Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Wynik badania chromatogradem z Katowic WSSE moje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 3 wrz 2016, o 22:36

Dajmy czas Panu Pawłowi na przetrawienie tych informacji. Kilka dni. Nie podsycajmy atmosfery.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2016, o 07:31

Co tu jest do trawienia? Że ktoś patrzył się na darmo jak szpak w pi na kolumnę półtory godz zamiast działać? :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 5 wrz 2016, o 08:48

Tak też myślałem że będzie chamski post zamiast normalnego wytłumaczenia. Dlaczego mnie to nie dziwi. Coraz bardziej udowadniasz że nie jesteś wart aby poświęcać czas na twoje forum. A odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie jak nie było tak nie ma. Niestety nie będę się już powtarzał.

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 5 wrz 2016, o 11:29

siedestyluje napisał(a):Co tu jest do trawienia? Że ktoś patrzył się na darmo jak szpak w pi na kolumnę półtory godz zamiast działać? :)

Pozdr. Paweł.

Po kolei.
Parę lat temu wysłał Pan "super próbkę" uzyskana z nieznanego surowca przy nieznanym sposobie stabilizacji przy wypełnienia spręzynkami.
Dziś propaguje pan bardzo silny (i szybko robiony) nastaw przy odbiorze przedgonów przed stabilizacją i z wypełnieniem zmywakowym.
Utrzymuje Pan, na podstawie prób organoleptycznych że efekt będzie własnie taki sam, tzw "absolucik" (i nic lepszego nie może być, bo absolucik jest tylko jeden)

Wpierw są głosy, ze jednak są obce smaki. Potem jest próba Pana @arcii111 i wykazuje, że to prawda, że to nie absolucik. Dla porównania jest próba przy odbiorze po stabilizacji i wypełnieniu cześciowo sprężynkami.
Wynik badań znamy, ocenę smaku także.
Przyczyn może być kilka, np.:
- turbonastawy produkują więcej "śmieci"(ale metoda z odebranie przedgonów po stabilizacji działa)
- wypełnienie zmywakami z kwasówki robi jednak różnicę na niekorzyść (Pan @arcii111 wspomniał o większych procentach po dodaniu sprężynek, wiec półek sporo przybyło)
- metoda OPWS sprawdza się tylko w pewnych warunkach
- metoda OPWS nie sprawdza się, a jest propagowana w ramach "szybko i tanio"

Puenta jest taka, że Pan @arcii111 kupił spręzynki, żałuje pieniędzy wywalonych na zmywaki z kwasówki, a przedgony będzie odbierał po stabilizacji. Już nie wróci do OPWS, bo przekonały go testy zarowno w laboratorium, jak i na języku.

Przy okazji Pan @arcii111 wykazał, że można uzyskać czysty i silny spirytus na sprzęcie od Pana @siedestyluje - wystarczy zrezygnować z OPWS i pójść utartym szlakiem, wielokrotnie sprawdzonym przez wielu ludzi. @Aabratek wymyslił niezłą konstrukcję, a @siedestyluje dobrze ją wykonał
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2016, o 12:01

Nie zgadzam się z tym co wcześniej ale z płentą tak.
Aabtratka nie trzeba ulepszać jest to idealna konstrukcja, na której można pracować różnymi metodami.
Jedan woli OPWS bo rozumie że można odbierac przedgon i jednoczesnie stabilizować
Drugi woli marnować prąd na długie stabilizacje i nic mi do tego bo to nie mój prąd, nie moja woda, nie moje rybki.
Tylko niech nie pisze, że OPWS się nie da zrobić Absoluciku bo się da.

Pozdr. Paweł.

ps, Próbka z 2014r była ze znanego surowca, zwykła cukrówka, a różnica jest tylko taka, że wtedy było na sprężynkach a teraz jest na zmywakach.
Jak ktoś robi poprawnie to moc nastawu nic się nie ma do jakości finalnego produktu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 wrz 2016, o 13:24

O pawel sie juz przyznal do sprezynek to teraz sie jeszcze przyznaj przez ile odbierales kropelkowo godz?? 2 godz ??
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2016, o 13:38

Tak przyznałem się dwa lata temu, tylko tyle, że ja nic nie ukrywałem i nie ukrywam, wtedy jeszcze nie były robione próby na zmywakach.
A przedgon był odbieramy w ilość 0,5 na keg przez ok.pół godz, 1/3 butelki na maksa a reszta kropelkowo. Badanie miało na celu pokazać skuteczność OPWS i nic więcej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 5 wrz 2016, o 15:26

siedestyluje napisał(a):Jedan woli OPWS bo rozumie że można odbierac przedgon i jednoczesnie stabilizować
Drugi woli marnować prąd na długie stabilizacje i nic mi do tego bo to nie mój prąd, nie moja woda, nie moje rybki.
Tylko niech nie pisze, że OPWS się nie da zrobić Absoluciku bo się da.

Prąd to groszowe kwoty, czas dla hobbysty nie jest tak istotny. JAKOŚĆ jest bardzo istotna. Jak na razie OPWS powtarzalnością jakości nie może się wykazać, a odbiór po stabilizacji okazał się skuteczny już przy pierwszej próbie początkującego hobbysty. Być może Pan @siedestyluje jest jedynym albo jednym z niewielu mistrzów, którzy skutecznie i powtarzalnie pracują wg OPWS.
siedestyluje napisał(a):ps, Próbka z 2014r była ze znanego surowca, zwykła cukrówka, a różnica jest tylko taka, że wtedy było na sprężynkach a teraz jest na zmywakach.
Jak ktoś robi poprawnie to moc nastawu nic się nie ma do jakości finalnego produktu.
Spotkałem się nie raz z opinią, że "turbo" owszem sa szybkie, daja moc ale produkują więcej śmieci. To może być różnica.
Sprężynki wpływają bardzo pozytywnie na jakość. To jest bardzo istotna różnica.

Konstrukcję Aabratka polecam zawsze wszystkim znajomym jako dobrą, niezawodną i ... podatną na przeróżne hobbystyczne przeróbki. Dobre też można hobbystycznie ulepszać :)
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2016, o 16:15

Tak, owszem jakość to podstawa to jest najważniesze i nic nie oszczędzam kosztem jakości.

Turbo dają moc co za tym idzie i większy uzysk z kega co idzie za wiekszym uzyskiem i więcej odpadów, dla mnie to normalne i wszystko zgodnie z naturą.
Po to mamy dobre sprzęty i umiejętnoiści aby potem ziarno oddzielić od plewy.
Jak mam za jedną robotą otrzymać 6,5L i do wyboru 8,5L to wybieram to drugie.

Abratek nie jest dobry, Aabratek jest doskonały! Pamiętaj.
Destylat, który na nim powstaje jest tak dobry, że lepiej już zrobić się nie da, nawet jak by ktoś wydał 10 razy tyle na sprzęt.
Uczciwym jeszcze będzie dodać, że nie tylko Aabratek jest doskonały ale każda kolumna na bazie NS.

Pozdr. Paweł.;
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 5 wrz 2016, o 17:53

siedestyluje napisał(a):Tak, owszem jakość to podstawa to jest najważniesze i nic nie oszczędzam kosztem jakości.
Test wskazał inaczej.
siedestyluje napisał(a):Turbo dają moc co za tym idzie i większy uzysk z kega co idzie za wiekszym uzyskiem i więcej odpadów, dla mnie to normalne i wszystko zgodnie z naturą.
Po to mamy dobre sprzęty i umiejętnoiści aby potem ziarno oddzielić od plewy.
Jak mam za jedną robotą otrzymać 6,5L i do wyboru 8,5L to wybieram to drugie.
Nie liczy się na keg ale na kg cukru. Procenty nie biorą się z niczego. Koszt to cukier, drożdże, woda i energia. Mniej procentów to krótsza rektyfikacja, więc przeliczenie na keg jest nieporozumieniem - to tak jak przeliczać na butelki z wódką 30%, 38% i 40%, niby ta 40% mocniejsza i butelka bardziej w czubie zagrzeje ale koszt większy i w sumie koszt upicia się jest porównywalny. A za to plew w mocniejszym nastawie jest więcej niż proporcjonalnie - to nie proces liniowy, taka juz natura.
siedestyluje napisał(a):Abratek nie jest dobry, Aabratek jest doskonały! Pamiętaj.
To jest Pana zdanie. To tylko udana konstrukcja. Doskonała nie jest.
siedestyluje napisał(a):Destylat, który na nim powstaje jest tak dobry, że lepiej już zrobić się nie da, nawet jak by ktoś wydał 10 razy tyle na sprzęt.
Można zwiększyć wydajność (serca), skrócić czas, wyostrzyć próg przedgonów/pogonów.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 wrz 2016, o 18:06

Jak Aabratek nie jest doskonały to pokaż mi doskonalszą.

Tak mozna o setkę czy półtoty przedgonów mniej jak postabilizujesz kolumnę ponad godz.
W to miejsce (prąd woda) kupię powiedzmy 1kg cukru z którego mam 5,8L serca.

Piszesz też coś o czasie. To w ile godz przerabiasz kega i jaki masz uzysk?

Pozdr. Paweł.

ps. Dam Ci 4 kg cukru a Ty daj mi 2 litry destylatu. Przecież i tak będzeisz robił i tak, to co Ci zależy..... nie nie tracisz.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 7 wrz 2016, o 15:41

siedestyluje napisał(a):Jak Aabratek nie jest doskonały to pokaż mi doskonalszą.
Bufor stabilizujący daje ostrzejsze, późniejsze odcięcie pogonów, więc uzyskujesz kilka setek, nie mowiąc o stabilności pracy i stałej prędkości odbioru (i już "odzyskujesz" te "zaoszczędzony" w twojej metodzie czas). OLM daje lepszy odbiór przedgonów. Znów uzyskujesz troche więcej, bo nie ma "płukanki". Jedno i drugie wpływa znacząco na jakość (i wydajność|). Argumenty dla hobbysty: kultura pracy i jakość serca bez magicznych umiejętności. Argument dla przemysłowca: większa wydajność i skrócony proces.
Jak ktoś zaciekawiony buforem, to niech wpisze w google "forum bimber" i szybko znajdzie watek, gdzie jest opisana cała droga od pierwotnego pomysłu, poprzez działanie, eksperymenty, różne rozwiązania (jeden z buforów kosztował kilka złotych, nie był "doskonały" ale odczuwalnie dobry).
A jak ktoś nieciekawy wiedzy, to niech tkwi w ... przesądach.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 wrz 2016, o 15:56

Jakie kilka setek? Bez bufora mam tyle samo uzysku. Bufor nie ma za zadanie zwiększać wydajność, tak tylko niektórym się uroiło w głowie.
Moim sposobem też wyciągnę z kega co do ostatniej kropli. http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=9&t=499

OLM daje tylko tym co nie potrafią odebrać przedgonów na początku procesu. Jak ktoś umie obsłuzyć LM to ma też super produkt.
Możesz mi powiedzieć dlaczego Lesgo nie zrobił lepiej na buforze i na OLM i na metodzie 2,5?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Yuras » 7 wrz 2016, o 16:21

siedestyluje napisał(a):Jakie kilka setek? Bez bufora mam tyle samo uzysku. Bufor nie ma za zadanie zwiększać wydajność, tak tylko niektórym się uroiło w głowie.
To jest tylko twoje zdanie. Doświadczenia ludzi pokazują inaczej. Cięcie pogonu jest ostrzejsze, jest więcej serca.
siedestyluje napisał(a):OLM daje tylko tym co nie potrafią odebrać przedgonów na początku procesu. Jak ktoś umie obsłuzyć LM to ma też super produkt.
To sie też tylko tobie tak wydaje. Przedgon jest bardziej skoncentrowany, nie marnujesz serca na "płukanki". A właśnie z przedgonami jest zawsze największy problem, także u ciebie, ups, u twoich klientów (bo tobie wychodzi zawsze doskonale)
Opierasz się na własnych przesądach, nie wypróbowałeś, nie wiesz, nie rozumiesz, boisz się.
W porównaniu do bimbru naszych ojców robisz doskonały spiryt. A jednak ...lepsze jest zawsze wrogiem dobrego.
Yuras

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 wrz 2016, o 16:25

Obniżony odbiór próbowałem kilka lat temu i nic lepszego nie uzysakłem niż na LM
Na bufor już nie dałm się namówić, najpierw należy pomyśleć a potem robić.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 7 wrz 2016, o 17:29

To czemu dzieki oo uzyskuja destylat lepszy po jednym razie niz Twoi klienci Twoim sposobem uzyskuja po dwuch razach. A Ty niby Twoim sposobem uzyskujesz bez problemu na wysokim blg same zera. Tylko nie pierd.... ze oni cos zle robia bo maja wszystko dojladnie opisane w instrukcji
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 07:43

Jak ktoś chce to potrafi. Aktrat wczoraj dostałem.

"CZARNY1607 (93) (Kupujący) Pozytywny 07 wrz 2016, 19:59 6351230537 Pokaż
Jeżeli ktoś szuka sprzętu to szczerze polecam. Potrafi on czynić cuda nawet w rękach amatora, wystarczy stosować się do prostej i jasnej instrukcji. Doradztwo i kontakt ze sprzedającym na najwyższym poziomie. Najlepszy mój zakup na Allegro :)."

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 wrz 2016, o 08:19

A chcesz sie zalozyc ze koles to odda na badania I juz nie bedzie taki wesoly bo bedzie sie czul oszukany ze sprzedawca obiecywal hmu lux/neutral
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 wrz 2016, o 11:54

Zapłacisz za te badania i wysyłki?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2016, o 09:27

Miło się to czyta aż pozwolę sobie zacytować.
arcii111 napisał(a):Ja mam fi 70 tempo odbioru 50ml moc 3600-3700W. Faktycznie cyferki to nie wszystko ważny jest smak a w zasadzie jego brak. Jak do tej pory pomimo obniżenia Blg do 22 na inwercie oraz tempa odbioru do 40ml i wydłużeniu czasu stabilizacji u mnie produkt po razie jest gorszy niż po 2 lub 2.5 procesach. Po razie cały czas czuje klasyczny posmak cukrówy.
Zródło http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... 098#153098

Jak ja tłumaczę aby zapomnieć o Absolucikiu poo razie to mnie nie słuchałeś. Nie wiem jak byś się zesrał (przepraszam) to i tak po razie nie będzie idealne, nawet jak chromatograf wygląda przyzwoicie to wyczujesz że to jest po razie.
Dlatego surówkę do powtórnej rektyfikacji można olać (znów przepraszam) i nie przykładać do niej wagi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia strona

Powrót do REKTYFIKACJA