Zmywaki z Destylandi vs Sprężynki

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Zmywaki z Destylandi vs Sprężynki

Nieprzeczytany postprzez gość 11 » 7 wrz 2016, o 17:07

Aha - jeszcze jedno.
Czym kończy się dyskusja na jakikolwiek temat? Kłótnią o buforze i obniżonym odbiorze.
Prowodyr?
Siedestyluje
gość 11

Nieprzeczytany postprzez gość » 7 wrz 2016, o 17:46

siedestyluje napisał(a):To zależy od punktu siedzenia, jak ja odbieram 50ml/min to pompuję, jak jak Boxer tak odbiera to nie pompuje.
RR 1-3,7 moim zdaniem jeszcze jest dopuszczalny. Ale jak chcesz to możesz to tak nazywać.
Pozdr. Paweł

To jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie - jakie RR stosujesz przy 76 - bo to 90ml/min: viewtopic.php?f=7&t=523&p=6760&hilit=90ml+na#p6758 to na pewno nie jest 1:3,7... Bardziej to 1:2,7 jak już, bo oczywiście kolumna i zbiornik nie były ocieplone, bo po co :D
gość

Nieprzeczytany postprzez solohan » 7 wrz 2016, o 22:56

bufor, srufor, SMOLEŃSK k..a :smile:
i tak temat zszedł na "psy", miało byc konkretnie i rzeczowo ale ktus sięwtrącil i wyszło jak zawsze
solohan

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 07:34

@ Boxer.
1. Trzymam za słowo, tylko nie oszukuj bo obliczymy. :P
2. Nie przeczę.
3. Destabilizacja to nie to samo co mniej półek w kolumnie. Na mniejszej ilości półek kolumna też może stabilnie pracować.
4. Poprawi. Pokazują to badania HETP.

@Imienniku. Z takim wykształceniem jak Twoje to chyba nie problem policzyć :)
Poszło 350ml/min, ale mam duże obawy że zaworek ma za małą dyszę aby zachować przepustowość na maksa, bo to już ładnie zapierdziela.
Więc może lepiej będzie policzyć to matematycznie, nastaw ok 21%, moc grzania 5000W, wsad 90L (tak apropos to to ilość w kegu ma znaczenie?)
Sam jestem ciekaw, podejrzewam, że to już podchodzi pod pompowanie, ale wyszło dobre jak u Boxera :)

Swoją drogą ta właśnie surówka poszła do badania, więc pewnie już wiesz co wyszło :)
Na kiedy plujecie publikację wyników?

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość11 » 8 wrz 2016, o 09:59

I w dalszym ciągu hejt, hejt i hejt i kupa spamu. A najgorsze, że bierze w tym udział sam administrator.
Więc może lepiej będzie policzyć to matematycznie, nastaw ok 21%, moc grzania 5000W, wsad 90L

A wylicz sobie sam. Bo się ślizgasz na czyjejś robocie. I nawet jak ktoś Ci pokaże wyliczone wyniki to zaprzeczasz i mocno wątpisz.
Druga sprawa - jak smiesz brać udział w jakiejkolwiek dyskusji jak Ty nawet nie wiesz na jakim sprzęcie pracujesz. Nie wiesz jaką mocą grzejesz. Nie wiesz jakie masz straty energii. Nie wiesz jaką masz wydajność. O reszcie nie wspomnę.
Trzema słowami : NIC NIE WIESZ a śmiesz dyskutować...
gość11

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 10:28

No właśnie, nic oprócz hejtu nie pokazałeś. Wcinasz się w dyskusję nic nie wnosząc do niej.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez 557uh » 8 wrz 2016, o 11:29

To tak samo, jak Ty Pawle.
Wtrącasz się, a nie masz pojęcia o OO i buforze!

Ciągle jedna racja, szybko, więcej i opwcs, guwno racja.
557uh

Nieprzeczytany postprzez gość2 » 8 wrz 2016, o 11:31

Piszesz 350ml - proszę bardzo po tych rzucających się w oczy 90 masz: RR 1:2,9.... To następnym razem ustal jedną wersję dla wszystkich kolumn :D I kolejne badania HETP przeprowadź na takim odbiorze. Żeby się czasem nie okazało, że boxer odbiera na większym, bo wtedy wyjdzie na to, że to Ty pompujesz :D
gość2

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 11:52

No widzisz nie jest tak źle, jak na surówkę to całkiem przyzwoity jeszcze. Ale nie o to pytałem, pytałm czy z tego mocnego nastwu i tej mocy grzania nie pójdzie więcej na min? I czy Twoim zadaniem ilość wsadu w zbiorniku ma znaczenie do RR.

Badanie było robione w warunakch pracy 70-tki kolumy, więc chyba wiarygodne dla tych co grzeją 3500W i odbierają 40ml/min.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez 997 » 8 wrz 2016, o 11:59

Znów odwrócony kot ogonem i interpretacja pod siebie :brawa: :brawa: :brawa:
997

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 8 wrz 2016, o 12:38

siedestyluje napisał(a):. Destabilizacja to nie to samo co mniej półek w kolumnie. Na mniejszej ilości półek kolumna też może stabilnie pracować.

Czy nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie? Przypomnę:

boxer1981228 napisał(a):3- Co jest oznaka że kolumna się destabilizuje i RR słabnie?

Twoje 2 odpowiedzi:
3. Różnica temperatur pomiędzy dolnym a górnum termometrem. Im większa tym mniej połek.

3. Destabilizacja to nie to samo co mniej półek w kolumnie. Na mniejszej ilości półek kolum

Obie twoje odpowiedzi nie są związane z moi pytaniem, więc pytam ponownie:

Co jest oznaką że kolumna się destabilizuje i RR słabnie RR?

To samo tyczy się tego:

boxer1981228 napisał(a):4- Jak już odpowiesz co jest oznaka pogorszenia RR to proszę cie o podpowiedź, co powinniśmy zrobić aby poprawić RR?

I 2 odpowiedzi:

4. Aby poprawić RR należy wolniej odbierać lub mieć mocniejszy nastaw.

4. Poprawi. Pokazują to badania HETP.

Które też sa bez sensu, więc pytam ponownie:

Jak już odpowiesz co jest oznaka pogorszenia RR to proszę cie o podpowiedź, co powinniśmy zrobić aby poprawić RR?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 13:26

Przeciez już Ci odpowiedziałem a że tego nie rozumiesz to już inna sprawa.
Musisz sobie co jakś czas zmierzyć RR to zobaczysz jakie masz.
Ale pewnie chodzi Ci o to po co komu..... tak z ciekawości to zób.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 8 wrz 2016, o 14:04

Zadałem ci proste pytanie ale widzę że ci przerosło, bo w tajemnicy ci powiem że wszystkie odpowiedzi, które udzieliłeś nie były odpowiedzią na zadane pytanie/pytania. Bo jak to napisałeś ani różnica temperatur ani mocny nastaw ani ilość półek w kolumnie i co tam jeszcze nawymyślałeś nie jest oznaką destabilizacji kolumny i pogorszenia RR. Udowodniłeś tylko że w szafie śpisz i wieszakiem się przykrywasz, w dupie byłeś i gówno widziałeś. Nie masz pojęcia o prowadzeniu procesu. Na tym kończę z tobą dalsze konwersacje bo nie jesteś wart naciśnięcia nawet jednej litery na klawiaturze mojego komputera.

PS
Wyjaśnijcie Pawełkowi co jest oznaka że kolumna zaczyna się destabilizować i co trzeba zrobić żeby przywrócić ją do stabilnej pracy, ja odpadam.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 14:13

Na ilość połek ma znaczenie na jakim RR pracujesz.
A na RR ma znaczenie z jaką szykością odbierasz i jaki masz mocny nastraw.
To jest ABC rektyfikacji i dziwię się, że jeszcze tego nie rozumiesz a tyle lat na forach już jesteś.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez 997 » 8 wrz 2016, o 15:08

siedestyluje napisał(a):Na ilość połek ma znaczenie na jakim RR pracujesz.

To jaka różnica w półkach będzie przy RR4/1 a przy 5/1

siedestyluje napisał(a):A na RR ma znaczenie z jaką szykością odbierasz i jaki masz mocny nastraw.

Co to ma do rzeczym, jak przy procesie reflux jest stały i nawet % nastaw u nic nie ma tu nie wnosi.

siedestyluje napisał(a):To jest ABC rektyfikacji i dziwię się, że jeszcze tego nie rozumiesz a tyle lat na forach już jesteś.

ABC to, opwcs i pompowanie!
997

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 15:30

Odbierz sobie próbkę przy RR 1-4 i drugą przy RR 1-5 wylicz obydwie półki i będziesz wtedy wiedział.

Boxer. Załozymy na to nowy temat.

Na dalsze pisanie także w tym temacie zapraszam do działu [Rektyfikacja]

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Sokal » 19 sty 2017, o 11:36

Witam wszystkich
Czytelnikiem forum jestem od dawna. I widzę ilu jest ludzi tyle opini. Ale do tematu. Przez 2 lata prowadziłem proces na sprężynkach z metalfirmy, teraz robię to na zmywakach z Destylandi i nie widzę różnicy w tych wypełnieniach. Proces przebiega tak samo, wychodzi to samo. Znajomi pijący też różnicy nie widzą. Początkowo miałem obawy co do zmiany, ale wszystko jest ok. Więc osobiście mogę polecić wypełnienie w postaci zmywaków. Pozdrawiam
Sokal

Nieprzeczytany postprzez lizard » 19 sty 2017, o 12:34

A jak prowadzisz proces rektyfikacyjny?
lizard

Nieprzeczytany postprzez Sokal » 19 sty 2017, o 13:03

Tak jak napisałem, to samo co na sprężynkach. Moc grzania, tempo odbioru bez zmian, inne jest tylko wypełnienie. Pozdrawiam
Sokal

Nieprzeczytany postprzez lizard » 19 sty 2017, o 14:14

Akurat tego się domyśliłem... Mimo iż tak naprawdę na temat prowadzenia procesu nic nie napisałeś. A sposób prowadzenia procesu jest kluczowy do tego aby móc wiarygodnie i obiektywnie oceniać i stwierdzać, że rodzaj wypełnienia nie ma znaczenia. Stąd moje pytanie. jak prowadziłeś proces?
Domyślam się też, że albo się wstydzisz opisania jak to robisz - albo są też inne powody.
Szanuję to i już więcej nie dociekam. ;)
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 sty 2017, o 14:35

Leszku powiadasz, że sposób prowadzenia procesu jest kluczowy?
Pewnie, że kluczowy bo lepsze wypełnienie więcej błędów wybacza.

Jak to możliwe, że niby na gorszym idzie to samo? :świrek:

Kolego Sokal. :brawa:

'Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 19 sty 2017, o 17:24

był kwiatek z Allegro, to teraz z forum na czerwono (nie potrzebne wykasowałem)

Na czym można zaoszczędzić kupując sprzęt do rektyfikacji

Postprzez siedestyluje » 20 lip 2013, o 11:59

Nie powinno się oszczędzać na:
Wysokości (im więcej pólek teoretycznych tym lepiej)
Średnicy kolumny (im większa średnica tym szybsze tempo odbioru)
Łączeniu na katalizator (łatwość w pielęgnacji wypełnienia miedzianego)
Zaworku iglicowym (komfort i precyzja w ustawianiu tempa odbioru)
Ważne jest również wypełnienie, wybieramy takie aby miało najlepszy stosunek przewiewności go gęstości.
Na chłopski rozum... wypełnienie nie może być zbyt gęste bo będzie zbyt mocno zalewać kolumnę ale również nie może być zbyt rzadkie bo będzie powstawała na mim zbyt mała ilość półek teoretycznych.
Warto zainwestować w porządne sprężynki pryzmatyczne, oszczędzając na tym co wymieniłem wyżej.

mn.
Pozdrawiam. Paweł.

kluniu
POMAGAM Pawłowi vel siedestyluje
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez lizard » 19 sty 2017, o 19:07

siedestyluje napisał(a):
Jak to możliwe, że niby na gorszym idzie to samo? :świrek:

O losie. Koalak przestań spamować. Nie z tobą dyskutuje... :spam: :spam: :spam:

A przy okazji przeczytaj z kilka razy cytat podany przez kluniu3.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 sty 2017, o 09:20

Kolego Kluniu. Tu akurat to zonk!
Podałeś cytat z uwaga! 2013roku gdzie jeszcze byłem zaślepiony tak jak Ty teraz sprężynkami.
Zmywaków 304 wtedy jeszcze nie było na rynku a te z Lidla ciemnieją i stają się ohydne (zmieniają swoją barwę) i są rzadsze od 304-rek.
Więc wtedy można tak powiedzieć byliśmy skazani na sprężynki.
Zmyaki przetestowałem jakieś dwa lata temu i od tego momentu je polecam z czystym sumieniem.

Kolego Lesgo. Zupełnie nie rozumiem twojego zachowania.
Chyba trzeba się cieszyć, że na potencjalnie gorszym wypełnieniu idzie to samo. To Tylko potwierdza, że zmywaki wcale nie są gorsze.
Lepsze byś nie muszą, takie same wystarczy. Chociaż dla mnie są lepsze bo nie siadają, a w duzych średnicach to bardzo wazne. No i kolumna jest leciutka jeszcze.
O cenie to już nie wspominam.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez robur71 » 16 mar 2017, o 12:04

Odświeżę nieco temat:
Miałem okazję przetestować pawłowego „Szatana” (76mm) ze zmywakowym wypełnieniem upchanym przez niego osobiście. Następnie wypełniłem rurę sprężynkami i przeprowadziłem kolejny proces. Wnioski są następujące:
Nadmienię, że jestem zaprzeczeniem metody SNP, bo już do nastawu inwertuję cukier, nie robię mocnych nastawów ani OPWcS, stosuję ok. godzinną stabilizacją i skrupulatny odbiór przedgonów zarówno przy nastawie, jak i surówce. Efekt: ostateczny produkt z polecanych zmywaków dla mnie (organoleptycznie) nie do odróżnienia od tego na sprężynkach.
…Ale…, ze sprężynkami w rurze mam 1 % więcej na alkoholomierzu (jest dosyć dokładny skala 40 – 100). Ostateczny produkt na zmywakach osiągną 95,5 na sprężynkach 96,5%. I żeby nie być oskarżonym o stronniczość, to sprawdziłem na zmywakach cały zakres (wszelkie konfiguracje) mocy i prędkości odbioru: P 3,8 ÷ 6 kW ; V 40 ÷ 80 ml/min. – Niestety, na zmywakach ( nawet z dużym nadrefluksem) w żadnym ustawieniu nie mogłem przekroczyć wspomnianych 95,5%. Dla odmiany, przy sprężynkach odbierając z refluksem 4,5:1 (wydajność przy grzaniu –nominalnym- 5,5 kW: 390ml/min; odbiór 70 ml/min) na alkoholomierzu było 96,5 %.
robur71

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA