Temperatura ,a miejsce.

Bez osobistych wycieczek.

Temperatura ,a miejsce.

Nieprzeczytany postprzez Igorson89 » 13 lip 2018, o 03:38

Siemanko, mam jedno pytanko. Bylem ostatnio w sklepie z gadzetami ogolnie do robienia nalewek i przetworów, słoiki butelki itd... po malej rozmowie ze sprzedawcą zeszlismy na temat pędzenia. Pochwalił mi sie ze ma aabratka i jak juz odbiera serce NIGDY nie udalo mu sie osiagnać temperatury 78C. Zawsze okolo 74C. Mieszkam w Wałbrzychu i tu jest wysokość około 400mnpm. Czy to mozliwe ze taka wysokość ma na to wpływ? Czy poprostu gosciu nie ma doświadczenia?
Igorson89

Re: Temperatura ,a miejsce.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 08:12

Nie ma doświadczenia. Tak temperatura jak kolumna pracuje prawidłowo to nieprawidłowe wskazanie termometru.
Nie ma potrzeby osiągać/odczytywać temperaturę wrzenia bo tak naprawdę to jest prawidłpwowa, tylko termometr nie umie tego pokazać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 08:14

Ale o so chozi... :drunkagain:
:brawa: :brawa: :brawa:
:smile: :smile: :smile:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 08:46

Rzeczywiście niewyraźnie napisałem, poprawię się.
Taka temperatura jak podał (ok74st) zakładając, że kolumna pracuje prawidłowo wynika z nieprawidłowego wskazania termometru.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 08:52

Nie odpuścisz niczemu. Piszesz byle bzdury byle pisać. A co wolność Tomku w swoim domku.
Tylko jak sam piszesz - w necie wszystko pozostaje... Nie szkoda Ci rodziny?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 09:08

Nie ma nic gorszego jak osobista wycieczka. Zamiast napisać z czym się nie zgadzasz najlepiej opluć. Tak?

Moim zdaniem w opisanym przypadku ewidentnie źle pokazuje termometr. To gadzie kto mieszka nie ma to aż takiego wpływu. Nie robił tego na Rysy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 09:29

Ty jednak nie odpuszczasz. Po prostu beton. Jedyne wytłumaczenie to opluwasz innych że robią osobiste wycieczki... Jak mantrę...
A ja pisząc że nie odpuszczasz i piszesz bzdury aby tylko zaistnieć odnosiłem się do tego postu:
Nie ma doświadczenia. Tak temperatura jak kolumna pracuje prawidłowo to nieprawidłowe wskazanie termometru.
Nie ma potrzeby osiągać/odczytywać temperaturę wrzenia bo tak naprawdę to jest prawidłpwowa, tylko termometr nie umie tego pokazać.

Pozdr. Paweł.

Mam rację czy nie? Była to osobista wycieczka? Jeśli tak to udowodnij, że jednak napisałeś poprawnie a ja się tylko czepiam...
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 09:56

Brakuje ci dobrej woli i masz mnie za wroga, tyle ci powiem w mojej wycieczce do ciebie.
Jak nie uyżłem poprawnej polszczyzny to należy mnie poprawić.
No bo chyba nie wątpisz, że temperatura w kolumnie podczas jej prawidłowej pracy jest poprawna, tylko termometry kłamią?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 13 lip 2018, o 10:10

Może twoje termometry za 10zł kłamią, bo moje pokazują poprawną temperaturę.
Oczywiście, że temperatura stabilizacji będzie inna w różnych rejonach kraju/świata etc., nawet w tym samym miejscu, ale innego dnia będzie się różnić, bo to ciśnienie atm. ma wpływ na temperaturę stabilizacji/rektyfikacji itd.
Najpierw się doucz koalaku miszczu, a dopiero wtedy zwalaj winę na termometry ;)
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=As6IOAw5pHA - nowe hobby - sylwester 17/18
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 13 lip 2018, o 10:12

siedestyluje napisał(a):chyba nie wątpisz, że temperatura w kolumnie podczas jej prawidłowej pracy jest poprawna, tylko termometry kłamią?

Wątpię :spoko: Więc oświeć nas, o wszechwiedzący, jaka to jest ta poprawna temperatura podczas prawidłowej pracy kolumny? :yyyy: Niech młodzież korzysta z twojej nieprzebranej wiedzy a nie ucieka na inne fora w poszukiwaniu prawdy :taniec:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 10:31

78,37

Kazdy z was mierzy ciśnienie atmosferyczne tuż przez koncertem i kalibruje swój termometr?
Jak nie to wszystko w temacie......
Wolę jak mnie okłamie termometr za 10 zł niż wypasiony i drogi.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 11:21

siedestyluje napisał(a):78,37

Kazdy z was mierzy ciśnienie atmosferyczne tuż przez koncertem i kalibruje swój termometr?
J

Słuchaj Pawełku - nasz kochany dzieciaku. Strząśnij z siebie ten beton zawiści i kompleksów niższości a życie stanie się łatwiejsze - uwierz mi. mam swoje lata i wiem co piszę.

A teraz do rzeczy. gdzie to jest napisane, że za każdym razem trzeba kalibrować termometr...Pokaż to a odszczekam wszystko.
Termometrów nie trzeba kalibrować za każdym razem. Wystarczy tylko raz zrobić mały eksperyment (wielokrotnie opisywany) aby się dowiedzieć co tak naprawdę pokazuje termometr. Później gdy już wiemy co pokazuje termometr to wystarczy skorzystać z prostej tabelki pokazującej zależność wrzenia etanolu względem ciśnienia i szybko w pamięci nanieść poprawkę. Wystarczy tylko włączyć myślenie. Wtedy nigdy sie nie pomylimy w czasie rektyfikacji i np. nie zostawimy niepotrzebnie sporo alkoholu w kegu. Ta wiedza potrzebna jest też w innych sytuacjach. Czasami podbramkowych.
Jeszcze lepiej mają Ci co mogą fizycznie skalibrować termometr. Wystarczy mały eksperyment (wielokrotnie opisywany) i poprawiamy wskazania termometru (oczywiście jeśli jego wskazania nie zgadzają się z tym co powinny pokazywać. Robimy to tylko raz. Poźniej w/g potrzeb podpieramy się w/w tabelą i wiemy co jest grane. Niestety ale trzeba także włączyć myślenie.
Taka wiedza na temat tego co pokazują termometry jest bardzo potrzebna do świadomego prowadzenia procesu.
Oczywiście do OPWS i do SNP ta wiedza nie jest potrzebna. Tam wszystko odbywa się samo...
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 11:39

Wiem to tej tabeli, ale skoro trzeba z niej korzystać to przecież termometry kłamią. Dla mnie to takie oczywiste.
A czy nawet jak skorzystasz z tabel to wychodzi ci za każdym razem 78,37???????????????/////// Mi się jeszcze tak nie udało, było blisko ale nie dokładanie.

Tak, zgadza się do OPWS ta wiedza nie jest potrzebna, bo rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, odbywa sie sama i wystarczy jej tylko nie przeszkadzać.
Bez wypasionych termometrów zrobiłem lepiej jak ty. Trzeba wiedzieć tylko do czego służą termometry w kolumnie. Wiesz jakie mają zadanie?

Pozdr. Paweł.

ps Nie mów do mnie dzieciaku bo sam się kompromitujesz w ten sposób.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 lip 2018, o 13:19

Nie no debilu Ty wiesz po co sie kalibruje termometry bo z Twojego postu wynika za kalibruje sie po to zeby temp byla caly czas taka sama nie wazne jakie bedzie cisnienie .
Musze Ci powiedziec ze duzo nauki przed Toba
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 13:25

Sam jesteś debilem. Z mojego piania wynika, że wartość temperatury mam w dupie bo znam się na fizyce, tej podstawowej.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 13:48

siedestyluje napisał(a):Wiem to tej tabeli, ale skoro trzeba z niej korzystać to przecież termometry kłamią. Dla mnie to takie oczywiste.
A czy nawet jak skorzystasz z tabel to wychodzi ci za każdym razem 78,37???????????????/////// Mi się jeszcze tak nie udało, było blisko ale nie dokładanie.
.

Pawełku już nie wiem jak pisać żeby trafić do Twojej świadomości. Cały czas obnażasz swoją niewiedzę. Przecież to jest prosta tabelka. Korzystanie z niej jest tak samo proste. Nigdzie nie jest napisane że ma wychodzić 78,3*C. Skąd się twojej głowie rodzą takie pomysły? Tyle razy było o tym pisane...Tylko trzeba czasami czytać to co inni piszą.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 13:51

W takim razie co ma piernik do wiatraka?
Wiadomo, przecież, że nie ma wychodzić 78,37 a nawet te twoje 78,3st, to po co drogie wypasione termometry stosować i sraczki dostawiać jak nie ma na nich odpowiedniej wartości?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 14:10

Pawełku - Ty czytasz co się pisze? Nie przestajesz mnie zadziwiać.
Mając tę tabelkę wystarczy nawet Twój termometr. Wystarczy tylko użyć głowy. To jest nawet prostsze od Twojej fizyki.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 14:22

Jak byś użył głowy to byś nie pisał takich bzdur bo mój termometr nawet fabrycznie pisze że ma odchyły, zresztą nie tylko mój, te droższe też.

Odpowiedz proszę do czego służy termometr w kolumnie?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Igorson89 » 13 lip 2018, o 14:46

Wiadomo ze kazdy termometr ma jakas granice błędu, ale az 4stopnie? Zakladając nawet ze ma taka duzą warto miec 2 takie same modele termometrów i dążyc do takiej stabilizacji aby na obu temperatury byly takie same(czyt. Zblizone) tak? W sensie na dole przy kegu i na górze. Nawe jak to bedzie 74 tu i tu to wtedy kolumna pracuje poprawnie na calej rozdzielczosci. Dobrze myślę?
Igorson89

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 lip 2018, o 14:58

Olać wartość, niech sobie przekłamuje, temperatura ma nie mieć ciągłego wzrostu i do niczego nie trzeba dążyć.
Tak, nawet i 4 stopnie te najtańsze moją przekłamywać, rzadko tak się zdarza ale czasami aż tak, temu kto zna się na fizyce podstawowej to w niczym nie przeszkadza. Ustawiasz odpowiednie RR i potem liczy się tylko czy temperatura stoi czy rośnie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Igorson89 » 13 lip 2018, o 16:55

Rozumiem. Dzieki
Igorson89

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 lip 2018, o 17:09

siedestyluje napisał(a):Jak byś użył głowy to byś nie pisał takich bzdur bo mój termometr nawet fabrycznie pisze że ma odchyły, zresztą nie tylko mój, te droższe też.
Paweł.

Nie mam już siły. To już nie beton, ale granit. Próbuję na wszystkie sposoby.
Do Ciebie nic nie dociera. Rozumiem, ze można mieć braki w wiedzy. Mieć problem z ogarnięciem czegoś. Ale Ty przerastasz to wszystko. Tak jakbyś miał przed sobą ścianę z napisem Koniec. I dla Ciebie jest już koniec. Nie przyjmujesz do siebie żadnej wiadomości.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 lip 2018, o 07:43

Jak tal Leszku, wiesz już do czego czego służy termometr w kolumnie, a dokładniej jakie ma zadanie do wykonania?
Pytałem już dwa razy i nie odpowiadasz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 14 lip 2018, o 08:21

No dobra pafcio idac Twoja fizyka to jak to jest ze przy cisnieniu zalozmy 990 a cisnieniu 1020 bedzie ta sama wartosc bo ja zawsze myslalem ze przy roznych Cisnieniach temp jest inna ale Widac w Twojej fizyce nie

Co do pytania kolegi to u mojego kolegi przeklamuje okolo 9 st ale to dlatego ze gilza jest za krutka I czujka sie nie do konca chowa w gilzie
Asus

Następna strona

Powrót do FAKTY I MITY