Chromatograf z OLM po razie

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Chromatograf z OLM po razie

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 4 lis 2016, o 21:48

Wyniki po razie odbiór przedgonu ze stabilizacją, opisaną w temacie ,, Uwaga na grzybki alcotec''. Nastawy z dodatkiem kwasku cytrynowego 40 gram na 90l. Miała rację Pani kierownik WSSE pozbycie się zasadowego środowiska zastopowało propanol. Odbiór do wspólnego kotła do 99 stopni. Proszę ocenić samemu z OLM słabszy nastaw dorównuje OPWS po dwóch razach na LM natoniast mocny
:( Teraz tylko poproszę kogoś o podanie przepisu na absolut po razie. Warunek ma być ekonomiczniej jak po dwóch razach. Tak, że Blg 14 i 5 godzin stabilizacji odpada. Moje tempo odbioru 50/40/20 - do 92/96/99. Prawdopodobnie kwasek gorąca woda powoduje częściowe inwertowanie na cukry proste. No niestety by znaleść się w normach nadal muszę dwa razy fedrować.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
arcii111

Re: Chromatograf z OLM po razie

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 lis 2016, o 23:06

Jeszcze długa droga przed Tobą jak nadal będziesz taki uparty i słuchał się doradców z 7 galaktytki.
Chromatograf metodą OPWS na zwykłym LM, bez OLM, po drugim razie wygląda tak:
http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=7&t=309#p1552
lub tak:
http://alkohole-domowe.com/forum/sprawdzenie-samogonu-za-pomoca-chromatografu-t2712-110.html#p114311
Jak u Ciebie wygląda gorzej to znaczy, że pół roku nauki to za mało.
I nie zwalaj winy na sprzęt ani na wypełnienie bo innym na zmywakach wychodzi super.

Zapmiętaj! Nigdy ale to nigdy nie da się zrobić prawdziwego Absoluciku po razie. Dlatego olewamy surówkę, można się nie cackać i puszczać szybciej, nawet jej nie wąchamy. To jest tylko półprodukt i już. Po o Ci OO jak i tak trzeba drugi raz puszczać?
Dopiero po drugim razie po tym jak zmienimy temperaturę wrzenia lekkich frakcji uzyskamy Absolucik. W przemyśle przepuszczają kilka razy a my po dwóch mamy co trzeba. To chyba trzeba się cieszyć, nie?

Absolucik po razie nie istnieje! Praw fizyki nie da się oszukać.
Nastaw nie ma się nic do uzyskania Absolutu. Chłopaki z odpadów zrobili lepiej niż Ty. Jak zrobisz zgodnie za sztuką to z byle gowna wyjdzie cacko. Nastawu nawet nie trzeba klarować i nawet z nieudanego wyjdzie super jakość (tylko mniej ilościowo).
Zejdź na ziemię, nie słuchaj co Ci inni mówią, rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, odbywa się sama i wystarczy jej tylko nie przeszkadzać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 4 lis 2016, o 23:55

Arci wydaje mi sie zeby załapac sie na nomy za pierwszym razem musiałbys miec kolumne okolo 2.5m tak pod olm z minimum 150 jak nie lepiej .
Absoluciku nikt po pierwszym razie nie uzyska conajwyzej na norme sie zalapiesz:) Widze ze posłuchales mnie z tym kwaskiem ja dzieki Tobie teraz wiem na 100% ze działa i nie trzeba inwertowac:) dzeki za wyniki:)

Pawle czy Ty nie widzisz roznicy miedzy niskim a wysokim BLG?? masz to jak na tacy podane:)

Ps widzisz Pawle jakbys tak chcial rozruszac forum jak pokazuje to Arcii to moze by sie z Toba dało porozmawiac a Ty tylko prowokujesz jakimis tematami z innego forum itp
Powinienes byc wdzieczny Arciemu bo dzieki niemu ludzie maja okazje zobaczyc roznice :)
Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 5 lis 2016, o 00:58

Wiesz Asus teraz moja kolumna ma 150 pod OLM ale katalizator jest miedzią upchany jakieś 30 cm. Dalej OLM i gowica. Połowe wyjme i zastąpie KO. Z kwaskiem tak jak lejesz bardzo gorącą wodę to na bank część sacharozy rozpada się na cukry proste fruktozę i glukozę.
Dla tych co patrzą na wyniki podlinkowane przez Pawła to wynik jest tam g/l odpęd 40ml a u mnie g/hl odpęd 50ml więc moje podziel przez 100 lub tamte mnożymy przez 100. Wyniki niewiele się różnią od BLG 24 oni robią BLG 22 max ot pewnie godzinka więcej stabilizacji ja odbierałem szybciej i miałem większy procent od odpędu 40ml. Ja doiłem do 99 w kegu.
Co do wyników OPWS czekam może ktoś uczciwy nie producent zamieści wynik ,,norma" i podzieli się wiedzą jak tego dokonał. W 30 minut odbioru przedgonu. Cały czas temu kibicuje.
Jak widać interpeetacja wyników u wodza pozostawia wiele do życzenia.
Masz rację Paweł zamierzam uczyć się całe życie i głupi umrzeć. Ty jak widzę przestałeś się uczyć i cały czas jesteś przekonany o swojej zajebistości.... brawo Ty. :brawa:
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 lis 2016, o 08:05

A dawales moze te probki po 2razie?ciekawy jestem czy z tego mocnego nastawu zalapalo by sie na jakas narme.
Mysle ze dzieki olm tak ale wolalbym to widziec :-P
Asus

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 5 lis 2016, o 09:36

Nie Blg 30 z OLM nie będę dawał na badanie po 2 razie z OLM przynajmniej teraz. Grzyby te co mam to wariaty teraz dla odmiany słaby nastaw z 24 stopni wyciągnęły na 33 i musiałem chłodzić bekę, w pomieszczeniu 16? Smakowo mocny nastaw ten na kwasku z OLM jest dużo lepszy niż zasadowy z LM. Jednak przy standardowym odbiorze przedgonu 0.5 + 0.5 +0.7 oraz stabilizacji nawet z OLM ja czuje różnice z Blg 24. Dlatego teraz robię 24. Asus OLM pomaga i przyspiesza proces ale jak widać nie jest remedium na całość przedgonu, remedium to czas ich wygotowania tak myślę. Część tego syfu niewielka ale jednak spływa w dół i zanieczyszcza odbiór OLM co w połoczeniu ze zwiekszającym się BLG nastawów powoduje wzrost zanieczyszczeń. Na czarnym Blg 22 u mnie 24 i 30, im wyższe Blg tym więcej brudu. Jedno co zauważyłem powyżej 30 stopni nastaw strasznie śmierdzi siarkowodorem zawsze staram się by pracował 22-28. Może lepiej 18-24?
Tabiko z kolumny jestem zadowolony na początu byłem za Pawłem ale on mataczy, zmienia zdanie, kręci i prawdę powie jak się pomyli. Przykład Paweł na fi 76 odbiera 90ml a na otwartym zaworku leci mu 330ml ? Nie zastanawiało cię, że OPWS łapiący sìę na normę jest tylko u siepompuje i to na tak słabym RR.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez lizard » 5 lis 2016, o 10:13

arcii111 napisał(a):Asus OLM pomaga i przyspiesza proces ale jak widać nie jest remedium na całość przedgonu, remedium to czas ich wygotowania tak myślę. Część tego syfu niewielka ale jednak spływa w dół i zanieczyszcza odbiór OLM co w połoczeniu ze zwiekszającym się BLG nastawów powoduje wzrost zanieczyszczeń.

Brawo za interpretację. Twoje spostrzeżenia są słuszne. Cała tajemnica dobrych wyników tkwi w zrozumieniu co to jest destylacja okresowa. Nie będę się rozpisywał bo nie miejsca do tego. Powiem krótko. Przez cały czas wraz ze zmniejszeniem się stężenia wsadu w kotle w naszych kolumnach coś się ciągle dzieje. Uwalniają się nowe azeotropy. W tym te niechciane.
Następna sprawa - brawo za spostrzeżenie, że OLM nie jest remedium na wszystkie bolączki. Dotyczy to także innych gadżetów. Jednak razem wszystkie odpowiednio użyte po trochu przybliżają nas do celu. Ułatwiając przy tym sam proces destylacyjny.
Pełne wykorzystanie OLm zależy niestety od wysokości bufora nad nim, a także od głębokości jeziorka. Do tego kontrola nad temperaturą refluksu.
Buforowanie frakcji lekkich jest fundamentalne. Im sumarycznie będzie większa pojemność buforowanej flegmy tym czystszy urobek będzie leciał z OLM.
Następna sprawa to technika odbioru przedgonu. Przy słabszych nastawach ( ok 20-22blg) i dobrym początkowym zwilżeniu wypełnienia - wystarczy pierwsze 20 minut stabilizacji aby zacząć odbierać pierwsze mililitry przedgonu. Efektywniejsze jest zrzucenie większej ilości naraz niż odbiór kropelkowy. Zwłaszcza gdy ktoś ma jeziorko. Zrzucamy ilość trochę większą niż pojemność jeziorka. Np. gdy ktoś ma 100ml to można zrzucić 100-120ml. Następnie stabilizujemy dalej przez następne 20 minut i powtarzamy procedurę. Po następnych 20 minutach ponownie. Jeśli ktoś ma zacięcie perfekcjonisty to po ostatnim zrzucie może postabilizować jeszcze przez kilkanaście minut. Gwarantuję, że od pierwszych mililitrów odbieranego gonu nie będzie już śladu jakiegokolwiek przedgonu. Oczywiście gonu odbieranego z OLM. Bo niestety ta technika na pewno się nie sprawdzi gdy ktoś odbiera z LM w głowicy.
I teraz następna ważna sprawa. Wyliczenie prędkości odbioru. Tutaj nastawiłbym się na refluks 1:5 . Jest on korzystniejszy zwłaszcza dla osób, które mają niezbyt długą kolumnę i w dodatku wypełnioną zmywakami. Oczywiście spowoduje to mniejszą prędkość odbioru, ale suma sumarum uzyskamy lepszy produkt i to w dodatku po jednokrotnym przebiegu. Nie będzie to słynny "absolucik" ale gwarantuję, że będzie porównywalny jeśli nie lepszy od OPWS po dwóch gotowaniach. I na pewno załapie się na dobrą normę. Gwarantowane i sprawdzone.
Dla perfekcjonistów, którzy chcą uzyskać spirytus załapujący się na normę neutralny to polecam drugie gotowanie z dwukrotnym odbiorem przedgonu w dwóch różnych stężeniach. Czyli znaną metodę 2.5...
lizard

Nieprzeczytany postprzez scorpion63 » 5 lis 2016, o 23:14

To jak już o tej metodzie wspominasz to opisz ją
scorpion63

Nieprzeczytany postprzez lizard » 6 lis 2016, o 07:06

Przykro mi al nie będę jej opisywał, bo jest dużo o niej na tym jak i innych forach. Szczególnie tych innych.
Co najwyżej podrzucę Ci najpopularniejszy link:
http://alkohole-domowe.com/forum/post80990.html#p80990
Resztę poszukaj już sam.
lizard

Nieprzeczytany postprzez scorpion63 » 6 lis 2016, o 10:32

Już myślałem, że "starym zwyczajem starych wyjadaczy" temat zostanie odesłany do przeczytania dziesięciu forum (co bardzo zniechęca, gdyż na 200 postów 2 są konkretne ,a czas jest drogocenny). Dzięki Lizard. W ten sposób początkującym dałeś możliwość wstępnego zapoznania się z tematem, a kto będzie chciał się głębiej zazębić to się zagłębi. Czy dana osoba zastosuje daną metodę czy nie to jego sprawa ,ale poszerza to horyzonty wiedzy i daje możliwość wyboru a i znalezienia być może swojej drogi......można? można!, :kciuki: bez dogryzanie i osobistych "wycieczek i nagonek" na "tego czy tamtego".
scorpion63

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 09:50

Asus. Możesz mieć i 5m kolumnę a po razie będziesz miał tylko surówkę. Półek w kolumnie wysokiej na 150cm jest i tak aż na zapas. Nie tędy droga!
Kiedy Ty w końcu zrozumiesz, że przedgony wrą w różnych temperaturach i trzeba im to umożliwić.
Namąciłeś Arciiemu w głoiwe, chłopak się wykosztował i nadal pije śmierdzący.
To samo i z BLG. Jak ktoś umie rektyfikować to nastaw ma w dopie, musi wyjść Absolucik z byle czego nawet. W nastawie do rektyfikacji liczy się tylko moc i nic więcej.
Po raz kolejny podaję przykład, że chłopaki z odpadów (przedgony/pogony) zmieścili się w normach.

@scorpion63. Nie daj się zmanipulować. Zobacz sobie na tabelkę, moim sposobem na zwykłym LM wyszło lepiej niż dla Lesgo który ma drogi sprzęt i duuuuużo dłuzej się z tym pierdzielił. Liczy się technika a nie bajery.
Nie wierz w te bzdury. Nie idą przedgony cały czas. Jak by szły to nie miałbym absoluciku na LM. Jak odbierzesz przedgon w różnych temperaturach wrzenia (na dwa razy) to go już tam nie ma. Mało to razy prąd zabrali? Po restarcie od razu szło dobre, wystarczyło tylko trochę postabilizować.
U Was tego nie będzie bo kisicie przedgon na górze kolumny przez cały proces, uj wiedzieć po co. Jak zabiorą wam prąd to przedgnony spływają wam na dół aż do kotła.
Nie lepiej pozbyć się tego syfu całkowicie na początku procesu?

Pozdr. Paweł.

ps Arci. Ile będzie kosztował Cię bufor? Ile dałeś za OLM?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 lis 2016, o 10:11

Wodzisz tu sam sobie zaprzeczasz a czemu? No a temu ze jakby Twoja metoda owps sie sprawdzala ze po 30 min masz odebrane 500ml I leci juz niby absolucik ( co nie jest prawda bo ten 1l plukanki ratuje Ci troche dupe wlasnie dlatego sie mozemy domyslac ze probke dales ze srodka serca itd,) to chyba Ci to stabilizuja godzine I tez tyle spuszczaja to powinni miec tsk samo dobre jak Ty czyli absolucik a nie maja wiec wez juz w koncu zmadrzej co I skoncz sciemniac. Nie tylko Ty robisz nez stabilizacji a Tylko Tobie wychodzi dobre

2sprawa nie zastanawiacie czemu z Olma po pierwszym razie wyszlo tak dobre jak Twoja metoda po 2 razach? Skad Ty mozesz wiedziec czy polek kest az nadto jak nigdy testu nie zrobiles a jeszcze niedawno sie Boxera pytales czy 20polkek wystarczy. Ogarnij sie ;-)

Znowu Ci ktos gotowe wyniki pokazal a ty dalej swoje.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 10:34

1. Pewnie, że litr płukanki ratuje dupę. Gdyby nie ten myk to czas odbioru przedgonu byłby dłuższy. Nigdy tego nie ukrywałem i po to to wymyśliłem aby było szybciej.
Nawet jeszcze w czasie odbioru przedgonu mozna opróżniać jeziorko co jakiś czas, wtedy też to jeszcze trochę przyśpieszy.
2. Do badania dane było z całości seca (oprócz płukanki) Płukanka to też serce ale trochę gorsze ale lepsze niż surówka po razie i idzie do nalewek.
3. Poczytaj sobie forum to zobaczysz że nie tylko mi wychodzi dobre.
4. Pytałem wtedy Boxera czy 20 wystarczy bo ten temat nurtuje mnie najbardziej. Wiem, że mi nie odpowie bo chyba nikt nie zna na to odpowiedzi. Aby to wiedzieć ile dokładnie potrzeba półek to należy robić badania na chromatografie i za każdym kolejnym razem skracając kolumnę
Wiem jedno, niektórzy mają dużo niższe kolumny, nawet na metrowych uzyskują kapitalny produkt. Wysoka kolumna to lepszy komfort pracy a nie jakość. Dlatego uważam że połek mamy aż nadto.
5. Nic nie dają te wyniki Arciego, od dawna to jest mi znane. Teraz i on już wie, że po razie Absolucik to mit i że go oszukałeś.
Dopiero wyniki chromatografu Brzuchacza coś nam powiedzą. Szczególnie czekam na porównanie Tabika z moimi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 lis 2016, o 11:03

Tylko na poczatku twiedziles ze odebrany przedgon to az nadto I plukanki nie trzeba robic :-) teraz juz zmieniasz zdanie .

Do reszty to masz racje jak zawsze :]
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 11:09

Nigdy tak nie twierdziłem. Musiałeś źle mnie zrozumieć.
Płukankę odbieramy tylko jak ma to iść do spożycia. Jak ktoś pije po razie to też odbiera płukankę, bynajmniej ja tak zalecam.
Jak ktoś robi zgodnie za sztuką czyli surówkę do ponownego przerobienia to płukanki nie odbieramy, bo rektyfikacja po drugim razie załatwi sprawę.
Płukankę odbieramy zawsze robiąc po drugim razie.
Tak to wygląda.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 lis 2016, o 11:28

A pamietasz ze zalecales pol litra odbierac? A chyba po wynikach Arciego jesli dobrze pamietam zalecales odbierac juz litr?
Asus

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 7 lis 2016, o 12:19

Paweł Bufora nie mam - jeszcze . Olm kosztuje tyle co Twoja papuga ;). Zacznij dorabiać trójnik przy zaworku głowicy (nawet jako opcja do dokupienia),podobny do fajki przyda się na wypadek przytopienia wężyka. Nie trzeba będzie wiercić zaworka. Wypróbowałem też uszczelki silikonowe są super. Te co stosujesz gumowe ,,sklejają kolumnę" i na gorąco ciężko ją rozłączać od kega. Narazie zwiększam moc z 4.5kW na 6kW i dokupuje regulator. By być szybszym jak w OPWS, ale śmierdzącego nie pijam bo czuje różnicę między stabilizacją zalaniem a OPWS. Może małe badanie socjologiczne niech admin założy ankietę bezosobową. ,,Jak prowadzisz cały proces" a. Z zalaniem i stabilizacją, b Z samą stabilizacją, c. Metodą OPWS, d. Łącze metody np. (surówkę odbieram OPWS następnie na drugi raz zalanie i stabilizacja. ), e. Metodą na 2.5. Dla zalogowanych będziemy wiedzieć co naprawdę się sprawdza . Każdy zalogowany głosuje raz admin też.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 7 lis 2016, o 13:13

arci111 napisał(a): Może małe badanie socjologiczne niech admin założy ankietę bezosobową. ,,Jak prowadzisz cały proces" a. Z zalaniem i stabilizacją, b Z samą stabilizacją, c. Metodą OPWS, d. Łącze metody np. (surówkę odbieram OPWS następnie na drugi raz zalanie i stabilizacja. ), e. Metodą na 2.5. Dla zalogowanych będziemy wiedzieć co naprawdę się sprawdza . Każdy zalogowany głosuje raz admin też.

Dobry pomysł, jestem za :!:
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 13:19

@Asus. Nie nie po wynikach Arciiego, litr płukanki zalecałem już dużo wcześniej.

@Arci? Dobrze Ty się czujesz?
Ty chcesz mnie uczyć jak się robi Absolucik? Przecież ja już dawno umiem, miałem go już w 2013 roku. Nie zaglądałeś do linków, które Ci wstawiłem?
Co ze mnie byłby za fachowiec jak ktoś taki jak Ty z półrocznym stażem by mnie rzemiosła uczył.
Chciałbyś pójść do lekarza, który będzie Ciebie pytał jak ma Cię leczyć?

Masz wszystko podane na tacy, dzielę się tu na forum całym swym doświadczeniem, abyście mogli uzyskiwać najwyższą jakość nie wydając dużo kasy.
Chcesz to sobie sam zakładaj temat i szukaj w dopie mózgu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 7 lis 2016, o 14:00

Oj znowu pyskówka. Cały Ty :dobani:. Zawsze reagujesz agresją, jak coś nie jest po Twojej myśli. Boisz się, że ankieta doprowadzi do ujawnienia głęboko skrywanej tajemnicy ,, absolucik z OPWS'' nie istnieje-nikt już nie robi całościowo OPWS. Pawle to oznaka słabości.
Pawle w instrukcji jest płukanka 0.7 po moim badaniu zalecasz 1 litr lub więcej.
Ps
Wiesz spotkałem w swoim życiu lekarzy z długą praktyką doświadczonych. Nie zależnie od objawów na wszystko mieli jedną radę - Aspiryna, trampki i trzy dni w obuwiu lekkim. Coś Ci to przypomina.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 14:32

Nie, to nie jest agresja. Po prostu uważam, że mam zasrany obowiązek wiedzieć lepiej od klienta co jest lepsze.
Nie boję się testów, róbcie sobie i 10 ankiet, tylko wy róbcie a nie mi to każesz robić. Rozumiesz?
Jak ja bym robił ankiety to by to oznaczało, że się dopiero uczę, a tak nie jest.

Instrukcja instrukcją, miałem nadrukowane na zapas może, ale klientom tłumaczę że trzeba więcej odebrać. Wporządku ludzie to zadzwonią jak im coś nie wychodzi a nie idą po porady do konkurencji. Jak Ci za mało 07 to jaki problem odebrać litr? Przecież jesteś bardzo kreatywny.
Mówię Ci, zajedź kiedyś do mnie, dam Ci spróbować i zobaczysz że Absolucik metodą OPWS, na zwykłym LM i zmywakach istnieje.
Po co miałbym kłamać? Nie sprowadzam zmywaków z Chin.

Są różne techniki prowadzenia procesu i większośc z nich jest skuteczna.
Moja metoda jest skuteczna i szybka zarazem.

Na forum jest pełna wolność słowa, nie mam nic do ukrycia, możesz nadal próbować mnie zdyskredytować w oczach moich klientów, nikt Ci nie broni, a nawet lepiej bo przybywa wiedzy dla nowych hobbystów.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 7 lis 2016, o 19:47

Arcii, gratuluję wytrwałości.
Na pewno tym razem nie masz śladu po metylowym ;)
Kończyłeś proces na wzrost górnego termometru?
W obu przypadkach octan etylu.
Nie chcesz robić dwa razy, to może 1.5 raza?
Pierwszy raz wiadomo, a drugi raz tylko rozgrzewanie, stabilizacja i odbiór (ew. kumulacja) przedgonów.
Co zostanie w kegu to dobre :)
Zamykasz zawór tuż pod OLM i wyłączasz granie.
Pozwalasz spłynąć towarowi do beki i spuszczasz z kotła absolut :)
Zwiększyłeś jeziorko?
Może wystarczy podwiesić pod powrotem pojemnik?
Przy OLM będzie różnica między jeziorkiem przed a za powrotem?
Chcesz iść w bufor, żeby oszczędzić jak pisałeś 20 minut, nie ma problemu.
Sądząc z Twoich wyników, wielkiego problemu z pogonami bez bufora nie masz :)
Nawet po jednym razie.
Też jestem ciekaw swoich wyników, ale zaczynam już wątpić, czy je zobaczę.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 7 lis 2016, o 20:54

Tabiko nic prostrzego robisz jeden, drugi przejazd łapiesz próbki wysyłasz i za 5-6 dni masz wyniki. Ja co chciałem wiedzieć wiem. Wiem jak zrobić bardzo dobre, jak zrobić dużo prawie dobrego i jak bardzo w pracy pomaga OLM oraz jak zmniejsza się ilość zmarnowanego towaru na płukanki końce pogony. Nad termometrm górnym mam teraz 70 cm wypełnienia. Pisałem do 99 w kegu jechałem to górny napewno drgnął jak skoczy o 0.3 to zmieniam naczynko. Też wątpie że zobaczycie wyniki badań.Co do metylowego on jest ale już go nie oznaczą za słaby sprzęt. Jeziorka nie zwiększyłem jak zbuduje sobie nową kolumnę to jeziorko będzie miało 150-200ml. A gwoli ścisłości ten słaby badany nastaw poszedł na dundrze co to najgorszy syf wedłóg Wodza. Myślę że odpowiedziałem na zadane pytania
Widzę, że poziom ironii wzrasta.To taka wyższa forma agresji bardziej wysublimowana docinka. Uczeń przerósł mistrza. To teraz zamieść swoje wyniki badań i zobaczymy co wyszło?
Wykładam kawe na ławe jak rozbudowuje kolumnę co z czego robie pokazuje wyniki a tu docinka agresja, ironia i zero merytoryki szkoda kiedyś fajnie wszystko liczyłeś miło się czytało.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 lis 2016, o 21:15

Arci Ty prowadziłes proces na gorny termometr?? czy cos zle zrozumiałem?
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 09:38

No ciekawe. To by wyjaśniało dlaczego taki słaby % uzyskał bo normalnie na zmywakach 304 powinno iść ponad 96%

Zwróćcie uwagę, że po razie praktycznie pogonów nie ma, więc ewentualny bufor w tym zakresie nie ma nic do roboty.
Po razie przedgony nadal są, nawet na OLM więc także OLM w tym zakresie nie ma nic do roboty.
Jedyną zaletą OLM jest to, że troszkę wczesniej można przejść do odbioru serca ale kosztem tego, że przedgony ciągle się kiszą na górze kolumny.
Lepiej jest poczekać parę minut i pozbyć się ich definitywnie z obiegu bo przecież przez ten śmierdzący odcinek (nad OLM) ciągle wraca flegma.
Przedgonu pozbędziemy się całkowicie tylko puszczając na dwa razy. Tak Ciężko to zrozumieć, że mają różną temperaturę wrzenia?
Zamiast poznać podstawowe zasady rektyfikacji "ulepszajcie" nadal swoje cacka, a ja na zwykłym LM i na zmywakach 304 zrobię lepiej i szybciej jak wy.

Arci. Teraz czas na bufor i wydłuż kolumnę do 3m. :)
Tak, chcę źle dla Ciebie i jestem pełen agresji cierpliwie tłumacząc Ci to wszystko.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA