Sprawność półek

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Sprawność półek

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 14:16

Koalak, ugiąłem kolana i baaardzo grzecznie proszę o odpowiedź;
siedestyluje napisał(a):Wiesz co to jest sprawność półek?

Nie wiem, więc pytam
- co to jest sprawność półek?
- jak się ją wylicza?
- w jakich jednostkach?
- i czym różni się sprawność półki teoretycznej od półki rzeczywistej?
Dla takiego mistrza rektyfikacji, odpowiedż powinna być banalnie prosta, więc czekam cierpliwie...
Houdini

Re: Sprawność półek

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 14:28

siedestyluje napisał(a):Nie takim tonem Radius. Ładnie poproś i załóż do tego nowy temat to się zastanowię czy ci odpowiedzieć.
Ktoś szacunku musi cię nauczyć.

Cos mi tu nie mra, nie widzę pokory.
Houdini napisał(a):A założyłem, ładnie proszę i czekam cierpliwie na odpowiedź, łaskawco :cwaniak:

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 14:48

No, tak :grymas: Jak się pływać nie umie, to się mówi, że woda za rzadka, a jak się nie zna odpowiedzi, to się wyszukuje wyimaginowane powody żeby tylko nie odpowiadać na konkretne pytania :grymas:
Czy ugięcie kolan, to wg ciebie nie oznaka pokory? :cwaniak: Wstyd :dobani:
Czekam więc cierpliwie na odpowiedź...
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 14:59

Jesteś gościem u mnie w domu. Konkretne pytania były poprzedzone hejtem i szyderstwem, zatem oczekuje szacunku i pokory jak zadajesz pytania.
Myślę, że dla kogoś kto ma kulturę na odpowiednim poziomie to nie byłoby problemem.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 15 wrz 2018, o 15:24

No to se pogadalim o rektyfikacji... :smile: :smile: :smile:
Nic tylko pałę zalać... :pijak:
lizard

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 15:57

No nic, nabijamy licznik dalej...
Rzucić jakieś hasełko (sprawność półek) wyczytane w necie, nie znając jego znaczenia, bardzo prosto, ale odpowiedzieć na pytania z tym związane to już przerasta możliwości umysłowe naszego "guru" :grymas:
Odpowiesz koalaczku na pytania, czy będziesz odwracał kota ogonem i kombinował jak nie odpowiedzieć?
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 16:31

Prosze się ładnie pokajać najpierw i nie zwracac sie do rozmówcy z pogardą.
Nic na to nie poradzę, że mama cię nie nauczyła szacunku.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 17:11

lizard napisał(a):Nic tylko pałę zalać..

:pijak: :pijak: :pijak:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 16 wrz 2018, o 12:54

siedestyluje napisał(a):Prosze [...] nie zwracac sie do rozmówcy z pogardą.

Okazywaniem pogardy jest nie odpowiadanie na zadane pytanie :grymas: :luta:
Put, put, czekam na odpowiedź. Inni też pewnie chcieliby dowiedzieć się co to jest "sprawność półek" :yyyy:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 16 wrz 2018, o 13:25

Chyba się nie doczekasz, bo on jest raczej specjalistą w gównoburzach niż chętnym do udzielania konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania.
Szczytem elegancji u niego jest odpowiedź w stylu : ja sądzę inaczej, chyba mi wolno.
Albo Fizyka jest tak prosta, ze wystarczy nie przeszkadzać rektyfikacji.
Reszta odpowiedzi to podrygi i cwaniakowanie rodem z gimnazjum.

Koalak - wyprowadź mnie z błędu. :cmok2:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 07:24

Jak się nazywa ktoś kto coś komuś zarzuca sam rachowyjąc się tak samo?
Pytałem cię klika razy i nie używałem przy tym inwektyw. Zapytam więc po raz kolejny ładnie i grzecznie bez poniżania adwersarza:
siedestyluje napisał(a):Radius. Skoro rozmawiałeś z Brzuchaczem w cztery oczy to na pewno temat badań był poruszany.
Zrobił te badania? Jak wyszły?

Odpowiedz grzecznie na to pytanie to i ja ja ci odpowiem. Dla mnie bardzo ważne są badania Brzuchacza, od dwóch lat czekam na jakieś informacje.
Leszek, który był w kontakcie z Brzuchaczem pisał na forum że jednak badania zostały przeprowadzone.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 17 wrz 2018, o 07:37

siedestyluje napisał(a):Odpowiedz grzecznie na to pytanie to i ja ja ci odpowiem.

Odpowiem ci tylko dlatego, że chcę się dowiedzieć o tej "sprawności półek".
...Nie rozmawiałem z Brzuchaczem o badaniach, piłem z nim piwo :piwo:
Teraz czekam na odpowiedź na moje pytania. Dla przypomnienia;
- co to jest sprawność półek
- jak się ją wylicza
- w jakich jednostkach
- i czym różni się sprawność półki teoretycznej od sprawności półki rzeczywistej?
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 17 wrz 2018, o 07:39

@Koalak
Mistrzu od wzniecania gównoburzy - nie wiem czy zauważyłeś ale tematem jest zupełnie co innego...
Może wrócisz do opisania i wyjaśnienia na czym polega sprawność półek?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 07:56

Tak Radius, piłeś piwo i nie zapytałeś czy zrobił badania. Już ci uwierzę.......
Jesteś tu codziennie i codziennie chcesz mnie zniszczyć, czekasz tylko na najmniejsze moje potknięcie aby mi dowalić. Świetnie się we wszystkim orientujesz i doskonale wiesz, że Brzuchacz wyzwał mnie na pojedynek i nawet o to nie zapytałeś?????????????/// Takie bajki to możesz dzieciom opowiadać.

- Różnicy w sprawności półki teoretycznej nie ma, ale jest HETP i co za tym idzie dany odcinek kolumny może mieć lepszą lub gorszą sprawność i to właśnie maiłem na myśli.
- Jak nie ma to się i jej nie wylicza. Wyliczyć można tylko sprawność połki rzeczywistej
- Nie jestem naukowcem.
- Połka teoretyczna ma 100% sprawności a połka rzeczywista jej do pięt nie dorasta. Tym się różnią.

Ogólnie sprawność to jest podniesienie mocy flegmy.

Paeweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 17 wrz 2018, o 09:41

Bardzo ciekawy wywód. Zaskoczyłeś mnie. I to nie na żarty.
W związku z tym mam kilka pytań.
Wyliczyć można tylko sprawność połki rzeczywistej
- Połka teoretyczna ma 100% sprawności a połka rzeczywista jej do pięt nie dorasta.

Nie do końca rozumiem. Raz piszesz że półki teoretycznej sie nie wylicza, a za chwilę piszesz, że półka teoretyczna ma 100% sprawności.
O co tu chodzi?

- Jak nie ma to się i jej nie wylicza.

Na pytanie jak się wylicza półkę i jej sprawność odpowiedziałeś że jak nie ma półek to się ich nie wylicza.
W związku z tym mam pytanie. Kiedy to nie ma półek?
I następne pytanie.
Czy kocioł i pusta rura może być uznane, że tam nie ma półek?

Ogólnie sprawność to jest podniesienie mocy flegmy.

Mógłbyś to jakoś jaśniej wytłumaczyć, bo nie bardzo łapię?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 13:49

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że sprawności połki teoretycznej się nie wylicza. Wyliczyć można tylko HETP a i to jest parametr zmienny bo HETP zależy od RR i każdy próbki sobie pobiera jak jemu się podoba. Powinna być jednakowa metodyka pobierania próbek. Moim zdaniem o połce 2cm w czasie pracy kolumny można sobie tylko pomarzyć.

Co do wyliczania połek teoretycznych to pytaj kolegów po politechnikach, ja się nie chcę tu wymądrzać. Nawet jak robiłem badanie na HETP zmywaków gat 304 to poprosiłem Brzuchacza o wyliczenie.
Z tego co czytałem to kocioł wliczą jako połka.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 17 wrz 2018, o 14:10

Trochę się zawiodłem na Tobie, bo zamiast mi cośkolwiek wytłumaczyć to jeszcze bardziej sprawy zagmatwałeś. A miałem nadzieję, że przybliżysz mnie do Twojego punktu widzenia.
Piszesz:
Jak nie ma to się i jej nie wylicza. Wyliczyć można tylko sprawność połki rzeczywistej

A za chwilę na moje dodatkowe pytanie odpowiadasz:
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że sprawności połki teoretycznej się nie wylicza.

No to ja się pytam - dlaczego? Tylko proszę nie pisz mi w stylu: bo ja tak uważam, czy tak mi się wydaje. Napisz konkretnie. Rozumiem, że możesz mieć problem więc możesz podeprzeć się jakimiś linkami.

Wyliczyć można tylko HETP a i to jest parametr zmienny bo HETP zależy od RR i każdy próbki sobie pobiera jak jemu się podoba.

A dlaczego teraz wtrącasz inny temat? I jeszcze bardziej gmatwasz sprawę.
Miałeś tylko wyjaśnić - wydawało mi się dosyć proste dla Ciebie zagadnienia. Czyli:
- co to jest sprawność półek
- i czym różni się sprawność półki teoretycznej od sprawności półki rzeczywistej?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 14:17

Sprawność połki teoretycznej jest zawsze 100%, może być połka tylko niższa lub wyższa.
Jak nadal czegoś nie rozumiesz to ja już nie wiam jak dobitniej wyrazić swój przekaz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 17 wrz 2018, o 16:24

Koalaku, skoro walisz w temacie o minimalnej mocy grzania dla kolumny wypełnionej (nie półkowej!) taki tekst;
Wiesz co to jest sprawność półek?

to rozumiem, że odnosisz się do takiej a nie innej kolumny, więc odpowiedz mi w końcu, co to jest ta "sprawność półek" w kolumnie wypełnionej? :yyyy:
Skoro jednak, jak twierdzisz, sprawności półki teoretycznej się nie wylicza, to odpowiedz co to jest jak się wylicza się sprawność półki rzeczywistej;
siedestyluje napisał(a):Wyliczyć można tylko sprawność połki rzeczywistej

I teraz proszę o konkrety;
siedestyluje napisał(a):Połka teoretyczna ma 100% sprawności a połka rzeczywista jej do pięt nie dorasta.

A niby dlaczego? :grymas: Badania (lub linki) na stół :czytaj:
siedestyluje napisał(a): sprawność to jest podniesienie mocy flegmy.

Półka rzeczywista, podnosi moc tak samo jak teoretyczna, więc dlaczego nie dorasta jej do pięt? :yyyy:
No i teraz "zagwozdka" dla ciebie i moje pytanie dodatkowe;
Jeśli na krótkiej kolumnie wypełnionej "twoimi" zmywakami (np. 20 cm) uzyskamy, dajmy na to, destylat o mocy 90% i na kolumnie z półkami rzeczywistymi uzyskamy również destylat o mocy 90%, to jaka jest sprawność półki rzeczywistej, jeśli wg ciebie półka teoretyczna ma zawsze sprawność 100%. I nieważne ile tych półek rzeczywistych będzie, ważne że uzyskamy destylat o tej samej mocy.
Dam ci trochę czasu na przewertowanie zasobów internetu :czytaj: :D
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 16:33

Naucz się czytać ze zrozumieniem.
siedestyluje napisał(a): ale jest HETP i co za tym idzie dany odcinek kolumny może mieć lepszą lub gorszą sprawność i to właśnie maiłem na myśli.
Paweł.

Paweł.

Ps. Nie rektyfikuję na kpolumnie połkowaj uwazam, że teoretyczne są dużo lepsze. Sam sobie poszukaj w necie jak się liczy sprawność połek rzeczywistych, ja nie jestem specem od wyliczania sprawności, nie kończyłem politechniki i nie czuję się mocny w tej kwestii na tyle aby kogoś tego uczyć.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 17 wrz 2018, o 16:47

Koalaczku, naucz się odpowiadać konkretnie i merytorycznie, na zadane konkretne i merytoryczne pytania :luta:
Powtórzę więc jeszcze raz;
Houdini napisał(a):Półka rzeczywista, podnosi moc tak samo jak teoretyczna, więc dlaczego nie dorasta jej do pięt?
Jeśli na krótkiej kolumnie wypełnionej "twoimi" zmywakami (np. 20 cm) uzyskamy, dajmy na to, destylat o mocy 90% i na kolumnie z półkami rzeczywistymi uzyskamy również destylat o mocy 90%, to jaka jest sprawność półki rzeczywistej, jeśli wg ciebie półka teoretyczna ma zawsze sprawność 100%. I nieważne ile tych półek rzeczywistych będzie, ważne że uzyskamy destylat o tej samej mocy.

I jeszcze raz;
koalak napisał(a):Wiesz co to jest sprawność półki?

Nie wiem :grymas: Więc oświeć mnie i odpowiedz konkretnie, bez kręcenia :grymas:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 18 wrz 2018, o 07:58

Put, put koalaku. Czekam na odpowiedzi... :grymas:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 18 wrz 2018, o 08:08

Przecież koalak nie będzie się zniżał do tak oczywistych spraw. Fizyki się nie uczyłeś?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 08:10

Mam na imię Paweł, nie życzę sobie Radius abyś się do nie odnosił z pogardą. Jak chcesz uzyskać odpowiedz to się naucz zasad dobrego wychowania.
siedestyluje napisał(a):Sprawność to jest podniesienie mocy flegmy.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 18 wrz 2018, o 16:44

Przepraszam bardzo, czy "koalak" to czasem nie twój nick z sąsiednich for? :yyyy: Więc gdzie tu pogarda? Tutaj też nie jesteś zarejestrowany jako "Paweł". Chyba się zgadza, co nie? :grymas:
W dalszym ciągu czekam na odpowiedź;
Houdini napisał(a):Półka rzeczywista, podnosi moc tak samo jak teoretyczna, więc dlaczego nie dorasta jej do pięt?
Houdini

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA