Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 00:22

Ledwo daje rade nie mam zasięgu robie na telefonie. Wklejenie pliku pdf na forum nie jaet łatwe jak będe w cyawilizacji opiszę co i jak.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
arcii111

Re: Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 sie 2016, o 09:31

Na raz było robione czy na dwa?

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 27 sie 2016, o 10:03

A jak myslisz przeciez opisywal kiedys
Asus

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 27 sie 2016, o 11:56

Pisał, pisał, ale o dwóch różnych.
Za to Ty piszesz tak konkretnie, że aż boli.
Paweł, wyp...ol mój post, swój i Asusa też.
Dajmy Arcii-emu opisać procesy. Wspomniał, że jak będzie mógł to napiszę.
A tak znowu trzeba będzie szukać.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 12:05

Jedno to pełen OPWS tam jako OPUS ale pobrano 0.6 kropelkowo przy drugim i 1 opróżniono jeziorko przedgony i 0.8 l płukanki nastaw 30/75. Zmywaki 21 1 jako podpórka miedźi nad miedzią zmywak wystający 30 mm dociśnięty kolumną i dalej 19 zmywaków. Drugi 55/20 z sąsiedniego forum nastaw inwert 26-27 blg odpuszczony z pH sodą. Wraz ze stabilizacją i jednokrotnym zalaniem kolumny przed odbieraniem przedgonów zawsze po stabilizacji odbierałem 0.5l kropelkowo. W obydwu przypadkach napełniono po jednej pierwszej damie i pobrano do osobnych butelek po 100g. Zrobiłem to bo z OPWS 1 Dama jest ostra w smaku a alkoholomierz pokazuje mi 95% czyli są w niej przedgony ale nie wiedziałem wcześniej co to za ostrość jednak Asus mi wyjaśnił co. Drugim razem do kolumny wsypałem 2l sprężynek metalfirmy na górę i odrazu procent skoczył a i zapach płukanki ciężko od serca odróżnić. Płukanka z OPWS to politura do 2 przerobu. Po tym teście będę stabilizował kolumne i odbierał przedgon kropelkowo wraz z opróżnianiem jeziorka i dokupuje sprężynki na całość oraz rozrabiam mniejszy procent do 2 razu max 23 chodzi o lotność amylowego świństwa. U mnie wszyscy domownicy poďdani testowi wybrali 55/20 choć wcześniej zachwalali OPWS ja też go zachwalałem bo nie wiedziałem że można lepiej i inaczej. Co więcej on nie jest zły tylko ja zmodyfikuje go pod siebie czyli stabilizacja odbiór przedgonów kropelkowo po 0.5l ipłukanka co najmniej 1l -1.5l, która będzie super do naleweki wsad max 23% na drugi raz. Piszę z telefonu w lesie sory za byki. Nastawy oba przepracowane do -5 Kodi i inwert -4 na gozdawie 1410. Dzięki Asus za pokazanie, że można inaczej, lepiej smakowo oraz wszystkie cenne rady. :szacun: Proces sam się wydłuży ale jakość będzie lepsza dla mnie oczywiście (nie mam bufora). Jeśli admin uwaźa że można ten temat przenieść do innego działu gdzie nie trzebarejestracji to ok. A i jeszcze bym zapomniał dzięki Kodi za pokazanie mocnych nastawów lubię emocję :szacun: Paweł dla ciebie też :szacun: gdyby nie Ty nawet bym się tym nie zajął
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 sie 2016, o 12:33

No to już wszystko jasne. Od początku nie robiłeś zgodnie z moimi poradami tylko po swojemu, a teraz jeszcze okazuje się, że Asus maczał w tym palce.
Dałeś się omotać i tyle w temacie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 sie 2016, o 13:03

W końcu ktoś zrozumiał Pawle że bujasz w obłokach i nie masz racji. I dodatkowo nie bał się tego na forum opisać. Jedna zbawiona dusza to jest już spory sukces. Podejrzewam że jak by wszyscy posłali swoje próbki na chromatograf to by się skończyła era Kodiego i mocnego nastawu o Twoim sposobie rektyfikacji nie wspominając.

@ arcii111 mam do ciebie prośbę, zrób jeden proces z % mniejszym jak 20% tak żeby podczas odbierania przedgonu w zbiorniku przekroczyć 89 stopni. Dopiero wtedy zobaczysz różnicę w jakości między mocnym a słabszym wsadem.

PS

Pawle i znowu zaczynasz wymyślać, pokaż mi gdzie napisałem że dolewam coś do następnego procesu.

siedestyluje napisał(a): Boxer dolewa do nastwu pozostałości z bufora i stąd to się bierze.

Bo jakoś sobie tego nie przypominam. A wręcz przeciwnie, przypominam sobie że pisałem że wszystko co odpad a nadaje się do ponownego przerobu wędruje na półkę i jest puszczane oddzielnie na surówke odpadową, czyż nie?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 27 sie 2016, o 13:03

Buhaha pawel zajebisty jestes :-P przeciez masz porownanie owps I ze stabilizacja
Z chromatografem tez bedziesz duskutowac??
Asus

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 27 sie 2016, o 13:52

Czy dobrze identyfikuję przekroczenia jako fazę przedgonów?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 14:03

Co zrobiłem niezgodnie z instrukcją? Więcej przedgonów odebrałem i płukanki to chyba chciałem zafałszwoać wynik by jednak dać szansę tej metodzie. Tempo odbioru ok próbki też max do 90 stopni łapane tperatura stała. Chyba nie będę pisał że pierwsza setka łapana na otwartym zaworku bo to czywiste. Ale też kolega robur z forum pisał że jak po przedgonach odbiera serce zamyka odbiór to czuje przedgon. Boxer uważam że ten mocny nastaw to celowo sabotowałeś bo fachura jesteś robisz niejedno, udzielasz się w forach nie tylko polskich. Nawet chyba sierpom bufor pokazałeś. Paweł nadal potwierdzam dobrze, że kupiłem sprzęt od tak dobrego producenta z dużą wiedzą. A niemyli się tylko ten co nic nie robi. Gwoli ścisłości badanie trwa 2 dni po kolei na dwóch chromatografach i porównywane są wyniki. Jak ktoś bardziej ogarnięty niż ja powie mi czy to jakaś klasa jest spirytu czy nie? Zbieram grzybki ale jazda nie mam zasięgu
arcii111

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 sie 2016, o 14:17

Niestety, próbka OPWS nie łapie się na żadną normę. Za to druga jest spirytusem przynajmniej zwykłym ;) Druga kolumna to norma na spirytus zwykły a wszędzie masz mniej, więc pogratulować. No i teraz macie jasne jak wypada preferowana metoda OPWS do takiej ze stabilizacją.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 27 sie 2016, o 14:37

Tabikgo masz racje zeby wywalic ten moj wpis ale no nie moglem zateagowac jak on napisal czy to bylo z sorowki ( juz sie probowal wykrecic z OWPS)
Co do Ciebie Pawle to probujesz obrucic kota ogonem zeby bylo ze ja mu cos zle powiedzialem i dlatego wynik nie jest takim jakim sie chwaliles
Ja po prostu po tym jak kolega opisal swoje nastawy poprosilem go o probke ( nawet pod jego tematem napisalem ze balbym sie po paru razach destylacji takie wnoski wyciagac) po otrzymaniu probki napisalem na forum ze jest lepsza od poprzedniej ale tez nie jest za ciekawa:) wysmiales mnie i sugerowales ze sciemniam zeby Cie udupic teraz masz chromograf DO WSZYSTKICH NIE SCIEMNIALEM!! natomiast Ty pawle oklamales kolege grega ze alkochol byl dobrej jakosci tylko dlatego go oklamales zeby nie wyszlo ze twja metoda jest do dupy....
dalej twierdzisz ze mam cos z wechem???
zajebisty jestes jak Arcii napisal na forum ze nie czuje roznicy pomiedzy tymi twoma nastawami co przetestowal to byles w niebowziety a teraz jak chromograf pokazal cos innego to juz zaczynasz go atakowac wez sie chlopie ogarnij ....... tak jak i Twoja metoda jest do dupy tak i ten mocny nastaw łacznie z Twoim uzyskiem z kega Tyle mam Ci do powiedzienia
Chwala koledze Arciemu ze wyslal probki do katowic bo jakby Brzuchacz opublikowal swoje wyniki to Pawel by mu zarzucal ze specjalnie spreparowal wyniki jak Pawel sowje probki....

Ps dzieki Box ze wytrwales ze mna do konca i udowodnilismy im ( wiecie o kogo chodzi) ze nie maja racji:)
Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 sie 2016, o 15:14

Asus to jeszcze nie koniec...
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 15:54

Ja nic nikomu nie chcę udowadniać szukam metody, która mnie zadowoli jako degustatora, Boxer dzięki za ocenę, myślę że jak dosypie sprężyn i przyłożę się do procesu ze stabilizacją to będzie lepiej pewnie i wynik byłby lepszy z niskiego blg ale ja poprostu lubię szał w beczce i zostanę przy mocnych nastawach a raz do roku na święta zaskocze rodzinkę pokazując im że można jeszcze lepiej obniżając blg i odbierając przedgon z wysokiej temperatury. Asus powiedział, że taki spiryt mógłby pić to chyba świadczy, że aż tak źle z tym mocnym nastawem nie jest mówie o tym z testu mocnych nastawów tak wysłałem mu próbki bez płukanki zostawiłem bez nadzoru i zniknęła ale jest paskudna daję słowo.Tak pewnie mi zaraz powiedzą nie masz doświadczenia, mało robiłeś dlatego tak wyszło no i co z tego?. Masz doświadczenie to dawaj badanie chromatografu na forum, nie tylko klepanie i przepychanki na forum co to jest absolucik? no niestety absolutny absolucik nie dane mi było skosztować. Wiedziałem że z tą 1 damą jest coś nie tak bo drapie w gardło ale czytałem różne wypowiedzi i wszyscy mówili że jak z cukru to jest ostre więc przyjąłem że tak ma być.Tylko Asus mi powiedział to są przedgony. I w pierwszej damie jak brakował z litr tak postała na słonku to się skumulowało pod korkiem odkręciłem wsadziłem nos i zapaszek słodkich kwiatków myślę k...wa co jest? To było z nastawu 27/78 nie badałem go ale tam w pierwszej damie też był przedgon. Czy jestem zadowolony z wyniku badania tak uważam że w tak krótkim czasie potrafię zrobić coś bardzo dobrego wręcz celującego i to domowym sposobem Jak kogoś uraziłem to przepraszam ja nie koloryzuje a prawda jest najważnjejsza.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Asus » 27 sie 2016, o 16:30

Boxer jesli chodzi o Pawla to pewnie tak ale najwazniejsze ze ludzie zobaczyli roznice na podstawie badan a nie nosa i smaku:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 sie 2016, o 16:30

arcii111 Jak Ci takie smakuje to jak najbardziej rób sobie jak robisz. Ważne jest to że ktoś potwierdził w końcu to co powtarzam tu na tym forum od X czasu. Sam się przekonałeś że moetoda OPWS nie łapiesz się na żadną normę a przy zmianie wypełnienia i stabilizacji masz przynajmniej spirytus zwykły. To powiem Ci że jak byś wymienił całe wypełnienie na pryzmatyczne i przyłożył się do prowadzenia procesu to luksusowy czy neutralny to tylko kwestia czasu. I dopiero wtedy byś zobaczył co to jest napić się dobrej czystej :)

arcii111 napisał(a):Boxer uważam że ten mocny nastaw to celowo sabotowałeś

Możesz to rozwinąć? Co miałeś na myśli?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 17:06

Miałem na myśli że postawiłeś bekę w 15 stopniach nie rozmieszałeś całego cukru lub nie wiem wieko beki zamknięte nie wiem nie mogłem pojąć jak gościowi dla mnie specjaliście z dziedziny wyrobu alkoholi zatrzymał się nastaw? A mi wychodzi za każdym razem. Pewnie zrozumiem jak mi się zatrzyma. Wypełnienie wymieniam przecież widać po zawartości etanolu w próbce ta półka ze zmywaka to miałem ich 23 może 26 jeśli miała 5cm katalizator i beka to 28-29.Tamta sprężynowa ma 2cm czyli kolumna 60 katalizator 2 i beka 1. To mamy 63.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 sie 2016, o 17:09

Jak ktoś chętny pier..olic się z odbieraniem przedgonw na 3 razy czyli metodą 2,5 i dlugą stabilizacją droga wolna. Można jeszcze puścić przez węgiel zanim pujdzie na drugi raz bo słyszałem ze tez tak robią
Ja wolę OPWS bo jest dużo szybciej i łatwiej. Mam taki sam destylat jak robiony dłuższą drogą.
Badania przeciw badaniom, słowo przeciw słowu....
Kto mądry to wyciągnie wnioski i nie da sobie oprac kieszeni.

Pozdrawiam. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 sie 2016, o 17:12

A mierzysz za każdym razem nastaw cukromierzem? Bo ten co ja zrobiłem to zszedł do -4, większość by powiedziała że jest ok i cukier przerobiony. Niestety nie, trzeba brać poprawkę na zawartość alkoholu i powinno być przynajmniej -5 jak nie - 6 a przy -4 to w nastawie zostało przynajmniej 20g/l jak nie więcej :)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 17:29

Na gozdawach 1410 dochodzi do -416% a na alcotec -5 i pokazuje 21%. Na gozdawie jeszcze 30 nie robiłem max 28/78 a teraz będę inwert robił bo mmie kręci aż do znudzenia. Raz zrobiłem na test i jest bomba. Przy -6 to alko musiało by być 23% jakie grzyby to zniosą? Paweł takiego destylatu na zmywakach miał nie będziesz mam zdjęcie zamiescic faktury z Katowic oraz mają mi dosłać pełną dokumentacje. Jakie słowo przciw słowu to są wydruki z PANSTWOWYCH URZĄDZEŃ POMIAROWYCH LEGALIZOWANYCH CHROMATOGRAFÓW SZT2
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 sie 2016, o 17:47

A tu to kto kto badał? Ktoś kto się nie zna?????????//////http://alkohole-domowe.com/forum/sprawdzenie-samogonu-za-pomoca-chromatografu-t2712-110.html#p114311
Nigdzie nie napisałem, że źle zbadali.

Reszta noł koment
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 27 sie 2016, o 18:16

Od jakiegoś czasu obserwuje to forum i powiem szczerze, że gdyby nie to, że zżera mnie ciekawość jakie to jeszcze absurdy ujrzą tutaj światło dzienne to dawno bym opuścił tą wątpliwą rozrywkę.
Kol. Arcii111 zrujnował się na badanie próbki, którą można było zdyskwalifikować po normalnym wąchaniu. Tak marne próbki to mnie sie udawało otrzymywać sporo lat temu gdy jeszcze pracowałem na zwykłym aabratku - bardzo podobnym do tego jakie robi szef tego forum. Prowadziłem tez proces bardzo podobnie tracąc sporo spirytusu z początku i końca procesu. Metoda, którą próbuje lansować Siedestyluje zakrawa na kpinę i może uzyskać poklask tylko u ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z prawdziwymi próbkami. Jakieś płukanki, które używane są do robienia nalewek - toż to zakrawa na jakiś żart. Do nalewek dajemy jak najlepszy i najczystszy spirytus. Płukanki z tego forum co najwyżej nadają się na ponowną rektyfikację.
Brawo kol. Arcii111 za dociekliwość. Już widzisz, droga, która wskazuje siedestyluje prowadzi na manowce. Szkoda czasu i surowca.
Mocny nastaw - mimo iż Ciebie jara - to jednak radzę odpuścić sobie. Inwert to bardzo dobra droga.
Widzę też, że wyciągnąłeś odpowiednie wnioski. Czyli odpowiednia stabilizacja. Dokładny odbiór przedgonów. Nie śledziłem dokładnie Twoich postów i nie wiem czy masz obniżony odbiór, ale jego zamontowanie spowoduje w twoim przypadku poprawę jakości początku odbioru serca i dodatkowo zysk minimum pół litra serca, które to lansujący słynną metodę z tego forum olewa i traktuje jak jakieś płukanki czy coś w tym rodzaju. Osobiście nie chciałbym nawet dotykać tej płukanki, a co dopiero używać do czegokolwiek. Jestem pewien, że chromatograf potwierdziłyby tylko moje przypuszczenia, że ta płukanka nie zaliczyłaby się pod żadną klasę.Toż to czystej wody spirytus zanieczyszczony jak ten z odpędu. Nie wspomnę o ilości spirytusu, który zostawia w baniaku i póżniej wylewa do kibla. Metodą OPWS nie ma możliwości wyciągnięcia wszystkiego z baniaka. Tak zostaje na moje oko minimum 0,5-07 litra spirytusu.
I tak na koniec. Jestem ciekaw jak długo będzie się wałkował ten sam motyw i temat, w którym Siedestyluje bryluje jako "fachowiec'. Mam na myśli sprawę bufora stabilizującego i obniżony odbiór. Wtrąca to w każdym temacie. To już jest nudne aż do porzygania. Te dwa gadżety i wtrącanie się siedestyluje w każdym temacie stały się skutecznym kagańcem dla bardziej ambitnych userów.
Siedestyluje - mogę z całą pewnością stwierdzić, że Twoja próbka wysłana do zbadanie była spreparowana. a przynajmniej nie była robioną metodą OPWS.
lizard

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 27 sie 2016, o 18:24

I to było na zmywakach po 0.5 przedgony i 0.7 płukanka z mocnego nastawu 28-29blg z pierwszej 5l :takiego: Cudów nie ma. Możesz mnie nazwać pogromcą mitu. Dokleje fakturę jak mi przyjdzie powiem tylko, że jak te próbki do Brzuchacza są takiej jakości jak moja lub te co miał Asus to wyniki będą takie same jak nie gorsze. Chyba że pobrali je ze środka 2 piątki. Do 94 stopni. Kolejny mit pada że wszyscy mogą zrobić absolucik ja nie mogę i zmywaki też trzeba się doskonalić nie stać w miejscu. Sam Paweł mówisz że metalfima to najlepsze wypełnienie. I ja chce je mieć tak jak dobry termometr cyfrowy 4 kanałowy, pisałem nie będe robił tą metodą 2.5 a zmodyfikuje OPWS taki tuning jakości kosztem szybkości. A że godzinę strace kurwa to jest hobby a nie przemysł ma mnie bawić a nie drapać w gardło. U mnie o wyrobie nie decyduje księgowy tylko moja wyobraźnia i widzimisie. Nie nie mam obniżonego odbioru i bufora jestem honorowy kupiłem sprzęt u Pawła i tylko rozbuduje u Pawła lub nie kolego lizard.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Asus » 27 sie 2016, o 18:26

Pawle bo ta probka byla pewnie spreparowana wiadomo na jakie potrzeby. Zobaczymy jeszcze co pokaza wyniki Brzuchacza
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 sie 2016, o 19:13

Na jakie potrzeby była "spreparowana"?????/////
Abym mógł się dorabiać na sprzedaży zmywaków?

Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do REKTYFIKACJA