Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?

Nieprzeczytany postprzez Gość » 11 sty 2017, o 13:56

NKT
Gość

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 sty 2017, o 14:16

Koalak, nie pierdol już więcej, bo robisz się żałosny. Tobie choćby kto w pysk napluł, to ty powiesz, że deszcz pada. Jesteś dupkiem bez honoru.
Udowodniłem badaniem chromatografem, że twoje twierdzenie - "jak górny nie trzyma, to w kegu ni ma", to kupa gówna.
siedestyluje napisał(a):To jest tak jak ktoś odkrył że deszcz pada z góry na dół a nie pod górę. Nie wiecie może kto to odkrył?

Wiemy. Koalak :hahaha:
siedestyluje napisał(a):No bo jak niedowiarek się już uparł na badanie to niech także zbada dunder przy kończeniu swoim sposobem, aby miał porównanie.

Swoim sposobem nie muszę badać. Zbadałem twoim i to mi wystarczy, żeby uznać cię za kłamcę, krętacza i dupka bez honoru.
siedestyluje napisał(a):prosiłem o rzetelne zbadanie a nie zbadanie w ogólnym sensie.

A co? Badanie na chromatografie jest nierzetelne do kurwy nędzy :grymas: Zrobiłem rektyfikację twoim sposobem, próbkę zbadało laboratorium, wyniki zamieściłem a ty dalej będziesz pierdolił, że to nagonka na ciebie i zmowa producentów? :ściana:
siedestyluje napisał(a):Tak jak pisałem praw fizyki nie trzeba badać, to się wie.

Co się wie, jakich kurwa praw :grymas: Ty chyba zamiast mózgu masz siano. Przestań już pierdolić bzdury, bo zasłaniasz się prawami fizyki, o których nie masz bladego pojęcia. Wymień choć jedno, które mówi o zawartości (lub nie) alkoholu w zbiorniku po skończonej rektyfikacji :głupek:
W piątek ostatecznie, wyniki pokażą jaki z ciebie dupek, krętacz, kłamca i manipulator :dobani:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez Asus » 11 sty 2017, o 14:46

Houdini spokojnie chyba nie myslales ze Pawel przyzna Ci racje ;-)

Dopuki on bedzie sie z nami sprzeczal to na forum bedzie jakis ruch wiec logiczne jest zeby to forum podtrzymac musi ktos macic ;-)

Szkoda tylko ze maci w glowach tym ktorzy zaczynaja I to oni najbardziej na tym traca bo mysmy juz swoje przeszli I wiemy co z czym sie je ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 14:54

Napisze tylko, że Ty nie zrobiłeś moim sposobem tylko robiłeś po swojemu. Końcowe tempo dla rury 63,5 to nie jest 15ml/min.
A co do pieniactwa nie zamierzam komentować.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 sty 2017, o 15:24

siedestyluje napisał(a):Ty nie zrobiłeś moim sposobem tylko robiłeś po swojemu. Końcowe tempo dla rury 63,5 to nie jest 15ml/min.

Chyba jestem jasnowidzem;
Houdini napisał(a):A żebyś miał co komentować i pewnie znowu wywinąć kota ogonem dodam, że grałem mocą 2200 W a końcowe tempo odbioru wynosiło 15 ml/min.
:drażni: :hahaha:
To może napiszesz jak jest zależność między tempem odbioru na końcówce a ilością alkoholu pozostałego w dundrze :cwaniak:
I do tego jaka jest różnica w odbiorze 15 ml/min (moje) a 12 ml/min zalecane przez ciebie. Chodzi oczywiście o wzrost na górnym termometrze :chytry:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 08:59

dłużej odbierasz - lepiej wyciągniesz
wolniejsze tempo końcowe - dłużej odbierasz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 sty 2017, o 09:25

Eureka!!!
lizard

Nieprzeczytany postprzez gość » 12 sty 2017, o 23:42

Panowie, to co tu się odpierdala na tym forum to mi kojarzy się z naszym sejmem.Czy nie można w sposób normalnie porozmawiać z drugą stroną ,która przedstawia swoje racje?Kolega Paweł rektyfikuję swoim sposobem, ja rektyfikuję swoim sposobem i tak przypuszczam , że każdy z nas robi tak samo aczkolwiek inaczej.Ważne żeby smakowało.Ps. pozdrawiam gość.
gość

Nieprzeczytany postprzez Asus » 12 sty 2017, o 23:44

no własnie gosc tu nie chodzi o smak;p paweł sie kiedys uparł ze niby jego sposobem sie da zrobic neutral i o to jest cała chaja bo sie nie da a on twierdzi ze sie da a to ze jemu to smakuje to nikt tego nie neguje:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez gość » 13 sty 2017, o 00:13

No a ty robłeś jakieś badania , że twierdzisz ,że się nie da?
gość

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 00:31

miałem probki od Pawła klientow i to mi wystarcza tym bardziej dlatego ze Paweł Twierdzi ze nie trzeba byc doswiadczonym wystarczy tylko zrobic zgodnie z instrukcja i masz lux neutral
jesli jestes doswiadczonym hobbysta sam pewnie wiesz doskonale ze ciezko jest zrobic rozbiac na pałe czyli na ilosc ( chodzi o odbieranie przedgonu) . jescze jak ktos posiad Olm to mogłby sie pokusic o odbieranie na ilosc ale na pewno nie w systemie LM i mysle ze sie ze mna zgodzisz:)

druga sprawa jest taka ale to musisz poczytac posty zobacz jak Paweł sie mota i kreci a na niewygodne pytania nie odpowiada oraz oszukuje swoich klientow sprawdzajac im probki i mowi ze probka jest zielona a ja twierdziłem ze nie i chromograf potwierdził moje spostrzerzenia:)

zobacz nawet kolega arci zrobił badanie i jak go paweł potraktował nie zrobiłes tak jak w instrukcji pewnie ze nie zrobił bo w instrukcji było 500 ml płukanki a on odebrał 600-700??

po tych chałasach na forum paweł juz zwiekszył płukanke do 1l :) myslisz ze od takiej osoby uzyskanie zielonej probki jaka to on sie podpiera jest mozliwe??

Ja uwazam ze nie za duzo razy zmienia zdanie tak zeby pasowało pod niego. Ja tam nie mam nic do tego ze mu to smakuje ja sam powiedziałem ze ta probka od arciego była dobra ale na pewno nie za czysta i potwierdził to chromatograf chociaz paweł zarzucał mi z robie to specjalnie zeby go oczernic.

kolejna sprawa powtarza cąły czzasz ze jego zasranym obowiazkiem jest wiedziec wszystko i przekazywac to dalej po czym pisze np ze woda zywiec jest wysoko mineralizowana hahah a ja wiem bo jak na poczatku sprawdzałem wody zeby wybrac jak najmniej mineralizowano to zywiec ma najmniej minerałow:) z tych co sprawdzałałem a troche tych wod było:) ( nie wszystkie)

myslisz ze taki człowiek ma pojecie o tym co pisze

ja mysle ze on siedzi przed kompem i sie z nas smieje ze dajemy sie w to wciagac a on dzieki temu ma jakis ruch na forum:) bo zaden jego nowy klient sie nie odzywa no ostatnio sie ktos odezwał.

je jeszcze jestem ciekawy jak to jest z tym 30 min spuszczaniem kropelkowym w tempie 2/3 krople na sek mi sie wydaje ze nie jest to mozliwe ale nie pisałem nic o tym dopiero gdy jego klient ktory robi jego metoda sie do mnie odezwał zeby powiedziec jak zrobic metoda ze stabilizacja potwierdził moje przypuszczenia i mowił ze rozmawiał z pawłem wielokrotnie i trwa do dłuzej niz 30 min chodzi o te pierwsze 500 ml

ogolnie ten człowiek nie ma zadnego poejcia o tym co pisze:) jak poczytasz posty to zobaczysz
Asus

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 13 sty 2017, o 01:18

Asus napisał(a):kolejna sprawa powtarza cąły czzasz ze jego zasranym obowiazkiem jest wiedziec wszystko i przekazywac to dalej po czym pisze np ze woda zywiec jest wysoko mineralizowana hahah a ja wiem bo jak na poczatku sprawdzałem wody zeby wybrac jak najmniej mineralizowano to zywiec ma najmniej minerałow:)

A ja jeszcze tylko od siebie dodam, że to co Paweł pisał o tych wodach :arrow:
siedestyluje napisał(a):Najlepsze są wody, które mają dużo minerałów.
viewtopic.php?f=7&t=606&p=8901#p8895

Jest kolejną bzdurą, bo od dawien dawna ogólnie wiadomo, że woda z wysoką zawartością minerałów prowadzi do mętnienia spirytusu, i teraz w Pawła odpowiedzi na to co napisałem, będzie to, że jeśli tak się dzieje to widocznie nie mamy czystego "absoluciku" ( to słowo zaczyna mnie wkurwiać jak na czarnym "psocenie") - wcale mnie to nie zdziwi...
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 08:35

Martczix masz racje z tym mentnieniem moze zmetniec kolega jak rozrabiał z jurajska do i pojawiały sie takie fredze plywajace w destylacie. ]
Po zmianie wody destylat ten sam problem nie wystepował . Ktos moze napisac ze dostało sie pogonow do destylatu ja powiem ze raczje nie mozliwe gdyz on odbiera na dolny termometr jak juz nie trzyma reszte traktuje jako pogon do kolejnej destylacji.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 08:40

Asus. Przecież się już dawno wyjaśniło. Miałeś próbkę od jednego z moich klientów, który pisze tu na forum i całe szczęście bo można było z nim pogadać i dowiedzieć się prawdy. A prawda jest taka, że kolega dał za mocne do drugiego razu ale i tak mimo wszystko wyszło mu super, tylko się różniła od ideału, że deczko, ale tylko deczko mniej łagodna w piciu była. Dodam tylko, że ten kolega robił pierwszy raz i należą mu się i tak gratulacje bo Ty żeby tak zrobić to musisz przedgony odbierać na 3 razy.

Zamiast pisać puste słowa może napisz co jest nie tak w mojej metodzie?
Za mało przedgonów odbieramy? Za krótko stabilizujemy? A może coś innego robimy nie zgodnie za sztuką? Czekam.

MarTcziX Jak ktoś się nie na już się do czego przyczepić to się czepia do wody.
Wysokozmineralizowana miałem na myśli, że posiada jakieś tam minerały a nie tylko H2O
Zadna ze znanych mi wód sklepowych nie jest wysokozmineralizowana. Prawdziwa woda wysokomineralizowana to woda lecznicza, która na ogół występuje w sanatoriach i ona nie nadaje się do naszych celów bo jest niesmaczna (dla mnie)
Mam do Ciebie jeszcze pytanie.
Czy Ty też uważasz, że na zwykłym LM, metodą OPWS i na zmywakach nie sa się zrobić luks/neutral? Proszę odpowiedz.

Kolego obiektywny Gość. Twoje zdrowie :łyk:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 sty 2017, o 08:52

[quote="siedestyluje"
Zamiast pisać puste słowa może napisz co jest nie tak w mojej metodzie?
[/quote]
Było już tyle na ten temat na tym forum, że juz powinieneś znać to na pamięć. Ale Ty wszystko puszczasz mimo uszu.
Czy Ty też uważasz, że na zwykłym LM, metodą OPWS i na zmywakach nie sa się zrobić luks/neutral?

Oczywiście, że się da. Ale stosując się do Twojej instrukcji otrzymasz tego dobrego najwyżej ze 3 litry na 8 całości. Wprowadzając jednak do procesu kilka poprawek tę ilość można zwiększyć dwukrotnie.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 09:02

Nie Ciebie pytałem.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 11:54

Jak dal za mocne do 2 razu przeciez to Ty zalecasz to co wyjdzie z 2 kegow wlac do kega I dopelnic woda czyz nie tak? Chociaz teraz juz twierdzisz ze do 25% rozrabiac.Ty sam nie wiesz jak zrobic zeby bylo dobrze.

A co do probki tego kolegi to juz Ci mowilem zebys nie klamal on sam widzial roznice pomiedzy pierwsza da a druga wiec bardzo Cie prosze skoncz juz klamac.

Ciesz sie Tylko ze to nie ten klient wyslal probke na badanie Tylko Arci bo twoj zmysl smaku I zapachu leglby w gruzach. Zanim napiszesz cos glupiego to chcoalem Cie poinformowac ze pisalem ze probka Arciego jest duzo lepsze jeszcze przed tym jak wyslal ja na badania.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 12:22

Uważam, że wyszło mu zajebiście. Ty aby tak zrobić musisz prowadzić swój proces duuuużo dłużej i na dodatek odbierać przedgony na 3 razy (metoda 2,5)
Czytaj więc i się ucz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 13 sty 2017, o 12:35

siedestyluje napisał(a):MarTcziX Jak ktoś się nie na już się do czego przyczepić to się czepia do wody.

Paweł ja się nie czepiam, tylko stwierdzam fakt, a to jest różnica.
Jak bym chciał się czepiać to już dawno bym to zrobił, bo to co tu się momentami dzieje, to kurwa dziecinadą i dezorientacją na kilometr leci...

Wracając do tej nieszczęsnej wody, na naszym rynku są różne wody mineralne/źródlane które różnią się zawartością minerałów i nie mam tu teraz na myśli wód leczniczych, tylko zwykłe niegazowane wody typu Żywiec, Cisowianka, Primavera itp.
Do rozrabiania spirytusu, należy wybierać wody o możliwie niskiej ogólnej zawartości mg. minerałów na litr tejże wody. A nie tak jak Ty stwierdziłeś, że tych minerałów ma być możliwie jak najwięcej i tylko to chciałem sprostować - to nie był żaden atak na Twoją osobę :piwo:
Co do smaku samej wody, to nie jest on podyktowany wysoką ogólną ilością składników mineralnych, tylko podwyższonych ilości poszczególnych minerałów, bo nie wszystkie zawarte w wodzie odpowiadają za jej smak - to tylko, tak gwoli ścisłości.

Czy Ty też uważasz, że na zwykłym LM, metodą OPWS i na zmywakach nie sa się zrobić luks/neutral? Proszę odpowiedz.

Powiem w ten sposób:
Na zwykłym LM i na zmywakach nawet tych lidlowskich da się zrobić neutral, bo widziałem chromatogramy spirytusu otrzymanego na takim sprzęcie, sam na takim sprzęcie otrzymuję bardzo dobry spirytus, ale nie mam 100% ba nawet 90% pewności czy to prawdziwy neutral bo nie wysyłałem nigdy na badania - nie jest mi to potrzebne.
Co zaś się tyczy OPWS - to już niestety nie jest tak kolorowo, z ciekawości przeprowadziłem kilka procesów tym sposobem i niestety otrzymany produkt był jednak gorszej jakości niż ten otrzymywany na tym samym sprzęcie tyle, że metodą "klasyczną" czyli z normalną stabilizacją około 60minut.
Niestety nie powróciłem więcej do tej metody, tym bardziej, że mnie aż tak znacznie na czasie nie zależy i mogę przepędzić całość normalnie na 2 razy tak jak dawniej i mieć pewność, że otrzymany produkt będzie bardzo dobry.

Pozdrawiam :piwo:
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 12:53

A ja uważam, że pora już skończyć ze straszeniem ludzi, że woda sklepowa, która zawiera dużo minerałów jest gorsza do rozrabiania. To jest poprostu mit, który niestety jest powielany na innych forach do dziś. Wody sklepowe mają minerały że tak powiem w normie.
Z każdą woda jaką byś nie kupił w sklepie Ci nie zmętnieje jak masz dobrej kasy destylat. No chyba że jakieś tanie wody z biedronki itp....uj wie co w nich tak naprawdę jest.
Wiem, że jak zmętnieje najlepiej jest zwalić winę na wodę, ale w wielu przypadkach jest to po prostu nieuczciwe.

Co do OPWS szanuję Twoją opinię ale się z nię nie zgadzam. W czasie kropelkowania także kolumna się stabilizuje właściwie i szkoda czasu nie puszczać od razu przedgonu skoro już jest w głowicy. Osobiście już nigdy nie wrócę to starej metody.
Na raz puszczałeś wtedy czy na dwa? Opróżniłeś jeziorko w trakcie? Zauważ jeszcze jedno; na cieńszej średnicy proces odbioru przedgonu będzie trwał dłużej niż 30min.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 13:06

Wytlumacz mi dlaczego na mniejszej srednicy bedzie to trwalo dluzej skoro puscimy tez 3krople/sek

Co do tego ze pisales ze odbieram na 3 razy to juz Ci nie raz udowadnialem ze Twoje wydaje mi sie jest o dupe roztrzasc.

Bardziej podejrzewam ze Ty tak robisz bo caly czas o tym piszesz

2 sprawa przeciez sam twierdziles ze moja byla lepsza bo byla delikatniejsza teraz probujesz znow manipulowac I piszesz ze po 3 razach bym takiej nie isiagnal

3 sprawa skoro Ty w 30 mim spuszczasz 500ml a ja to robie w godz I spuszczam wiecej to czemu ja mam miec gorsze? Jedynie to trace na czasie . Czyz nie tak.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 14:18

Na cieńszej dłużej trwa cały proces to i adekwatnie przedgony odbiera się dłużej, ale obawiam się że nie jesteś wstanie tego pojąć.
Była deczko, ale to deczko łagodniejsza, bo może była bardziej mdła??? cholera wie z jaką wodą to rozmaiłeś i cholera wie ile godzin dłużej nad nią skakałeś.
To już są tak małe niuanse, że jak ktoś na siłę chce się do czegoś przyczepić to zawsze sobie powód znajdzie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 14:21

Myslalem ze 3 krople to 3 krople ale jednak jest roznica
Masz racje ciezko mi to bedzie pojac
Licze wiec na Twoja pomoc
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 sty 2017, o 14:25

Pomogę Ci bo wiem, że masz problemy.
Te 3 krople mogą być bardziej skondensowane lub mniej. I zauważ jeszcze, że pisze o opróżnianiu jeziorka w czasie kropelkowania.
W grubszej rurze wszystko odbywa się szybciej. I znów fizyka się kłania....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 13 sty 2017, o 15:00

Acha czyli 3 kriple na fi 70 sa szybsze od 3 kopli na fi63
Fajnie jest sie czegos nowego dowiedxiec ;-)
Dziekuje

Przez przypadek napisales cos o skondensowanych kroplach czyli w bardziej skondensowanych jest wiecej zanieczyszczen czy to o objetosc chodzi?
Asus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...