Dasz rade to jakoś wyjaśnić?

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Dasz rade to jakoś wyjaśnić?

Nieprzeczytany postprzez lizard » 10 sie 2018, o 08:49

Przepraszam ale ja bez żadnego trybu: Zacytuje naszego admina:
koalak napisał(a):dlaczego w badaniu u Aronii twoja próbka z OLM miała słabszy % niż moja z LM?

I to jest zagwozdka. W dodatku moja kolumna ma 2,5 metra (2 razy większa od twojej) czyli półek "od metra" i ciut ciut. A procent słabszy jak u naszego guru. Dasz rade to jakoś wyjaśnić? Bo nie daje mi to spokoju i się zastanawiam czy jednak nie przeskoczyć na OPWS i SNP.
Ostatnio edytowano 10 sie 2018, o 08:57 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielenie tematu.
lizard

Re: Dasz rade to jakoś wyjaśnić?

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 10 sie 2018, o 09:08

No, dawaj koalak.
Taka zagwozdka wymaga wyjaśnienia przez wszystkowiedzącego rektyfikatora :spoko: Sam jestem ciekaw dlaczego? :yyyy:
P.S.
Nie wiem czy już ciąć swoją kolumnę, czy jeszcze poczekać :smutny:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 09:36

Cieszę się chłopaki, że zadaliście to pytanie, już śpieszę z odpowiedzią, tylko proszę bez hejtu i grzecznie pisać, ja zanim wysyłam posta ugryzę się kilka razy za język to i wy możecie. Szanujmy się wzajemnie i nie obrażajmy.

Leszku. Mocniejszy % to nie zasługa OPWS (technika ta jedynie ma wpływ na jakość i czas)
To, że kolumna jest wysoka nie oznacza, że da mocniejszy %, ba, nawet nie będzie czystszy destylat.
Kluczowe dla mocy jest RR górnych połek bo to ma wpływ na ich sprawność. Dolne połki nie pracują tak efektywnie, a jak kolumna jest za długa to dolne prawie nic nie mają do roboty.
Ty obniżając odbiór zabrałeś flegmę, która mogłaby jeszcze popracować na samej górze kolumny i wydostać się dopiero LM-em jako destylat I moim zdaniem przez to delikatnie słabszy Ci poszedł.

Zauważ, że Aronia zrobił test porównawczy i potwierdza się, że jak przeszedł na LM uzyskał lepszą moc (patrz próbka 8 i 9)

Pozdr. Paweł.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 10 sie 2018, o 10:23

No i znowuż jest wesoło.
Pisz dalej... Można Ciebie czytać bez końca...

Umknął Ci malutki fakt. Moja kolumna pod OLM ma 200cm. Mało żeby uzyskać procenty?
Czym się różni RR na górnych półkach od RR na dolnych półkach?
lizard

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 10 sie 2018, o 10:23

siedestyluje napisał(a):Kluczowe dla mocy jest RR górnych połek bo to ma wpływ na ich sprawność. Dolne połki nie pracują tak efektywnie, a jak kolumna jest za długa to dolne prawie nic nie mają do roboty.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :ściana: :ściana: :ściana:
Nie mam więcej pytań i nie oczekuję już żadnych wyjaśnień :dobani:
https://www.youtube.com/watch?v=oAs2sTH3TRw
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 10:52

Nie rozumiem po co te złośliwości? Pytaliście to wam odpowiedziałem grzecznie i merytorycznie.

Leszku, przez LM idzie deczko mocniejszy nie dlatego, że kolumna jest wyższa, idzie mocniejszy bo przy systemie LM nie kradnie się flegmy ważnym górnym połkom.
Destylat odbierany z LM ma dodatkowo 20cm kolumny bez straty na RR
kurdre no.....
To tak jak byś na chwilę zaczął szybciej odbierać. Spadnie moc czy nie? Spadnie!
Tak i w tym przypadku zabierasz do butelki to co by jeszcze mogło popracować wyżej. Rozumiesz?

Jak by było tak jak myślisz to kolumna przykładowo 3m dała aby mistrzostwo świata a przecież tak nie jest.

Pozdr. Paweł.

ps. Proszę grzecznie pisać i merytorycznie.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 10 sie 2018, o 11:07

Ot i wszystko co chciałem wiedzieć... Twoje wyjaśnienia są tak przytłaczające, że nie ma nad czym dyskutować.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 11:38

A taki byłeś ciekawy.......
No w sumie na podziękowanie nie liczyłem.

Pozdr. Paweł.

ps To może wytłumacz dlaczego jak Aronia przeszedł z OLM na LM to od razu podskoczyła moc?
No bo wiadomo ja jestem straszny oszust i ukradłem podobno próbkę z laboratorium, ale Aronia też ???????????????? :yyyy: A to łobuz!
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 13:38

To jak tam? Mit leży, że z OLM i OVM wcale nie idzie lepsze jak z LM?
Co taka cisza nastała?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 10 sie 2018, o 15:36

siedestyluje napisał(a):To jak tam? Mit leży, że z OLM i OVM wcale nie idzie lepsze jak z LM?
Co taka cisza nastała?

siedestyluje napisał(a):Zauważ, że Aronia zrobił test porównawczy i potwierdza się, że jak przeszedł na LM uzyskał lepszą moc (patrz próbka 8 i 9)

A Pawełku test porównawczy jakości próbek 8 i 9, pomijając moc jak wyszedł? LM czy OVM lepszy?
Przypominać, cytować jak pisałeś że moc nie najważniejsza chyba niema potrzeby
Cięcie tabelki chyba zbędne
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 15:49

Oczywiście, że ciut większa moc sie nie liczy, potwierdzam, bo i tak to potem z wodą rozrabiamy, ale to, że z LM idzie mocniejsze to chyba już nie macie wątpliwości?

Kluniu, a na mól LM patrzyłeś? Jak wyszedł?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 10 sie 2018, o 15:53

Tak, patrzyłem, szczególnie uzysk z kilograma jest dramatycznie niski.
W dzisiejszych czasach, kiedy zrobienie neutrala jest banalnie proste, gdybym miał wybierać, wybrałbym próbke nr.8
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2018, o 17:34

Ja sądzę, że moim sposobem (OPWS) jest szybciej i łatwiej.
Strat nie ma bo płukanki nie wylewam. Uzysk jest taki sam bo uzysk to nastaw a nie sprzęt.

Pozdr. Paweł.

ps. To znaczy, że jednak nie oszukałem wtedy? Nie ukradłem próbki z laboratorium? :yyyy:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 10 sie 2018, o 17:43

Mało mnie to interesuje jak powstała twoja próbka.Dla mnie jest ekonomicznie nieakceptowalna
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2018, o 22:44

A moze wytłmaczycie dlaczego jest róznica w mocy sam chętnie bym sie dowidział:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez zzibii » 11 sie 2018, o 10:43

Spirytus pochłania wodę z otoczenia. Powyżej 97 procent nie da się wytworzyć w domowych warunkach z uwagi na obecność 3 procent wody. Może próbki miały kontakt z wilgotnym powietrzem stąd różne wartości procentowe.
zzibii

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sie 2018, o 10:59

Asus. Słusznie pytasz. Jak mi nie wierzycie, że dodatkowy odcinek 20cm pomiędzy OO a LM wzmacnia jeszcze flegmę to niech ci twoi koledzy wytłumaczą jak oni to widzą.
Myślę, że się nie doczekasz.

Zzibii. Nie tylko w domowych, ale także w przemysłowych nie da się przeskoczyć azeotropu.
Myślę, że nie tędy droga. Moja próbka miała kontakt z powietrzem i mimo to wyszła mocniejsza. Niepotrzebnie jeszcze wodą płukałem buteleczkę do próbki, Aronia ze mnie śmiał się po fakcie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 sie 2018, o 11:35

siedestyluje napisał(a):Nie tylko w domowych, ale także w przemysłowych nie da się przeskoczyć azeotropu.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: A podesłać ci 99% spirytus wyprodukowany w domowych warunkach? :taniec:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sie 2018, o 11:56

Sam się go napij i nie zaśmiecaj tematu. Jedynie z benzenem można tak zrobić. Chcesz to się truj.

Paweł.
siedestyluje

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.