Mariusz testuje metodę OPWS 2.0

Ogólnie o rektyfikacji, budowa sprzętu, rodzaje wypełnienia itp.

Re: Mariusz testuje metodę OPWS 2.0

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 17 wrz 2018, o 20:56

Mariusz napisał(a): Pozostaje pytanie, co miało na to wpływ w największym stopniu.

Jak to co? Ulep by kodi którym się tak szczyci koalak.
Z tego co kojarzę to pierwsza Twoja próba z OPWS to był zwykły normalny nastaw, a druga to ulep geniusza kodiego, już dawno o tym pisałem, i to nie tylko zresztą ja, ale im gorszy nastaw tym urobek gorszy, a takie ulepy nic pozytywnego za sobą nie niosą - syf i wodorosty jedynie.

Oczywiście koalak zaraz obsra wszystko do okoła i powie, że po prostu wszystko zjebałeś, ale jego zdaniem to bym się w ogóle nie przejmował, tym bardziej po jego ostatnich wypocinach o półkach gdzie pokazał swoją zerową wiedzę i że po prostu jest idiotą.
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=As6IOAw5pHA - nowe hobby - sylwester 17/18
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 wrz 2018, o 21:37

Tak, przy pierwszym teście nastaw był z 26 kg cukru. Inna też była konfiguracja kolumny i wypełnienie.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 07:49

Jaką moc destylatu uzyskałeś?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 10:56

Jeszcze nie sprawdzałem.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 11:10

Karzesz nam czekać od 16 lis 2017r na zakończenie eksperymentu. Ok, długo, ale co tam.....
Teraz po trzech tygodniach od zakończenia koncertowania w końcu napisałeś jak twoim zdaniem wyszło, wcześniej nie mogłeś się kieliszek napić bo pracowałeś 24 godz na dobę, ok nic mi do tego.
No, ale spławik włożyć do butelki i odczytać wynik to chyba można nawet w czasie pracy? Czy nie?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 11:33

Posłuchaj, ja test zrobiłem dla siebie, nie dla Ciebie. DLA SIEBIE! Poza tym jak tylko coś jest nie po Twojej myśli to od razu wymyślasz różne rzeczy, przyczepiasz się o każdą pierdołe i zmieniasz zdanie jak Ci jest wygodnie. Dlatego nie próbuj mnie poganiać, bo nie mam wobec Ciebie żadnych zobowiązań. Mam dużo innych ważniejszych rzeczy na głowie, poza tym nie mieszkam jeszcze w miejscu w którym destyluje więc nie mogę w każdej chwili zrobić tego czego akurat sobie jaśnie wielmożny pan zażyczy....

O badaniu alkoholomierzem nie pomyślałem, bo nie było to dla mnie istotne.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 11:46

Jak to nie istotne? Jeszcze nie tak dawno żeście się śmieli ze mnie dlaczego nie sprawdzam mocy.
Porównywałeś dwa wypełnienia i nawet nie pofatygowałeś się sprawdzić mocy???????????////// :yyyy:

Moim zdaniem znów nie wiesz co napisać aby nie strzelić sobie w kolano, z jakością już sobie strzeliłeś, bo przy dłuższej stabilizacji/kropelkowaniu przedgonu wyszła ci tym razem gorsza. Dziwne to bardzo, ale szanuje opinię.

Paweł.

ps. Jak bym coś sprawdzał dla siebie nie pisałbym o tym na forum. Skoro opisujesz wszystko dokładnie to nie robisz tego dla siebie. Tak, czy nie?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 26 wrz 2018, o 11:49

I tak koalak sprowadził wszystkie dyskusje do swojego poziomu...
A teraz na spokojnie punkt po punkcie pokonuje wszystkich na argumenty... :brawa: :brawa: :brawa:
:smile: :smile: :smile:
lizard

Nieprzeczytany postprzez lizard » 26 wrz 2018, o 12:17

Sorry.
Miało być...
"...próbuje pokonać na argumenty."
lizard

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 26 wrz 2018, o 12:23

Kurwa co za gość . Myślisz przyjacielu że ludzie nic nie robią tylko stoją przy aparaturach? W realnym świecie gdzie jest praca czasem praca dodatkowa dzieci i budowy np domów wierz mi ciężko znaleść tą wolną chwilę na relax przy sprzęcie nie mówiąc o zrobieniu czegos nowego. Dlatego nie ciśnij ustw się w kolejce i czekaj spokojnie.
U mnie worek pszenicy stoi 2 tygodnie i nie wiem kiedy znajde czas by go zatrzeć fajnie jak do mrozów się wyrobię.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 12:38

To nie był zwyczajny koncert w wykonaniu Mariusza, to był długo oczekiwany eksperyment, to było sprawdzenie innej metody.
W takim wypadku się nie czeka 3 tyg aby spróbować jak wyszło, tylko się to robi na drugi dzień, albo jeszcze tego samego dnia.
No ale oczywiście, to ja jestem jakiś inny......

paweł.

ps. Widzisz Leszku, jak nie patrzysz co piszesz to napiszesz czasami prawdę
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 12:42

