Ale trzeba być laikiem aby tak doradzać.

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Ale trzeba być laikiem aby tak doradzać.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 lip 2018, o 10:45

https://alkohole-domowe.com/forum/post1 ... ml#p185722
Radius, ogarnij się chłopie, sam nie masz pojęcia bo byś patyków nie wykonywał. Rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa i nie chemia tylko fizyka.

LM to najlepszy system bo nie zabiera nam niepotrzebnie półek z racji tego, że odbieramy destylat aż z głowicy. Na tym własnie systemie powstał neutral.

Port jet w najbardziej optymalnym miejscu, nad nim jest jeszcze tyle połek, że i tak dużo na zapas, im niżej port tym dłużej będzie trwał proces bo niepotrzebnie zbyt wcześnie będą reakcje, 40cm nad kegiem jest w sam raz i nic nie trzeba zmieniać.

Katalizator 30m jest lepszy od tego co ma 20 cm bo jest w nim o 1/3 więcej miedzi. Więcej miedzi = lepszy efekt. Nie wspomnę, że wygodniej na dłuższym robić smakówki jak chce sie puszczać częściowym RR. (więcej połek do dyspozycji) No i na dłuższym łatwiej stabilizować i kropelkować przedgon.

Dobrze że chociaż spawać umiem :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Ale trzeba być laikiem aby tak doradzać.

Nieprzeczytany postprzez lizard » 31 lip 2018, o 12:36

Udeż w stół a nozyce się odezwą...:smile: :smile: :smile:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Już nie wiedziałeś w co uderzyć aby posty zaliczyć. I forum rozruszać...
A że smutki nawijasz - to druga sprawa... :głupek:
Trzeba ostrzegać ludzi... Kogo tylko się da.

P.S. Dobrze, że napisałeś ten post. Przynajmniej nowicjusze zobaczą jaki ignorant jesteś. A my juz przypilnujemy, żeby nie łykali tych bzdur które wypisujesz.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 lip 2018, o 13:50

Pewnie, że dobrze bo nowicjusze jak ich nazywasz mają swój rozum i widzą jakie na forach są układy i czym niektórzy się kierują przy doradzaniu.

Radius jak jemu kiedyś wysłałem flaszkę rozpływał się z zachwytu, chwalił się także chromatografem jak zbadał moją próbkę https://alkohole-domowe.com/forum/spraw ... ml#p108751 a teraz pisze, że się nie znam.
To obłuda, brak wiedzy, czy może zawiść? Bo już sam nie wiem.

Pozdr. Paweł.

ps Lesgo. Masz rację ostrzegaj przede mną, nie chcę kosmitów co myślą, że jak naczepiają złomu do kolumny to się napiją czegoś lepszego.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 31 lip 2018, o 14:01

:ziewa: :ziewa: :ziewa:
lizard

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 31 lip 2018, o 19:03

siedestyluje napisał(a):sam nie masz pojęcia bo byś patyków nie wykonywał.

Przyjmij wreszcie durniu do wiadomości, że nie jestem producentem sprzętów i nie wykonuję ani "patyków", ani "szatanów" :luta:
siedestyluje napisał(a):LM to najlepszy system

A czy ja gdziekolwiek napisałem, tumanie, że nie jest? :luta:
siedestyluje napisał(a):bo nie zabiera nam niepotrzebnie półek z racji tego, że odbieramy destylat aż z głowicy.

A jest jakiś system, baranie, w którym odbieramy destylat nie "aż z głowicy"? :głupek:
siedestyluje napisał(a):Port jet w najbardziej optymalnym miejscu, nad nim jest jeszcze tyle połek, że i tak dużo na zapas,

Więc po kiego grzyba, cymbale, robisz tak wysokie kolumny? :głupek:
siedestyluje napisał(a):im niżej port tym dłużej będzie trwał proces bo niepotrzebnie zbyt wcześnie będą reakcje

Bez komentarza :głupek: :głupek: :głupek: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
siedestyluje napisał(a):Katalizator 30m jest lepszy od tego co ma 20 cm bo jest w nim o 1/3 więcej miedzi.

Skoro tak twierdzisz, nieuku, to na jakiej podstawie. Badania na stół :hahaha:
Idąc twoim tokiem rozumowania, to słoń jest lepszy od słonicy, bo jest od niej cięższy :hahaha: :hahaha: :hahaha:
siedestyluje napisał(a):Radius jak jemu kiedyś wysłałem flaszkę rozpływał się z zachwytu, chwalił się także chromatografem jak zbadał moją próbkę

Zgadza się. Zrobiłem to na szybko,nie analizując wyników, lecz po czasie doszedłem, tak jak inni, do wniosku, że takie wyniki są niemożliwe i baaardzo naciągane :grymas:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 lip 2018, o 21:31

Ale słoma z butów wyłazi jak jest wolność słowa, popisuj się dalej swoim chamstwem.

Ja odpowiem merytorycznie:

1. Obniżony odbiór (OLM OVM) jest umieszczony o ok. 20cm niżej jak głowica (LM)
Idąc twoim tokiem rozumowania to i pół metra niżej też powiesz, że destylat był z głowicy i będzie taki sam?????????????/

2. Kolumny robię wysokie bo jak bym robił niskie to by ode mnie nikt nie chciał kupić, a wszystko przez mity na forach tworzone przez takich uczonych jak ty.

3. Dlaczego bez komentarza? To ty nie wiesz, że nim niżej termometr to tym szybsza reakcja?????????//////

4. Idąc moim tokiem rozumowania duży słoń przypieprzy ci mocniej trąbą jak ten mały.

5. Dlaczego niemożliwe? To widać coś za fachowiec. Mariusz moją metodą zrobił lepszy jak Stumbras/Stock.
Co brakuje kolumnie wykonywanej przez mnie aby zrobić Absolucik?????????????

Co jest naciągane i niby po co????????????? A to kto pisał?
Rozumiem, że po wcześniejszych popisach koalaka możecie być nieufni, ale uwierzcie mi, długo rozmawiałem z nim zanim zaproponował mi zbadanie swojej próbki a do tego chciał pozostawić wynik tylko do swojej wiadomości. Ja zamieściłem ten wynik niejako bez jego bezpośredniej zgody, zaskoczony uzyskanym rezultatem, dopiero później zamieścił go i on na swoim forum. Jakoś nie mam przekonania, że zrobił to tylko dla podniesienia sprzedaży. Czy w to wierzycie czy nie, to już wasza sprawa, ale nie odsądzajcie go od razu od czci i wiary, w końcu czegoś się nauczył

Podać link do wypowiedzi?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 31 lip 2018, o 21:40

P.S. Jaki bystry ten nasz koleżka. Znajduje cytaty z przed kilku lat a nie potrafi znaleźć cytatów z poprzedni tego dnia a nawet z tego samego dni.
Idiota zaprogramowany czy pozujący na idiotę. Pół litra najlepszej mojej wódki dla tego kto zgadnie. Fakt moja nie umywa się do tej robionej prze koalaka,ale jeszcze nikt po niej nie umarł. W ostateczności można będzie ją użyć do spryskiwaczy.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Asus » 31 lip 2018, o 22:15

pawle zanim sie po raz juz chyba milionowy skompromitujesz to powiedz nam wszystkim gdzie sie skrapla destylat???
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 07:40

Lesgo. Jak nie masz nic do powiedzenia to po co się wypowiadasz.

Asus. Destylat skrapla się w głowicy.
A teraz retoryczne pytanie do ciebie. Gdzie się skrapla flegma?
Ty wogółe odróżniasz destylat od flegmy?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 1 sie 2018, o 07:41

:smile: :smile: :smile:

P.S. Ile jeszcze potrzeba postów dzisiaj, żeby forum utrzymało się na powierzchni?
lizard

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 08:29

siedestyluje napisał(a):Katalizator 30m jest lepszy od tego co ma 20 cm bo jest w nim o 1/3 więcej miedzi.

Coś nie tak, jak do katalizatora 20cm dasz 1/3 więcej miedzi to będziesz miał 26,6cm ;p niedopuszczalny, poprawka we wrześniu.

Poprawnie by było jak byś napisał " Katalizator 20 cm jest gorszy od 30 cm bo ma o 1/3 mniej miedzi " ;p ot taka ciekawostka
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 08:47

A co do oferty z linku o jaka by była cena u Ciebie fi76 z wypełnieniem i termometrami ale bez zbiornika. katalizator, 2x rura 60cm i głowica, wszystko na złączach sms?
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 1 sie 2018, o 08:47

siedestyluje napisał(a): Bo po drugim razie jak dobrze odbierzesz przedgony to już miedz nie ma z czym walczyć.
viewtopic.php?f=7&t=434&p=13569&hilit=miedz#p13563
Panowie, jeżeli guru wypisuje takie dyrdymały, to jaki jest sens z nim dyskutować.
Przyjdzie jakiś młody na to pseudoforum to naprowadzi się go na właściwe tory. A puki co, szkoda na niego czasu, niech rozmawia ze swoimi klonami

ps @młody, Przestrzegam viewtopic.php?f=21&t=731&start=25#p25462
POMAGAM Pawłowi vel siedestyluje
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 09:10

kluniu, aż tak ci żal dupsko ściska, że publicznie maścią smarujesz? Maskara!

Miedz służy tym co piją po razie i moim zdaniem dla nich jest lepiej jest mieć więcej miedzi. Do smakówek też jest lepiej dać dłuższy dolny odcinek.
Możesz uszanować moje zdanie? Czy musisz opluć?
Ci co robią na dwa razy miedzi nie potrzebują wcale. Ja nie potrzebuje miedzi, ale dolny odcinek chciałbym mieć dłuższy jak mi się zamarzy robić smakówki.

Młodypsotnik. Interesów się na forum nie załatwia. Nie masz do mnie nr telefonu?

Pozdr. Paweł.

ps. No kurde, zawsze myślałem, że 30cm podzielić na 3 części to jedna z tych części będzie miała 10cm i że to jest jedna trzecia.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 09:17

kluniu3 napisał(a):
Igorson89 napisał(a):Generalnie chce isc dalej i zakupic aabratka. Pozdro7

To słuszna decyzja, ale uwazaj bo na portalach aukcyjnych zdażają się naciągacze. Uważaj szczególnie na sprzedawcę siedestyluje
Kolumny jego spawane są bez podpory argonowej, na gumowych uszczelkach nie nadających sie do pracy powyżej 70*c i z źle skonstruowanymi gniazdami sond termometrów, na które wpływ ma temperatura otoczenia. No i oczywiście cieknący zaworek.
Wszystko to co napisałem znajduje potwierdzenie na tym forum

Mam fi70 od Pawła i co do uszczelek to sobie je wymieniłem, Paweł udzielił na to 50zł rabatu (przy czym wolał bym żeby to producent się tym zajął a nie ja musiałem sobie tym głowę zawracać). Co do gniazd to niestety muszę potwierdzić, jak dla mnie fatalne rozwiązanie, kapilara wspawana jest do końca i trzeba wyczuć czy port jest wsunięty do połowy czy już opiera się o ściankę termometr i wariuje... Zaworek użytkuję rok i nie cieknie.

Co do interesów to już podałeś nie raz ile kosztuje u Ciebie szatan

Szatan kosztuje normalne pieniądze czyli 2100zł

Więc co za tajemnica ile kosztuje bez zbiornika 100l i grzałek?: czy to była cena samej kolumny z wypełnieniem ale bez zbiornika i grzałek?
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 1 sie 2018, o 09:18

@kluniu3, dobrze, że przypomniałeś ten idiotyzm koalaka nt. miedzi :kciuki:
Jak widać, ten nieuk, nawet nie wie jaką funkcję spełnia miedź w kolumnie, skoro twierdzi, że ma jakikolwiek związek z przedgonami :hahaha: :hahaha: :hahaha: :głupek: :głupek: :głupek:
Trzeba wyciągać takie "kwiatki" tego ignoranta, aby młodzi, wchodząc przez przypadek na to śmieszne forum, jak najszybciej szukali informacji o sztuce destylacji i rektyfikacji gdzie indziej :palacz:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 1 sie 2018, o 09:23

młodypsotnik napisał(a): Co do gniazd to niestety muszę potwierdzić, jak dla mnie fatalne rozwiązanie, kapilara wspawana jest do końca i trzeba wyczuć czy port jest wsunięty do połowy czy już opiera się o ściankę termometr i wariuje.

Włóż w kapilarę jakiś ogranicznik i nie będziesz musiał już celować z ustawieniem sondy
POMAGAM Pawłowi vel siedestyluje
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 09:29

Młodypsotniku, jak nie szanujesz moich poglądów na temat rektyfikacji to po co chcesz kupić ode mnie? Moim zdaniem kapilary sa lepszym rozwiązaniem bo można sobie termometry dowolnie przekładać, nie potrzeba także żadnych uszczelek. Problem umieścić w kapilarze poprawnie termometr tak aby był po środku? Naprawdę to Cię przerasta?

Radius. Pytanie do ciebie. Z czym ta miedz ma walczyć po drugim razie skoro już idzie idealna ambrozja? Czy moze u ciebie idzie jeszcze śmierdzące (jak by nie było miedzi)?
No i jeszcze tu proszę o odpowiedz. viewtopic.php?f=19&p=25735#p25715

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 1 sie 2018, o 09:32

Ale nudy...
lizard

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 09:35

Nic mnie nie przerasta, już dawno sobie ten problem rozwiązałem.
siedestyluje napisał(a):Młodypsotniku, jak nie szanujesz moich poglądów na temat rektyfikacji to po co chcesz kupić ode mnie?

A kto powiedział że na kolumnie od Ciebie nie mozna prowadzić inaczej procesu?
młodypsotnik napisał(a):A co do oferty z linku o jaka by była cena u Ciebie fi76 z wypełnieniem i termometrami ale bez zbiornika. katalizator, 2x rura 60cm i głowica, wszystko na złączach sms?

Podasz tą cenę bez zbiornika czy nie?
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 09:38

Miałem na myśli rozwiązanie techniczne. Oczywiście proces możesz prowadzić inaczej, najwyżej dłużej będziesz dochodził do ideału. Człowiek się stara pomóc i uczy nowych na swoich doświadczeniach. Szkoda, że masz to w dupie.

Pewnie, że nie podam ceny, na forum się nie załatwia interesów, a po drugie jest jeszcze dużo szczegółów do uzgodnienia i cena zależy.....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 09:41

to po co podawałeś wcześniej ze kosztuje 2100?
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 09:43

Bo to jest moja wersja szatana (standard) Jak chcesz inaczej to zadzwoń na konsultację i potem ustalimy cenę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 1 sie 2018, o 09:46

no to ile ten standard bez zbiornika?
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 sie 2018, o 10:24

Zadzwoń i się dowiesz wszystkiego. Aby powiedzieć cenę muszę się Ciebie dopytać o parę "drobiazgów" Nie będę się z klientem dogadywał publicznie.
Jak nie możesz się przełamać aby zadzwonić to Twoja strata.

Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.