Praca na mniejszej mocy.

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Praca na mniejszej mocy.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sty 2017, o 10:28

Widzę, że chłopaki zaczynają robić postępy.
herbata666 na czarnym forum napisał(a):Po wielu testach można pokusić się o wysunięcie stwierdzeń, że pracowanie pod progiem zalania nie daje najlepszych rezultatów, dużo lepsze próbki uzyskaliśmy schodząc z mocą poniżej 70% obciążalności cieplnej wypełnienia. Już niedługo zostanie to podparte chromatografami.

Już dawno pisałem, że praca na mniejszej mocy niż pod progiem zalania daje więcej półek.
A mówi nam o tym mniejsza różnica temperatur pomiędzy dolnym a górnym termometrem.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Praca na mniejszej mocy.

Nieprzeczytany postprzez Asus » 11 sty 2017, o 11:10

Tez o tym slyszalem. Testuja to rosjanie ;-)
Tylko ciekawe jak to sie ma do praktyki skoro wiekszasc robi pod progiem zalania I wychodzi Im lux.

Co do Ciebie Pawle skoro sie tak ucieszyles z tego postu to wytlumacz mi merytorycznie na moj tepy rozum skoro dla fi 76 jest wyliczona moc 4kw a Ty grzejesz 5 kw to do czego ty dazysz tym postem?

A z ta roznica miedzy termometrami to nie wiem o co Ci chodzi moze zmywaki nie pozwalaja na taka predkosc odbioru jaka zalecasz co pokazaly wyniki badania Arciego.
Asus

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 11:45

siedestyluje napisał(a):Już dawno pisałem, że praca na mniejszej mocy niż pod progiem zalania daje więcej półek.
...

Mógłbyś podać jakiś link ze swoimi doświadczeniami w tym kierunku potwierdzającymi słuszność tej tezy...?
lizard

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 11 sty 2017, o 11:46

Paweł, ale wiesz, że to nie przejdzie? Co z regulatorami, wziernikami? Gdzie to wszystko sprzedać?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez lizard » 11 sty 2017, o 12:12

Widzę kol.tabikgo że jesteś bardziej zielony jak mi się wydawało. Jeśli twierdzisz że do jakościowej rektyfikacji nie jest potrzebny wziernik (nie musi być wypasiony za 150 zł, ale może być tylko taki za przysłowiowe 5zł z rurki silikonowej) ani regulator mocy (też nie musi być wypasiony, ale wystarczy za przysłowiowe kilka zł, jakich pełno na allegro) to gratuluję straconego czasu na czytanie for.
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 11 sty 2017, o 12:58

Akurat tutaj kolego Lizard bym się z Tobą nie zgodził.
Mam oczywiście regulator mocy i oczywiście jest to przydatne urządzenie, ale ostatnio prowadzę procesy bez jego użycia, bo mając 2 grzalki 2kW dla kolumny 70 mm sprawdzają się idealnie (Ich faktyczna moc jest zapewne trochę niższa).
Mam również wziernik i o ile na początku przygody z tym hobby faktycznie sporo ułatwia, o tyle teraz mógłbym się spokojnie bez niego obyć ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 08:49

No Mariusz, muszę w końcu Cię pochwalić :) w pełni się z Tobą zgadzam, dodam tylko, że nawet na pierwszy raz wziernik nie jest potrzebny bo gotową moc grzania dostaje się od producenta kolumny. (odpowiednio dobrane grzałki)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 12 sty 2017, o 14:09

siedestyluje napisał(a):bo gotową moc grzania dostaje się od producenta kolumny. (odpowiednio dobrane grzałki)

A co jeśli kupuję samą kolumnę, a zbiornik np. już mam, lub kupiłem od kogoś innego i ma np. więcej grzałek lub mocniejsze niż potrzeba do danej kolumny? ;)
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 14:15

Grzałka ma gwint i można zmienić na odpowiednią :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 12 sty 2017, o 14:22

Ech Pawle czemu mnie to nie dziwi...
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sty 2017, o 14:25

No ale co, przecież nikomu nie szkoduję kupować regulatorów, mówię tylko, że można się bez tego obyć.
Co się czepiasz :P

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 15 kwi 2017, o 14:26

Olej to grzanie, jak zasuwasz ponad 2,5L/h i dole stoi to znaczy, że dobrze jest.
To, że pod progiem zalania wychodzi najlepsze to mit

Tutaj Pawle odpowiem Ci na ten post. Gdybym olał to grzanie to bym musiał odbierać wolniej. Dobrze, że się tym zainteresowałem.

I ja nie twierdzę, że praca pod progiem zalania daje lepszy wynik. Ja tak chcę prowadzić proces tylko dlatego, żeby szybciej odbierać, nic więcej.

Mariusz
Mariusz19029

Powrót do REKTYFIKACJA