Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 12:23

Nie zrobiłeś tego o co prosiłem, Jak nie chcesz uwierzyć to nie ale chociaż sobie wyobraź przez chwilę, że neutral na OPWS i zwykłym LM to prawda.
Te badania nie kłamią i próbka nie byla spreparowana. Skoro wychodzi neutral do do czego karzesz mi jeszcze dążyć?
Cel osiągnięty już dawno. Jedynie co by mnie zaispirowało do rozwijania się to Absolucik po razie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 wrz 2016, o 13:52

siedestyluje napisał(a):Te badania nie kłamią i próbka nie byla spreparowana. Skoro wychodzi neutral do do czego karzesz mi jeszcze dążyć?
Cel osiągnięty już dawno.

Bardzo ciekawe że on wychodzi tylko tobie. Nie sądzisz że to dość dziwne. Zapewniałeś wszystkich że jak zrobią twoją metodą na twoim sprzęcie to otrzymają absolucik czyli spirytus klasy luksusowy najmniej. Na razie pierwszy arci potwierdził że się nie da (zrobił badania) ja tylko stwierdzam po próbie organoleptycznej i relacjach moich testerów że to na bank absolutem nie jest i jeszcze dużo mu brakuje.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Marian_jl » 2 wrz 2016, o 14:33

Merytoryczna dyskusja przybrała formę pyskówki ... no cóż bywa i tak .
Ja dałem do przebadania na chromatografie 2 próbki:
1. Puszczana x2 z tradycyjną , dwukrotną stabilizacją (40 min przed odbiorem przedgonów + 20 min przed odbiorem serca)
2. Puszczana 1 raz metodą OPWS
Prosty LM , rura 63,5 ,katalizator, grzanie 2KW , sprężynki Plipka
Ciekawy jestem tylko co mi się udało uzyskać ( za długo się w to nie bawię) jak i jest duża jest różnica , bo musi taka być .
Jak będę miał wyniki to przedstawię tu na forum.
Marian_jl

Nieprzeczytany postprzez Asus » 2 wrz 2016, o 14:52

Marian czemu 1raz pusciles owps a nie 2razy??
Asus

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 2 wrz 2016, o 15:44

siedestyluje napisał(a):Nie zrobiłeś tego o co prosiłem, Jak nie chcesz uwierzyć to nie ale chociaż sobie wyobraź przez chwilę, że neutral na OPWS i zwykłym LM to prawda.
Te badania nie kłamią i próbka nie byla spreparowana. Skoro wychodzi neutral do do czego karzesz mi jeszcze dążyć?
Cel osiągnięty już dawno. Jedynie co by mnie zaispirowało do rozwijania się to Absolucik po razie.

Pozdr. Paweł.

Panie Pawle, mogę zamykać oczy i sobie wyobrażać do woli. Udostępnił Pan raz badania spirytusu ze swojego sprzętu wypełnionego sprężynkami. Aabratek to dobra konstrukcja i tak doświadczony hobbysta, jak Pan na pewno uzyska dobre rezultaty. Nikt temu nie przeczy. Mniej doświadczony pracujac na zmywakach będzie miał trudniej, odbierając przedgony przed stabilizacją jeszcze trudniej. Może kolejne testy Pana przekonają, że taniej i szybciej nie zawsze znaczy bardzo dobrze.

Pzdr.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 15:57

No widzisz, a ja staję na uszach aby było łatwiej, zmywaki nie mają się tu nic do tego. Metodę OPWS da się opisać na zaledwie pół kartki i tylko ten to może spieniczyć kto robi po swojemu.
Nie mogę stać przy każdym i trznać go za rękę. Jak kogoś nie zadowala rezultat i nawet do mnie nie zadzwoni to jak mam pomóc.
Czasami ludzie popełniają tak proste błache błędy, że masakra.

Mogę się założyć, że Ty jako doświadczony, jak byś się teraz przesiadł na zmywaki 304 tak ja jak to zrobiełm byś nadal pił to samo co piłeś wcześniej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 wrz 2016, o 17:48

siedestyluje napisał(a):Nie mogę stać przy każdym i trznać go za rękę. Jak kogoś nie zadowala rezultat i nawet do mnie nie zadzwoni to jak mam pomóc.
Czasami ludzie popełniają tak proste błache błędy, że masakra.

A czy to nie ty pisałeś że nawet głupi zrozumie OPWS? A teraz mówisz że ludzie popełniają błędy??? Niby jakie??? Wymień kilka, co można zrobić nie tak mając przed sobą twoją instrukcję? Nie zwalaj winy na innych, bo jedynym winny jesteś ty i twoja metoda. A teraz ludzie po kilku procesach zaczną dostrzegać jej niedoskonałość. A ty i tak dalej w to brniesz i wyszukujesz co chwilę nowe powody dlaczego jest tak a nie inaczej. Zrozum w końcu, OPWS nie da się zrobić absoluciku. Czas Pawełku przyjąć na klatę i wypić piwo, które się uwarzyło.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 18:58

Zła moc grzania dotyczy to przewaznie taboretów gazowych, nie prawidłowy RR, kierowanie się wskazaniem termometru, dążenie na siłę do temperatury 78st, wlanie za dużo do kega, robienie na raz i twierdzenie że to już dobre, zbyt mało przedgonu, stosowanie innych wypełnień niż zalecam, ect. starczy? Ne twierdzę, że wszyscy je popełniają ale nie masz pojęcia jacy nowi są zdolni i na jakie pomysły mogą wpaść. Niektórym nawet się nie chce przeczytać prostej jak budowa cepa instrukcji. Kupi bo usłyszał, że Abartaek jest najlepszy i myśli, że samo się zrobi.
Dlatego qurwa staram się aby prosto łatwo i bez zbędnych komplikacji a i to nie zawsze przynosi skutek bo nawet ktoś nie raczy się skontaktować aby się poradzić jak czegoś nie rozumie i mu nie wychodzi tak jak trzeba.

A co do Absoluciku to wbij sobie w końcu do głowy, że go uzyskuję. Nie moja wina, że wypieprzyłeś tyle kasy na sprzęt i możesz co najwyżej dorównać zwykłemu LM.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 2 wrz 2016, o 20:07

Przepraszam bardzo, że się wciskam. Pytanie brzmiało : co można zrobić źle kierując się Pana autorską instrukcją. Proszę nie traktować wszystkich jak półidiotów, to wpływa na to jak odbiera się Pana.

Pisze Pan o odczuciach organoleptycznych. Myślę, że przy obecnych technologiach to nie jest poważny wskaźnik. Takie testy były zrozumiałe (i jedyne dostępne) u naszych ojców.
Ponadto jak wspomniał Pan @arcii111 różnica smakowa jest i to nie tylko na jego języku ale i dla jego rodziny. Proszę więc nie iść w zaparte, w ten sposób sam Pan sobie szkodzi.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 20:21

Jesli ktoś będzie robił zgodnie z moją prostą instrukcją i moimi zalecaniami ma gwarantowany Absolucik.
Problem w tym, że nie niekótrzy naczytaki się głupot na forach, lub mają stare nawyki z palcóewk i potstlli i robią każdy po swojemu.
Nie mogę brac odpowiedzialności za coś zo nie zależy tylko ode mnie. Nie mogę nikogo trzymać za rączkę i nakazywać co ma robić.
Rozumiesz? Czy jeszcze nie?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 2 wrz 2016, o 21:59

siedestyluje napisał(a):Jesli ktoś będzie robił zgodnie z moją prostą instrukcją i moimi zalecaniami ma gwarantowany Absolucik.
Proszę Pana, ponownie prosze aby nie robić z ludzi idiotów. Pana instrukcja jest prosta i Pan @arcii111 stosował się do niej, a jednak "absoluciku" nie uzyskał. Rozumie to Pan, czy idzie dalej w zaparte?.
Pan @arcii111 wskazał także, ze jest różnica smakowa. Jeżeli coś zrobił źle, to prosze wskazać co, przeciez opisał cały proces. Proszę nie rzucać oskarżeń w powietrze, bo w necie nic nie ginie i puszczone w nerwach słowo będzie echem sie przez lata odbijało.
Doskonale rozumiem Pana postawe obronną : jest absolucik i basta, a jak nie ma to idiota źle robi. Tyle, ze z taką postawą daleko Pan nie zajedzie.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez Asus » 2 wrz 2016, o 22:14

Yuras sam widzisz ze z tym chlopem nie idzei nawiazac rozmowy na poziomi on sie uczepil tego ze mu sie wydaje i kropka:) z arcim bylo wszstko ok dopuki mu nie sprawdzilem probki i nie podpowiedzialem jakich zapachow ma szukac po mojej podpowiedzi zrobil metode ze stabilizacja i dal rodzinie na sprobowanie okazalo sie ze wszyscy wybrali prawidlowo metode ( moze i by owps bylo dobre jakby kropelkowo spuszczal z godz lub wiecej i musialo by ukapac okolo litra pozniej jeszcze plukanka.
A do pawla niech sobie gada a wy go nie sluchajcie bo sami widzicie jak on wymysla i podpiera sie cytatami wyrwanymi z kontekstu

Tak mi sie pawle przypomnialo jest fajna piosenka o Tobie kojarzysz taka " mniej niz zero"?????
ps nawet Tabiko sie nie odpisuje pod tym co mowi pawel i pewnie juz robi metoda ze stabilizacja
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 wrz 2016, o 23:25

@ Yuras jest dokładnie tak jak piszesz. Pawełek się już próbuje sprytnie wymigać. Pawełku, rozmawiamy tutaj tylko i wyłącznie o twojej metodzie OPWS. Jak ktoś sobie robi inaczej to jego sprawa, na chwilę obecną jest zbadana tylko jedna próbka, mam nadzieje że wkrótce dołączą kolejne.

No i tradycyjnie proszę cię po raz kolejny o odpowiedź na zadane pytanie.
boxer1981228 napisał(a):Się powtórzę ale, dalej nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie chromatografu. Powtórzę się po raz kolejny.

boxer1981228 napisał(a):
boxer1981228 napisał(a):No zacytowałeś kawałek tekstu i co z tego??? Co ci tam wielmożny panie nie pasuje i według ciebie jest takiego ośmieszającego co???

Box

Żądasz wyjaśnień a sam ich nie udzielasz, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Box

Czy mam się powtarzać w nieskończoność???

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 wrz 2016, o 08:04

Yuras napisał(a):Proszę Pana, ponownie prosze aby nie robić z ludzi idiotów. Pana instrukcja jest prosta i Pan @arcii111 stosował się do niej, a jednak "absoluciku" nie uzyskał. Rozumie to Pan, czy idzie dalej w zaparte?.
Pan @arcii111 wskazał także, ze jest różnica smakowa. Jeżeli coś zrobił źle, to prosze wskazać co, przeciez opisał cały proces. Proszę nie rzucać oskarżeń w powietrze, bo w necie nic nie ginie i puszczone w nerwach słowo będzie echem sie przez lata odbijało.
Doskonale rozumiem Pana postawe obronną : jest absolucik i basta, a jak nie ma to idiota źle robi. Tyle, ze z taką postawą daleko Pan nie zajedzie.

Pan arci111 dla mnie nic nie wykazał bo jak ja robie i moi koledzy od których piłem wychodzi na OPWS i na zmywakach idelane cacuszko, ba nawet dwa razy dane było do badnia i wyszedł w najwyśzej klasie. Prawda jest jak dupa i każdy ma swoją. Tyle w temacie jakości.
Tak zgadzam się, internet tego nigdy nie zapomni, i jest mi ogromnie przykro, że polazł do moich nawiększych "wrogów" zamiast do mnie zdzwonić. Nie dziwne, że wyszło tak jak wyszło. A tak się dla niego starałem.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 3 wrz 2016, o 09:11

Ty jestes chlopie uposledzony Twoj najwiekszy wrog jak mnie nazywasz pokazal mu inna metode Chlopak zrobil Twoja metoda I zrobil metoda ze stabilizacja kazdy wie jak wyszlo , ja my przy owps nic nie doradzalem bo nawet nie wiem jak sie to cos robi . Chce przypomniec ze Twoj nos I smak jest o dupe roztrzasc I widac ze Ty keszcze pijesz bimber garnkowy jak pili 20lat temu to I nie dziwne ze Twoj Ci sie wydaje absolucikiem I uwierz mi jak powiedziales ze probka kolegi Grega byla taka ze Ty nic tam nie czules to nad probka Arciego spuszczlbys sie przez tydzien . Zacznij szanowac ludzi bo niedlugo sie wszyscy obruca przeciwko Tobie I nawet Twoich kolumn nie beda kupywac.

Zobaczymy jak potraktujesz Tabikgo po badaniach jak nie spreparowal probki . Zreszta I tak podejrzewam ze wy jestescie albo rodzina albo bliskimi znajomymi .
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 wrz 2016, o 09:27

Jak wydaje Ci się, że jesteś lepszy to niech Ci się nadal tak wydaje. Szanuję Towoją metodę i Twoje podejście. Nie bronię nikomu marnować godzinę na stabilizację, dle mnie to każdy może i cały dzień tańczyć nad swoja kolumną.
Podzieliłem się tylko swoim doświadczeniem i wiedzą, że można robić to szybciej i tak samo dobrze.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 3 wrz 2016, o 11:21

Nie pawle jakbys sie dzielil tylko wiedza to by tu nikt niemiak problemu. Oprocz Ciebie I Twojego ego nie liczy zie nic ktis zrobi dla Ciebie badania za ktore sie placi Ty I tak im nie wierzysz I zarzucasz im rozne rzeczy tylko nie zdajesz sobie sprawy ze te roznr rzeczy wiedza od Ciebie bo pisze tak w instrukcji smiejac sie z nich smiejesz sie sam z siebie bo to Twoje metody sa pamietaj o tym
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 wrz 2016, o 11:43

Jeśli uwżasz, że dzielenie się wiedzą to jest "ego" to już Twoje zmartwienie.
Powiedz jak mam wytłumaczyć jak sie robi taniej i tak samo dobrze aby nie było tego niby "ego"?
WIEM ! Musze tłumaczyć tak jak Ty chcesz i pisać, że trzeba stabilizować kolumnę 1,5 godz. Wybacz, ale to niemozliwe.
Proponuję abyśmy przestali bić pianę bo to nieładnie. Już wszystko zostało napisane. Ty wiesz swoje a ja swoje i niech tak zostanie.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 wrz 2016, o 11:53

a ja dalej czekam.

boxer1981228 napisał(a):
boxer1981228 napisał(a):No zacytowałeś kawałek tekstu i co z tego??? Co ci tam wielmożny panie nie pasuje i według ciebie jest takiego ośmieszającego co???

Box

Żądasz wyjaśnień a sam ich nie udzielasz, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 wrz 2016, o 12:09

Nie kawałwek tylko zacytowałem tekst w całości. Niech autor Ci wyjaćni dlaczego na początku pisał inaczej a potem inaczej, niech Ci wyjaśni dlaczeo planowany kolejny test "poszedł w pizdu"

arcii111 napisał(a):Właśnie odbyłem rozmowę z Panią Kierowniczką laboratorium WSSE Katowice. Próbka 55/20 oznaczona jako A ,, myślałam że to alkohol sklepowy do porównania, jego wyniki są tak dobre, zawarte związki tak nieliczne że my ich nie jesteśmy w stanie oznaczyć[/b. [color=#FF0000]Natomiast próbka B OPWS też jest bardzo dobra ma przekroczenia w dwóch miejscach jednak jej jakość jest bardzo dobra jeśli została zrobiona w domowych warunkach[/color]. Zawartość alkoholu metylowego nieznaczna powinna wystąpić w takich próbkach i są go śladowe ilości.To świadczy że produkt powstał w wyniku fermentacji naturalnej drożdżowej a nie syntetycznej." Puenta - nie mogę udostępnić chromatogramów, czasów retencji, tajemnica badania ani dokładnych danych po przecinku. Co do alkoholu propylowego zasugerowała, że możne on wystąpić w mocnych nastawach z dużym blg i mało kwaśnym pH. [b]Dlatego wniosek jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to szkoda kasy na WSS Katowice jak nie masz znajomości. Jak jej powiedziałem że to wyścig kto zrobi czystszy spiryt to się zaśmiała i powiedziała wy już robicie alkohol lepszy niż sklepowy i nie ma co się ścigać o zera po przecinku wie pan jakie my tu próbki dostajemy jak by pan zobaczył wyniki to by pan zbladł. No i właśnie przestałem badać spiryt chromatografem a to co pisałem o planowanym teście porównawczym poszło w pizdu.

Zródło cytatu jest tu: posting.php?mode=quote&f=7&p=7264

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 wrz 2016, o 12:46

siedestyluje napisał(a):Przed niczym nie musze się ratować bo nic źle nie robię.
Próbki były wysłane z całości serca (oprócz płukanki), nie rozumiem czemu mam to w kółko powtarzać.
Badanie w WSSE Katowice nic nie potwierdziło jak sam autor tematu przyznał.
arcii111 napisał(a): No i właśnie przestałem badać spiryt chromatografem a to co pisałem o planowanym teście porównawczym poszło w pizdu.

Tabikgo się tylko z was śmieje z ukrycia. :)

Ty naprawdę masz problem ze swoją pamięcią i nie wiesz co pisałeś. Ten post wyżej to nie Twój? Pytam po raz kolejny, czego nie potwierdziło badanie w WSSE Katowice???

A jeszcze dokładniej to chodzi o ten post:
siedestyluje napisał(a):Nie ośmieszaj się już tym badaniem. Poukładaj sobie wszystko wg zasad rektyfikacji i praw fizyki.
Jak ktoś się dopiero uczy i na dodatek słucha wielu doradców to wychodzi jak wychodzi.

Pozdr. Paweł.

A pytanie do tego posta było następujące:
boxer1981228 napisał(a):
siedestyluje napisał(a):Nie ośmieszaj się już tym badaniem.

Możesz jaśniej? Czemu niby się ośmiesza? Czego Pawle znowu nie kumasz?

Twoja odpowiedź to tylko przekopiowanie postu arciego:

siedestyluje napisał(a):
arcii111 napisał(a):Właśnie odbyłem rozmowę z Panią Kierowniczką laboratorium WSSE Katowice. Próbka 55/20 oznaczona jako A ,, myślałam że to alkohol sklepowy do porównania, jego wyniki są tak dobre, zawarte związki tak nieliczne że my ich nie jesteśmy w stanie oznaczyć[/b. [color=#FF0000]Natomiast próbka B OPWS też jest bardzo dobra ma przekroczenia w dwóch miejscach jednak jej jakość jest bardzo dobra jeśli została zrobiona w domowych warunkach[/color]. Zawartość alkoholu metylowego nieznaczna powinna wystąpić w takich próbkach i są go śladowe ilości.To świadczy że produkt powstał w wyniku fermentacji naturalnej drożdżowej a nie syntetycznej." Puenta - nie mogę udostępnić chromatogramów, czasów retencji, tajemnica badania ani dokładnych danych po przecinku. Co do alkoholu propylowego zasugerowała, że możne on wystąpić w mocnych nastawach z dużym blg i mało kwaśnym pH. [b]Dlatego wniosek jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to szkoda kasy na WSS Katowice jak nie masz znajomości. Jak jej powiedziałem że to wyścig kto zrobi czystszy spiryt to się zaśmiała i powiedziała wy już robicie alkohol lepszy niż sklepowy i nie ma co się ścigać o zera po przecinku wie pan jakie my tu próbki dostajemy jak by pan zobaczył wyniki to by pan zbladł. No i właśnie przestałem badać spiryt chromatografem a to co pisałem o planowanym teście porównawczym poszło w pizdu.

I ponowne moje pytanie:

Box

Czekam na odpowiedź co było takiego ośmieszającego i czego nie potwierdziło badanie w WSSE?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 3 wrz 2016, o 13:09

wiem swoje bo widze wyniki badania ze spreparowanej probki Arciego ktory odebral wiecej niz powinien Jesli chodzi ze ty wies swoje to oczywiscie sie z Toba zgadze tyko Ty wiesz w jaki sposob ja spreparowales do czego sie bedziesz musil przyznac po wynikach badan Brzuchacza no chyba ze nie masz jaj i sie nie przyznasz
Asus

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 3 wrz 2016, o 13:29

Asus, znów nadinpretujesz. Tym razem mój brak aktywności :)
W dyskusji merytorycznej z chęcią biorę udział. W dyskusji z Tobą zniechęca, o czym już pisałem, podejście. Chociażby do moich próbek. Ale teraz przeszedłeś sam siebie, sugerując dodatkowo związek partnerski między mną i Pawłem.
Potrafisz mnie rozbawić jak nikt ;)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Asus » 3 wrz 2016, o 13:32

to moze nam powiedz co Ty sadzisz o wynikach probki i o tym co pawel tu wypisuje i czy cos w tym badaniu nie jest jasene oprocz tego ze nie ma dokladnych wartosci po przecinku;]
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 3 wrz 2016, o 13:35

Asus jakich dokładnych danych nie ma po przecinku? Wystarczy przeliczyć bo wynik masz podany w g/hl jak przeliczysz na litry masz 0,005 tak jak to jest wszędzie. Nie potrafią jedynie zbadać tego dokładniej.

B
boxer1981228

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA