Jak to nie da się podważyć?

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Jak to nie da się podważyć?

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 lip 2018, o 10:14

siedestyluje napisał(a):Zaczęło się pisać, że połka tych samych sprężynek wyszła inna niż w wyliczeniach radiusa (dwa razy gorsza) i stąd ten het się na mnie leje bo każdy z was ma te sprężynki.

I co z tego, myślisz, że ktoś się tym przejął?

siedestyluje napisał(a):Myśleliście, że oszukałem bo sam robiłem tabelkę a to okazało się, że jednak Brzuchacz robił wyliczenia i to na dodatek poprawną metodą a ja tylko próbkę pobrałem oficjalnie zamieszczając opis na forum aby kazdy sam mógł też to zrobić.
Nie da się tego podważyć to trzeba opluć? Tak? No to brawo.

Jak to nie da się podważyć? Przecież Brzuchacz robił wyliczenia na podstawie parametrów podanych przez Ciebie... Ty mi nie wierzysz, kiedy mówię, że mój spirytus w ślepym teście wypadł lepiej od tego z OPWS to niby dlaczego ktoś inny ma wierzyć Tobie, że podałeś realne dane?

Mariusz
Ostatnio edytowano 11 lip 2018, o 11:13 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielenie tematu.
Mariusz19029

Re: Jak to nie da się podważyć?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 lip 2018, o 11:59

A to czytałeś?

"Szukam chętnego/chetnych do zrobienia próbki w celu wyliczenia półki dla zmywaków 304 z Destylandji.
Zadanie polega na tym aby puścić przez 15cm-wy odcinek wypełnionej kolumny surówkę o mocy np 16%
W tym celu należy:
- ustawić grzanie na moc roboczą (dla 70tki to 3500W, dla 63,5 2400W)
- sprawdzić ile idzie na minutę na odkręconym zaworku.
- zwilżyć wypełnienie (zakręcić na parę min zaworek odbioru)
- ustawić RR w stosunku 1-5
- jak już będzie właściwy RR odebrać próbkę do pomiaru mocy
- zmierzyć % dokładnym alkoholomierzem w temperaturze 18-20st.
Test można zrobić przy okazji także dla sprężynek, zmywaków z Lida, lub inne wypełnienia jeśli ktoś ma ochotę. Nawet jako tylko porównanie poszczególnych wypełnień test da to dużo do myślenia.
Osoba, która się zgłosi otrzyma ode mnie wstawkę do kolumny taką aby pasowała do kega wypełnioną druciakami, oraz sprężynki do powtórzenia testu, za wysyłkę także ja płacę. Jak ktoś nie chce się ujawniać może napisać do mnie na priw w tej sprawie i wszystko ustalimy.

Uwagi, wskazówki, porady co do testu mile widziane.

Liczę na waszą pomoc w rozwijaniu naszego hobby. Pozdr. Paweł."

link do źródła. viewtopic.php?f=11&t=496

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 lip 2018, o 12:55

Testy były na innych forach i ich wynik różni się od tego uzyskanego przez Ciebie.

Ja nie twierdzę, że oszukałeś, ale nie mów, że nie można tego podważyć.

Test tak jak mówisz, każdy może przeprowadzić we własnym zakresie.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 lip 2018, o 13:15

No to na co czekacie? Podważcie, boicie się prawdy?
Zamiast samemu sprawdzić lepiej jest pluć i oczerniać kogoś kto poświęcił bezinteresownie swój czas dla naszego wspólnego hobby?
Na uszach staję aby nasze hobby było tańsze i dostępne dla każdego a pomocy z nikąt...........

Tak, testy są na innych forach, ale ja im nie dowierzałem i dlatego zrobiłem swoje. Próbka była pobrana przeze mnie w warunkach pracy kolumny, a połka wyliczona prawidłową metodą czyli Mc Cabe'a i Thielego przez gościa po studiach w tym kierunku. Dlatego właśnie Brzuchacza poprosiłem o wyliczenie aby było wiarygodne.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 lip 2018, o 13:44

siedestyluje napisał(a):No to na co czekacie? Podważcie, boicie się prawdy?

Pozdr. Paweł.

Pawełku, Pawełku Ty nasz dzieciaku - przecież już wszystko jest dawno podważone, sprawdzone, wyliczone. Ze szczegółami w porządnie zrobionym eksperymencie włącznie z wyliczeniami metodą Mc Cabe'a i Thielego. Tą o której wspominałeś, że z niej korzystałeś... :smile:
Niestety ale jesteś do tyłu. A praktycznie nie ruszyłeś nawet do przodu. Niestety Twoja kochana fizyka Cię zawiodła... :smile:
Ale Ty dalej będziesz walczył i wmawiał, że prawda jest tylko jedna. A właściwie są dwie jedna pisowka/Kaczyńskiego i druga Twoja. Bez względu na okoliczności.
Jesli doczytałeś do tego momentu i zrozumiałeś co napisałem to przeczytaj dla pewności jeszcze raz. A jak już się upewnisz to w końcu udowodnij że:
- umiesz czytać ze zrozumieniem,
- umiesz odpowiedzieć na zadanie pytanie,
- że nie zmieniasz tematów,
- że umiesz liczyć,
- że rozumiesz i umiesz przeprowadzić analizę tabelek
- że wiesz jak wyliczyć teoretyczne półki
- że nie mieszasz w tematach i nie przenosisz niewygodnych postów i to w różne miejsca mimo że dotyczyło tego samego tematu.
- że nie trollujesz i nie hejtujesz.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 lip 2018, o 14:06

Zupełnie nie rozumiem po co ta osobista wycieczka? Nie potrafisz rozmawiać normalne?

Zamiast hejtu odpowiedz proszę:
1. Dlaczego na innych forach próbka nie była pobierana w warunkach pracy kolumny? Czy może uważasz to za niestotne?
2. Dlaczego średnica rury nie była brana pod uwagę? Czy także uważasz to za nieistotne?
3. Dlaczego przy wyliczaniu HETP nie jest jednocześnie podawane RR? Czy też uważasz to za nieistotne?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 lip 2018, o 14:26

Widzę, że nie doczytałeś dokładnie mojego postu i swoim dziwnym i "sprytnym" :smile: sposobem zmieniasz temat. Tak więc jestem zmuszony powtórzyć moje pytania na które nie raczyłeś odpowiedzieć od wczoraj...
lizard napisał(a):Jesli doczytałeś do tego momentu i zrozumiałeś co napisałem to przeczytaj dla pewności jeszcze raz. A jak już się upewnisz to w końcu udowodnij że:
- że umiesz liczyć,
- że nie mieszasz w tematach i nie przenosisz niewygodnych postów i to w różne miejsca mimo że dotyczyło tego samego tematu.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 lip 2018, o 14:29

Odpowiedz na pytania. Nikogo nie obchodzą twoje uczucia do mojej osoby.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 lip 2018, o 15:13

Przepraszam, były jakieś pytania czy tylko kupa spamu dla podtrzymania konwersacji?
Podnieś dupsko i sobie tych odpowiedzi poszukaj i przekonaj się czy były uwzględnione te wszystkie warunki o których piszesz.
Ty nawet nie czytałeś tych tematów a próbujesz udawać naukowca co to niby zna się na rzeczy.

A jak już znajdziesz trochę wolnego czasu od trollowania i hejtowania to odpowiedz na te pytania:
lizard napisał(a):Ww końcu udowodnij że:
- że umiesz liczyć,
[/quote]
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 lip 2018, o 15:25

Tak owszem były pytania, powtórzę:

1. Dlaczego na innych forach próbka nie była pobierana w warunkach pracy kolumny? Czy może uważasz to za niestotne?
2. Dlaczego średnica rury nie była brana pod uwagę? Czy także uważasz to za nieistotne?
3. Dlaczego przy wyliczaniu HETP nie jest jednocześnie podawane RR? Czy też uważasz to za nieistotne?

Nie wiem o jakim hejcie ty mówisz. Nie napisałem prawdy?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 lip 2018, o 16:33

Posłuchaj durniu :luta: Napiszę to tylko raz, jednocześnie odpowiadając na pytania, chociaż nie wiem po co, skoro i tak nie przyjmiesz tego do wiadomości :grymas:
siedestyluje napisał(a):Dlaczego na innych forach próbka nie była pobierana w warunkach pracy kolumny?

A jak można, idioto, pobrać próbkę inaczej jak nie w warunkach pracy kolumny? :ściana:
siedestyluje napisał(a):Dlaczego średnica rury nie była brana pod uwagę?

Ten parametr nie jest potrzebny do wyliczenia HETP w amatorskich kolumnach. Jeśli uważasz inaczej, to napisz jaki to ma związek i dlaczego?
siedestyluje napisał(a):Dlaczego przy wyliczaniu HETP nie jest jednocześnie podawane RR?

Przeczytaj tumanie tematy, gdzie jest wyliczane HETP, bo jest w nich podany RR czarno na białym :luta:

Lizard ma całkowitą rację;
lizard napisał(a):Podnieś dupsko i sobie tych odpowiedzi poszukaj i przekonaj się czy były uwzględnione te wszystkie warunki o których piszesz.
Ty nawet nie czytałeś tych tematów a próbujesz udawać naukowca co to niby zna się na rzeczy.

Koalak, jesteś tępy, jak obuch młotka :luta: Twoja "fizyka" już dawno położyła cię na łopatki :głupek:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 lip 2018, o 17:59

siedestyluje napisał(a):Nie wiem o jakim hejcie ty mówisz. Nie napisałem prawdy?

Pozdr. Paweł.

Nie!!! Nie!!! I jeszcze raz nie!!!
Cały czas kręcisz, mieszasz, hejtujesz i robisz z siebie idiotę próbując nas w to mieszać... :luta:
Jeśli jest inaczej to udowodnij!!!
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 lip 2018, o 08:23

Radius. Dlaczego się zwracasz do mnie jak ostatni cham? Ja do ciebie piszę ładnie. Na swoim forum potrafisz grzecznie pisać a tu co? Słoma wyłazi?

Sami żeście do mnie skakali że zmywaki są do dupy no to co miałem robić aby nie być gołosłownym? Zbadałem HETP, a tylko przy okazji też i sprężynek.
Nie moja wina, że wyniki wyszły jakie wyszły i nie moja też wina, że jest tak duża różnica pomiędzy twoimi badaniami a moimi.
Czy więc nie można w sposób kulturalny podyskutować skąd te różnice?
Jakim prawem zarzucasz mi kłamstwo?????????????

1. Nie przesądzałbym, że średnica nie na znaczenia. Moim zdaniem im większa średnica tym deczko gorsza sprawność połki.

2. Przypomnij mi przy jakim RR pobierałeś próbki? Czy to RR było takie na jakim pracuje kolumna.
I drugie pytanie z tym związane. Odczekałeś jakiś czas po zalaniu zanim pobrałeś próbkę?

Skądś ta różnica musiała się wziąć, czy nie?
Dopóki nie będzie spójnej metodyki pobierania próbek to takie różnice będą, jak swoją zbadałem w takich warunkach jak się pracuje w czasie koncertu.
RR był tylko 1:3,7 bo tak wychodziło przy odbiorze 40ml/min. Uważam, że RR jest kluczowe dla różnicy wysokości połki jaka nam wyszła.

Popatrzcie sobie jeszcze raz na tabelkę na spokojnie.

Pozdr. Paweł.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 lip 2018, o 09:21

Nie wiem przez kogo jest pisany ten post? Zastanawiający jest sposób pisania tak odmienny od dotychczasowego?
Dlaczego nie pisałeś dotychczas w ten sposób? Byłaby zupełnie inna rozmowa.
Albo to Twoje drugie ja, albo... ktoś kto od jakiegoś czasu dziwnie "ucichł" i nic nie pisze. No może poza jednym postem ostatnio napisanym.
lizard

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 12 lip 2018, o 09:38

Skoro sa takie same to skąd różnice 95.35% zmywaki i 96.53% sprężynki.
Z tych wyliczeń to 3 półki różnicy na 150cm
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 lip 2018, o 11:49

Lesgo. A ty znów osobista wycieczka tylko.
Czy mógłbyś się odnieść merytorycznie do tego co napisałem? Który wynik jest ci bliży prawdy? Radiusa, czy mój?

Arcii. Można o tym pogadać, załóż proszę nowy temat tylko. Nie wiem o jakich 3 półkach mówisz, z moich testów wynika, że połek podczas pracy kolumny jest o ok. połowę mniej niż sądzicie.

Pozdr. Paweł.

ps. Radius. Też czekam abyś odpowiedział na mój post, tylko proszę merytorycznie i bez personaliów, nikt tu przecież nie chce źle dla naszego hobby.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 12 lip 2018, o 12:33

Z tego co pamietam poprosiles brzuchacza zeby wyliczyl ci polki . Polki na zmywakach w jego tabelce wyszly ponad 7cm po 2 dniach zrobiles swoja tabelke

A wczoraj ty swinio pisalas ze to jest tabelka brzuchacza .
Teraz tak napisales jak Ci udowodnie klamstwo to zamkniesz forum w przyszlym tyg poszukam tej tabelki jesli ja nie znajde to bedzie znaczyc ze udowodnilem Ci klamstwo oraz to ze usuwasz dla siebie niewygodne posty
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 lip 2018, o 12:41

Sam jesteś świnia i nie potrafisz się zachować. Nie ośmieszaj się już, nie ma mojej tabeli, obydwie robił Brzuchacz. Tabele różnią się tylko albo i aż sposobem pobrania próbki. Próbka, którą mi wyliczał Brzuchacz była pobrana w warunkach pracy kolumny, przy takim RR jaki jest w czasie koncertu. Moim zdaniem jest to najbliższe prawdy.
Jak ktoś mi nie wierzy to sam może sobie zrobić test i porównać czy wyszło tak samo jak u mnie, proszę bardzo: viewtopic.php?f=11&t=496 Nawwt drugi raz liczyć nie potrzeba, bo wystarczy tylko porównać %

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 12 lip 2018, o 12:48

Asus, po tabelce został tylko napis w poscie viewtopic.php?f=11&t=496#p6052

ale tu jest opis viewtopic.php?f=11&t=496&start=25#p6088
brzuchacz napisał(a):Odbierałem 100 ml próbki, chłodziłem do temperatury 20*C i mierzyłem jej moc zakupionym alkoholomierzem precyzyjnym. Co znowu ci nie pasuje? Że zmywaki KO mają HETP około 2 razy większy od SP KO? Nawet olewając bezwzględną wartość HETP, widać że SP KO biją zmywaki KO na głowę.

tego nie zdążył zedytować
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 12 lip 2018, o 12:49

siedestyluje napisał(a): Też czekam abyś odpowiedział na mój post

Zanim odpowiem, odniosę się do tego;
siedestyluje napisał(a):Jakim prawem zarzucasz mi kłamstwo?

Pokaż mi, gdzie zarzuciłem ci kłamstwo w sprawie wysokości półki? :luta: Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to wróć do podstawówki :dobani:
A teraz do rzeczy;
siedestyluje napisał(a):wyniki wyszły jakie wyszły i nie moja też wina, że jest tak duża różnica pomiędzy twoimi badaniami a moimi.
Czy więc nie można w sposób kulturalny podyskutować skąd te różnice?

Znaj moje dobre serce i dzisiejszy dobry humor. Odpowiem ci skąd mogła się wziąć takie różnice.
Pracowałeś na refluksie 1:3,7 i moim (i nie tylko moim) zdaniem, taki refluks jest niezbyt "bezpieczny" dla stabilnej pracy kolumny. Wszystkie źródła podają, że w domowych warunkach i rektyfikacji okresowej, minimalny refluks jaki jest potrzebny do prawidłowej i stabilnej pracy kolumny, wynosi 1:4. Napiszę to jeszcze raz, żebyś zrozumiał; minimalny!
Ja odbierałem próbkę (o ile mnie pamięć nie myli), przy "bezpiecznym" refluksie 1:5. Większość użytkowników domowych kolumn, pracuje blisko takiego refluksu a nie 1:3,7. Nie wiesz może dlaczego? :cwaniak:
siedestyluje napisał(a):Zbadałem HETP,

Można wiedzieć jak to zrobiłeś, skoro, jak sam piszesz na matematyce a tym bardziej na fizyce zjawisk zachodzących w kolumnie, się nie znasz?
Która tabelka jest twojej konstrukcji a która brzuchacza, bo z jego postów wynika, że HETP dla zmywaków jest dwa razy gorszy niż dla sprężynek, co ty ciągle poważasz :grymas: Niestety, tabelka w jego poście dziwnym trafem zniknęła? nie wiesz może dlaczego? :cwaniak:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 lip 2018, o 13:09

Ja Cię kręcę. Do niego cośkolwiek dociera?
Można pluć w dziesięciu a on kupi se parasol i będzie udowadniać że to rzęsisty tropikalny deszcze leci z nieba. :świrek:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 lip 2018, o 13:11

Radius. Skoro tabla zniknęła to była na zewnętrznym serwerze i sam ją usunął. Pytaj jego dlaczego.
Z siedestyluje.pl nic samo nie znika bez waszej wiedzy.

Nie wiem na jakim RR ty jedziesz. Ja pobrałem próbkę na takim odbiorze jaki ja zalecam do moich kolumn i destylat przy 40ml/min na fi 70mm wychodzi czyściutki.
Pewnie jak bym ustawił RR taki jak ty do pobrania próbki do badania to i połka by się zrobiła dużo lepsza, co nie? Ale nie to było mim zamiarem aby połka była jak najniższa, tylko po prostu prawdziwa, taka jak jest podczas pracy.

Powiedz mi z jaką szybkością trzeba odbierać na fi 54mm aby połka była 2cm? Kto ma cierpliwość tak odbierać? Sam chyba w to nie wierzysz.........

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 lip 2018, o 13:45

No i powrócił nasz poczciwy koalak... :świrek:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 lip 2018, o 13:53

Dlaczego śmiecisz w wątku? Kogo obchodzi co o mnie sądzisz?
Kto myślący to wyciągnie wnioski z tego co wyżej napisałem, a kto ma na celu mnie zniszczyć to żadne argumenty do niego nie dotrą.
Nie moja wina, że RR ma tak ogromny wpływ na HETP.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 lip 2018, o 14:13

siedestyluje napisał(a):Nie moja wina, że RR ma tak ogromny wpływ na HETP.

Paweł.

No właśnie...
No to teraz przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku i zastanów się nad tym co piszesz. Rano już miałem nadzieję, że zaczynasz kumać.... Ale widzę, że to był tylko przebłysk drugiego... No właśnie - kogo?
lizard

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA