Mariusz testuje metodę OPWS 2.0

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Mariusz testuje metodę OPWS 2.0

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 29 sie 2018, o 20:49

Dzisiaj zrobiłem rektyfikacje wcześniej uzyskanego gonu.
Tak więc test metody OPWS 2.0 mam za sobą.
Podam tak w przybliżeniu wszystkie wartości, mogą one ulec małej zmianie jak dokładnie wszystko zmierzę i sprawdzę.

Zanim podam liczby to nadmienię, że ocieplenia kolumny nie zdejmowalem, ponieważ uważam to za idiotyzm, nie ma wpływu na efekt końcowy(a jeśli nawet to tylko pozytywny), a co najważniejsze nie miałem na to zwyczajnie czasu. Już wystarczająco poświęciłem na test tej metody i wystarczająco dużo mam z tego tytułu strat żebym jeszcze tracił czas na widzimisie Koalaka. Jak chcesz możesz się o to czepiać, tak samo o czas odbioru przedgonu czy inne pierdoły, ja tylko się cieszę, że słowa dotrzymalem i mam to za sobą. :kciuki:

Wlane 15 l spirytusu.
Odebrane
0,5 l przedgonu w czasie 50 min
1 l plukanki w tempie 40 ml
12,5 l gonu w tempie początkowym 40-42 ml, a końcowym 20 ml
0,6 spirytusu klasy b do wzrostu o 0,4*C ja górnym termometrze
Łącznie więc około 14,5 l spirytusu odzyskałem, a 0,5 l niestety poszło w kanał (Ty to nazywasz pogonami, a ja wiem, że jeszcze sporo dobrego spirytusu straciłem)

Czas od momentu dojścia par do głowicy do momentu wyłączenia kolumny to 7h40 min

Jakości nie sprawdzałem, wiem jedynie, że uzysk mam tragiczny, bo 0,41 l/kg. Po części z racji nieprzerobienia całego cukru, a po części ze specyfiki metody, a także konfiguracji sprzętu.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 29 sie 2018, o 22:25

Brawo Mariusz :brawa: :szacun:
Ale niestety, ciężkie czasy nadchodzą, niebo nad Łomżą ciemnieje i rodzi się tam zło...
Obrazek
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=As6IOAw5pHA - nowe hobby - sylwester 17/18
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez lizard » 30 sie 2018, o 06:22

Mariusz19029 napisał(a):Dzisiaj zrobiłem rektyfikacje wcześniej uzyskanego gonu.
Tak więc test metody OPWS 2.0 mam za sobą...

...Jakości nie sprawdzałem, wiem jedynie, że uzysk mam tragiczny, bo 0,41 l/kg. Po części z racji nieprzerobienia całego cukru, a po części ze specyfiki metody, a także konfiguracji sprzętu.

Mariusz

Mariusz szacun za wytrwałość i dociekliwość. Potwierdziłeś tylko to o czym wiadomo już od kilku ładnych lat. Właśnie takie wyniki spowodowały i zadecydowały o tym, że zaadoptowano obniżony odbiór i bufor stabilizujący.
Okazywało się że straty były na tyle duże, że aby uzyskiwać lepsze rezultaty to trzeba było uzbroić się w anielską cierpliwość. pisałem to na czarnym w temacie o wydajności cukru. Tam potrzebowałem rezultaty całkowitego odparowania alkoholu. Średnica rury nie ma nic do rzeczy.
Koalak aby "poprawić" rezultaty oczywiście bezmyślnie poszedł w kierunku dużej rury i bardziej stężonego wsadu. Myśląc że otrzymując więcej spirytusu na raz tym samym poprawił wydajność. Nic bardziej błędnego. Wydajność niestety spadła jeszcze bardziej.
0,4 litra z kg cukru to ja otrzymywałem na CM'ie gdy moja wiedza rektyfikacyjna była na podstawowym poziomie.
lizard

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 30 sie 2018, o 07:53

Wydajność można poprawić rezygnując z mocnego nastawu. Jeśli cały cukier przerobi to OPWS zamknie się w tej średniej oscylując koło 0.5l/kg.
Czas tej metody jak mój przyjaciel przestal klamać nic nie wnosi. Ok 2l zostaje śmieci przody tyly. Jaki jest sens ,,walczyć o najwyższe cele" typu OPWS SNP i 30blg w
beczce ???
Musi jeszcze przyswoić mój przyjaciel, że te ok 2l to strata a klamstwo ma krótkie nogi.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 30 sie 2018, o 08:01

@arcii111, twój "przyjaciel" już ostrzy sobie zęby :chytry:
Coś czuję, że...
Obrazek
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 sie 2018, o 08:35

To było do przewidzenia, że będziecie zaklinać rzeczywistość.

Uzysk to nastaw a nie sprzęt. Nie odpowiadam jak komuś się do końca nie wychodzi. Ja uzyskuję 8,5L netto z kega. (30kg cukier 75 woda)
Jak ktoś tego nie potrafi musi nad nastawem popracować, sprzęt nie ma się tu nic do rzeczy.

Marusz. Nie widzę dobrej woli w Tobie, a pisałem ci przecież, że to podastawa. Napisałeś to tak jak byś od samego początku był przekonany, że wyjdzie wujowo i jak byś był nieobiektywny.
Na razie czekasz, nic nie napisałeś co się dla mnie liczy, więc czekam cierpliwie na ocenę jakości.
Jak mogę coś zasugerować to wyślij do spróbowania koledze Lesgo i Radiusowi bo Asus ma zmienny gust, ta sama wódka po kilku dniach smakuje jemu inaczej.
Mi tez możesz wysłać, odwdzięczę się tym samym. Porównamy sobie czy warto dłużej kropelkować przedgon.
Marzeniem było by zbadać z pożądnym opisem jak znajdzie się jakiś sponsor. A nóż.....

Pozdr. Paweł.

ps. Nauczcie się koledzy odróżniać w końcu uzysk od nastawu to to wstyd dla was po tylu latach przebywania na forach aby nie znać podstaw.

Wydajność - szybkość odbioru (ilość serca na godz)
Uzysk - Ilość serca jaką uzyskaliśmy.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 30 sie 2018, o 12:10

A ja w Tobie nie widzę dobrej woli...
Mówisz, że piszę jak bym od początku wiedział, że wyjdzie negatywnie. Otóż nie. Na początku byłem pełen zapału, entuzjazmu i ciekawości co z tego wyjdzie. Natomiast teraz napisałem w tym tonie, ponieważ jestem zwyczajnie wkurzony tym ile spirytusu uzyskalem, ile mam różnych odpadów typu plukanka czy klasy b z którymi nie mam chwilowo co zrobić, a potrzebuje spirytusu do nalewek i różnych innych rzeczy, a zanim zrobię kolejny nastaw i będzie gotowy do przerobienia minie trochę czasu...
Poza tym kiedy powiedziałem, że chcę zrobić taki test to w założeniu miałem robić podobnie jak ostatnio. Od tamtego czasu wkleiles nową instrukcję nijak mającą się do tego co wcześniej mówiłeś więc zrozumiałem, że taki test nic nie da...

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez lizard » 30 sie 2018, o 12:34

Koalak - to tak tytułem ułatwienia dyskusji:
Co to jest test?
W jakim celu przeprowadzamy test?
Jak należy go przeprowadzić?
Jak odpowiesz na te pytania to wtedy będzie można z Tobą podjąć jakąkolwiek dyskusję.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Asus » 30 sie 2018, o 12:53

Przecież od poczatku bylo wiadome żeby Pawłowi ten test odp to musiałbyś zachowała jego metodę

Sory jaka jego metodę przecież 50 min stabilizowales

Ogólnie koalak nie przyjmuje krytyki wiec najlepiej by było gdyby tylko czytał co innym wychodzi z jego metody :)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 sie 2018, o 13:13

Mariusz, instrukcja jest zawsze taka sama, nigdy nie uczę odbiera przedgonu na konkretny czas.

Czekam na doznanie organolpetyczne, przy okazji pozdrawiam twoją żonę i teścia.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 30 sie 2018, o 15:35

Myślę, że spróbuję w weekend. Porównań tradycyjnie do soplicy i może do tego z poprzedniego testu.

Odnosząc się jeszcze do tego co wcześniej napisałeś odnośnie wysyłania próbek smakowych. Z całości gonu odlalem 0,7 l. Tym mogę dysponować. Reszta przeznaczona jest na moje potrzeby bieżące.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 wrz 2018, o 14:25

Jeszcze nie próbowałem, ale postaram się zrobić to w ten weekend. Tak czy inaczej chciałem o jednej rzeczy powiedzieć. Odbieralem na początku w sloiki 4,25 l. Później w litrowe butelki. W ostatniej butelce miałem jakieś 0,5 l, później zmieniłem naczynie i odebrałem oddzielnie spirytus klasy b.

Później jak wąchałem z każdego słoika i butelki to z tej ostatniej dość mocno pachniało kwiatkami i generalnie tak nie za fajnie. Nawet zastanawiałem się nad tym czy nie ma możliwości pobrania jakoś z tego próbki i z reszty tak aby tego ostatniego nie mieszać w całości, bo zwyczajnie wiedziałem, że jak to doleje do reszty to pogorsze 12 l spirytusu, którego później będę używać do nalewek itp rzeczy. Już ta ostatnia pełna butelka litrowa nie była idealna, ale ta końcówka to już w ogóle.
Tak czy inaczej dolalem do całości, ale nie oczekuję, że to będzie chociaż zbliżone do tego co uzyskalem przy pierwszym teście metody OPWS, mimo dużo krótszego odbioru przedgonu.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2018, o 14:53

Dlatego własnie mówię aby nie zwalniać na koniec poniżej 20ml bo tylko pogonów się nałapie. A ty się ze mną kłóciłeś, pamiętasz?
Tego klasy B oczywiscie do absolutu sie nie dodaje. Łączymy to z płukanką i jest to razem jako surówka.
Resztę wlewaj wszystko razem a nie oddzielnie i się napij w końcu bo jakąś dziecinadę urządzasz tym dawkowaniem wiadomości, naprawdę. Dla mnie to chore że jak sprawdzam czyjąś metodą i nie spróbować jak wyszło. Po pięciu minutach bym napisał jak smakuje. Problem rozrobić butelkę i łyknąć jednego?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 wrz 2018, o 15:21

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana:
Asus

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 wrz 2018, o 16:23

siedestyluje napisał(a):Dlatego własnie mówię aby nie zwalniać na koniec poniżej 20ml bo tylko pogonów się nałapie

Nie zwalnialem bardziej, kończyłem prędkością 20 ml, a może nawet 21 ml. Na pewno nie mniej, bo sprawdzałem dokładnie. Mam miarke co 1 ml.
siedestyluje napisał(a):Tego klasy B oczywiscie do absolutu sie nie dodaje

Wiem, to mam oddzielnie.
siedestyluje napisał(a): i się napij w końcu bo jakąś dziecinadę urządzasz tym dawkowaniem wiadomości, naprawdę

Nic nie dawkuje, po prostu przypomniało mi się to napisałem.
siedestyluje napisał(a):Dla mnie to chore że jak sprawdzam czyjąś metodą i nie spróbować jak wyszło. Po pięciu minutach bym napisał jak smakuje.

A dla mnie nie. Nie jestem w gorącej wodzie kąpany, poza tym nie robię tego specjalnie.
siedestyluje napisał(a):Problem rozrobić butelkę i łyknąć jednego?

Problem, bo chciałbym zrobić porównanie z czymś, czyli muszę wypić więcej, a codziennie gdzieś jeżdżę samochodem więc nie mam zamiaru pić, poza tym nie lubię tak na szybko, na łapu capu. Lubię na spokojnie zdegustowac. Na pewno zrobię to porównanie, ale uszanuj to, że teraz mam sporo rzeczy na głowie i nie poganiaj mnie. Postaram się w weekend spróbować.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2018, o 16:33

Wracam z pracy polewam kieliszek potem drugi innej i wypijam, lub przed snem aby cię nie złapali jak się boisz i na drugi dzień piszę jak wyszło.
Od jednego czy dwóch kieliszków nikt się jeszcze nie upił. No ale dobra, jak to cię przerasta to się nie odzywam.
Ja np nie muszę porównywać z inną aby wiedzieć czy nic od niej nie czuć oprócz etanolu i czy łagodnie wchodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 5 wrz 2018, o 16:52

Jaki ty koalak jesteś upierdliwy to głowa mała, tak trzęsiesz dupą o te wyniki, że fala uderzeniowa aż do mnie nad morze dociera...
koalak napisał(a):Wracam z pracy polewam kieliszek potem drugi innej i wypijam

:arrow:
koalak napisał(a):Ja np nie muszę porównywać z inną aby wiedzieć czy nic od niej nie czuć oprócz etanolu i czy łagodnie wchodzi.

Ty się głupi już urodziłeś, czy ci z wiekiem się tak zrobiło?
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=As6IOAw5pHA - nowe hobby - sylwester 17/18
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2018, o 18:57

NKT.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 wrz 2018, o 20:34

Niedługo spróbuję. Mnie też ciekawi co wyszło.

Zanim jednak to zrobię chciałbym abyś napisał co według Ciebie zrobiłem nie tak. Odbiór przedgonu trwał około 50-55 min. Gdzieś pomiędzy tak na prawdę. Reszta została opisana.

Pytam, bo przed ostatnim badaniem wszystko było ok, a jak przyszły wyniki to nagle za szybko odbieralem itd itd. Chciałbym więc, żebyś teraz napisał przed wynikami. Jeżeli robiłem wszystko dobrze według Ciebie to też możesz to napisać

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2018, o 20:40

siedestyluje napisał(a):Przede wszystkim to zależy co się chce uzyskać. Osobiście uwzględniam 3 rodzaje:
1. Na szybko (do nalewek)
2. Normalny (jako czysta na imprezy)
3. Mistrzostwo świata (dla niedowiarków)
Nie potrzebuję się za każdym razem przykładać aby walczyć o neutral po jakiego grzyba skoro i tal organoleptyczne go nie odróżnię o luksusowego.

Na szybko:
- Po razie. Poł litra przedgonu. 1/3 butelki na szybko, potem do pełna kropelkowo w ok 30 nim
- Serce tak szybko na ile pozwala dolny termometr.
- Wszystko idzie razem dopuki górny trzyma na 2/3
Po drugim razie:
- Poł litra przedgonu , 1/3 butelki na szybko potem do pełna kropelkowo w niecała godzina.
- Tu dochodzi płukanka 1L i końcówka jak dolny nie trzyma odbieramy to oddzielnie (do kolejnej surówki)

Normalny (Absolucik):
- Surówka zawsze tak samo czyli na odpierdol.
Po drugim razie: (na gotowo)
- Przedgon ilości zawsze te same, kropelkowanie ponad godz tak do 1,5 godz.
- Litr płukanki.
- Serce ok 40 ml/min, czasami jak się spieszy to szybciej.
- Płukanka 1L
- Jak dolny nie trzyma a górny jeszcze tak w oddzielne naczynko.
Płukanka/końcówka do kolejnej surówki, lub do zaprawiania.

Neutral:
To samo co normalny tylko wolniutko przedgon prawie 2 godz nawet, a i to nie gwarantuję, że się uda bo tam byle gówno może zaważyć.

Przerobienie po razie niecałe 5 godz, ale tu trzeba wziąć pod uwagę także ilość, mowa jest to o 8,5L z kega netto.
Po drugim razie nie liczę bo jak sam widzisz zależy to od bardzo wielu czynników.

Moim zdaniem ten normalny spokojnie łapie się na luksusowy a cała ta gównoburza na form to dzielenie gówna na atomy i chęć zaistnienia. Po co komu "lepszy" skoro i tak organoleptyczne będzie nie do od róż nie nia.

Pozdr. Paweł.

siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 wrz 2018, o 20:51

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :ściana: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek: :głupek:

i pomyslec ze ten baran zakładajac instrukcje opws myslał ze 2/3 krople na sek daja 30 min stabilizacji

Paweł co sie w twoim zyciu zmieniło ze zrobiłes nowe porady ????? czyzbys sie czego nauczył??
Asus

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 5 wrz 2018, o 21:41

Czyli potwierdzasz, że zrobiłem wszystko jak należy. Dokładnie jak zalecasz na spirytus do nalewek lapiacy się na klasę wyborowy.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 wrz 2018, o 11:59

Jak tam Mariusz? Ile jeszcze z tego szoku będziesz wychodził? :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 wrz 2018, o 12:29

Jak sprawdzę to napiszę. Nie mam teraz czasu. Nic już nie będę mówił, bo myślałem, że spróbuję w weekend, a tak byłem zajęty pracą, że przypomniałem sobie o tym wczoraj o 22 więc jak spróbuję to opisze wrażenia, ale nie wiem kiedy to będzie.

Także nie męcz mnie, nie insunuuj, że specjalnie przeciągam czy coś w tym stylu. Zajmij się czymś innym, a jak już opiszę wrażenia to będziesz mógł skomentować.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 wrz 2018, o 20:23

Przed chwilą zrobiłem próbę smakową. W jednym kieliszku wódka z poprzedniego testu metody OPWS, a w drugim z testu 2.0. Nie miałem akurat soplicy więc stwierdziłem, że zrobię tylko takie porównanie. Oczywiście był to ślepy test.

W zapachu, ta z metody OPWS 2.0 była gorsza. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to, że jest po prostu bardziej ordynarna. W smaku ta z pierwszego testu weszła całkiem nieźle, troszkę paliła, ale nie jakoś bardzo. Ta z drugiego testu była dużo gorsza, taka właśnie ordynarna, paląca w przełyku.

Zrobię jeszcze porównanie do soplicy, ale to pewnie jakoś po weekendzie. Tak czy inaczej spirytus z testu 2.0 w moim odczuciu wyszedł niestety gorszy niż w przypadku pierwszego testu. Pozostaje pytanie, co miało na to wpływ w największym stopniu.

Paweł, jeżeli będziesz miał zamiar podważać moją opinię czy zarzucać jakąś stronniczosc, albo wyszukiwać błędów, które to niby popełniłem podczas testu, to od razu Cię uprzedzę daruj sobie i lepiej się nie odzywaj.

Mariusz
Mariusz19029

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA