Gdzie się podziały pogony?

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Gdzie się podziały pogony?

Nieprzeczytany postprzez lizard » 10 maja 2019, o 12:11

siedestyluje napisał(a):...Pytanie za 100 punktów. Czy uważasz, że jak dolny termometr stoi w miejscu to nie idą pogony? ...
...Odpowiedz chociaż na to czy Twoim zdaniem jak dolny termometr pokazuje jeszcze temperaturę książkową to czy mogą iść w tym czasie pogony? Tak czy nie?...
...Jaka to jest temperatura przy której idzie idealnie czyste, a przy jakiej temperaturze idzie zanieczyszczone?
...Napisz jaka to magiczna temperatura powinna być aby na dole kolumny syfy się nie przedostawały, albo powiedz, że nie masz racji i wywaliłeś kasę w błoto na drogi termometr...

Oj koalak, koalak. Z Tobą nie da się dyskutować. Bo przede wszystkim wszelkie dyskusje kończą się monologiem koalaka z siedestyluje.
Już po raz trzeci w tej dyskusji zmieniasz pytanie. Co nowsze pytanie tym bardziej absurdalne i obnażające Twoje ignorancję. Mimo iz otrzymałes odpowiedź na każde pytanie. Napisze Ci mimo wszystko jeszcze dodatkowo.
Kolego czyste idzie zawsze dopóki w dole kolumny jest tzw. "temperatura dnia". Oczywiście z uwzględnieniem zmieniającego się ciśnienia atmosferycznego w ciągu całego procesu. Nie istnieje w rektyfikacji amatorskiej/domowej temperatura idealna.Nie wiem czy kumasz o czym piszę, bo to już dla Ciebie obszary "tabula raza".
No bo normalnie nawet przy książkowej 78,3 jak się robi po razie idzie zanieczyszczony.

Nikt nie rektyfikuje - bo nie ma takiej fizycznej możliwości - z uwzględnieniem temperatury książkowej. Tak to można rektyfikować w warunkach laboratoryjnych z uwzględnieniem idealnego ciśnienia i wilgotności powietrza.
Po razie to leci zanieczyszczone tylko na Twojej kolumnie i robione Twoim sposobem. U mnie leci czyste. Co najmniej w klasie spirytus zwykły. Nie do uwierzenia - co?

Jak poznajecie na super dokładnych termometrach pokazujących setne kiedy idzie czyste a kiedy już nie?

Powtórzę po raz trzeci w tym temacie. Aby "zobaczyć" kiedy idą pogony to trzeba mieć dokładne termometry. Nie takie za 10zł. Gdy u Ciebie temperatura skoczy o 0,1*C to ja już o tym że lecą pogony wiem od dobrych kilkunastu minut. A Ty jeszcze czekasz aby skoczyło o następne dziesiętne stopnia. Dla mnie wtedy to już leci syf. A Ty traktujesz jako ambrozję... :smile:
lizard

Nieprzeczytany postprzez mario1133 » 10 maja 2019, o 12:31

Mam pytanie do boxera lizarda houdiniego arciego i Mariusza . Czy u was tez jest cos takiego ze jak bufor ruszy to spada temp. Na 10 półce czyli załóżmy termometr 20 cm od bufora ten na 40 u mnie stoi jak wryty.
Siedestyluje nie zabieraj głosu uszanuj moja prośbę
mario1133

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2019, o 13:28

Lesgo. To, że nie ma magicznej temperatury to ja wiem. Właśnie dlatego pytam was o to bo skoro macie drogie termometry pokazujące setne to chyba nie dlatego aby się wykazać, że jesteś bogaty i szastać kasą, tylko czemuś to ma służyć? Tak czy nie?
Piszesz jednak, że także robisz na wzrost, ok, czyli nie masz żadnej przewagi stosując drogi termometr bo korekty robi się nie po setnych tylko po dziesiętnych, a to dlatego że nad miejscem pomiaru jest jeszcze cała masa poprawnie pracujących połek. Tak?

Syf to ja zostawiam w rurze i nawet sobie tym dupy nie zawracam bo rozumiem, że pogony muszą być na koniec i z tym nie walczę bo i po co. Żeby potem to wylać?

Pozdr. Paweł.

ps A o co zakład, że jak temperatura skoczy np. nawet o całe poł stopnia to nadal będzie szło czyste?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 10 maja 2019, o 18:05

siedestyluje napisał(a):Lesgo. To, że nie ma magicznej temperatury to ja wiem.

Co Ty tam mozesz wiedzieć... :świrek:
Ty nawet nie wiesz, że nic nie wiesz... :smile:
lizard

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 11 maja 2019, o 03:17

mario1133 napisał(a):Czy u was tez jest cos takiego ze jak bufor ruszy to spada temp. Na 10 półce

Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Houdini » 11 maja 2019, o 10:32

No to jak to w końcu , nasz zapętlony omnibusie, jest? Idzie czyste, nawet jak termometr skoczy o pół stopnia;
siedestyluje napisał(a):jak temperatura skoczy np. nawet o całe poł stopnia to nadal będzie szło czyste

czy też zasyfione;
siedestyluje napisał(a):ja nie zgadzam się z tym, że jak termometr prowadzący stoi to idzie tylko idealnie czysta

No i dodatkowo odpowiedz skąd u ciebie wzięła się "zielona próbka" skoro, jak sam napisałeś;
siedestyluje napisał(a):W metodzie OPWS dolny stoi a już czuć, że zaczyna śmierdzieć pogonem...

Wytłumacz, nam maluczkim w dziedzinie rektyfikacji, co mamy brać za prawdę :cwaniak:
Houdini

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 maja 2019, o 11:38

Przecież już ci tłumaczyłem. Przy zielonej próbce było brane tylko z 10L, końcówka ok 2L nie była dodana razem. Nawet w tabeli Aronii jest napisane jak wół, że serce to 10L więc nic nie oszukałem.

Uważam, że jak jeszcze pod koniec procesu stoi temperatura na dole to może iść już trochę zasyfione (mogę?) bo termometr nie pokazuje składu flegmy tylko pokazuje jak zaczyna jej brakować.
Tym bardziej to dotyczy pracy z buforem, gdzie flegma w większej ilości utrzymuje się na dole kolumny bo jest wzmocniona i w tym wypoadku termometr pożniej rusza w górę, ale to, że poźniej rusza nie oznacza, że nie dostają się domieszki pogonów, bo tak jak pisałem termometr się na tym nie zna.
Jak się ze mną nie zgadzasz i uważasz inaczej, czyli, że termometr powie ci co idzie w danym momencie to napisz jaka temperatura oznacza, że idzie dobre a jaka, że już nie za bardzo.... Zamiast obrażać to przedstaw argumenty. Czekam.

Moim zdaniem nieprawdą jest to, że u was nie ma pogonów.
lesgo58 napisał(a):Pogonów nie posiadam. Bufor robi doskonałą robotę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 11 maja 2019, o 16:36

Może odpowiedz na pytanie jakie zadał Houdini

Zrozum w końcu z buforem pogon jest pisali o tym boxer lizard inni co robią z buforem. Nigdy nie pisali że nie mają pogonu. Ale jak zawsze naginasz rzeczywistość.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2019, o 08:24

Jak mam odpowiedzieć lepiej? Nie moja wina, że nie takiej odpowiedzi oczekujecie. Odpowiedziałem przecież, że stała temperatura na dole nie daje gwarancji, że nie dostają sie domieszki zanieczyszczeń.

Przecież Lesgo napisał, że z buforem pogonów nie posiada. Dlaczego na czarnym nikt tego nie sprostował, tylko nowy pomyśli, że jak kupi bufor to nie będzie pogonów. .

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2019, o 12:13

Jak ktoś ma problem z racjonalnym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem to już nie nasza wina. Wszyscy rozumieją co piszę ja czy lizard. Tylko ty ciągle szukasz dziury w całym.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2019, o 12:35

Na ale sam chyba przyznasz, że takie stwierdzenie to nadużycie.
siedestyluje napisał(a):
lesgo58 napisał(a):Pogonów nie posiadam. Bufor robi doskonałą robotę.

Wyż mi wytłumacz co to znaczy "bufor robi doskonałą robotę"? Nie puszcza pogonów????????///////// :yyyy:
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2019, o 14:30

Wyrywasz zdania z całych wypowiedzi i resztę sobie dopowiadasz. W życiu by mi do głowy nie przyszło zresztą chyba nie tylko mnie, że dzięki buforowi nie ma pogonów w nastawie. No ale Ty... masakra jakaś. Lizard wyraźnie napisał że pogony ma maksymalnie zagęszczone w buforze. Następne to dziwne że nikt oprócz Ciebie nie włącza się do dyskusji.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez lizard » 13 maja 2019, o 14:34

siedestyluje napisał(a):
Przecież Lesgo napisał, że z buforem pogonów nie posiada. Dlaczego na czarnym nikt tego nie sprostował, tylko nowy pomyśli, że jak kupi bufor to nie będzie pogonów. .

Pozdr. Paweł.

Jakim trzeba być pustakiem i ćwokiem, żeby pisać takie rzeczy jak wyżej... I tylko po to żeby poprawić pozycjonowanie. Żenada...

lizard napisał(a):Jako że jesteś świeży i nie bardzo obeznanym w prawidłowym i prawdziwym procesie rektyfikacyjnym. Przeprowadzonym z zachowaniem wszelkich zasad fizyki i innych elementów to Ci odpowiem. Potraktuj to jako prezent świąteczny.
Wszystkie pogony są tylko i wyłącznie w buforze. Z racji tego że bufor ma pojemność ok. 2 litry to te pogony są oczywiście pomieszane z wodą odwarową. W baniaku jest tylko zero procentowa woda odwarowa. A w kolumnie na długości od bufora do głowicy tylko i wyłącznie spirytus.

viewtopic.php?p=29840#p29840
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2019, o 15:52

Boxer. Co za różnica czy pogony idą ze zbiornika czy z bufora? Bufor przepuszcza pogony do kolumny czy nie? Odpowiedz proszę.
I drugie pytanie. Jakiej mocy macie flegmę w buforze na koniec?

Leszku. Widzę, że nerwy Ci puszczają, nie ładnie tak brzydko pisać, czyżby argumentów zabrakło?
Zapytałem tylko grzecznie gdzie się podziały pogony.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez młodypsotnik » 13 maja 2019, o 20:23

"Panie Boczek, ale jaja.."
młodypsotnik

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 maja 2019, o 08:05

Boxer. Czy mógłbyś mi odpowiedzieć?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 14 maja 2019, o 20:09

siedestyluje napisał(a):Nawet w tabeli Aronii jest napisane jak wół, że serce to 10L więc nic nie oszukałem.

W tabeli Aroni jak wół jest napisane, że odebrałeś 200 ml plukanki.
siedestyluje napisał(a):I drugie pytanie. Jakiej mocy macie flegmę w buforze na koniec?

Po co Ci to wiedzieć?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2019, o 08:13

Po pierwsze nie ja robiłem tabelę, po drugie nic takiego tam nie zauważyłem. Ale co ma się piernik do wiatraka? Nie o tym rozmawiamy.

Rozmawiamy o tym gdzie się podziały pogony bo bardzo jestem ciekaw w jaki sposób bufor się ich pozbywa.
Po to mi to wiedzieć bo moc w buforze może mam powiedzieć coś ciekawego, pewnie dlatego boją się odpowiedzieć na to pytanie.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 maja 2019, o 08:21

No i widzisz Mariusz jakie trudne pytanie zadałem, a Ty się pytasz po co.
Zobacz jak pouciekali w popłochu. :)
Pozdr. Paweł.

ps. No chłopaki.... Jakiej mocy macie flegmę na koniec w buforze?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 maja 2019, o 10:15

siedestyluje napisał(a):Rozmawiamy o tym gdzie się podziały pogony bo bardzo jestem ciekaw w jaki sposób bufor się ich pozbywa.

Jeżeli nie pozwolisz na wzrost na termometrze prowadzącym to zostają w buforze. Co w tym trudnego do zrozumienia masz?
Jak Ty nie pozwolisz na wzrost to zostają Ci w kegu, a jak pozwolisz to w kolumnie.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 maja 2019, o 08:09

Gdzie Ty to wyczytałeś? :yyyy: Daj jakiś link do tego.
Ok kiedy to stała temperatura na termometrze prowadzącym gwarantuje idealną czystość???????????////
Jak tak twierdzisz to wytłumacz mi jak to się odbywa? Jak termometr sprawdza flegmę? Proszę.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez mario1133 » 18 maja 2019, o 09:02

Podobno Pawle widziałeś wyniki badan Mariusza przecież tak sie zachwycałeś że taka dobra wódka Twoja metoda. To ja mam pytanie czemu tam nie bylo pogonów ? Przecież odbierał jak mu zalecales czyli aż termometr na dole ruszy.
Przeciez zalecasz robic korektę dopiero skoku temp co jest dużym błędem bo powinno sie wyprzedzać termometr
mario1133

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 maja 2019, o 09:22

Słuszne spostrzeżenie. :brawa: Dobrze główkujesz. Ciepło!
No to teraz pomyśl sobie.... Gdzie się podziały pogony w procesie prowadzonym metodą OPWS?
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez mario1133 » 18 maja 2019, o 09:55

Heh słusznie główkujesz? Widzisz ty nawet nie wiesz zresztą podobnie jaj ja co ten chromatograf pokazał a podpierasz sie nim jak byś wiedział o co w nim chodzi ( mowie teraz o houdiniego )

ale nawet w tych probkach od Mariusza co w Katowicach robił na 100% sa pogony.

Niestety nie masz racji ze termometr nie potrafi wychwycić kiedy idą pogony ale zeby to zrozumieć musiałbyś miec bardzo dokładny termometr. Dziwne jest to ze ktoś taki jak ty który zrobił idealnie zielona próbkę tego nie wie ( nikomu nawet sie nie udało zbliżyć do Twojego wyniku )

A teraz sie skup i pokaz ze choć raz odpowiesz merytorycznie na niewygodne dla Ciebie pytanie

Korzystając z termometru w glowicy odbierając zanieczyszczony nastaw termometr po 30 min stabilizacji pokazuje 78 po spuszczeniu 200 ml plukanki pokazuje 78.3 i po kolejnych 30 min stabilizacji znów wraca na 78 co to wedlug Ciebie oznacza ?
mario1133

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 maja 2019, o 10:07

Ja o chlebie Ty o niebie, mylisz termometr prowadzący, ale odpowiem bardzo merytorycznie tak jak chciałeś. Otóż z punktu widzenia fizyki oznacza to, że jak spuszczasz jeziorko/ciecz z głowicy to jest tam deczko cieplej bo para jest cieplejsza od cieczy.

Ja odpowiedziałem, teraz Ty odpowiedz ma moje pytanie.
Skoro uważasz, że drogi dokładny termometr prowadzący pokaże Ci co idzie w danej chwili to odpowiedz przy jakiej dokładnie temperature idzie idealnie czysty a przy jakiej już niekoniecznie. Czekam.
Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA