Absolut na palcówce

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Absolut na palcówce

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2013, o 20:28

Postaram się wam opisać jak ja to widzę i zapraszam do dyskusji.

Po prostu trzeba zachować identyczne procedury jak na Aabratku, czyli:
1 Pierwsza setka do wylania - z tym najmniejszy problem.
2 Stabilizacja - tu już trochę lipa bo w palcówce musiałby być bardzo wydajny deflegmator (zimne palce, spirala, lub chodniczka płaszczowa) ale może ktoś ma tak zrobione więc lecimy dalej....Najlepiej zrobić dwa obiegi wody: jedn na zewnętrzną chłodnicę, drugi na deflegmator. Jak już to zrobimy to regulujemy tak wodą aby deflegmator nic nie przepuścił pary do chłodnicy i cel mamy osiągnięty, całość flegmy wraca na wypełnienie, para idzie do góry, ciecz w dół, w kolumnie tworzą się półki teoretyczne a lekkie frakcje wydostają się ku górze.
3 Odebranie przedgonu - tu chyba największe schody bo potrzebna jest bardzo dokładna regulacja wodą tak aby przedgon kapał w tempie 2-3 krople na sek. No ale przy dużej cierpliwości chyba dało by się tak ustawić przepływ wody aby to osiągnąć, gorzej jak po chwili skoczy ciśnienie w sieci, tak czy siak to kto cierpliwy to jakoś te przegony odbierze.
4 Odbiór serca - też schody, bo także trzeba uregulować tak przepływ wody przez palce aby stosunek refluksu do odbioru był prawidłowy, ale może się uda.

Jak ktoś che powalczyć o jakość na systemie CM to może spróbować skorzystać z moich wskazówek.
Aha... i nie zapomnijcie o porządnym wypełnieniu, żadne tam szkło, porcelana, wiórki itp.
No i oczywiście jeszcze elektroniczny pomiar temperatury w odpowiednich miejscach.

Pozdrawiam. Paweł. :)
siedestyluje

Re: Absolut na palcówce

Nieprzeczytany postprzez trasha » 7 gru 2013, o 23:18

Nie strasz ludzi , bo cię zatrudnię w w klubie A-A Do tej pory obrzydziłeś mi tak spożywanie że jeszcze chwilę to kondoma założę na palce zeby się napić , za dwa dni dostanę torsji a za trzy dni ......... bede świadkiem machometa
Idą święta więc zaśpewam :
-Oj, maluski, maluski, maluski, jako rękawicka
Alboli tyz jakoby, jakoby kawałecek smycka.
http://www.youtube.com/watch?v=OjSmSJ_wgts
trasha

Nieprzeczytany postprzez taki.andrzej » 8 gru 2013, o 02:13

Bez tytułu1.jpg

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać... :smile: :piwo:

Poza tym co ten post wnosi do dyskusji :?: Jaką wiedzę pozostawia po sobie w tym temacie :?:
Apeluje do administratora by za tydzień oba te posty (trashy i mój) trafiły do śmietnika - jako spam nic nie wnoszący do forum.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
taki.andrzej

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 gru 2013, o 19:26

trasha napisał(a):obrzydziłeś mi tak spożywanie

I tak ma być, z trudem Ci to przychodzi ale może mi kiedyś (w myślach) podziękujesz za ten absolut :)
taki.andrzej napisał(a):co ten post wnosi do dyskusji :?:

Wnosi to, że nie każdy chce pić coś lepszego. :)

Pozdr. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Czajnik » 3 kwi 2014, o 12:05

A wodę do palcy podłączyć od najniższego, czy dać najpierw na górny palec?
Czajnik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 kwi 2014, o 14:02

Ja bym dał od najniższego, ale to chyba aż tak bardzo nie istotne.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 10 cze 2019, o 17:39

Koalak, plisss... oświeć nas, jak ma wyglądać prawidłowo wykonany CM. Będzie jeszcze taniej i prościej niż z twoim "złomem" LM :świrek:
Bardzo proszę z przykładami prawidłowo (wg ciebie) i nieprawidłowo wykonanego CM-a :cwaniak:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 cze 2019, o 08:05

Poproś bez pajacowania.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Bombas » 11 cze 2019, o 11:50

No to ja poproszę:

Koalak proszę powiedz jak powinna być zbudowana głowica CM by była ona wykonana poprawnie?

Pozdr.
Bombas

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 cze 2019, o 12:05

To musi Radius (Houdini) poprosić grzecznie. Mam taki warunek i nic na to nie poradzę.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 cze 2019, o 14:44

siedestyluje napisał(a):To musi Radius (Houdini) poprosić grzecznie.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Radius (Houdini) ma cię głęboko w... poważaniu :drażni: Pokazałeś przynajmniej jak nisko można upaść :smile:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 cze 2019, o 07:51

A ja uważam, że to Ty nisko upadłeś, ponieważ chcesz zdobyć wiedzę a "honor" nie pozwala Ci poprosić.
Każdy kulturalny człowiek jak coś od kogoś chce to poprosi. Mi np słowo proszę nie sprawia najmniejszego problemu.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 14 cze 2019, o 08:21

Z całym szacunkiem, ale jaką wiedzę miałby Houdini zdobywać... :yyyy: od Ciebie? :głupek: :yyyy: :brawa:

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 cze 2019, o 08:41

Houdini napisał(a):Koalak, plisss... oświeć nas, jak ma wyglądać prawidłowo wykonany CM. Będzie jeszcze taniej i prościej niż z twoim "złomem" LM :świrek:
Bardzo proszę z przykładami prawidłowo (wg ciebie) i nieprawidłowo wykonanego CM-a :cwaniak:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 14 cze 2019, o 08:46

Pawle - jak zauważyłeś nigdy się do Ciebie tak nie zwracałem. A wiesz dlaczego?
Bo zawsze miałem nadzieję, że Paweł to jedna osoba, a koalak to osoba wirtualna -- wymyślona przez Ciebie aby w necie robić sobie jaja. I wszystko byłoby ok.
Jednak czasami odnoszę wrażenie, że to jest jedna i ta sama osoba.
Tak więc - weź Ty w końcu na wstrzymanie i przestań się błaźnić, bo wszystko ma swoje granice.
Całe to forum i Twoja osoba z nim związana staje się po prostu żałosnym doświadczeniem. Po prostu - po ludzku - żal mi Ciebie.
No chyba, że dobrze Ci z tym.
Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ja myślę, że dobrnęliśmy do ściany. Dalej zostaje tylko walić głowa w mur.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 cze 2019, o 09:05

Nie rozumiem po co znów wrażasz miłość do mojej osoby? Kogo to obchodzi powiedz?
Nie moja wina Leszku, że rektyfikacja jest tak banalnie prosta a te wszystkie wasze przygwizdy tylko jej przeszkadzają.
Nie moja wina, że przez kilka lat nie potraficie wykazać co metodzie OPWS i LM jest nie tak. Dlaczego nie odniesiecie się do tego? viewtopic.php?f=7&t=272&p=30448#p30448
Jak kiedyś nie miałeś złomu przy kolumnie to też zrobiłeś neutral a teraz nie możesz. To, żeś się rozwinął! Postęp! MASAKRA! Kasy kupę wydałeś a cofasz się wstecz.
Dlaczego nie rozumiesz że może ja wolę iść w technikę zamiast w technologię. Technika prowadzenia procesu jest kluczem do ideału, sprzęty to od lat mamy doskonałe, a dokąłdnie od momentu jak wszedł dolny pomiar https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=4672 od tamtego momentu zrozumiałem już dokładnie z czym to się je i że jakość to operator. Doceniono mnie tam za mój wkład wywaleniem ze społeczności. Dobre, co nie?
Ty teraz nie możesz przeboleć, że mam rację stosując proste metody i dlatego mnie tak nienawidzisz.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do REKTYFIKACJA