duuuuże sprzęty,gdzie kupić,jak zbudować ?

Dział w ciągłej rozbudowie.....

Re: duuuuże sprzęty,gdzie kupić,jak zbudować ?

Nieprzeczytany postprzez johny » 2 lut 2015, o 15:26

@ryzykant ,nie wiem jak kol.dołoży do zakupu dodatkowych elementów czy koszt nie będzie wiele się różnił od zakupu gotowego regulatora. Wprawdzie jak się samemu coś zmontuje to cieszy. :brawa:
Jeszcze przed kolegą decyzję o zakupie termometrów i do pracy. :kciuki:
johny

Nieprzeczytany postprzez ryzykant » 2 lut 2015, o 15:44

U siebie całą elektrykę podłączam 1 kablem siłowym i od grzałki też mam 1 kabel siłowy, a "rozdzielnie elektryczną" mam w 1 pudełku: zasilanie grzałki 3x2kW(każda część na oddzielną fazę z własnym włącznikiem), podłączenie termometru, regulatora od EZ i jeszcze jest 1 gniazdko na podłączenie np. zasilacza od laptopa :D
ryzykant

Nieprzeczytany postprzez johny » 2 lut 2015, o 15:53

@ryzykant,gdzie ulokowałeś tę rozdzielnie? Na ścianie czy przy kegu?
johny

Nieprzeczytany postprzez man111 » 2 lut 2015, o 15:57

uzyskać bezwonny spirytus klasy lux

Nie muszę Ci nic udawadniać. Jak Ci dałem do poczytania, to chcesz wyjaśnień. Ucz się a może kiedyś zrozumiesz :smile: Nie mówiłem, ze będzie łatwo.
Mam wrażenie że johny i siedestyluje to ta sama osoba, albo już przejąłeś jego określenia :kciuki:
man111

Nieprzeczytany postprzez man111 » 2 lut 2015, o 16:00

man111

Nieprzeczytany postprzez ryzykant » 2 lut 2015, o 16:02

Cała rozdzielnia to typowe przemysłowe pudełko do elektryki(koszt 23 zł) z 4 gniazdkami, 2 wtyczkami: 1 od siły, 1 zwykła i 1 gniazdem do podpięcia kabla od grzałki i 3 włącznikami - każdy do innej części grzałek. Całość leży sobie swobodnie na stoliku obok aparatu.
ryzykant

Nieprzeczytany postprzez kokaherahaszlsd » 2 lut 2015, o 16:21

Wasze propozycje przerosły moje umiejętności lutownicze. Chyba kupię gotowy z PAMELA
kokaherahaszlsd

Nieprzeczytany postprzez johny » 2 lut 2015, o 16:30

Moje pytania maja związek z moimi poczynaniami z podciągnięciem kabla trójfazowego do pomieszczenia i rozprowadzenia zasilania do grzałki 3x2KW z rozdzieleniem każdej fazy na pojedynczą grzałkę. Zastosowałem regulator mocy PRD2+który będzie bardzo istotny dla prowadzenia destylacji prostej.Zbiornik mam o poj. 65l. więc aby skrócić czas rozgrzania zastosowałem taką
moc. Jeszcze myślę aby wpiąć w system zasilania zabezpieczenie różnicowe aby uniknąć porażenia prądem w razie awarii grzałki.Niestety mam instalację 4 przewodową więc takie zabezpieczenie jest konieczne aby uniknąć nieszczęścia.
johny

Nieprzeczytany postprzez lucjanzbir » 2 lut 2015, o 19:52

[quote="kokaherahaszlsd"]Kolego lucjanzbir ja jakiś czas temu zakupiłem abratka od Pawła ( kompletnego z kegiem, grzałkami i wypełnieniem pryzmatycznym )
Wymiary takie o jakich tu mowa fi 70mm jednak wyższa kolumna bo 120cm i katalizator, z dziką satysfakcją mogę polecić. Cała wysokość to Pi x drzwi 2,40m ( optymalnie )
Co do grzałek: 3x1,5kW. Dwie podłączone na mostku i zasilane ze zwykłego gniazda w kuchni a trzecia 1,5kW podłączona 5metrowym przewodem do gniazda w przedpokoju aby zbytnio nie przeciążać instalacji. Tą trzecią odłączam po ok 45min. kiedy zaczyna się właściwa "zabawa".
Co do kega 50l jak na mój gust i potrzeby, wystarczający. Myślę, że 80l mógłby być nieporęczny.
Z kegiem 50 całość naprawdę kompaktowa .Tak właśnie sobie kombinowałem,teraz wiem że tak powinno działać.Czyli teraz nie pozostaje mi nic innego jak;kupić głowicę + katalizator +grzałki takie jak u kolegi "kokaherahaszlsd" (ufam że u mnie też będą śmigać) +termometry +duuuuuużo zmywaków i na razie powinno wystarczyć.póżniej ew.rozbudowa i gadżety.DZIĘKI za "burzliwą" dyskusję i praktyczne rady , proszę o więcej.
lucjanzbir

Nieprzeczytany postprzez lucjanzbir » 2 lut 2015, o 19:59

Sorry za bałagan w poście powyżej , nie mam wprawy ,co do głowicy, to szukam wykonawcy ew. odkupię.
lucjanzbir

Nieprzeczytany postprzez kokaherahaszlsd » 2 lut 2015, o 20:34

Co do głowicy i katalizatora, jej wykonania to chyba nie ma co szukać bo Trafiłeś w dobre miejsce. Wal prosto do Pawła.
Co do zmywaków to wolałbym trochę się wstrzymać i jednak kupić wypełnienie pryzmatyczne. Za jakiś czas pewnie i tak Wymienisz na sprężynki więc po co wywalać kasę w błoto.
kokaherahaszlsd

Nieprzeczytany postprzez rastrop » 17 lut 2015, o 09:11

man111 napisał(a):Polecam
http://www.pg.gda.pl/chem/Dydaktyka/Ana ... inicje.pdf

Na przykład, jeżeli średnica kolumny zostanie zmniejszona z 0.25 do 0.18 mm, odpowiednia
zmiana grubości warstwy ( np. 0.25 ?m ? 0.18?m) utrzymuje ten sam stosunek faz. Starania
ogólne mają przyczynić się do utrzymania tej samej retencji osiągając zarazem wyższą
sprawność dzięki zmniejszeniu średnicy kolumny. W tabela 1 przedstawiono stosunki faz dla
kolumn o najczęściej spotykanych średnicach
.

Miłej lektury

Ale co ma piernik do wiatraka? W linku nie ma nic na temat rektyfikacji. Toż to teoria pasująca jak ulał do tematu filtracji np. węglem aktywnym.
rastrop

Poprzednia strona

Powrót do Kompendium wiedzy w pigułce.