Próbki dla siędestyluje

Miejsce na luźne rozmowy o wszystkim.

Re: Próbki dla siędestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sty 2017, o 14:08

1. Do redukcji odbioru zmusza nas zbyt słaby RR i nie jest to spowodowane gęstością wypełnienia, sam sobie przeczysz, bo kolejnych sowich piszesz, że Ci zalewało na mniejszej mocy niż sprężynki.
Sugerujesz, że na sprężynkach leci dłużej lepsze?????????????????////////////////

2. A no właśnie, podzieliłeś, a na zmywakch nie ma takiej potrzeby.

3. Możesz mi powiedzieć w jakim celu musisz wyjmować wypełnie??????????????

4. Nie rozumiem co Cię denerwowało. Wsunąć zmywak i lekko w niego postukać aby się ładnie ułożył to taka katorga?

5. Zmywaki z Lidla kolosalnie się różnią od tych z 304. Te z 304 są z kwasówki przez co nic się z nimi nie dzieje do końca życia i na dodatek są gęściejsze.
I tak na marginesie dodam, że kolumna jest dużo lżejsza niż na sprężynkach, ale to nie ważne na pewno.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 10 sty 2017, o 14:33

siedestyluje napisał(a):Do redukcji odbioru zmusza nas zbyt słaby RR i nie jest to spowodowane gęstością wypełnienia, sam sobie przeczysz, bo kolejnych sowich piszesz, że Ci zalewało na mniejszej mocy niż sprężynki.
Sugerujesz, że na sprężynkach leci dłużej lepsze?????????????????////////////////

Nie przeczę sobie. Zalewało mi na mniejszej mocy, ale nie przez to, że zmywaki były mniej przewiewne, tylko dlatego, że w jakimś miejscu występowało zalanie, ponieważ akurat w tamtym miejscu był załóżmy zmywak mocniej upchnięty. Dążę do tego, że na zmywakach ciężej jest równomiernie gęsto rozłożyć wypełnienie. Sugeruję, że sprężynki mają lepszą półkę teoretyczną, a co za tym idzie na 10 tej półce dlużej utrzymam stabilną temperaturę przy określonej mocy grzania i prędkości odbioru.

siedestyluje napisał(a):2. A no właśnie, podzieliłeś, a na zmywakch nie ma takiej potrzeby.

Nie jest to żaden problem, włożyć podpórkę.

siedestyluje napisał(a):3. Możesz mi powiedzieć w jakim celu musisz wyjmować wypełnie?????????????

Gdy np. do pierwszej destylacji chcę włożyć miedź, lub wtedy kiedy robię owocówki chociażby, albo kiedy mi zalewa i muszę wyciągnąć wszystko i jeszcze raz upchać...Przesypanie sprężynek jest o wiele łatwiejsze i szybsze.

siedestyluje napisał(a):4. Nie rozumiem co Cię denerwowało. Wsunąć zmywak i lekko w niego postukać aby się ładnie ułożył to taka katorga?

Wsunąć jak wsunąć, ale przy wyjmowaniu już dużo zabawy... Dodatkowo można jak wcześniej wspomniałem napotkać problem zalewania miejscowego.

siedestyluje napisał(a):I tak na marginesie dodam, że kolumna jest dużo lżejsza niż na sprężynkach, ale to nie ważne na pewno

Właściwie nie ma dla mnie znaczenia, czy jest raptem 2 kg cięższa, czy lżejsza...

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 08:45

Zaczepiłeś na czymś tę podpórkę czy tylko jako przekładka?

Stała temperatura na dole to nie jest efekt wypełnienia i na rzadszym wypełnieniu temperatura nie będzie rosła.
Stała temperatura na dole zależy od RR, a RR zależy od tego ile jeszcze masz w kegu.

Nie masz katalizatora do włożenia miedzi?

Już tyle tych kolumn wypchałem zmywakami i jeszcze nikt nie miał problemu z zalewaniem miejscowym.
Proszę Cię przestań straszyć ludzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 09:22

siedestyluje napisał(a):...Już tyle tych kolumn wypchałem zmywakami...

Chwała i cześć Ci za to.
...i jeszcze nikt nie miał problemu z zalewaniem miejscowym.

Łapka w górę - kieruję się do tych co mają kolumny wypchane przez koalaka - kto wie jak zaobserwować miejscowe zalanie?
Bo tego to nawet koalak nie wie... :świrek:
lizard

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 11 sty 2017, o 09:27

Jednemu koledze zalewało. Na miedzi co prawda ale jednak :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 11:40

@tabikgo
Nie pytałem się na czym zalewało (ale niech Ci będzie - może być nawet na miedzi) tylko jak można zaobserwować ogniska zalewania.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 sty 2017, o 11:50

siedestyluje napisał(a):Zaczepiłeś na czymś tę podpórkę czy tylko jako przekładka?

Jest po prostu jako przekladka. Mam jeden dłuższy odcinek, dlatego tam nie ma innej możliwości żeby na czymś zaczepić.

siedestyluje napisał(a):Nie masz katalizatora do włożenia miedzi?

Mam odcinek 20 cm, który raz wypełniony jest sprezynkami zwykłymi, a innym razem miedzianymi. Nie mam osobnego odcinka, żeby tylko podmieniac.

siedestyluje napisał(a):Już tyle tych kolumn wypchałem zmywakami i jeszcze nikt nie miał problemu z zalewaniem miejscowym.
Proszę Cię przestań straszyć ludzi.

Nie straszę ludzi, przecież dużo osób pracuje na nich z powodzeniem. Nie zawsze ktoś może wiedzieć, że coś jest nie tak. Może ktoś pomyśleć, że po prostu za mocno grzeje, więc zmniejsza móc grzania i dalej pracuje nie wiedząc, że w pełni nie wykorzystuje możliwości kolumny.

siedestyluje napisał(a):Stała temperatura na dole to nie jest efekt wypełnienia i na rzadszym wypełnieniu temperatura nie będzie rosła.

Co nie zmienia faktu, że dzięki sprezynkom mam lepsza półkę teoretyczną i większy komfort pracy.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 11 sty 2017, o 12:00

Lizard, "Moja wypowiedz miała mieć charakter ogólny", "Jeśli to jest za mało to wszystko na ten temat w wyczerpującej formie jest do znalezienia na sąsiednich forach"

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Asus » 11 sty 2017, o 12:15

Tabik czy mozesz wyjasnic po co Ty sie tak kompromitujesz? Co Ci to daje oprucz tego ze za Pawlem wskoczysz nawet w ogien?
Asus

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 12:18

I za taką ja przyjąłem - dlatego doprecyzowałem pytanie, aby się przekonać czy wiesz o czym piszesz? Jednak po Twoim następnym poście już wiem, że nie wiesz o czym piszesz.
Dziękuję za wskazówkę o szukaniu na forach, ale ja taka wiedzę już dawno sobie przyswoiłem i mogę zacytować z głowy bez szperania po forach. Tobie jednak by się przydało, bo jak na razie to tylko się ślizgasz.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 12:34

@Mariusz.
Możesz mi powiedzieć co Ci daje ta tylko przekładka bez podparcia, która też siada wraz wypełnieniem? :świrek:
Z odcinka 20 cm masz problem wydostać zmywaki? :świrek:
Nie masz większego komfortu pracy na sprężynkach, tak Ci się tylko wydaje. Sam napisałeś, że na zmywakach popełniłeś kardynalne błędy więc nie oceniaj tego wypełnienia bo szkodzisz w ten sposób innym.

@Lesgo. Jak jest częściowe zalanie, które szkodzi kolumnie to termometr Ci w łeb przypier..oli.
Jak nie jest szkodliwe to możesz je olać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 12:52

@tabikgo...ups @siedestyluje to z kim ja rozmawiam? Bo twoje wpier....nie się między wódkę a zakąskę w każdym temacie jest irytujące.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Asus » 11 sty 2017, o 12:54

To teraz Pawle po raz kolejny udowodnie ze nie masz pojecia o niczym.
Prosze mi wyjasnic dlaczego u mnie w wizerniku widac zalanie a temp na termometrze sie stabilizuje?
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 12:56

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 11 sty 2017, o 12:58

No I wszystko w temacie jak ktos taki jak Ty smie wgl dawac wskazowki innym.
Asus

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 sty 2017, o 13:12

siedestyluje napisał(a):Możesz mi powiedzieć co Ci daje ta tylko przekładka bez podparcia, która też siada wraz wypełnieniem?

Ta przekladka jest objętościowo dla kolumny fi76 więc wkładając ją w moją kolumnę bardzo mocno zapiera się o ścianki, dzięki czemu nie naciska na wypełnienie pod nią i tym samym dobrze je dzieli zapobiegając "siadaniu" sprężynek. Już rozumiesz?

siedestyluje napisał(a):Z odcinka 20 cm masz problem wydostać zmywaki?

Z tego odcinka nie mam chociaż i tak ze sprezynkami jest szybciej, ale z odcinka długiego już problem się pojawia.

siedestyluje napisał(a):Sam napisałeś, że na zmywakach popełniłeś kardynalne błędy więc nie oceniaj tego wypełnienia bo szkodzisz w ten sposób innym.

Kardynalnym błędem jaki popełniłem to zakup zmywakow zamiast sprężynek... Popełniłem kilka błędów przy pierwszych 2-3 procesach, ale to były błędy w prowadzeniu procesu i miałem kilka problemów technicznych, jednak jestem w stanie ocenić jak się pracowało na zmywakach i sprezynkach i już nie wrócę do poprzedniego wypełnienia.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 13:21

Skąd wiesz czy nie robi się pusta przestrzeń pod podkładką? Skąd wiesz czy wypełnienie deczko nie siądzie mimo wszystko?
Jak nie zrobi się pusta przestrzeń to wypełnienie wraz z przekładką jednak siada.

Po co wyjmujesz wypełnienie z długiego odcinka?

A ja uważam, że zmywaki są super bo jak by były wujowe to wyniki Brzuchacza byłby już na wiosnę.
"Problemy" jakie sobie zrobiłeś były na Twoje własne życzenie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 sty 2017, o 13:48

Słuchaj przestrzeń 1-2 mm jak by się nawet wytworzyła to się nic nie stanie, prawda?
Ten długi odcinek czasami potrzebny jest mi do destylacji smakowek.

Co do wyników Brzuchacza, to nie ma ich raczej nie dlatego, że okazało się iż Twoje próbki wyszły super i boją się przyznać. Poza tym ja nie twierdzę, że na zmywakach nie da się osiągnąć świetnego produktu, ja tylko twierdzę, że jest to trudniejsze, a metodą OPWS niewykonalne.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 11 sty 2017, o 14:31

Mariusz19029 napisał(a):Nie chodziło mi o to, że temperatura skacze, tylko, że musiałem szybciej redukowac prędkość, bo temperatura rosła.

Potwierdzam.

Dlatego Paweł nie montuje termometru 20cm od zbiornika, tylko wyżej - bo tak to trzeba by było redukować już na początku procesu :) A jednak większość osób używających sprężynek ma gdzieś na takiej wysokości, żeby wykorzystać długość kolumny w maksymalnym stopniu.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 15:02

Jak siada tylko 2-3mm to nie ma problemu, ale dla pewności postujaj delikatnie rurką o podłogę to zobaczysz ile siada.
Jak tego nie zrobisz to w czasie użytkowania i tak Ci siądzie.

Cukrze. Co Ci się znów nie zgadza?
Termometr niżej = spowolnienie procesu i nie ważne na jakim wypełnieniu.
Półek w kolumnie mamy i tak na zapas dlatego daję nie aż tak nisko aby się nie pierdo..ić bez potrzeby.
Przyczep się do tych co proces prowadzą na termometr górny (ok. 2/3) a pomiar na dole dają dopiero wtedy jak ktoś się upomni a nie w standardzie.

Jak ktoś chce 20cm od dołu nie ma sprawy, mówisz masz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 sty 2017, o 18:12

siedestyluje napisał(a):Jak siada tylko 2-3mm to nie ma problemu, ale dla pewności postujaj delikatnie rurką o podłogę to zobaczysz ile siada.
Jak tego nie zrobisz to w czasie użytkowania i tak Ci siądzie

Nic nie muszę sprawdzać. Zrobiłem już na nich kilkanaście procesów i nie ma żadnego problemu. Pogódź się z tym, że sprężynki po prostu są lepsze i wygodniejsze.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 19:15

siedestyluje napisał(a):Termometr niżej = spowolnienie procesu i nie ważne na jakim wypełnieniu.

Wierutna bzdura...
Półek w kolumnie mamy i tak na zapas dlatego daję nie aż tak nisko aby się nie pierdo..ić bez potrzeby.

A nie lepiej skrócić kolumnę? Wyjdzie taniej i nie będziesz się martwić że masz za dużo półek i musisz się pierdo..ić bez potrzeby. Logiczne - nie?.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 08:40

Mariusz. Lepsze to jest pojęcie względne. Dla mnie to byłyby lepsze ale tylko wtedy jak lepsza jakość by na nich leciała a nie tylko dlatego, że je mam. Różnicy w jakości nie zauważyłem żadnej, mam to samo co miałem na sprężynkach.

Leczku, Ty moja bzduro ukochana :)
1. To po co w miedzianych dają pomiar tylko na górze?
2. Krótka kolumna to mniejszy komfort pracy. Jak chcesz oszczędzić to wywal bufor, OO i inne przygwizdy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 12 sty 2017, o 08:50

Kolego koalak - motasz się... :spam:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 08:51

Jak nie potrafisz na resztę to odpowiedz tylko na pierwsze pytanie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wirtualna knajpa