Refluks chłodniejszy czy cieplejszy.

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Refluks chłodniejszy czy cieplejszy.

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 31 paź 2016, o 11:29

No Pawle, szacun :szacun:
Tylko Tobie udało się opanować proces rektyfikacji, jako jedynemu ze wszystkich zgromadzonych na wszystkich forach..
Jeszcze się nie spotkałem, aby komuś udało się tak odebrać przedgony, aby po przerwaniu procesu, następnego dnia szło serce, od pojawienia się oparów w chłodnicy...
siedestyluje napisał(a):Co do jego doświadczenia to potwierdził też to co pisałem od dawna, że chłodniejszy refluks jest lepszy

No tak, chłodny refluks zabiera lekkie frakcje w dół kolumny i dłużej je tam utrzymuje :kciuki:
Już nie wspomnę o marnowaniu wody :smutny:

Admin. Post do którego odnosił się kolega http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=16&p=7923#p7923
Ostatnio edytowano 31 paź 2016, o 13:03 przez admin, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Wydzielono z [Uwaga na nowe grzybki alcotec stop na -3]
bohema.zaba

Re: Refluks chłodniejszy czy cieplejszy.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 paź 2016, o 13:13

Nie tylko mi idzie dobre po restarcie ale także i innym którzy odbierają przedgony prawidłowo http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=4&t=425#p4144

Refluks zabiera lekie frakcje na dół?????/////// :smile: :smile: :smile: Jak to się odbywa? Możesz wytłumaczyć?
Wody nie trzeba marnować, wystarczy nie ocieplać kolumny i prawidłowo skonstruować głowicę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 31 paź 2016, o 14:01

Tchóżu dlaczego wydzieliłeś temat!!!
Tam jest wszystko do czego się odniosłem!

siedestyluje napisał(a):Refluks zabiera lekie frakcje na dół?????/////// :smile: :smile: :smile: Jak to się odbywa? Możesz wytłumaczyć?

To czemu odbierasz przedgon kropelkowo, idąc Twoim tokiem rozumowania, to po odebraniu pierwszej setki (250ml) już go nie powinno być. Po co Ci stabilizacja i odbiór kropelkowy. Mieszanina w kotle cały czas uwalnia lekkie frakcje, nie tylko na początku! Ale jak ktoś jest kretynem, to nie pojmie że jak nastaw wrze w 88*C to czemu jest w nim etanol, który wrze w 78,37*C i lekkie frakcje, metanol, aldechydy itd..

siedestyluje napisał(a):Wody nie trzeba marnować, wystarczy nie ocieplać kolumny i prawidłowo skonstruować głowicę.

Widać Twoją całą wiedzę konstruktora, a słyszałeś o ściankowaniu w nie ocieplonej kolumnie ignorancie, pracowałeś na szklanej kolumnie?
Ja nie wiem jak Ty znajdujesz tylu klijentów i jak im wciskasz te swoje głupoty o absoluciku, to jest cwaniactwo żerować na niewiedzy.

Niech temat wróci tam, gdzie się zaczoł!
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 31 paź 2016, o 16:17

1. Gdybym był tchórzem to bym wprowadził akceptację postów i nie byłoby tu wolności słowa.
Temat wydzieliłem bo tam zrobił się już bałagan, tamten wętek jest o nastawach a nie o rektyfikacji. Przecież podałem link do tamtego kto chce to sobie przeczyta.
2. Przedgon na zasadzie pierwszej setki nie wystarcza, trzeba dać mu czas na zgromadzenie się na górze kolumny, wtedy dopiero go złapiemy. Jak byśmy nie przeszli na kropelkowanie to by szybko zaczęło iść serce, oczywiście wraz z resztą przedgonu czego nie chcemy.
Tzw pierwsza setka jest tylko po aby potem było mniej do odbierania, skoro jest okazja bo pierwsze ok 150ml idzie totalny syf to go łapiemy, ale nie oznacza to, że z przedgonami mamy już rachunki wyrównane. Nie dość, że trzeba poczekać aż wszystkie zgromadzą się na górze kolumny i wylądują w butelce to jeszcze trzeba zmienić im temperaturę wrzenia a zmienić temperaturę wrzenia można tylko wtedy gdy zmienimy moc wsadu. Takie oczywiste rzeczy muszę Ci tłumaczyć?
Jak by przedgon szedł cały czas to nie uzyskałbym neutrala
3. Tak słyszałem o ściankowaniu i stwierdzam, że jest to mit. Wypełnienie skutecznie zgarnia flegmę ze ścianek i równomiernie razprowadza ją po całości.
4. Jest na to prosty sposób. Klient przyjeżdża, daję mu spróbować i już nic lepszego nie chce bo nic lepszego nie istnieje.
Lub jak ktoś potrafi oddzielić ziarno od plewy z bełkotu który jest na forach to też kupi ode mnie.
A najwięcej klientów mam z polecenia (drogą pantoflową)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 31 paź 2016, o 17:38

Brak mi słów :głupek:

Szkoda Twoich klientów, których czestujesz destylatem z glukozy, destylowanej x razy... A tyle Twoich kolumn wraca na rykek wtórny, bo ludziom wstyd bo idzie syf... I już kilka osób to udowodniło.
Twój cyrk i tresuj te małpy.

Ps. Zacznij rozbudowywać kolumny, lub wróć do balustrad, bo porządni konstruktorzy mają dość swojej roboty, a nie będą przerabiać Twoich złamasów.
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 09:19

1. Od kiedy to destylat z glukozy jest lepszy od tego z cukru????????????////////////
2. Od kiedy to "x razy" rektyfikacja daje lepszy efekt niż ta zrobiona zgodnie ze sztuką? Nie uzyskujesz Absoluciku po drugim razie?
3. Kto udowodnił i co? Jak ktoś sobie nie radzi i do mnie nie zadzwoni o pomoc to niech pije syf, albo niech mu inni doradcy piorą kieszenie. Nie mam na to wpływu.
3. NS to kolumna idealna i nie ma potrzeby jej rozbudowywania. Wystarczy tylko się nauczyć obsługi.
Rozbudowują sprzęty tylko ci co nie są zadowoleni w 100% z tego co uzyskują, ja nie muszę.

Bardzo proszę abyś rozmawiał ze mną merytorycznie na argumenty, mam nadzieję że potrafisz.
Jak będziesz tylko ciągle robił osobiste wycieczki to sobie nie pogadamy za wiele.
Dlaczego tak brzydko nazywasz Aabratka? Czyżbyś uważał, że inne modele NS są lepsze? Jak tak to w czym?

Pozdr. Paweł.

ps. Daję 3 miesiące na zwrot używanego sprzętu i jeszcze nikt mi nie zwrócił.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez venessa » 7 lis 2016, o 18:31

Paweł przecież to konkurencja ,,wkurwiająca zresztą" robią te wycudowane świecące maszynki do destylacji z których i tak nic dobrego nie wychodzi za grubą kasę i denerwują się że się nie sprzedają. :dobani:
venessa

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 lis 2016, o 19:42

i mowi to ten co za po pierwszym razie uzyskuje 17l surowki i sie tym chwali ze dobre :) zrob raz prawidłowo rektyfikacje nic Ci sie nie stanie a zobaczysz roznice.
co do konkurencji to zaba to jest dosc znany nick i kto go zna to wie ze nie konkurenca tylko facet co wie co z czym sie je ;]
Asus

Nieprzeczytany postprzez lizard » 9 lis 2016, o 09:15

Problemem tego forum jest to iż nie jest portalem zamkniętym tylko i wyłącznie dla klientów właściciela tego forum. Powiem więcej - ideałem dla admina byłoby zablokowanie czytania forum bez możliwości logowania. Przez to forum stałoby się portalem na wskroś elitarnym.
Skończyłyby się wojenki podjazdowe, prowokacje ze strony obcych userów/konkurencji? a także admina, a przede wszystkim jego arogancja wobec wiedzy różnych osób tutaj piszących w kontrze do oficjalnej i jedynie słusznej prawdy reprezentowanej właśnie przez rzeczonego admina/właściciela.
Skończyłyby się problemy tego forum, a i internet odsapnąłby od tej ilości absurdów na siedestyluje.pl wypisywanych. Bo co oczy nie widzą to sercu nie żal.
Być może powstałaby nowa elita destylerów. A tak właściciele kolumn kol. siedestyluje mają sporą zagwozdkę. Kto w końcu ma rację. Kol. siedestyluje jako samorodny geniusz czy może Ci obcy o większym doświadczeniu praktycznym jak o większej wiedzy teoretycznej.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 lis 2016, o 10:59

A Twoim problemem Leszku jest to, że nie umiesz uszanować, że ktoś rektyfikuje inaczej niż Ty.
Co bys zrobił na moim miejscu jak dałbyś do zbadania uczciwie i prostym tanim sposobem wyszedłby Ci neutralny. Pozwoliłbyś się przekonać, że robisz coś nie tak?
Jak tak to byłby z Ciebie fizda nie chłop. Sory.

Problemów na tym forum nie ma bo tu wolimy się sprzeczać niż klepać po pleckach. Z miziania się nic nie wynika a z zagorzałej dyskusji i owszem.
Na innych forach za dyskusję z prawdami objawionymi dostaje się bana a tu możesz jechać po adminie jak po łysej kobyle, licz się tylko z tym, że kobyła kopie.

Pozdr. Paweł.

ps. Jak miałbym coś do ukrycia i nie pisałbym prawdy to nie byłoby tego forum i całkowitej wolności słowa. Zapamiętaj to sobie.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 9 lis 2016, o 11:54

Ja nie mam żadnych problemów, bo mam wolny wybór. Problemem tego forum jest to, ze właścicielem jesteś Ty. Osoba nie roformowalna. Do której żadne argumenty nie trafiają. tak było przez cały czas Twojej kariery w tej dziedzinie działalności.
Zasłaniasz się próbkami które dostarczyłeś kilka lat temu do badania. Próbki okazały się zielone o parametrach, które - podejrzewam - sa trudne do uzyskania nawet w laboratorium. Tak więc od razu wydawały się podejrzane. Długo nikt się nie wychylał z jawnym oskarżeniem Ciebie jako oszusta. Do czasu. Aż przedstawiłem sposób w jaki je uzyskałeś. To wystarczyło żeby stwierdzić, że próbki były w jakiś sposób spreparowane. Ta moja opinia nie wynika z pewnej formy zazdrości czy jakiegoś tam kompleksu. Opinia ta wynika z rzetelnej ocenie rzeczywistości. Pomińmy gadżety typu OLM, bufor czy też inne. Np. wypełnienie. Chociaż nie - wypełnienie jest istotne.
Ja metodę o której opisujesz jako własną - czyli OPWS stosowałem już ze 4 lata temu. Oprócz tego sposobu stosowałem wiele innych. Otrzymałem nawet jedna próbkę na zielono. Podobną Do Twojej. Jednak nie uważam ją za wiarygodną ani się nie obnoszę, że otrzymałem ideał. Bo zdaje sobię sprawę, że nie została otrzymana zbyt uczciwie. Pobierałem ją ze środka rektyfikacji. W dodatku była badana na niepełnym chromatografie.
Po wielu latach prób z konfiguracjami, prędkościami odbioru, mocami grzania, czy też sposobami odbioru przedgonów mogę z całą stanowczością stwierdzić, że z LM w głowicy - sposobem promowanym przez Ciebie jest niemożliwe otrzymać próbek o jakości jak to jest przedstawione na "Twoim" wykresie.
Oczywiście - to tak dla pełniejszego obrazu - jest możliwe otrzymanie na kolumnie o konfiguracji w jakiej Ty sprzedajesz prawie idealnego spirytusu. Tak więc przestań prowadzić dyskusje w taki sposób, że zarzucasz innych iż Ci twierdzą, że na Twojej kolumnie nie można takowego spirytusu otrzymać. Potwierdzam to ponownie i z całą stanowczością - można otrzymać. Jednak jest to okupione większą uwagą i dokładniejszym przykładaniem się do procesu rektyfikacji. I na pewno nie sposobem OPWS.
Dopiero zastosowanie obniżonego odbioru pozwoliło zbliżyć się bardzo do upragnionej jakości. A i te próbki nie są do końca idealnie. Największą trudnością jest to, że my prowadzimy rektyfikację okresową. Przez co trudno jest zachować jednakowe idealne warunki prowadzenia procesu prze cały czas jego trwania. Możemy się co najwyżej zbliżyć do tego ideału. Jednak brak pełnej wiedzy na temat tego co się dzieje w kolumnie powoduje, że tak wielu ludzi ma problemy.
Ty tych problemów oczywiście nie masz. Jesteś święcie przekonany o swojej nieomylności. I to nie byłoby aż takie złe gdyby kończyło się tylko na tym. Ale Ty uczysz i przekonujesz "nowicjuszy" i niedoświadczonych operatorów do błędów, które sam nieświadomie popełniasz.
Przez cały okres Twojej działalności było wielu życzliwych i nieżyczliwych, którzy próbowali Ci to uświadamiać. Bez skutku.
Co przy Twojej arogancji i w konsekwencji negatywnym zachowaniu zostałeś "nagrodzony" banami na wszystkich forach. I bany te nie dostałeś za to, że byłeś przeciw przedstawiając wiarygodne i merytoryczne argumenty tylko przez to że w końcu Twoje chamstwo wzięło w górę i zacząłeś obrażać wielu innych - Bogu Ducha - winnych osób.
Ot cała prawda o Tobie. Przykre to, bo wiele osób Ci życzliwie kibicowało. Miedzy innymi i ja. Co sam zauważyłeś bo robiłeś próby aby podjąc dyskusję na prywatnym gruncie. Ja jednak odpuściłem sobie taka możliwość, bo dosyć szybko się zorientowałem, że są słabe nadzieje na rzeczową i konkretną dyskusję z Tobą. Potwierdza to też wiele innych osób.
I to nie jest kwestia, że braku szacunku, ze ktoś rektyfikuje inaczej niż ja. Bo inaczej jak ja to rektyfikują wszyscy inni którzy zajmują się destylacją. Jakoś z nimi się nie kłócę. Jeśli mam z kimś jakieś kwasy to na zupełnie innym gruncie.
Jeśli Ty tego nie rozumiesz to jak możemy dyskutować merytorycznie?
lizard

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 9 lis 2016, o 12:16

Kolego lizard ja już na szczęście nie mam takich problemów. Wypłynąlem na inne fora i po odcięciu pępowiny od siedestyluje sporo zyskałem na jakości, ale to kosztuje i to sporo OLM sprężyny i w przyszłości dalsza rozbudowa regulator i mocniejsze grzałki bufor. Nikogo nie namawiam na zmiany jak komuś smakuje jak robi to OK ja sam lubie szał w beczce ale różnice znam między nastawami a nazywanie czegoś czym nie jest ,,absolucik i basta" to nabijanie ludzi w balona. I nie mam tych rozterek dlatego, że wnikliwie czytałem całe to forum i to dzięki Boxerowi, Asusowi, Żabie i innym co już tu nie pisują dopiero zobaczyłem na czym polega rektyfikacja okresowa jakie są inne metody jej prowadzenia co to są azeotropy, współczynniki lotności. Sam sprawdzałem wpływ kwasowości na jakość produktu. Niestety bez wiedzy teoretycznej i sprawdzenia tego nadal bym uważał, że lepiej się nie da niż OPWS a wynik organoleptyczny z mojego testu mocnych nastawów to mistrzostwo świata. Teraz bawie się dalej inwert mnie znudzi to pobawie się glukozą. Sporo wiedzy jeszcze do zdobycia. Prawdopodobnie jak to mnie znudzi to przestane się tym zajmować sprzedam kolumnę i poszukam innego hobby. Może kupie Tiga i pobawie się w zbudowanie własnego sprzętu takiego od początku do końca w całości mojego. Heco mam pod nosem.
Paweł spokojnie nie jestem, nie byłem i nigdy nie będę konkurencją oraz nie będę robił aabratków dla zysku. Dla mnie to poprostu hobby. Mam tylko nadzieje, że znajdzie się jeszcze inny odważny klient Pawła i bez kręcenia powie to co ja już wiem.
,, Król jest nagi"
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 lis 2016, o 12:22

Daj linka do tej Twojej metody OPWS bo nigdzie o tym nie czytałem.
Ty nie robiłeś metodą OPWS tylko stabilizowałeś najpierw a potem dopiero odbierałeś przedgony. Tak kiedyś wszyscy robiliśmy, czasami nawet godz stabilizowałem.
Ala strasznie mnie to wkurzało i spróbowałem nie czekac aż się kolumna poukłada w półki teoretyczne tylko od razy po zlaniu tzw. pierwszej setki przejsć do odbioru przedgonu. No i opłacało się mam to samo tylko o ok. pół godz szybciej.

Moim zdaniem dlatego wam się nie udawało uzyskać super wyników bo odebraliście za mało przedgonu i nie robiliście płukanki.
Zamiast popracować nad techniką poszliście w "rozwój" sprzętu.
A przecież rektyfikacja jest prosta, wystarczy tylko definitywnie pozbyć się przedgonów (a na to można i na zwykłym LM) i prowadzić proces tak aby temperatura na dole nie rosła (a to można na termometrze za 10 zł robić) na koniec nie dopuścić aby dostały się pogony do serca i łot cała filozofia.

Pozdr. Paweł.

ps. Nie mów, że życzysz mi dobrze bo zaraz poszukam linka jak pisałeś do potencjalnych klientów na PW jaki to ja jestem ble i aby ode mnie nie kupować.
Jest coś nie tak z moim sprzętem? Za tani czy co?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 9 lis 2016, o 12:46

siedestyluje napisał(a):ps. Nie mów, że życzysz mi dobrze ...

Znowuż niezbyt uważnie i po łebkach przeczytałeś to co napisałem. W dodatku cytując błędnie - czyli tak jak to do Twojej teorii pasuje.
Ja jednak napisałem to tak...
Przykre to, bo wiele osób Ci życzliwie kibicowało. Miedzy innymi i ja.

Zauważasz teraz zasadniczą różnicę Właśnie przez takie Twoje manipulację (co jest u Ciebie nagminne) nie ma żadnej możliwości aby z Tobą rzeczowo i poważnie rozmawiać. Dlatego tak wielu się od Ciebie odwróciło.
...bo zaraz poszukam linka jak pisałeś do potencjalnych klientów na PW jaki to ja jestem ble i aby ode mnie nie kupować...

Widzę, że już z braku argumentów posuwasz się do tego... Ale mnie przestraszyłeś...Dno. Pociesz się jednak - nie jesteś pierwszy, który wywleka prywatne wiadomości aby z braku rzeczowych argumentów oczernić na ogólnym przeciwnika.
Na moje - podaj te wpisy. Nie mam się czego wstydzić. Tylko w całości. Bez żadnych skrótów.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 lis 2016, o 13:12

Życzliwie kibicowało czy dobrze życzyło dla mnie to jedno i to samo.
Sam sobie poszukaj co kiedyś pisałeś, wolałbym jednak rozmawiać merytorycznie o rektyfikacji a nie brudy linkować. Nie napisałem to dlatego, że nie mam argumentów, napisałem to w odpowiedzi jak to mi "kibicowałeś"
Nikt się ode mnie nie odwracał, od samego początku byłem tępiony bo się przyznałem, że robię kolumny.

No ale dobra, bicie piany nic nie da, Ty mi zarzucasz, że ze mną nie da się rzeczowo porozmawiać a przecież to samo mogę powiedzieć o Tobie.
Tylko merytoryczna rozmowa ma sens a nie bicie piany, zawsze staram się na argumenty. To że się z nimi nie zgadzasz to już inna bajka.

Wyżej sam napisałeś, że kiedyś uzyskiwałeś na LM neutral, więc dlaczego mi nie wierzysz, że ja uzyskuję?
Co robię Twoim zdaniem nie tak?
Za mało przedgonu idzie?
Za mało połek mam w kolumnie?
Nie zmieniam temperatury wrzenia przedgonów, źle je odbieram?
Czy tylko za tani sprzęt używam?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zimny » 9 lis 2016, o 13:35

Koalak masz trzy wyjścia :cwaniak: podnosisz ceny albo :dobranoc: oddajesz hasło serwer i zakład i trzecie :takiego: robisz swoje
lesgo :hahaha: king Crimson :hahaha: lizard :hahaha: zadowolony :hahaha: ...
zaba :głupek: jak ci gołąbki sfruwają po drabince o kilka szczebelków to sobie ociepl latarkę :smile: i jeszcze pierścieni centrujących dołóż :głupek:
dochładzany reflux to już całkiem o łomżyński zahacza, teraz to już na pewno pojadą po tobie :kciuki:
zimny

Nieprzeczytany postprzez venessa » 11 lis 2016, o 21:56

Pięknie to ujołeś :piwo:
venessa

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 09:28

Jak udowodnią, że cieplejszy refluks jest lepszy oddaję hasło i serwer dla Lesgo. Warsztatu nie oddam bo on spawać i tak nie umie.
Mam tylko nadzieję, że przedstawią argumenty a nie "bo tak" jak dzieci z przedszkola.

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Re: Temepratura wody chłodzącej

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 15 lis 2016, o 10:11

Dlaczego zimniejszy refluks jest lepszy, od ciepłego?
Znów stajesz okoniem, czy masz jakieś wnioski z przeprowadzonych destylacji i nas oświecisz. FAKTAMI oczywiscie.
Ostatnio edytowano 15 lis 2016, o 10:20 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiony z [Temperatura wody chłodzącej]
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 10:26

Bo łatwiej mu spływać na dół kolumny, przez co uzyskujemy więcej półek.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 15 lis 2016, o 11:58

Dzięki że nas oświeciłeś :kciuki:
Czyli już wiemy, spływający refluks dodaje nam więcej półek. Czyli sprawdzi się to, wystarczy kolumna 25cm bo spływająca flegma będzie szybciej spływać do zbiornika, a przez to będzie więcej półek... :brawa:

Pawle, prosiłem merytorycznie!!!
Podeprzyj to jakimś doświadczeniem i opisz to, tak dla przyszłych właścicieli Twoich kolumn!
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 lis 2016, o 12:15

Ja bym Pawle powiedzial ze raczej traci sie polki gdyz na moj rozum jak splywa zimniejsze to destabilizuje to kolumne od gory ale moge sie mylic niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 13:36

Kolego Żaba. Flegma spływająca do kega nie daje nam półek. (się marnuje)
Półki daje nam flegma spływająca po wypełnieniu.

Asus. Nic nie destabilizuje. Nie wierz w te głupoty co piszą na czarnym.
Zrób sobie eksperyment i puść wodę na maksa przez chłodnicę i sam sobie zobaczysz.
Kiedyś na systemie łomżyńskim wychodził mi deczko mocniejszy destylat ale myślałem, że to alkoholomierz przekłamuje.
Co teraz potwierdza kolega Szlumf swoim testem. Też jak dał chłodniejszy refluks uzyskał większą moc.
Nawet bez tego testu to na zdrowy chłopski rozum wiadomo, że chłodniejsza flegma łatwiej spłynie na dół przez co da więcej półek.
Pisałm, że chłodniejszy refluks jest lepszy już dawno temu i oczywiście fachowcy mnie wyśmiewali.
Może pora się oświecić...........

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez bohema.zaba » 15 lis 2016, o 14:16

siedestyluje napisał(a):Kolego Żaba. Flegma spływająca do kega nie daje nam półek. (się marnuje)

Jeśli spływa z chłodnicy, po spływa po wypełnieniu, to chyba logiczne. Ale nie, Paweł musi sprowadzić dyskusję, do swojego poziomu.

Pawle merytorycznie!
Przedstaw dlaczego zimny, jest lepszy niż ciepły. Po prostu to opisz, wszystki zalety i przeciwności, nie zasłaniaj się swoim, bo tak to sobie wymyśliłem.

Czekam kiedy zaczniesz wymrażać spirytus z nastawu, bo na czarnym podgrzewają, aby wydobyć alkohol. :brawa:
bohema.zaba

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 14:45

Dlaczego wyskakujesz z "swoim poziomem"? Nieładnie tak. Rozmawiaj grzecznie, szanuj swoich rozmówców.
Zasugerowałeś, że 25cm wypełnienia wystarczy to Ci odpowiedziałem, że nie wystarczy bo reszta flegmy spłynie niewykorzystana.

Jak mam Ci opisać bardziej obrazowo? Spróbuję.
Chłodniejsza woda dłużej się nagrzewa zanim odparuje. Tak samo i flegma zanim się znów nagrzeje aby parować potrzebuje więcej czasu co za tym idzie spłynie niżej.
Chłodniejszy refuks jeszcze powinien iść w parze ze słabszym grzaniem. Wtedy zaobserwujemy najmniejszą różnicę pomiędzy pomiarem dolnym (ok 1/3) a górnym (ok.2/3)
Na mój zdrowy chłopski rozum (nie jestem naukowcem) wtedy będzie najwięcej półek w kolumnie, jak ta różnica temperatur będzie najmniejsza.
Grzejąc bardzo mocno (pod progiem zalania) także utrudniamy flegmie spływanie na dół kolumny co skutkuje mniejszą ilością półek.

Zanim na mnie skoczycie napiszę, że to o czym dyskutujemy to są niuanse i dla niewtajemniczonych ciężko to nawet wychwycić.
Półek w swoich kolumnach i tak mamy aż na zapas i jak kilka ubędzie to nic się nie stanie. Sam teraz grzeję mocniej niż kiedyś aby było szybciej.
Ale pogadać sobie możemy, byle kulturalnie. Wszyscy chcemy dobrze dla naszego hobby.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA