Minimalna moc grzania kolumny fi 70 mm

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Minimalna moc grzania kolumny fi 70 mm

Nieprzeczytany postprzez Asus » 14 wrz 2018, o 11:07

Koalak czy Ty sie rozumiesz ?

Przecież chyba bedziesz odbierał adekwatnie do mocy grzania co nie to czemu bedzie o polowe mniej flegmy?

Juz Ci wczoraj mówiłem jak rozejdziesz sie ze swoja fizyka to sie zdziwisz;)

A teraz mi wytłumacz jak to mozliwe ze taka sama kolumna pomieści wiecej flegmy nad większej mocy
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2018, o 11:34

Nijak się ma piernik do wiatraka. Fizyka tak nie działa.
Jak będziesz grzał o połowę mniej w stosunku do średnicy i p/v to nie zapewnisz właściwej ilości flegmy na wypełnieniu. Uwaga! Nawet wtedy jak zakręcisz całkowcie odbiór, czyli 100% ratio do rury. Co za tym idzie połek w kolumnie będzie odpowiednio mniej. Rozumiesz? Przecież to takie proste.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 14 wrz 2018, o 11:44

No cóż - sparaliżowało mnie i zaniemówiłem...
Tu nawet nie ma co komentować. Powiembwięcej tego nie da się komentować.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2018, o 11:59

Co cię sparaliżowało? Podstawowa fizyka?????????????/////////
Pisz na temat proszę.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 14 wrz 2018, o 12:22

Widzę ze znów sie wymigujesz

Jak to mozliwe ze na większej mocy mamy wiecej flegmy ?
Bo rozumiem to tam ze grzebać załóżmy mocą 2.5 kw bede miał mniej flegmy niż grzejac mocą 3 kw
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2018, o 12:34

Gdzie się wymiguję? Grzecznie i cierpliwie tłumaczę.

Asus napisał(a):Jak to mozliwe ze na większej mocy mamy więcej flegmy ?

Tak to możliwe, że jak grzejmy mocniej to podamy więcej par z kega co za tym idzie więcej się skropli, co za tym idzie więcej spłynie flegmy na wypełnienie, co za tym idzie będzie więcej półek.
Asus napisał(a):Bo rozumiem to tam ze grzebać załóżmy mocą 2.5 kw bede miał mniej flegmy niż grzejac mocą 3 kw

Tak, będziesz miał mniej flegmy.

Paweł.

Ps. Mariusz. Założyłeś temat i tylko czytasz? Weź no coś powiedz, myślę, że ty najszybciej z nich ogarniasz :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 14 wrz 2018, o 13:05

Lol czyli kolumna raz moze wiecej flegmy pomieścić raz mniej
A pamiętasz moze swoje słynne powiedzenie jak rozmawialiśmy o buforze zawsze nam mówiłeś ze kolumna wiecej flegmy nie pomieści a teraz sam siebie obaliles
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2018, o 13:13

Gdzie ja tak napisałem panie lol? (język gimnazjalisty)
Kolumna może pomieścić tylko tyle flegmy ile jest stanie, powyżej nastąpi zalnie krytyczne.
Rozmawiamy o połowę mniejszym grzaniu i wy mówicie, że wtedy będzie tyle samo połek co jak by grzał normalną mocą blisko progu zalania, co moim zdaniem jest bzdurą.

Fizyka (podstawowa) mówi że zbyt małe grzanie w stosunku go średnicy i p/v ogranicza możliwości kolumny.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 14 wrz 2018, o 13:28

No cóż...chyba dzisiaj nie wyjdę z tego odrętwienia po przeczytaniu powyższego postu.
Ty wierzysz w to co piszesz?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2018, o 13:58

Tak wiem, ja tłumaczę konkrety a ty robisz same obrzydliwe wycieczki osobiste.
Jak się z czymś nie zgadzasz to uzasadnij lub dopytaj. Tak powinna przebiegać rozmowa na poziomie.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 14 wrz 2018, o 17:47

siedestyluje napisał(a):Jak będziesz grzał o połowę mniej w stosunku do średnicy i p/v to nie zapewnisz właściwej ilości flegmy na wypełnieniu. Uwaga! Nawet wtedy jak zakręcisz całkowcie odbiór, czyli 100% ratio do rury. Co za tym idzie połek w kolumnie będzie odpowiednio mniej.

Trzy zdania i trzy piramidalne bzdury podniesione, już nawet nie do kwadratu, ale do sześcianu!!! :ściana:
siedestyluje napisał(a):Grzecznie i cierpliwie tłumaczę.

Gówno tłumaczysz :luta: To tylko twoje wyimaginowane, chore urojenia, nie poparte żadnymi konkretami i w dodatku całkowicie sprzeczne z podstawową wiedzą rektyfikacyjną :dobani:
siedestyluje napisał(a):Wiesz co to jest sprawność półek?

No, wychodzi na to, że żaden z nas tu piszących, nie ma najmniejszego pojęcia, więc oświeć nas o wszechwiedzący :hahaha:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 14 wrz 2018, o 18:03

siedestyluje napisał(a):
Fizyka (podstawowa) mówi że zbyt małe grzanie w stosunku go średnicy i p/v ogranicza możliwości kolumny.

Paweł.

Konkrety, konkrety proszę. Jeśli masz opory żeby samemu opisać to mogą być linki. Jakiekolwiek - nawet z portali naukowych.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 07:24

Nie potrzeba portali naukowych aby wiedzieć, że deszcz pada z góry na dół.
Dla mnie to oczywiste, że jak o połowę mniej flegmy na wypełnieniu to i półek będzie odpowiednio mniej. Każdy by sobie grzał rurę o połowę mniej, po co na darmo prąd ciągnąć. Jak się za mną nie zgadzacie to pozostańmy kazdy przy swoim zdaniu.

Paweł.

ps. Osobiste wycieczki lecą to znaczy, że nic nie macie do powiedzenia oprócz jątrzenia. O, samo się rymło nawet.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 15 wrz 2018, o 08:05

Smieszny jesteś z tym swoim postem.
Żadnych argumentów i do tego ten wpis:
koalak napisał(a):Dla mnie to oczywiste, że jak o połowę mniej flegmy na wypełnieniu to i półek będzie odpowiednio mniej.

A co to kolumna to półka sklepowa, żeby było na niej połowę flegmy.
Kolego przy prawidłowo pracującej kolumnie flegmy jest zawsze tyle samo, bez względu na moc grzania? Czaisz różnicę.
No chyba, że przekroczysz dopuszczalną moc to wtedy kolumna bedzie się zalewać. A wiesz dlaczego będzie się zalewać?
Czy grzejesz 1000W czy 3000W to w kolumnie będzie zawsze tyle samo flegmy. Zwłaszcza w przypadku o którym piszesz:
koalak napisał(a):Jak będziesz grzał o połowę mniej w stosunku do średnicy i p/v to nie zapewnisz właściwej ilości flegmy na wypełnieniu. Uwaga! Nawet wtedy jak zakręcisz całkowicie odbiór, czyli 100% ratio do rury.

A teraz przeczytaj uważnie. Bo napisze to tylko jeden raz i nie będę powtarzał.
Flegmy będzie brakowało w kolumnie tylko w jednym przypadku. I tą przyczyną przy prawidłowo prowadzonym procesie i prawidłowo pracującej kolumnie nie będzie moc grzania.
Flegmy zabraknie gdy nie dostosujesz prędkości odbioru do aktualnie użytej mocy grzania.
Tak na chłopski rozum. Gdy grzejesz 3000W i odbierasz z prędkością 40ml to jest wszystko w porządku. Oczywiście do czasu. Ale je nie o tym.
Gdy w tym czasie zmniejszysz moc do 1000W i nie zmniejszysz prędkości odbioru to bardzo szybko wysuszysz wypełnienie. Tzn. dopiero wtedy kolumna przestanie pracować na pełnej rozdzielczości bo zabraknie jej flegmy.
Jednak gdy trochę pomyślisz i przy 1000W zmniejszysz odbiór do np 10 ml to czy tego chcesz czy nie kolumna powróci do pełnej rozdzielczości i z powrotem będzie w niej tyle półek co na początku gdy grzałeś 3000W i odbierałeś z prędkością 40ml.
Z kolei gdy bedziesz miał odbiór zamknięty to bez względu na użytą moc kolumna będzie zawsze w pełnej rozdzielczości. W naszym przypadku bez względu czy użyjesz 1000W czy 3000W czy 3500W.
Skumałeś w końcu o co Ciebie pytałem?
Teraz już pewnie zajarzyłeś dlaczego wszyscy mają z Ciebie i "Twojej fizyki" bekę.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 08:27

Put, put koalak;
Houdini napisał(a):
koalak napisał(a):Wiesz co to jest sprawność półek?

No, wychodzi na to, że żaden z nas tu piszących, nie ma najmniejszego pojęcia, więc oświeć nas o wszechwiedzący
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 08:34

Nie takim tonem Radius. Ładnie poproś i załóż do tego nowy temat to się zastanowię czy ci odpowiedzieć.
Ktoś szacunku musi cię nauczyć.

Leszku. Ja uważam inaczej. Uważam że RR nie ma tu znaczenia. Nawet przy zakręconym odbiorze nie można grzać o połowę mniej i mieć to samo.
Moim zdaniem jesteś w błędzie i powinieneś się jeszcze raz mocno nad tym zastanowić.

Paweł.

ps. Po to te wycieczki? Kto jest tu śmieszny niech czytający ocenią.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 15 wrz 2018, o 08:45

Na zakończenie tej dyskusji mam jeszcze jedną - taką nietypową prośbę...
Mógłbyś się pochwalić jakie szkoły kończyłeś? Byłbym wdzięczny gdybyś wrzucił skan ostatniego świadectwa.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2018, o 08:54

Podstawówkę z piątką z fizyki. Z czego połowa na wagarach....

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 15 wrz 2018, o 13:23

Obrazowo cała szpilka z łebkiem to lata, które przeciętny kowalski spędza na zdobywaniu wiedzy w szkole. Ty zakonczyłeś edukacje zaledwie pokonujac dystans długości łebka. Dlatego weś się za czytanie o rektyfikacji literaturę masz podaną. Glupoty jakie ostatnio wypisujesz o mocy grzania dlugości kolumny, są takim samym idiotyzmem jak te
o pozbywaniu się całego przedgonu w 30 minut.
Za dwa lata znowu się przyznasz do klamstwa?
Płacą ci za robienie z siebie idioty?
To jest kurwa dramat
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 15 wrz 2018, o 14:14

siedestyluje napisał(a):Nie takim tonem Radius.

Koalak, a skąd wiesz jakim tonem pisałem :smile: Nawet nie wiesz jak błagalnie klepałem w klawiaturę :spoko:
siedestyluje napisał(a):Ładnie poproś i załóż do tego nowy temat to się zastanowię czy ci odpowiedzieć.

A założyłem, ładnie proszę i czekam cierpliwie na odpowiedź, łaskawco :cwaniak:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 15 wrz 2018, o 15:25

arcii111 napisał(a):To jest kurwa dramat

Raczej - Monty Python's Flying Circus
lizard

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 15 wrz 2018, o 19:21

Lizard, tak Monty Phyton's ale Żywot Brajana, wszyscy przeciw biednemu "mesjaszowi" dystylacji :smile:
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 wrz 2018, o 14:07

Mariusz raczej zaczaił bo po pierwszej mojej odpowiedzi od razu siedzi cicho, a jak by był przeciwko moim tezom to aż by się gotowało, jak zawsze zresztą.
Asus chyba też zaczął jarzyć, bo sie uspokoił (zrozumiał) po tym jak walnął babola, że RR ma wpływ na dobieranie mocy.
Czyli małolaty trochę szybciej trybią, a chemik z wykształcenia Radius i Lesgo58 mentor na czarnym mają z tym duże kłopoty. Wstyd!

Paweł.

ps. Przepraszam za off topic.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 17 wrz 2018, o 14:23

No i jest metoda podniesienia liczby postów po przez wkórwienie userów. Wędka zarzucona czekamy kto się złowi tak to działa przyjacielu?
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 wrz 2018, o 07:31

Napisałem prawdę bo nawet nie zaprzeczają.

Paweł.

ps. Nie chcesz podnosić liczy postów?
siedestyluje

Poprzednia strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...