Chromatograf z OLM po razie

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Chromatograf z OLM po razie

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 09:57

Pawle powiem Ci tak ja po godzinnej stabilizacji odebeanych lacznie ponad 500ml przedgonu robie to tak ze podczas stabilizacji zrzucam co 20min jeziorko tu uzyskuje ponad 300ml przedgonu pozniej robie plukanke jakies 250ml czyli chyba dobrze odebrany przedgon co nie ? I wytlumacz mi czemu w trakcie procesu z Lm ciagle cos smierdzi?
Z tego wynika ze nie masz racji z tym Twoim wydaje mi sie ze nie idzie przedgon przez caly czas. Tak wiec wez w koncu poswiec z dzien wez zainstaluj olma I zobacz czy klamie:] a pozniej przestan wmawiac nowym klientom ze nic sie nie dzieje podczas procesu dobra?

A I jeszcze jedno puerwsza setke odbieram na otwartym zaworku gduz tez jestem zdania ze po co ma mi sie najwiekszy syf po kolumnie platac ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 10:18

Jak by szedł przedgon cały czas to nie uzyskałbym neutrala na LM.
Przedgon ma inną temperaturę wrzenia niż etanol i idzie tylko na początku.
Jak bym nie miał neutrala to bym się bawił w te wasze wynalazki, ale czegoś idealnego się nie poprawia. Mi smakuje to co uzyskuję i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 10:25

No w koncu trafilismy w sedno o to chodzi Pawle ze ma smakowac jesli Ci smakuje to zeczywiscie nie ma czego zmienisc ;-)
Tylko po co piszesz te glupoty ?
Druga sprawa jest taka ze jesli byloby to prawda co mowisz to kazdy by bez problemu uzyskal neutral a prawda jest taka ze neutrala jest batdzo ciezko uzyskac tym bardziej z cukru.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 10:57

Pewnie, że neutral mi smakuje. Smak wódce na nautralu nadaje tylko dobra woda i nic więcej.
Dlaczego mi nie wierzysz? Przecież dałem do zbadania kolegom którzy za mną nie przepadają. Celowo dałem Radiusowi aby nie było, że oszukuję.

Co za różnica czy z cukru czy ze zboża? Neutral to C2H5OH i nic więcej. Nie jest ważne z czego powstał.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 11:21

Dlaczego Ci nie wierze no dlatego ze mam troszke doswiadczenia I wiem ze to raczej nie jest mozliwe to by bylo za piekne ;-)
Po 2 nie wierze w ogole w Twoj nos wachalismy ta sama probke po czym stwoerdziles ze nic nie czujesz a nie byla za dobrej jakosci pozniej sie probowales wykrecic niby ze chlopak pierwszy raz robil.
Mowisz ze pozbywasz sie przedgonu definitywnie a ja Ci mowie ze nie pewnie mi nie wierzysz przegpn to 3 raz I zobacz czy nie bedzie ani ml przedgonu ;-)

Po 3 jestes ignorantem ktory wylapuje zdania z kontekstu I obraca je na swoja korzysc przyklad napisales pare postow wyzej ze dlatego arci nie mial 96% na zmywakach bo odbieral niby do gornego termometru, a w opisie badania napisal wyraznie ze do badania poszlo z pierwszej damy ;-) to stwierdziles ze dlatego nie ma neutrala a teraz piszesz ze nie ma % bo prowadzil proces na gorny termonet
Widzisz jak zawsze kombinujesz zeby bylo na Twoje?
Twoj najwiekszy problem to rozumowanie tekstu czytanego I poznie j gadasz takie glupoty:]
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 11:33

Problem to masz Ty bo nigdy w życiu nie przeprowadziłeś porządnie procesu.
Jak byś to zrobił to byś mi uwierzył i Arciemu nie mąciłbyś w głowie.
Smak to sprawa gustu o tym się nie dyskutuje, od tego mamy chromatografy aby potwierdzić czystość.

Nie robię na 3 razy, po dwóch razach zmienia się temperatura wrzenia lekkich frakcji i to wystarczy.
Możesz robić i na 10 razy a i tak nie będzie lepsze niż po dwóch razach, kiedy Ty w końcu pojmiesz oczywistą oczywistość?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 12:08

O Pawelek sie zdenetwowal ;-) bo obalilem jego kolejna teorie o pozbyciu sie przedgonu calkowicie ;-) przykro mi takie zycie.
Ja tulko Arciemu powiedzialem ze jest inna metoda do niczego go nie namawialem a ze chlopak mysli samemu I ma swoj rozum to zauwazyl od razu roznice I powiem Ci wiecej nie tylko on z Twoich nowych klientow.
Ciekawe czy Ty kiedys przestaniesz pajacowac I w koncu pojmniesz rektyfikacje
Ps szkoda ze nie ma wynikow badan brzuchacza bo bys sie w koncu przyznal do tego co nam kiedys obiecales czyli do klamstwa ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 12:14

I znów bijesz pianę zamiast napisać coś merytorycznie. Nawet nie mam do czego się odnieść.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Marian_jl » 8 lis 2016, o 20:08

Asus napisał(a):a prawda jest taka ze neutrala jest batdzo ciezko uzyskac tym bardziej z cukru.

No k... chłopie nie załamuj mnie !!! Ja tylko robię z cukru . A Paweł omamia mnie wizją neutrala
Marian_jl

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 9 lis 2016, o 01:20

Paweł nie było u mnie 96 % przy pierwszym badaniu z tego powodu, że na zmywakach prędkości które zalecasz rozciągają półki i jest ich zbyt mało. Może prędkość 35 ml była by ok ale 40 a już 50ml to zmywaki wysiadają.

Tabiko prowadzę proces na dolny termometr, teraz jak nad Pawłową 2 kapilarą mam 70 cm sprężyn (30 półek ups to więcej niż w waszych całych kolumnach) zmieniam naczynko dopiero jak ruszy 2 termometr wącham i wiem już mam pogon, łapie to osobno do 0.5 litra i finisz. Paweł gwoli ścisłości alkoholomierza z nudów często używam. Powiem ci że ten pogon 0.5 l też ma 96 % w 20 stponiach. Pierwszy przejazd 96.10. Mój wynik. Tempo 50ml fi 70 na zmywakach zrobicie więcej?
Ludzie hop na ziemie jaki neutral? Na zmywakach 120 cm wypełnienia postarajcie się najpierw na jakąkolwiek normę załapać. Oczywiście Paweł nie musi bo sobiepompuje absolucik he he he.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 13 lis 2016, o 16:44

Arcii, napisałem, że u Ciebie nie widać śladu po pogonach. Po jednym razie i bez bufora. W obu przypadkach.
Rozumiem, że odbiór badanego serca zakończyłeś, gdy ruszył górny termometr.
Kontynuując, przy drugim przejeździe, w Twoim przypadku można by się skupić wyłącznie na przedgonach.
Stąd pomysł na proces 1.5 raza, czyli rozgrzanie i odbiór wyłącznie przedgonów. Co zostaje w kegu to dobre.
Posiadasz OLM i pisałeś o chęci powiększenia jeziorka. Napisałem o podwieszeniu zbiorniczka pod przelewem.
Ja nie potrafię dostrzec różnicy między jeziorkiem przed i za przelewem. Oprócz łatwości zmiany pojemności w tym drugim przypadku. Nie zgadzasz się? Wystarczyło napisać, że to głupie pomysły.
Będziesz się doszukiwał w moich do Ciebie wpisach ironii czy agresji? Trudno. Nie poradzę.
Ale zapewniam Cię, że moim zdaniem wszyscy gramy do tej samej bramki.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 sty 2017, o 18:09

Dzisiejszy cytat z białego
arcii napisał(a):Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy. A myślałem, że jakiś przełom jak OLM czy bufor a tu środki masowej pozoracji na tą chwilę szkoda czasu spawam normalnie kolumne.

No to się nasz kolega sam przekonał jak te "cuda techniki" działają.
Mogę tylko powiedzieć a nie mówiłem..............

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez solohan » 2 sty 2017, o 18:57

:luta: Gówna mówiłeś. Tylko tak ci się wydawalo. Nie miales probek żeby porównać prace z buforem i olm. Bazujesz tylko na tej sprzed kilku lat co zrobiłeś na SP. Dalej nie odpowiadasz na pytania zadane przez innych użytkowników, tylko czekasz na to co inne fora powiedzą.
solohan

Nieprzeczytany postprzez solohan » 2 sty 2017, o 19:00

Daj linka do całego tematu bo nie mają ludzie czasu wszystkich wątków czytać. Przepraszam za post pod postem ale niemoglem edytować, tak jak moderator 8-)
solohan

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 sty 2017, o 21:34

@siedestyluje
Co ty za demagogię tu uprawiasz? Wyrywasz cytaty z kontekstu całej dyskusji. I co chcesz tym pokazać? Swoją nieudolność rozumienia tego co czytasz?
:spam:
Przeczytaj temat ponownie kilka razy. Oraz dodatkowo wypowiedz kol. arcii to może zrozumiesz co miał na myśli kolega arcii. A jak nie dasz rady to poproś - ktoś na pewno Ci wytłumaczy.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 sty 2017, o 08:59

Macie całe zdanie i jest napisane wyraźnie, że OLM i BUfor to "środki masowej pozoracji" Pisze to kolega który mi wcześniej nie ufał i dał się wam namówić na te "cuda techniki"
A ja wszystkim od samego początku tłumaczę, że szkoda kasy na te bajery, bo wystarczy zwykły Aabratek na zwykłym LM i mamy Absolucik, należy tylko pozwolić aby rektyfikacja odbywała się sama i się do niej nie wpier..alać.
I należy w końcu zrozumieć, że po razie jest tylko półprodukt i nie powinno się nawet tego wąchać. Dopiero po drugim razie można oceniać co wyszło jeśli mowa a Absoluciku oczywiście.

Rektyfikacja to fizyka a chemia tylko trochę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 3 sty 2017, o 11:00

arcii napisał(a):
Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy. A myślałem, że jakiś przełom jak OLM czy bufor a tu środki masowej pozoracji na tą chwilę szkoda czasu spawam normalnie kolumne.

Przeciez arcii wyraznie tu pisze że OLM czy bufor to przełom
a to:
a tu środki masowej pozoracji
dotyczy sprzętu stratosa
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 sty 2017, o 11:13

Tak sobie tłumacz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 3 sty 2017, o 11:17

Ja sobie tu nic nie tłumacze

Tu masz cały post kolegi arcii

Stratos uprawiasz semantykę. Pokazujesz garnek i twierdzisz po razie jest lux Ok. Badania wstawiasz z przed roku z kolumny co było 2 razy gonione? Zaraz wyjdzie, że spiryt otrzymany z kolumny destylujemy w postaci par przez to garnkowo rurowe cudo? Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy. A myślałem, że jakiś przełom jak OLM czy bufor a tu środki masowej pozoracji na tą chwilę szkoda czasu spawam normalnie kolumne.
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 sty 2017, o 11:34

No i z postu wyraźnie wynika, że zdaniem Arciiego wszystko to ściema. I bufor i OLM i garnek na którym po razie jest lux.
Tak to odczytuję.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 3 sty 2017, o 11:43

A ja to odczytuje tak:
tu mowa o Tobie
-Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy.
tu że OLM i bufor to krok naprzód
- przełom jak OLM czy bufor
a tu,
środki masowej pozoracji, dotyczy sprzętu stratosa

na czerwono słowa arcii
-
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 sty 2017, o 11:53

A to ciekawe, bo nigdy, ale to nigdy Arciiemu nie mówiłem, że po razie będzie cacy i także nikomu innemu takiego kitu nie wciskam.
Arcii zbadał i sam się przekonał, że OLM I bufor to ściema bo nie daje Absolutu po razie.
tu masz drugi cytat który to potwierdza viewtopic.php?f=7&t=550&p=8256#p8256

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 3 sty 2017, o 12:05

siedestyluje napisał(a):A to ciekawe, bo nigdy, ale to nigdy Arciiemu nie mówiłem, że po razie będzie cacy i także nikomu innemu takiego kitu nie wciskam.

Pozdr. Paweł.

ale ciągle powtarzasz, ze Twój chromatograf językowo gardłowy jest niezawodny
A tak dla pewnosci co miał na myśli piszac tego posta arcii

Stratos uprawiasz semantykę. Pokazujesz garnek i twierdzisz po razie jest lux Ok. Badania wstawiasz z przed roku z kolumny co było 2 razy gonione? Zaraz wyjdzie, że spiryt otrzymany z kolumny destylujemy w postaci par przez to garnkowo rurowe cudo? Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy. A myślałem, że jakiś przełom jak OLM czy bufor a tu środki masowej pozoracji na tą chwilę szkoda czasu spawam normalnie kolumne.

spytaj autora
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 sty 2017, o 12:36

arcii napisał(a):na tą chwilę szkoda czasu spawam normalnie kolume

i wszystko w temacie

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 3 sty 2017, o 12:44

Mój "chromatograf" ma zastosowanie tylko do Absoluciku.
Pozdr. Paweł.

Ja już przestałem wierzyć ludziom na chromatograf językowy.

dyskutując w Twoim stylu
I WSZYSTKO W TEMACIE
kluniu3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA