Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 09:02

W metodzie OPWS głównie chodzi o to aby: rezygnując z najwyższej jakości mieć szybciej wysoko % materiał do spożycia.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 09:20

Badania udowodniły, że wychodzi zajebiście aż nie do uwierzenia.
To że Boxer nie może tego ścierpieć bo sprzet za ok 8000 zł to już inna bajka.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 09:40

A które to te badania udowodniły? Te ostatnie z Katowic? Bo jak tak to rzeczywiście udowodniły ale że twoja metoda rektyfikacji to totalny farmazon. Przecież ustaliliśmy już kiedyś że absolucik to spirytus klasy neutralny i dopuszczamy też luksusowy. Destylat zrobiony twoją metodą nie załapał się nawet na zwykły i nie trzeba nawet norm sprawdzać bo już sam % destylatu go dyskwalifikuje. Więc jest tak jak pisałem Twoją metodą nie da się zrobić absoluciku chyba że oszukując przy badaniu ;) albo robiąc całkowicie inną metodą i na innym wypełnieniu ;) gdzieś tam pisałeś że masz wiadro sprężynek ze starych czasów :świrek:

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 09:53

No przecież sam autor tematu napisał, że badanie z Katowic nic mu nie dało bo jest za mało dokładne. Trzba było zrobić poprawnie i wysłać do Brzuchacza i dla porównania w inne miejsce.
Za wcześnie witałeś się z gąską :) Za dużo ludzi stosuje tę metodę abyś mógł szkodzić. Kiedy Ty w końcu nauczysz się rektyfikować, jak byś znał zasady to byś się nie czepiał bo metoda jest super. Od lat ludzie na niej robią, tylko teraz zmieniło się to, że odbieramy przedgnony jednocześnie stabilizując kolumnę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 10:23

Badanie z Katowic jest za mało dokładne ale jasno pokazuje że OPWS nie pozbyło się przedgonu a przy stabilizacji już masz przynajmniej klasę zwykłą. A to że laboratorium w Katowicach nie ma jak sprawdzić dokładniej to już inna bajka. Dodatkowo kolega na zmywakach nie osiągnął zakładanego procentu co za tym idzie ilość półek w kolumnie była niewystarczająca do zrobienia absoluciku.

siedestyluje napisał(a):Od lat ludzie na niej robią, tylko teraz zmieniło się to, że odbieramy przedgnony jednocześnie stabilizując kolumnę.

Bo ślepo wierzą w to co piszesz, dostają taka instrukcję do sprzętu to co maja robić. Wciskasz im ciemnotę to robią. A ci, którzy maja troszkę swojego rozumu szybko wyciągają wnioski i po pierwszej próbie ze słabszymi nastawami i normalnej metodzie rektyfikacji porzucają OPWS na koszt jakości destylatu. A reszta widocznie nie ma tak delikatnych gardełek i im twoja metoda wytwarzania bimbru jak najbardziej odpowiada. Przecież to chodzi tylko o to żeby dobrze w łeb pizgało co z tego że troszkę zalatuje ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 10:33

Nie byłem przy tym jak kolega robił, skoro twierdzi, że dobrze to przymuję to do wiadomoći ale się z tym nie zgadzam bo innym wychodzi super.
Czyli twoim zdaniem wyszyscy moi klienci są gorsi niż ty? Nie znają się na tym co piją?

Przecież Ty wcale nie pijesz więc nie masz pojęcia co dobre i nie powinienś się w tym temacie wypowiadać bo to tak jak byś nie ciupciał i opisywał orgazm.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 11:03

siedestyluje napisał(a):Nie byłem przy tym jak kolega robił, skoro twierdzi, że dobrze to przymuję to do wiadomoći ale się z tym nie zgadzam bo innym wychodzi super.

No to pokaż te chromatografy tych innych, zobaczmy jak tym innym wychodzi super. Czy znowu oceniasz jakość na jęzor i znowu ci się wydaje że jest super. Arciiemu tez się wydawał że jest super duper do póki ktoś mu dokładnie nie wyjaśnił i pokazał że można jeszcze lepiej.

siedestyluje napisał(a):Czyli twoim zdaniem wyszyscy moi klienci są gorsi niż ty? Nie znają się na tym co piją?

Nikt nie jest gorszy ani lepszy, nie rozmawiamy tu o twoich klientach a twoim sposobie rektyfikacji a jeśli pytasz, czy wszyscy twoi klienci, którzy stosują twoja metodę kropka w kropkę uzyskują gorszej klasy destylat, to ci nie powiem. Nie piłem ich produktów ani nie widziałem chromatografów. Ktoś ma ochotę przebadać to do WSSE, mało dokładne ale przynajmniej będą wiedzieć czy pija bimber czy spirytus.

siedestyluje napisał(a):Przecież Ty wcale nie pijesz więc nie masz pojęcia co dobre i nie powinienś się w tym temacie wypowiadać bo to tak jak byś nie ciupciał i opisywał orgazm.

To że nie piję nie znaczy że nie próbuje, poza tym można jeszcze powąchać, sam smak to nie wszystko. Nie trzeba ciupciać żeby mieć orgazm możesz sobie jeszcze konia zwalić ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 1 wrz 2016, o 11:22

Pawle kolega Arci w pewnym sensie spreparowal probke bo obebral wiecej niz w instrukji I tak wyszla dupa chcial CI POMOC a Ty tego nie doceniasz I jeszcze sie z chromatografem nie zgadzasz brak mi slow do Ciebie
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 11:59

Można odebrać i 5 litry i będzie śmierdziało. Tylko dlaczego nie śmierdzi od tych moich klientów co miałm przyjemność pić.

Boxer. Cipcię też można powąchać, lepiej będzie się waliło. ;)

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 1 wrz 2016, o 12:50

Og grega bylo gorsze wiec co sciemniasz chlopie??
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 12:54

siedestyluje napisał(a):Można odebrać i 5 litry i będzie śmierdziało. Tylko dlaczego nie śmierdzi od tych moich klientów co miałm przyjemność pić. Paweł.

Nie śmierdzi bo to właśnie twoi klienci.

siedestyluje napisał(a):Boxer. Cipcię też można powąchać, lepiej będzie się waliło.

Dzięki za podpowiedź, ale tę częśc twojej praktyki wolę odpuścić. Uwierzę ci na słowo że jest lepiej.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 13:01

Asus

Nie wiem co on tu porównuje, przecież badanie z Katowic dokładnie pokazało że jego metoda jest do :dupa: i teraz będzie pier.... jaki to on wspaniały.
Badanie według niektórych mało dokładne, ale jak przeliczycie te 0,5 g/hl na litry to to daje 0,005 g/l. Tak jak to jest w kolorowych tabelkach. Więc to co jest w ostatniej kolumnie to jest norma na spirytus zwykły a arci111 po wprowadzeniu rad od Asusa ma wszędzie mniej ;) Więc jego spirytus jest przynajmniej zwykły a może być lepszy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 13:10

Wspaniały nie wspaniały mam to w dopie. Zależy kto jak się przyłoży.
Najważniejsze jest to, że na wypasionym sprzęcie lepiej nie zrobisz.
I najważniejsze jest to, że przy piciu nie widzę żadnej różnicy pomiędzy sprężynkami a druciakami 304.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 13:15

Srały muchy będzie wiosna będzie lepiej trawa rosła. Co argumentów brakło i zaczynasz pajacować. Spodziewałem się tego po tobie.

siedestyluje napisał(a): Zależy kto jak się przyłoży.
Najważniejsze jest to, że na na wypasionym sprzęcie lepiej nie zrobisz.

No i tu jest pies pogrzebany, własnie trzeba się przyłożyć a twoja metoda OPWS to jest taka na odpierdo.... i tą właśnie metoda spirytusu nie zrobisz.

siedestyluje napisał(a):I najważniejsze jest to, że przy piciu nie widzę żadnej różnicy pomiędzy sprężynkami a druciakami 304.

To że ty nie widzisz nie znaczy że jej nie ma. Bo jest wyraźna, spirytus zmywakowy jeszcze nigdy nie pokonał destylatu z SP, choćby dlatego że w kolumnie jest 2x tyle półek. No chyba że operator dupa to i na SP zepsuje.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 13:41

Półka na zmywakch 304 nie jest gorsza niż na sprężynkach. W teście w warunkach pracy wyszła tylko o 0,5cm gorsza a to dlatego, że sprzężynki były ubite a zmywaki mi wstawały bo było tylko 3szt i do tego jeszcze nie odjąłem na podorkę pod sprężynki. W wypełnieniu liczy się stosunek gęstości do przewiewności. A te głupie zmywaki niestety albo raczej stety to mają.
Wystarczyło zmywaki mocniej upchac i półka byłaby może taka sama - to raz.
Dwa - Jak masz słaby RR a napewno masz (dlatego nigdy go nie mierzysz) to masz mniej półek w kolumnie.
Dając tak słaby procentowo nastaw jaki ty robisz i odbierając 50ml/min nie wiem czy masz nawet 1-3 RR zachowany. Kiedy w końcu to zmierzysz? Czy lepiej nadal żyć w przekonaniu, że jest dobrze? tak wiem temperatura stoi to mona napierdzielać, powtarzasz to jak mantrę.
Trzy - jak ktoś daje OO i bufor bez wypełnienia to sporo półek idzie w pizdu.
Dziesięć - Ile połek potrzeba do uzyskania Absoluciku? Nie odpowiesz bo nie wiesz, i ja nie wiem. Możesz tylko w przybliżeniu się domyślać.

A to kto jak się przyłoży do procesu nijak ma się do sprzętu, wszystkich to dotyczy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 15:25

siedestyluje napisał(a):Półka na zmywakch 304 nie jest gorsza niż na sprężynkach. W teście w warunkach pracy wyszła tylko o 0,5cm gorsza a to dlatego, że sprzężynki były ubite a zmywaki mi wstawały bo było tylko 3szt i do tego jeszcze nie odjąłem na podorkę pod sprężynki

Bardzo ciekawe, czemu tylko tobie w testach wychodzi podobnie a u wszystkich nie.

siedestyluje napisał(a):Wystarczyło zmywaki mocniej upchac i półka byłaby może taka sama - to raz.

Buahahahahahaha nic wiecej tu nie dodam. Półka na wciśniętym zmywaku taka sama jak SP weź się juz chłopie nie ośmieszaj. :spam:

siedestyluje napisał(a):Dwa - Jak masz słaby RR a napewno masz (dlatego nigdy go nie mierzysz) to masz mniej półek w kolumnie.
Dając tak słaby procentowo nastaw jaki ty robisz i odbierając 50ml/min nie wiem czy masz nawet 1-3 RR zachowany. Kiedy w końcu to zmierzysz? Czy lepiej nadal żyć w przekonaniu, że jest dobrze? tak wiem temperatura stoi to mona napierdzielać, powtarzasz to jak mantrę.

Moje badania na chromatografach pokazywały co innego niż ty mówisz. I znowu żeś się RR uczepił, w :dupa: mam to RR jak mam spirytus klasy neutral do tego 96,8 % . To twoim zdaniem jest źle?

siedestyluje napisał(a):Trzy - jak ktoś daje OO i bufor bez wypełnienia to sporo półek idzie w pizdu.

Bez wypełnienia to masz tylko półkę od OO i to jest max 5 cm kolumny więc nie przeżywaj tego jak mrówka okres, 5 cm jeszcze nikogo nie zbawiło.

siedestyluje napisał(a):Dziesięć - Ile połek potrzeba do uzyskania Absoluciku? Nie odpowiesz bo nie wiesz, i ja nie wiem. Możesz tylko w przybliżeniu się domyślać.

A właśnie że ci odpowiem. Twoja kolumna ma ich za mało, wróć do pierwszego postu w tym temacie i zobacz jaki jest % badanej próbki i to po dwóch gotowaniach. Co zatkało kakało????

Sajunara
Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 15:57

1. Bo inni nie odbierali próbek w warunkach pracy kolumny.
2. Nie mam do czego się odnieść, nie rozumiem po co śmiecisz.
3. Sam pisałeś że przekraczasz aldehydy a procentem to już nie jeden się chwalił....
RR się uczepiłem bo to ma ogromny wpływ na wyskość półki. Dlatego badania powinni być przeprowadzane w identycznych warunkach a nie każdy od siebie.
4. Obniżone odbiory montuje się ok 20 cm od góry + te Twoje 5cm to sobie policz.
5. Moja kolumna nie ma za mało półek bo już na odcinku tylko 17cm uzyskała moc 88%
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 16:09

1- Inni to znaczy kto? Konkrety, nicki, tematy...
2- Tak też myślałem.
3- To że przy jednym z testów przekroczyłem to znaczy że zawsze tak mam???
4- A to część kolumny nad OO nie pracuje? Zresztą po pozbyciu się przedgonu możesz sobie wrócić z odbiorem na LM-a. Opisywałem ta metodę w oddzielnym temacie, możesz sobie poczytać. Jak pod OO mam 150 cm wypełnienia pryzmatycznego więc nie muszę wracać i rektyfikację prowadzę do końca na OO.
5- Tak na 17 cm 88% a na pełnej kolumnie 95,35 wiec jednak coś jest nie tak z twoim wypełnieniem.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 16:29

Inni którzy badali półkę. Sam sobie poszukaj leniu.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 17:02

To ty twierdzisz że inni a ja zapytałem, którzy i gdzie? Wiedziałem że jak zwykle będziesz bez argumentu i będziesz się wykręcał.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 1 wrz 2016, o 20:00

Miałem się nie odzywać ale Paweł nie wstawiaj moich cytatów z rozmowy z WSS Katowice, które są wyrwane z kontekstu tak jak Tobie pasują. Nie będę badał w WSS Katowice ze względu na brak możliwości ustalenia jaki mam spirytus ale wystarczy do badania czy produkt łapie się na jakąkolwiek normę. A OPWS nie łapie się niestety na normę.
Odsyłam zainteresowanych do
http://alkohole-domowe.com/forum/testy- ... 4eba82434c tam jest opisane wszystko łacznie z uwagami Akasa
I jeszcze http://pracowniametaloplastyczna.pl/pl/ ... ypelnienie można zobaczyć dlaczego u mnie nie było 96 % bo nie było 30 półek. Szczególnie polecam wypłyniecie na szersze wody poza siedestyluje.pl tam jest świat realny poparty obliczeniami, testami, wykresami lotności Kz i doświadczeniem. Tu niestety są bajki z krainy mchu i paproci, które wyglądają fajnie na początku ale tracą przy bliższym poznaniu.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 2 wrz 2016, o 01:20

Panie Pawle, czytam to forum od dwóch tygodni i mam pewne spostrzeżenia..

Robi Pan bardzo solidne kolumny. Tak solidne, że pomimo pewnych animozji nikt temu nie śmie przeczyć.
Pana ideą jest udostępnianie sprzętu niedrogiego do uzyskania dobrych efektów. Udaje się to Panu. Konstrukcja prosta, znana, wypróbowana i niezawodna.

Szkoda, że nie jest Pan otwarty na doświadczenia innych i stanął konstrukcyjnie w miejscu.
Na prawdę nie rozumiem Pana uprzedzenia do bufora, skoro wieloletnie doświadczenia i badania potwierdzają skuteczność (większy komfort psocenia, więcej serca).

Nie rozumiem także dlaczego tak bardzo uczepił sie Pan swojej metody odbierania przedgonów jako jedynej słusznej. Wierzę, że w pewnym czasie była ona (wystarczająco) skuteczna. Skoro jednak jest tak trudna, ze nie poradzi sobie z nią przeciętny użytkownik, a poradził sobie z odbieraniem po stabilizacji (na to wskazują badania), to może ją podawać jaką jedną z dwóch metod? Sprinter wybierze Pana metodę, a cierpliwy (lub lubiący czytać kryminały siedząc przy kolumnie ;) ) metodę po stabilizacji. Nadal instrukcja zmieści się na jednej kartce.

Życzę Panu nieco elastyczności, a przy swojej solidności (i cenie) na pewno zwojuje Pan rynek.

Pzdr.
Yuras
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 07:08

Arcii. Jak będziesz kiedyś w pobliżu zajedz do mnie i weź ze sobą najlepszą flaszkę jaką masz tę na złotych sprężynkach
Ja nie spodziewająć się Ciebie wezmę pierszą lepszą z brzegu oczywiście na zmywakach i wtedy pogadamy.
Reszta nołkoment.
a i cyt jest cały żródło tu: http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=7&t=550&start=50#p7264 zupełnie nie rozumiem czemu napisałeś, że tylko to co mi pasuje.

Yuras. Zamknij na chwilę oczy i uwierz, że tym tanim sposobem uzyskuję lux/neutral, wim że to trudne dla kogoś kto ma bufor i inne bajery ale tylko na chilę, chyba możesz? co?
I teraz sobie pomyśl. Skoro tak prostą i tanią metodą się da to po co mam się "rozwijać"?
Rozwijac mogą się ci który nie są zadowoleni z efektów. Ja mam satysfaakcję na 100% Absolucik jest tylko jeden jest to coś takiego, że lepjej już się nie da.

A i ja nikogo nie zmuszam do OPWS. Jak ktoś chce może stabilizować godz i robić po staremu, dla mnie to strata czasu.
Rynku nie mam potrzeby wojować, zamówiń więcej nie jestem wstanie przerobić.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 2 wrz 2016, o 09:30

Się powtórzę ale, dalej nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie chromatografu. Powtórzę się po raz kolejny.

boxer1981228 napisał(a):
boxer1981228 napisał(a):No zacytowałeś kawałek tekstu i co z tego??? Co ci tam wielmożny panie nie pasuje i według ciebie jest takiego ośmieszającego co???

Box

Żądasz wyjaśnień a sam ich nie udzielasz, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 2 wrz 2016, o 10:50

siedestyluje napisał(a):Yuras. Zamknij na chwilę oczy i uwierz, że tym tanim sposobem uzyskuję lux/neutral, wim że to trudne dla kogoś kto ma bufor i inne bajery ale tylko na chilę, chyba możesz? co?
I teraz sobie pomyśl. Skoro tak prostą i tanią metodą się da to po co mam się "rozwijać"?
Rozwijac mogą się ci który nie są zadowoleni z efektów. Ja mam satysfaakcję na 100% Absolucik jest tylko jeden jest to coś takiego, że lepjej już się nie da.

Panie Pawle jestem przekonany (mam nawet pewność), że przechodząc z metod naszych ojców na kolumnę ocenimy produkt jako lux/neutral. Kolumna Aabratka jest sama w sobie świetnym "bajerem".
Jednakże hobbyści mają to do siebie, że nie zadowalają się czymś dobrym, a szukają lepszego. I tu hasło "absolucik jest tylko jeden" jest ... nie na miejscu. To co było "absolucikiem" 10 lat temu, dziś jest surówką. Kiedyś wystarczył test organoleptyczny, dziś chromatografia. I bardzo dobrze!
Hobbyści przeszli długą drogę od pot still, przez kolumnę z zimnymi palcami do powszechnego dziś aabratka i szukają, eksperymentują dalej. Stąd po kilku latach prób i błędów, poszukiwań pojawił się dalsze wynalazki jak sprężynki, czy bufor (o innych nie wspomnę). Te 10 lat temu zmywaki z Lidla to było coś super, dziś chyba nikt na tym nie pracuje. Zmywaki z nierdzewki są tylko nieco lepszą wersją zmywaków z Lidla. Nie przeczę, na pewno da się na tym pracować, na zmywakach z Lidla tez się dawało.
siedestyluje napisał(a):A i ja nikogo nie zmuszam do OPWS. Jak ktoś chce może stabilizować godz i robić po staremu, dla mnie to strata czasu.
Proszę nie demonizować, różnica nie jest taka duża. I nie jest to także "po staremu". Dyskusje, czy odbierać przedgon przed, czy po stabilizacji były dekadę temu. Metoda odbioru po stabilizacji wygrała nie bez powodu.

Znalazł Pan pewien kompromis pomiędzy czasem, kosztami, a jakością. Szanuje to, to Pana ocena, jest Pan z niej zadowolony i nie mam prawa tego podważać. Wielu hobbystów szuka kompromisu w innym miejscu stawiając wyższy próg dla np. jakości, komfortu. Proszę także o szacunek dla nich.
Yuras

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA