Kolumny miedziane.

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Kolumny miedziane.

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 wrz 2016, o 09:33

siedestyluje napisał(a):ps Boxer. Miedz u góry to co z niej się wydziela ląduje w butelce. Jest jeszcze więcej przeciwwskazań, ale to już rozmowa na inny temat.

To co, od startu dyskwalifikujesz kolumny miedziane? Ja tam różnicy w smaku nie czułem a miedź zawsze miałem w głowicy. Mało bo mało (300 ml) ale była.

Box
Ostatnio edytowano 2 wrz 2016, o 09:43 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielono z [Zmywaki z Destylandi vs Sprężynki]
boxer1981228

Re: Kolumny miedziane.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 wrz 2016, o 08:11

Uzyskiwałeś dobry produkt na tym??????????????????///////////

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 wrz 2016, o 10:42

Ponawiam pytanie, bo może gdzieś umkło. Uzyskiwałeś na tej kolumnie bezwonny destylat?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 wrz 2016, o 14:47

A nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj jeszcze raz mój post.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 wrz 2016, o 15:10

Chciałem abyś potwierdził tylko. Czyli bez bufora i OO było tak samo jak teraz i różnicy w smaku nie czułeś :spoko:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 12 wrz 2016, o 16:11

Stary ogarnij sie bo puzniej sie dziwisz ze wszyscy naCiebie najezdzaja. A nie pomyslales moze ze mial bufor olm I miedz??
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 wrz 2016, o 16:42

siedestyluje napisał(a):Chciałem abyś potwierdził tylko. Czyli bez bufora i OO było tak samo jak teraz i różnicy w smaku nie czułeś :spoko:

Pozdr. Paweł.

Ale ty jesteś tępa dzida. A czy ja kiedyś powiedziałem że na OO i z buforem zrobisz lepsze? Czy po prostu robisz sobie dużo wygodniej? Pewnie że bez bufora i OO zrobisz dobre a nawet takie samo jak z buforem i OO a dodatki jak OO i bufor tylko ułatwiają pracę a nie polepszają urobek. Już ci tyle razy o tym chłopie pisałem że zastanawiam się czy jest w ogóle sens dalej z tobą rozmawiać bo nic, kompletnie nic do ciebie nie dociera.

Asus napisał(a):A nie pomyslales moze ze mial bufor olm I miedz

Przerobiłem troszkę tych sprzętów:

Miedziany CM potem kolumna miedziana wykonana całkowicie własnoręcznie ;)
Obrazek

Potem doszła puszka do kolumny itd, itd. Ale masz rację, jak używałem miedzi w głowicy to miałem bufor i OO ;)

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 07:38

Piszesz nie jasno i nie za bardzo rozumiem.
Czy jak używałeś kolumnę miedzianą to miałeś przy niej bufor i OO?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 wrz 2016, o 12:57

boxer1981228 napisał(a):Czy jak używałeś kolumnę miedzianą to miałeś przy niej bufor i OO?

Nie no ty na prawdę jesteś tępy jak dzida i do tego jeszcze ślepy. Zdjęcie powyżej nic ci nie daje do myślenia?

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 13:09

Nie przezywaj się tylko po prostu odpowiedz na pytanie.
Na zdjęciu nie widzę ani OO ani bufora, dlatego pytam czy do tej kolumny miedzianej to dorabiałeś, czy dopiero jak przesiadłeś się na kwasówkę?
Pytam grzecznie i poproszę o grzeczną odpowiedz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 wrz 2016, o 13:30

Żebyś ty tak jasno odpowiadał na postawione pytania... Nie nie miałem OO ani bufora na miedzianej kolumnie.

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 13:54

No bo widzisz.....
Tak się skałda, że kolumny które ja spawam też są na bazie NS i też system LM, niczym się nie różnią od Twojej starej poza wyglądem i że w mojej jest więcej wypełnienia, a Ty pisałeś niedawno, że co najwżej zwykły bimber na tym można uzyskać.
Teraz już piszesz że bajery są tylko dla wygody. Postęp!
Jaka to niewygoda 2-3 razy dotknąc na chwilę do zaworka? :świrek:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 13 wrz 2016, o 14:33

Paweł!!!
Weź no się ogarnij, ja pierd.... Ja rozumiem, że kolumny same się nie pospawają, ale proszę skup się, ok?

Każdy z "opozycjonistów" pisze tutaj, że na zwykłym LMie da się zrobić luksa. Tylko nie sposobem, który Ty polecasz. Jasne?
A że z buforem i OO jest łatwiej to inna sprawa. Jak ktoś ma tyle cierpliwości, żeby "kropelkować" końcówkę to droga wolna, serio. Mi nic do tego.
A piszemy tutaj te wszystkie rzeczy, żeby otworzyć ludziom oczy i każdy sam zdecyduje czy stać go na dodatki i czy ewentualnie zwrócą się po czasie. Sam obecnie pracuje bez bufora, bo fundusze nie pozwalają i szczerze to szlag mnie trafia przy końcówce... Na szczęście było to tylko kilka procesów. Na razie sezon owocowy to bufor i tak nie potrzebny, ale jakbym miał wizję przerobienia x litrów nastawu cukrowego to bym nie jadł, a kupił bufor :P
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 14:51

No to teraz Ty się skup. Da się moim sposobem zrobić luksa i to z palcem w dopie, trzeba tylko sie stosować do moch zaleceń a nie się słuchać doradców lub robić po swojemu.
O jakim kropelkowaniu Ty piszesz na koniec? 35-40ml/min to jest kroplekowanie? Boxer na tym swoim starym patyku nawet początkowego tempa takiego nie miał, mógł sobie tylko pomarzyć o 2,5l/h
Chodzi o to, że zamiast dokładać do bufora 600zł dołóż lepiej do średnicy fi 76 i większego kega setka, 300zł Ci jeszcze zostanie i będziesz miał sprzęt, który daje nawet 5l/h. a obsługa tego to sama frajda.
Prądu i wody zużyjesz tyle samo bo większa moc ale za to krótszy proces. Coś pięknego jak to zsówa bufor niech się schowa.
Dlatego nie robię buforów bo jest 100 razy lepsza alternatywa.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 wrz 2016, o 14:58

siedestyluje napisał(a):niczym się nie różnią od Twojej starej poza wyglądem i że w mojej jest więcej wypełnienia,

Nie sądzę, moja miała 120 cm zasypu i to ze sprężynkami, więc ilością półek nie bardzo możesz się pochwalić, tymvrdziej przy twoim wypełnieni zmywakowym.

siedestyluje napisał(a):Ty pisałeś niedawno, że co najwżej zwykły bimber na tym można uzyskać.

Pokaż mi gdzie tak napisałem, bo ja sobie przypominam że pisałem o twoim sposobie rektyfikacji i o wypełnieniu jakie stosujesz a nie że twoje kolumny są do :dupa:

siedestyluje napisał(a):Teraz już piszesz że bajery są tylko dla wygody. Postęp!

A pokaż mi gdzie napisałem że sądzę inaczej?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 15:11

No to u mnie masz 150cm na wypełnienie a to czy zmywakowe czy nie to kulujący decyduje, ja mogę tylko doradzić. Oczywiście, że doradzam zmywaki bo czy to spręzynki czy zmywaki to leci to samo a zmywaki gat 304 są tańsze, wypełnienie nie siada i kolumna jest lżejsza. Testy w warunkach pracy kolumny pokazały, że półka zmywakowa jest tylko o 0,5cm gorsza (ale zmywaki nie były uciśnięte) Każdemu doradzam tak jak bym to robił dla siebie, skoro idzie super to po co przepłacać.

A czym się różni mój sposób rektyfikacji? Tylko tym, że nie czekamy z przedgonami aż się ustabilizuje kolumna i odbieramy je to od razu.
Po co mają się przedgony kisić w kolumnie, lepiej jak najszybciej się pozbyć tego syfu i nie tracić czasu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 wrz 2016, o 15:59

siedestyluje napisał(a):No to u mnie masz 150cm na wypełnienie a to czy zmywakowe czy nie to kulujący decyduje, ja mogę tylko doradzić. Oczywiście, że doradzam zmywaki bo czy to spręzynki czy zmywaki to leci to samo a zmywaki gat 304 są tańsze, wypełnienie nie siada i kolumna jest lżejsza.

A masz zamiar nią rzucać w dal czy jak? przecież to różnica kilku kilo na całej kolumnie więc wagi nie uważam za argument. Czy aby się sprężynki ubijają? No może po nowym zasypaniu i przeprowadzeniu kilku procesów siądą lekko, ale to uzupełniasz i zapominasz a tym bardziej jak masz partycjonowaną kolumnę to efekt ubijania sprężynek nie występuje. Do tego ze sprężynkami jest dużo mniej zabawy wsypujesz i zapominasz a zmywaki abyy miały taki HETP jak piszesz to trzeba odpowiednio przygotować i umiejętnie upchnąć. Jedyny plus to cena, są tańsze ale niestety są gorsze, jeszcze nikomu nie udało się udowodnić wyższości zmywaka nad sprężynką. Mówię oczywiście o najlepszej na rynku nie jakiś podróbkach.

siedestyluje napisał(a):Testy w warunkach pracy kolumny pokazały, że półka zmywakowa jest tylko o 0,5cm gorsza (ale zmywaki nie były uciśnięte) Każdemu doradzam tak jak bym to robił dla siebie, skoro idzie super to po co przepłacać.

Jak by nie była różnica, to sprężynki biją zmywaki pod każdym względem. To że sobie je mocniej upchniesz to tylko może spowodować że kolumnę będzie zalewało/podlewał i nie będziesz pracować na pełnej rozdzielczości. Co przy sprężynkach nie występuje. Do tego destylat zrobiony na sprężynkach jest dużo bardzie łagodniejszy od tego zrobionego na zmywakach. Szkoda że pogoniłeś Szlumfa z forum bo naprawdę na temat zmywaków chłop wiedział wszystko no ale nie każdy ma tyle cierpliwości do ciebie co ja i paru innych userów.

siedestyluje napisał(a):A czym się różni mój sposób rektyfikacji? Tylko tym, że nie czekamy z przedgonami aż się ustabilizuje kolumna i odbieramy je to od razu.
Po co mają się przedgony kisić w kolumnie, lepiej jak najszybciej się pozbyć tego syfu i nie tracić czasu.

Niestety znowu nie masz racji, podczas rektyfikacji nastawu przedgony idą przez cały proces. Jak byś miał dokładny termometr w głowicy jak ja czy jeszcze bardziej dokładny ja Lesgo to byś widział co się dzieje w głowicy a bez tego termometru jesteś ślepy jak koza. A dzięki właśnie OO, osoby, które je posiadają są w stanie temu zapobiec i jeszcze dokładniej odebrać przedgon za pierwszym podejściem co skutkuje( przynajmniej w moim przypadku) dużo mniejszą ilością przedgonu przy drugim procesie. Więc niech każdy sobie sam sobie podejmuje decyzje czy mu się OO i bufor opłaca. A co do twojej metody rektyfikacji to by było wszystko ok, jak byś sie nie spieszył tak na początku tylko pozwolił aby się ten przedgon troszkę skoncentrował w głowicy a nie po kilku minutach już zaczynał odbierać. Nie mówię tu o godzinowych sprawach ale niech każdy sobie sam spróbuje postabilizować kolumnę przynajmniej 20-30 minut i porówna z OPWS. Zresztą chromatograf już pokazał co potrafi twoja kolumna na zmywakach vs ta sama kolumna na SP i stabilizacją. Nie dość że % końcowego produktu był wyższy to i na normę się załapał. Według mnie nie ma lepszego dowodu na to że sprężynki i proces ze stabilizacją biją twoje zmywaki i OPWS na łeb na szyję. Mam nadzieje że się w końcu doczekamy wyników brzuchacza bo już zaczynam się niepokoić, drugi raz kolumny do testów nie mam zamiaru kupować ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 wrz 2016, o 16:27

Nie mówię że zmywaki są lepsze, ale jak dla mnie to i gorsze nie są. Dla mnie liczy się to co piję, skoro nie ma żadnych obcych posmaków i pije się łagodnie jak to co kiedyś to uznaję to za Absolucik.
Cena jest wystarczającym plusem aby stosować zmywaki.

Szlumfa nie pogoniłem, On sam się obraził na to, że mam uzysk z kg ok.5,8L. Nie moja wina, że dla niego to nie do uwierzenia. Ty jak też masz takie osiągi to wiesz, że to normalne i nic nadzwyczajnego.

Jak by przedgony szły przez cały proces to bym nie uzyskał neutrala.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 wrz 2016, o 18:53

siedestyluje napisał(a):Nie mówię że zmywaki są lepsze, ale jak dla mnie to i gorsze nie są. Dla mnie liczy się to co piję, skoro nie ma żadnych obcych posmaków i pije się łagodnie jak to co kiedyś to uznaję to za Absolucik.

Nie to ustalaliśmy przed testami twojej kolumny. Jasno i wyraźnie ustaliliśmy że "absolucik" to spirytus klasy luksusowy/neutral i to potwierdzone badaniem na chromatografie a nie na twoim języku. Taki wyznacznik że "pije się gładko i nie drapie w gardło" nie znaczy że spirytus otrzymany twoim sposobem jest luksusowy czy neutralny. Badanie potwierdziło że spirytus zrobiony twoim sposobem nie załapał się nawet na zwykły więc nie jest absolucikiem. A to że piszesz że klienci ci przysyłają i jest dobre to rzecz jasna, przecież nie napiszesz że sprzedałeś sprzęt z dolnej półki a lepszych nie robisz bo nie umiesz i nie masz o tym zielonego pojęcia.

siedestyluje napisał(a):Cena jest wystarczającym plusem aby stosować zmywaki.

Cena, ceną ale niestety jak już od dawna wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz. A jak ktoś ma wydać ileś tam na zmywaki a potem sie przekona że jednak na spręzynkach jest stabilniej/wygodniej a do tego lepiej to i tak kupi sprężynki i do tego będzie w plecy bo za zmywaki już zapłacił. Więc warto się zastanowić czy kupować ze zmywakami i później wymieniać czy zapłacić raz i mieć spokój na całe życie.

siedestyluje napisał(a): Ty jak też masz takie osiągi to wiesz, że to normalne i nic nadzwyczajnego.

I znowu próbujesz podjudzać/prowokować/zaczepiać. Uzysk się liczy z kg cukru nie ile ze zbiornika uzyskujesz. Czy to tak ciężko zrozumieć? No to jeszcze raz napisz ile to Ci tam wychodzi tego czystego samego serca bez tych swoich płukanek?

siedestyluje napisał(a):Jak by przedgony szły przez cały proces to bym nie uzyskał neutrala.

No i tu jest pies pogrzebany ;) Jak ty tego dokonałeś? Może to wszystko co piszesz to jedna wielka ściema co na razie potwierdzają badania. Może do testu nie bierzesz próbki z całego urobku, może zamiast zmywaków na potrzeby testu zasypujesz kolumnę sprężynkami, przecież napisałeś że próbka była zrobiona na sprężynkach. Może zakupiłeś sklepowy spirytus i z niego zrobiłeś surówkę do powtórnej rektyfikacji. Może został zrobiony ze słabego nastawu a nie Kodiego bo Kodi się zarejestrował na forum 23 listopada 2014 a wyniki badań chromatografu trafiły na forum 10 grudnia 2014. Więc najprawdopodobniej nastaw był zrobiony zgodnie ze sztuką. Albo się bardzo przyłożyłeś do poprowadzenia procesu i spirytus neutralny został otrzymany całkowicie inną metodą a wysłany jako OPWS. Swoją drogą podrzuć linka do tematu gdzie przedstawiłeś tą metodę na forum? Chętnie bym zobaczył datę tego posta.

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2016, o 08:00

Nie Boxer! Znów źle zrozumiałeś.
Owszem pije sie gładako i nie drapie w gardło i tu się zgadza, ale jeszcze ma nic od tego nie czuć oprócz etanolu. Naucz się w końcu co jest ten Absolucik.

Zmywaki może i wyglądają na gowno ale gownem nie są, zalewa je na bardzo podobnej mocy co sprężynki i to świadczy, że są wystarczająco gęste/przewiewne.
A test porównawczy HETP tylko to potwierdził.
To, że Ty się z tym nie możesz pogodzić bo kupiłeś sprężynki to jest już inna bajka.

No toż piszę właśnie o uzysku z kilograma, z Kodiego wynosi on 5,8L w co właśnie Szlumf nie chciał uwierzyć i się obraził i uciekł z forum. Nic nigdy mu złego nie powiedziałem ani nie ubliżyłem.
Uzysk z kega też jest ważny, bo za jednym podejściem masz więcej urobku, a na uzysk z kega przekłada się moc nastawu, a na moc nastawu to dużo cukru a mało wody.
A sztuką jest to aby ten cukier do końca przerobiło.

Ale żeś mnie kurde zdemaskował no :) Oczywiście, że tamten neutral był robiony jeszcze ze słabego nastawu, przecież jest opisane i nigdy tego nie ukrywałem.
I oczywiście, że tamten neutral był jeszcze na sprężynkach, tez tego nie ukrywałem.
Ale też wtedy było robione metodą OPWS i tylko po to wysłane aby pokazać niedowiarkom, że ta metoda jest super.
A, że wyszło tak dobrze, że nie do uwierzenia, no cóż..... Jak bym wiedział, że będziecie przez to tak cierpieć z zazdrości to bym dolał trochę przedgonów do próbki.
Sam nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tak idealnie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 14 wrz 2016, o 09:24

To moze jeszcze powiedz z ktorej czesci serca bylo to odbierane ( przy jakiej temp na kotle)
Ps to juz masz 5.8 zkega a nie 8.5?? I to za pierwszym razem?
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2016, o 09:50

próbka była brana z całości serca
a 5,8L to jest uzysk z kliograma a nie z kega, czytaj dobrze.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez solohan » 14 wrz 2016, o 11:23

Z jednego kilograma curkru masz 5.8 litra czy 0.58litra?
solohan

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 14 wrz 2016, o 11:33

siedestyluje napisał(a):Owszem pije sie gładako i nie drapie w gardło i tu się zgadza, ale jeszcze ma nic od tego nie czuć oprócz etanolu. Naucz się w końcu co jest ten Absolucik.

Czyli co? Obniżamy poprzeczkę i nawet dobrej jakości bimber może być absolucikiem? To już chromatograf nie jest wyznacznikiem tak jak to ustalaliśmy przed zakupem twojej kolumny?

siedestyluje napisał(a):To, że Ty się z tym nie możesz pogodzić bo kupiłeś sprężynki to jest już inna bajka.

Kupiłem sprężynki bo są lepsze o ile by nie były to są, wygodniejsze to kolejne dają łagodniejszy destylat i proces na nich jest dużo bardziej stabilniejszy.Do tego nie ma problemu z podlewaniem/zalewaniem jak gdzieś za mocno dopchniesz. Dla mnie te powody są wystarczająco dobre sama cena zmywaków do mnie nie przemawia.

siedestyluje napisał(a):No toż piszę właśnie o uzysku z kilograma, z Kodiego wynosi on 5,8L

No to jesteś ładny magik masz 5,8l z kg cukru. :brawa:
Co potwierdzasz kolejnym postem :świrek:
siedestyluje napisał(a):a 5,8L to jest uzysk z kliograma a nie z kega, czytaj dobrze.

siedestyluje napisał(a):Ale żeś mnie kurde zdemaskował no Oczywiście, że tamten neutral był robiony jeszcze ze słabego nastawu, przecież jest opisane i nigdy tego nie ukrywałem.
I oczywiście, że tamten neutral był jeszcze na sprężynkach, tez tego nie ukrywałem.

No to teraz przeproś swoich wszystkich klientów, którym wcisnąłeś zmywaki i powiedz że absolucik był zrobiony z całkowicie innego nastawu niż polecasz obecnie i na całkowicie innym sprzęcie niż polecasz. Nic tylko okłamałeś swoich klientów i wszystkich innych, którym wmawiasz że absolucik powstaje z nastawu by Kodi i zmywakach bo nawet sam jeszcze go nie uzyskałeś, ani żaden z twoich klientów co potwierdzają badania arciego. Myślałeś że zwojujesz rynek mocnym nastawem ale niestety nie Panie Koalak, nie jestes pan alfa i omega rektyfikacji i są mądrzejsi ludzie od ciebie co już nie jednokrotnie udowodnili że nie masz racji. Po prostu postawiłeś na ilość i taniość zamiast na jakość i tyle w temacie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2016, o 11:38

Solohan. dziekuję za zwrócenie uwagi poprawnie to 0,58 L

Boxer. Nic nie obniżamy. Taki jak napisałem musi być w klasie luxneutral bo inaczej bym wyczuł że jest z nim co
siedestyluje

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA