę ogłupić czytając fora, do dziś sobie w brodę pluję jak to możliwe.
Stwierdziłem, że jak się dobrze odbierze przedgon to nie ma różnicy pomiędzy OO a LM.

Paweł.

Ps. Leszku. To dlaczego na OLM i mimo skakania nad kolumną metodą 2,5 zrobiłeś luksusowy a ja na LM bez pierdzielenia się neutral?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez on87 » 18 wrz 2018, o 08:36

Ja przynajmniej koledze nie wpycham w gardło swoich rad. A Ty myślisz ze jak zajmujesz sie tym hobby x lat to zaraz jesteś najmadrzejszy. Widocznie ta zasada w Twoim przypadku nie działa. Niech sobie sprawdzi w praktyce jak wygląda różnica w procesie z Olm i buforem. I się wypowie. Ja sprawdziłem i mogę się wypowiedziec. A Ty nie wiadomo bo kręcenie kota ogonem to masz we krwi i nawet jak mówisz ze sprawdziłes olm to nie wiadomo czy sprawdziłes czy Ci się wydaje ze sprawdziłes bo fizyka mówi tak czy srak
on87

Nieprzeczytany postprzez lizard » 18 wrz 2018, o 08:39

siedestyluje napisał(a):Paweł.

Ps. Leszku. To dlaczego na OLM i mimo skakania nad kolumną metodą 2,5 zrobiłeś luksusowy a ja na LM bez pierdzielenia się neutral?

:smile: :smile: :smile:
Widzę, że humor Ciebie nie opuszcza...
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 09:09

On87 co masz na myśli "kręcenie kota ogonem"? Coś się nie zgadza z tym co piszę? Poprosze konkrety.
Tak, uważam się za mądrgeo bo jest to mój zasrany obowiązek sprzedając kolumny i nie wyobrażam sobie będąc laikiem kupić kolumnę od kogoś kto się dopiero uczy.

Leszku. Mam podlinkować tabele wyników?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 wrz 2018, o 09:27

Jakim Ty jesteś jebanym kretynem .
Wcale mi cie nie szkoda ze nie masz kolegów i w necie szukasz kolegow

Co do Twojej wiedzy to przestań pierdolic ze cos wiesz tylko odpowiadaj na pytania zadane przez kolegów i tam sie wykaz bo takie pierdolenie ze Tobie sie wydaje ze cos wiesz to możesz dzieciom wciskać chociaz one dobrze wiedza ze jesteś jebniety
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 09:59

:brawa: za popis chamstwa i słomy z butów :brawa:
Nie rozumiem skąd ci przyszło do głowy że szukam w necie kolegów. Przecież sam pchałeś się kiedyś na PW a ja cię nie chciałem. Nie pamiętasz?

Paweł.

ps. Nie moje wina, że ktoś się ze mną nie zgadza na temat rektyfikacji i nie rozumiem ludzi, którzy mi nie ufają i kupują tylko z oszczędności, bo tanio.
Ktoś kto się za mną nie zgadza i sam wie wszystko lepiej niech idzie do konkurencji i daje się doić, nie rozumiem po do mnie lezie tak jak np arcii. 100 razy wolę klientów polecanych drogą pantoflową, takich którzy mi ufają.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 wrz 2018, o 10:33

Takich którzy Ci ufają nie istnieją każdy widzi jakim tepakiem jesteś jak prowokujesz chachmecisz klamiesz
Masz zero pojęcia o rektyfikacji nie umiesz czytać ze zrozumieniem i ja mam Ci uwierzyć ze ktoś Ci ufa :smile: :smile:

Co do pw To przyznaje chciałem Ci wytłumaczyć co nieco żebyś dalej sie nie kompromitowal ale każdy widzi ze sie nie da.
Ty po prostu żyjesz z idiotyzmu lubisz jak sie o tobie mowi i to nie ważne jak

Jak sie ze mną nie zgadzasz to udowodnij ze jest inaczej
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 10:53

Zanim zaczniesz mi "tłumaczyć" naucz się podstawowej fizyki a wtedy tłumacz innym a nie mi.
Nie życzę sobie zaśmiecania PW biciem piany, na forum nie wystarczy? Chyba lepiej bo transparentnie. Czy nie?

To ty odbierasz moje pisanie jako prowokację, nie moje wina, że nakupiłeś złomu do kolumny a tymczasem rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, odbywa się sama i wystarczy tylko jej nie przeszkadzać.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 wrz 2018, o 11:18

Niestety Twojej fizyki sie nigdy nikt nie nauczy przykro mi

Stary trolu te wiadomosci Ci napisałem na poczatku jak sie tu zarejestrowałem jak jeszcze myślałem ze normalny jesteś nawet nie pamiętam co w nich bylo a ty do tego wracasz co dowartosciowac sie chcesz ?

A ten ostatni post to co jak nie prowokacja idioto?
Nie mój problem ze dzieki temu zlomowi mam mniej strat na wodzie prądzie i spirytusie to ze Ty takiej podstawowej " fizyki" nie potrafisz pojąć to twoj problem
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 11:52

Ależ ja jestem normalny i nie latam w kosmos po absolut. Nie lubię sobie na siłę utrudniać spraw prostych jak budowa cepa.
Ani ty masz taniej, ani lepiej, ani więcej bo nic w przyrodzie nie ginie, ile nastaw wyprodukuje tyje jest.
To, że tak ci się wydaje to masz do tego prawo, ja się z tobą nie zgadzam.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 wrz 2018, o 12:21

Ty sie nie mozesz ze mną zgodzić bo juz za duzo naklamales .

Widziałeś ile Mariuszowi wyszli z kg cukru ?
Widziałeś jaka jakość była ?
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 12:46

Ilość (uzysk) zależy czy nastaw się wychodził, mam za to odpowiadać że komuś nastaw nie przerobił? Czy może wypełnienie, lub rura zjadło odpady? A może bufor lata wam po cukier do sklepu jak nie zuwarzysz?????????????/////////////////////
Widziałem. Wyszła jemu grosza jak za pierwszym razem mimo, że kiedyś przedgon kiedyś odbierał 30 min a teraz 50min. Gratuluję postępu.
Jego subiektywną opinię pozostawiam bez komentarza, ma prawo tak ocenić. No i nie kazał przecież mi komentować nawet.
Mariusz19029 napisał(a):Paweł, jeżeli będziesz miał zamiar podważać moją opinię czy zarzucać jakąś stronniczosc, albo wyszukiwać błędów, które to niby popełniłem podczas testu, to od razu Cię uprzedzę daruj sobie i lepiej się nie odzywaj.
Mariusz

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 wrz 2018, o 12:51

Za duzo pijesz plukanki w postaci pary
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2018, o 07:38

Nie rozumiem po co ten przytyk? Ulzyło?

Czy twoim zdaniem zdaniem to normalne, że jak ktoś dłużej kropelkuje przedgon i wychodzi potem gorsza jakość serca?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 19 wrz 2018, o 07:51

Robił według Twoich zaleceń na zmywakach i z mocnego nastawu wiec jak najbardziej to co napisał mariusz jest normalne
Teraz widzisz ile pomogły sprezynki i slaby nastaw czy dalej nie widzisz różnicy ?
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2018, o 07:59

Od kiedy to sprężynki mają wpływ na jakość???????????????? Moim zdaniem sprężynki tylko dają połki teoretyczne.
A jaki uzysk miał poprzednim razem? Przypomnij.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 19 wrz 2018, o 08:06

I dzieki tym polka powstał lepszy spirytus trudne do zrozumienia moze dla kogoś kto ma własną fizykę to trudne

Znajdź sobie pisał o tym
Asus

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 19 wrz 2018, o 08:06

Uzysk z kilograma wtedy był podobny.

Mariusz
Mariusz19029

Następna strona

Powrót do OGŁOSZENIA