Refluks chłodniejszy czy cieplejszy.

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Refluks chłodniejszy czy cieplejszy.

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 15 lis 2016, o 16:22

No i odpowiedź jakiej mogliśmy się spodziewać....

Na mój chłopski rozum :kciuki:

Ja Ci zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi, konkretnie, czymś popartej!
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 16:48

No tak niektórzy nie mogą sami w swoich głowach na spokojnie tego sobie poukładać w całość.
No to dobra....popieram tym, że na chłodniejszym refluksie idzie mocniejszy destylat.
To, że mam rację potwierdza kolega Szlumf. http://alkohole-domowe.com/forum/rola-skraplacza-w-rektyfikacji-t10620-60.html#p97658
Swoją drogą to bardzo ciekawe dlaczego tam nikt nie podjął dyskusji, temat jest przecież ogromnie iteresujący.
Bo niewygodny? Bo obala prawdy objawione?

Jak coś nadal nie rozumiesz to zadawaj konkretne pytania a postaram się wyjaśnić, bo teraz to nie wiem czego nie rozumiesz.
Albo zrób też coś od siebie dla nas i sam wykonaj test im więcej osób potwierdzi tym lepiej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 15 lis 2016, o 21:27

siedestyluje napisał(a):Albo zrób też coś od siebie dla nas i sam wykonaj test im więcej osób potwierdzi tym lepiej.

W tym wypadku, musiał bym kupić kolumnę od Ciebie, co mija się z celem co udowodnił boxer i wielu na Twoim forum...
A nawet jeśli miał bym kupić, to wolał bym poczytać o rezultatach, o testach które przeprowadził konstruktor. A tu żadnej merytorycznej odpowiedzi... Całe forum to jeden temat, przewaga OPWCS, a i tak tylko Tobie wychodzi neutral.
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 lis 2016, o 10:15

Nie musisz mieć mojej kolumny, u siebie też możesz sprawdzić jaka idzie moc na chłodniejszej głowicy i na cieplejszej.
Testy konstruktora są niewiarygodne co bym nie zrobił to oszust i już. To po pierwsze. A po drugie to mi wystarczy na logikę wyszystko poukładać.
Masz testy kolegów Szlumf i Lesgo, że na chłodniejszym refluksie wychodzi mocniejszy %. Jeszcz mało? To tak jak pisałem zrób sam test.

Nie tylko mi wychodzi Absolucik metodą OPWS, poczytaj forum to zobaczysz ile osób chwali.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zimny » 16 lis 2016, o 18:44

Żaba :?: to już reflux splywa po wypełneniu :?: już nie ściankuje :brawa:
zimny

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 gru 2016, o 11:01

Widzę, że już próbują podważyć wiarygodność eksperymentów Szlumfa i Lesgo http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... 668#153668
Przecież było mierzone tym samym alkoholomierzem i nawet jak oszukuje to po równo i nie ma potrzeby badać chromatografem.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 20 gru 2016, o 11:51

Powiedz mi jaki ma sens zaglądania na konkurencyjne fora skoro nie rozumie się tego co się czyta? Zacznij myśleć a nie tylko składać litery w słowa a słowa w zdania. :świrek:
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 gru 2016, o 12:00

Dla mnie to nie jest żadna konkurencja i mam zasrany obowiązek wiedzieć wszystko co się dzieje w mojej branży.

Jak byś trochę myślał to byś się umiał tam obronić.
Co Cię powinna obchoidzić różnica stężeń? Przecież było mierzone tym samym alkoholomierzem i w tych samych warunkach.
Co Ciebie interesują dziesiątki składników lżejszych i cięższych? Przecież było mierzone tym samym alkoholomierzem i w tych samych warunkach.
Co ciebie obchodzi kontrola mocy grzania, czy też ciśnienia w kolumnie? Przecież było mierzone tym samym alkoholomierzem i w tych samych warunkach.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 20 gru 2016, o 12:07

Kończ Waść - wstydu oszczędź.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 gru 2016, o 12:19

Leszku, przecież ja do Ciebie merytorycznie bardzo napisałem a Ty czym mi się odwdzięczasz?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 20 gru 2016, o 20:47

Muszę przyznać, że całkowicie nie rozumiem Twojego wpisu. Przecież napisałem merytorycznie. Myślę nawet, że jest to mój najbardziej merytoryczny wpis na tym forum.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 gru 2016, o 08:55

Skoro to jest Twoja merytoryka to nic tylko pogratulować twórczości, wiedzy i dobrych manier.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 21 gru 2016, o 09:11

Przyganiał garnek kociołkowi... :świrek:
lizard

Poprzednia strona

Powrót do REKTYFIKACJA