Instrukcja Koalaka

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Instrukcja Koalaka

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 22 sie 2018, o 12:31

Przede wszystkim to zależy co się chce uzyskać. Osobiście uwzględniam 3 rodzaje:
1. Na szybko (do nalewek)
2. Normalny (jako czysta na imprezy)
3. Mistrzostwo świata (dla niedowiarków)
Nie potrzebuję się za każdym razem przykładać aby walczyć o neutral po jakiego grzyba skoro i tal organoleptyczne go nie odróżnię o luksusowego.

Na szybko:
- Po razie. Poł litra przedgonu. 1/3 butelki na szybko, potem do pełna kropelkowo w ok 30 nim
- Serce tak szybko na ile pozwala dolny termometr.
- Wszystko idzie razem dopuki górny trzyma na 2/3
Po drugim razie:
- Poł litra przedgonu , 1/3 butelki na szybko potem do pełna kropelkowo w niecała godzina.
- Tu dochodzi płukanka 1L i końcówka jak dolny nie trzyma odbieramy to oddzielnie (do kolejnej surówki)

Normalny (Absolucik):
- Surówka zawsze tak samo czyli na odpierdol.
Po drugim razie: (na gotowo)
- Przedgon ilości zawsze te same, kropelkowanie ponad godz tak do 1,5 godz.
- Litr płukanki.
- Serce ok 40 ml/min, czasami jak się spieszy to szybciej.
- Płukanka 1L
- Jak dolny nie trzyma a górny jeszcze tak w oddzielne naczynko.
Płukanka/końcówka do kolejnej surówki, lub do zaprawiania.

Neutral:
To samo co normalny tylko wolniutko przedgon prawie 2 godz nawet, a i to nie gwarantuję, że się uda bo tam byle gówno może zaważyć.

Przerobienie po razie niecałe 5 godz, ale tu trzeba wziąć pod uwagę także ilość, mowa jest to o 8,5L z kega netto.
Po drugim razie nie liczę bo jak sam widzisz zależy to od bardzo wielu czynników.

Moim zdaniem ten normalny spokojnie łapie się na luksusowy a cała ta gównoburza na form to dzielenie gówna na atomy i chęć zaistnienia. Po co komu "lepszy" skoro i tak organoleptyczne będzie nie do od róż nie nia.

Pozdr. Paweł.

Mam pytanie do admina. To jest Twój poradnik. Odpowiedz mi bez wykrecania się. Czy robiąc obojętnie którą metodą spirytus załapie się przynajmniej na normę zwykły? Szczególnie pytam o metodę na szybko do nalewek.

Mariusz
Mariusz19029

Re: Instrukcja Koalaka

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 22 sie 2018, o 14:59

Dyskusje z adminem nie są możliwe, on tylko pilnuje aby regulamin nie był łamany.

Mariusz. Przecież już sprawdziłeś raz i nawet nie wiesz w jakiej klasie ci wyszło? To jak Ty do cholery to badałeś? Szkoda było kasy na porządne badanie to po co się wogóle czepiasz? Wyrzuciliście 100zł w błoto i nic z tego nie macie poza tym, że nadaje sie do picia. Gdzie wy mieliscie rozum? Jak się chce zobaczyć w jakiej klasie to trzeba i kasę wyłożyć na takie badanie.

Organoleptycznie stwierdziłeś. że lepsza pod Stumbrasa/Stock i łagodnia też była. Podlinkować?
Ja po 30-stu minutach stabilizacji nawet takiej nie piję, taką daję jedynie do nalewek, to jak mam ci odpowiedzieć w jakiej to jest klasie???????????//////
Jak wysyłam do badania niedowiarkom to sie przykładam a nie robię aby szybciej.... I wiesz co wychodzi z OPWS? Luks/neutral, czyli, że już lepiej się nie da.

Pytam jeszcze raz. W co celujesz tym razem?

Pozdr. Paweł.

ps. To co wkleiłeś to nie jest instrukcja. To jest poradnik w zależności kto czego oczekuje.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 22 sie 2018, o 18:26

Czas na zmianę płyty.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 22 sie 2018, o 20:23

siedestyluje napisał(a):Ja po 30-stu minutach stabilizacji nawet takiej nie piję, taką daję jedynie do nalewek, to jak mam ci odpowiedzieć w jakiej to jest klasie???????????/

Nie musisz mi mówić na jaką klasę się załapie. Powiedz tylko czy tym sposobem będzie zdatne do picia, czyli czy załapie się chociaż na normę zwykły. Tylko tyle powiedz.
Skoro piszesz taką instrukcję to musisz to wiedzieć.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 07:40

Co z aróżnica czy norma zwykły czy kasy zwykły? ale odpowiem ci bo się nie odczepisz.
Ten na szybkiego chociaż go nie piję bo idzie do nalewek smakuje lepiej jak tania sklepowa, więc myślę, że zwykły to potwarz byłby dla niego.

Co chcesz udowodnić drugim takim samym testem? Żeś partak i nie umiesz zrobić lepiej jak Asus?
Dlaczego nie chcesz wyeliminować błędów jakie poprzednio popełniłeś? Przecież teraz masz mocniejszy nastaw to i więcej syfu będzie. Ty zamiast dłużej kropelkować aby go lepiej zagęścić chcesz zrobić na odpier..ol. Gdzie twój obiektywizm którym się tak chwaliłeś? Jak będziesz znów robił po swojemu to zarzucę ci, że mnie nie posłuchałeś.

Pozdr. Pawał.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 07:54

Przestań mnie atakować :luta: :luta:

Celuje w spirytus, który załapie się przynajmniej na normę zwykły. Potwierdziles, że tą metodą powinien wyjść nawet lepszy więc sprawdzimy czy tak jest w rzeczywistości.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 08:05

I Ty masz dobrą wolę?????????????????????????/////
Nic nie potwierdziłem bo takiego w jaki celujesz nie stawiam na stół do picia a tym bardziej wstydziłbym się wysłać taki do badania.
Jak wysyłam do badania to się przykładam a nie robię po partacku.

Potwierdzić to możesz jedynie ty pod warunkiem, że nie poszkodujesz kasy na porządne badanie z podziałem na klasy

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 23 sie 2018, o 08:07

Wystarczy mi wyslac i nie bedzie musiał kasy tracić

Jeszcze mariusz nie zrobił a ten juz go atakuje
Ja Ci powiem czemu tamtych sie nie sprawdza gdyż tamta metoda powinno sie bez problemu załapać na normę ale tamto nie ma nic wspólnego z opws

Ale srasz w gacie co boisz sie ze Ci wszyscy co Ci wtedy zaufali stracą do Ciebie szacunek to ja Ci powiem ze oni juz dawno do Ciebie stracili szacunek

Bye bye zielona kartka :brawa:
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 08:14

Do ciebie to można wysłać jedynie po opinię. Ta sama wódka dziś skuje ci tak a za tydz inaczej.

Paweł.

ps. Nie atakuję Mariusza tylko piszę prawdę. Skoro ma coś do zarzucenia poprzednim razem mojej metodzie to niech teraz wyeliminuje błędy jakie wtedy popełnił.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 23 sie 2018, o 08:18

Ty masz cos debilu z głową ? Przecież Ci wyraźnie napisał ze chce takie samo

Wiec Qrwa nie sraj i nie śmieć
Asus

Nieprzeczytany postprzez lizard » 23 sie 2018, o 08:26

siedestyluje napisał(a):
ps. Nie atakuję Mariusza tylko piszę prawdę.

Co chcesz udowodnić drugim takim samym testem? Żeś partak i nie umiesz zrobić lepiej jak Asus?

Jesteś po prostu średniowieczny kmiot. :luta:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 08:32

Jak chce Mariusz znów robić po swojemu to niech się mnie o nic nie pyta.
Wtedy się nie posłuchał i teraz znow to samo.
I jeszcze żele, że jak go atakuje. Maskara.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 08:34

Jak po swojemu? Przecież robię według Twojej instrukcji, którą ostatnio wszędzie wklejasz.
Jeżeli będziesz dalej mnie atakowac to będzie znaczyło, że nie masz już argumentów albo pali Ci się grunt pod nogami.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 08:37

Zabroniłem poprzednim razem kropelkować przegon poł godz po drugim razie a ty nie posłuchałeś. To robiłeś po swojemu czy nie?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 09:00

Nie robiłem po swojemu. Jednak możesz sobie uważać inaczej.
Ja jednak jestem ugodowym człowiekiem i postanowiłem tym razem robić z Twojej instrukcji. Nie takiej z dyskusji co tam sobie napiszesz danego dnia, w zależności jaka wersja Ciebie usiądzie przy komputerze. Będę robić na podstawie
Koalak

Przede wszystkim to zależy co się chce uzyskać. Osobiście uwzględniam 3 rodzaje:
1. Na szybko (do nalewek)
2. Normalny (jako czysta na imprezy)
3. Mistrzostwo świata (dla niedowiarków)
Na szybko:
- Po razie. Poł litra przedgonu. 1/3 butelki na szybko, potem do pełna kropelkowo w ok 30 nim
- Serce tak szybko na ile pozwala dolny termometr.
- Wszystko idzie razem dopuki górny trzyma na 2/3
Po drugim razie:
- Poł litra przedgonu , 1/3 butelki na szybko potem do pełna kropelkowo w niecała godzina.
- Tu dochodzi płukanka 1L i końcówka jak dolny nie trzyma odbieramy to oddzielnie (do kolejnej surówki)
Koalak

Robię tylko i wyłącznie według Twojej instrukcji, którą wszędzie wklejasz i którą jak to w pierwszych słowach napisałeś UZNAJESZ.
Dodatkowo napisałeś, że jeśli robiony tym sposobem spirytus załapie się tylko na normę zwykły to będzie dla Ciebie poczwarz więc od teraz liczę, że osiągnę wyborowy.
Koalak
Ten na szybkiego chociaż go nie piję bo idzie do nalewek smakuje lepiej jak tania sklepowa, więc myślę, że zwykły to potwarz byłby dla niego.
Koalak

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 09:05

Liczyłem, że będziesz celował co najmniej w luksusowy.
Strasznie się zawiodłem na tobie, zero ambicji, zamiast się rozwijać ty wolisz się cofać. Maskara!

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 09:09

Ja liczyłem, że uszanujesz to którą z Twoich 3 nowych metod wybiorę. Tak na prawdę powinienem zrobić starą metodą i to wysłać na badanie. Wtedy odbiór przedgonow powinien trwać 30 min.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 09:14

Szanuję. Jak uważasz, że tak trzeba to rób po partacku.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 09:20

Spirytus wyborowy, lepszy od tanich wódek, którego uznajesz chociażby do nalewek uznajesz za PARTACKI? Hmm :?

Wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz. Przedgon odbieramy w niecałą godzinę. Czyli 40/45 min wystarczy?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 09:34

59ml/min, wtedy będzie niecała godzina.

Tak, Mariusz, do nalewek idzie robiony po partacku, taki z pośpiechu. Nie zawsze jest czas się pierd..lić.

Poweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 10:59

59 ml/ min? Co to znaczy?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez on87 » 23 sie 2018, o 11:19

Musisz spytać koleżanki fizyki albo matematyki :smile:
on87

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 11:39

Napisałem z rozpędu, Przepraszam.
Miało być 59 minut. Jak koniecznie chcesz wyznaczyć sobie czas to tyle kropelkować przedgon.

Pozdr. Paweł.

On87. Jak tam patyk? Wymieniony już z powrotem na 70tke? Fizyka zadziała?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 23 sie 2018, o 11:47

Ależ się boisz, ależ się boisz co z tego wyjdzie.
Cwaniakowania ciąg dalszy, ale ja się nie dam w to wplątać. Gdybyś miał ba myśli 59 min to byś napisał, żeby odbierać godzinę, a nie niecałą godzinę więc ja przedgon dłużej niż 45 min odbierać nie będę.
Przypominam Ci, że testuje Twoją słynną metodę OPWS/SNP, bo uzywales zamiennie tych nazw, a nie normalny proces, który każdy z nas przeprowadza.

Mariusz
P.s. Tak na prawdę powinienem odbierać 30 min, żeby było porównywalne z poprzednim testem, ale boję się, że będę musiał robić wtedy trzecią rektyfikacje, żeby móc wykorzystać ten spirytus do swoich celów (w tym przypadku nalewek, a nie mam na to czasu)
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 sie 2018, o 12:14

:brawa:
Po co mnie pytasz jak wszystko wiesz.

Paweł.

ps. Doradzenie jak można obsługiwać sprzęt w zależności co chce się osiągnąć nazywasz cwaniakowaniem? :brawa:
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...