Arcii :spoko: Odnośnie pszenicy to spiesz się, bo już w przyszłym tygodniu mają być bardzo niskie temperatury. A warto na pewno, szczególnie, że pewnie wyjdzie Ci tak świetny spirytus jak ten z kukurydzy ;)

siedestyluje napisał(a):Porównywałeś dwa wypełnienia i nawet nie pofatygowałeś się sprawdzić mocy???????????//////

Moim zdaniem znów nie wiesz co napisać aby nie strzelić sobie w kolano

Ty jesteś niereformowalny, co mam Ci napisać jak nie sprawdzałem? Nie zakładaj z góry, że każdy kłamie. Nie mierz każdego swoją miarą.
siedestyluje napisał(a): z jakością już sobie strzeliłeś, bo przy dłuższej stabilizacji/kropelkowaniu przedgonu wyszła ci tym razem gorsza. Dziwne to bardzo, ale szanuje opinię.

Już surówka była gorsza. Czy to jest dziwne? Trochę tak, ale kiedy weźmie się pod uwagę mocniejszy nastaw, krótszą kolumnę wypełnioną czym innym to mrok rozjaśnia światło :czytaj:
siedestyluje napisał(a):ps. Jak bym coś sprawdzał dla siebie nie pisałbym o tym na forum. Skoro opisujesz wszystko dokładnie to nie robisz tego dla siebie. Tak, czy nie?

Może źle to ująłem. Robię to dla siebie, a także dla osób, które wspierały mnie w tym teście, jak chociażby Arcii, który użyczył mi zmywaków. To, że opisuje na forum to inna sprawa, chcę się tym podzielić z innymi i to jest moja sprawa, ale nie mam wobec Ciebie czy kogokolwiek innego żadnych zobowiązań. Chcę to publikuje swoje spostrzeżenia, nie będę chciał tego robić, to odpuszczę.

Mariusz

p.s Taki już jestem, zrobiłem test, po zapachu już wiedziałem, że będzie gorsze więc nie miałem ciśnienia aby na szybko próbować, pomijając to, ze miałem wtedy gorący okres i nie miałem głowy aby robić próby smakowe.
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 12:50

Co za dziecinada, sra po pietach cały rok nad eksperymentem i łaskę robi, że napisze jak wyszło i zmierzy moc. To po co ta szopka była?

Od kiedy to surówka ma wpływ na jakość po drugim razie? Dodatkowo poł, litra przedgonu na keg to mało aby sie pozbyć reszty syfu?
Co ma sie krótsza kolumna do jakości?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez cukrownik » 26 wrz 2018, o 13:04

Dodatkowo poł, litra przedgonu na keg
to w końcu ile 0,5litra czy półtora? Boscie obywatelu siedestyluje napisali co w cytacie pół,( przecinek) litra to daje 1500 ml.
cukrownik

Nieprzeczytany postprzez lizard » 26 wrz 2018, o 13:12

siedestyluje napisał(a):T
ps. Widzisz Leszku, jak nie patrzysz co piszesz to napiszesz czasami prawdę

Widzę, że lubisz prowokować. Tym gorzej dla Ciebie. No więc specjalnie dla Ciebie ten link. Żebyś miał jasność kogo miałem na myśli parafrazując przysłowie...
http://wcudzyslowie.pl/199/nigdy_nie_dy ... adczeniem_
lizard

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 13:23

siedestyluje napisał(a):Od kiedy to surówka ma wpływ na jakość po drugim razie?

Od zawsze. Zapewniam Cię, że gdybym wlal do drugiego razu surówkę, którą ostatnio robiłem (gdybym tylko się nie zagapil z tym wezykiem) to by wyszedł świetny spirytus nawet Twoją metodą.
siedestyluje napisał(a):Co ma sie krótsza kolumna do jakości?

Bardzo dużo
siedestyluje napisał(a):Co za dziecinada, sra po pietach cały rok nad eksperymentem i łaskę robi, że napisze jak wyszło i zmierzy moc. To po co ta szopka była?
Po pierwsze mnie zależało na porównaniu smakowym. Pokaż gdzie pisałem, że będę chciał porównywać moc. W ogóle mi na tym zależało.

Jako, że "żeś się przyczepił do mnie jak rzep do psiej dupy" to powiem Ci dlaczego nie pomyślałem aby badać moc. Bo prawdopodobnie ta próba zostanie przebadana i poznam jej moc dokładniej niż gdybym robił to alkoholomierzem, który może np przeklamac o 0,5%...
Zaspokoilem Twoją ciekawość?

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 13:49

Nie nie zaspokoiłeś mojej ciekawości. Co ma się badanie, które będzie kiedyś do tego teraz? Potem też będzie ciekawe ale teraz jest teraz. Przecież moc porównasz w domu tym samym alkoholomierzem i w tych samych warunkach. Każdy rozumie, że to tylko porównanie mocy pomiędzy dwoma rodzajami wypełnienia.
Najpierw pisałeś, że było to dla ciebie nie istotne a teraz piszesz, że wyślesz do zbadania. To jednak istotne się nagle zrobiło?

Surówka to tylko surówka, dobry operator z każdej zrobi cacko. W moim sposobie przedgonu po drugim razie zaleciłem ci odebrać aż na zapas bo całe pół litra. Więc?

Co to znaczy "bardzo dużo" odnośnie dłuższej kolumny? Napisz więcej coś na ten temat, bo pierwsze słyszę, że ktoś na krótszej kolumnie pije gorszy.
Uzasadnij to jakoś, dlaczego na dłuższej na być niby lepszy?

Paweł.

ps. Cukrownik. 0,5L na keg od zawsze niezmiennie. Twoim zdaniem też za mało? Po takiej ilości ma jeszcze capić?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 14:01

Bo dla mnie najistotniejsze było porównanie smakowe. Jeżeli jednak jest możliwość zbadania to dlaczego tego nie zrobić? Chociażby z czystej ciekawości.

Jak chcesz to mogę zrobić porównanie mocy. Jednak nie wiem czy w tym tygodniu będę jeszcze w domu więc najszybciej mogę to zrobić w przyszłym tygodniu. Chyba, że coś się zmieni.

Odnośnie dłuższej kolumny to jeżeli chcesz poznać moją odpowiedź to załóż nowy temat, później odpowiedz w końcu na pytania Houdiniego, który czeka na to od tygodnia, a później ja Ci odpowiem.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 26 wrz 2018, o 14:18

Jak by wyszło wujowo to na drugi dzień byś wszystko opisał. Tyle ci powiem.
Opinia jest tylko opinią, masz do niej prawo, ale pamiętaj, jest jeszcze fizyka, która wszystko zweryfikuje.

Podaj link gdzie oczekujesz odpowiedzim, której niby nie udzieliłem bo naprawdę nie wiem. Czekam.

Paweł.

ps. Kiedy dasz żonie spróbować i teściowi aby ocenili jak smakuje? Lub komuś ze znajomych?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 26 wrz 2018, o 15:17

Nie mierz każdego swoją miarą. Zrozum w końcu, że ja nie robiłem tego testy dla Ciebie więc w nosie mam co powiesz i tak wiem, że co bym nie zrobił będzie źle więc po prostu sobie odpuść.

To jest już koniec testu. Zrozum to w końcu więc nie wymyślaj nowych rzeczy. Koniec, a jeżeli będę kiedyś chciał coś dopisać to zrobię to.

viewtopic.php?f=7&t=916&p=27216#p27216
O, w tym temacie nie udzieliles Houdiniemu żadnej normalnej odpowiedzi, jedynie się wyglupiales i trollowaleś.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez Asus » 26 wrz 2018, o 23:00

Ale ci pawełku dupsko ściska i bardzo dobrze ma sciskac :brawa:
Z drugiej strony jakim to trzeba być bez mozgiem zeby podważać Mariusza opinie przecież to bylo wiadome przed testem ze robiąc twoja metoda i jak zalecasz nic dobrego nie wyjdzie

Chyba ze jak tak podwazasz jego odczucia to moze poproś go niech Ci wyślę próbkę i ocenisz
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 wrz 2018, o 07:35

Dlaczego mnie małpujesz? Wiesz, że nieładnie?

Nie podważam opiniii Mariusza. Kropelkował przedgon 20 min dłużej czyli mocniej go zagęścił i wyszła jego zdaniem gorsza, przyjmuję do wiadomości i już.
Ma prawo do takiej oceny.

Paweł.

ps. Mariusz. Kiedy powiesz jak mocna wyszła?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 27 wrz 2018, o 13:39

Co do mocy to tak się składa, że dzisiaj musiałem być w domu i stwierdziłem, że szybko zmierzę tę moc i muszę powiedzieć, że jest niespodzianka, ale ostatecznie to wszystko potwierdzi lub nie, badanie.

Mierzylem moc spirytusu w tej samej temperaturze, było chyba 5-6*C, a może trochę cieplej, nie sprawdzałem.
Tak czy inaczej

OPWS 1. 93,7%
OPWS 2.0. 94%

Trzeba wziąć poprawkę na temperaturę i jakiś tam błąd alkoholomierza, co nie zmienia faktu, że ta OPWS 2.0 była troszkę mocniejsza w identycznych warunkach.

Mariusz
P.s. Tak wczoraj marudziles i marudziles, że zaszczepiles we mnie ciekawość co do tej mocy.
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 wrz 2018, o 14:34

Arcii! Gdzie jesteś? Na poszarpanych zmywakach Mariuszowi wyszedł mocniejszy jak na najlepszych sprężynkach!

Mariusz! Jesteś? Na krótszej kolumnie wyszedł ci mocniejszy jak na dłuższej! :brawa:

Co się z wani dzieje????????/////// :yyyy: :lol: :lol: :lol:

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 27 wrz 2018, o 14:58

Ty to jesteś cudak jednak. Gdybym napisał, że wyszedł słabszy to byś mnie od klamców wyzywał (lub sugerował że kłamię jak to robisz od kilkunastu postów.
Jak napisałem, że wyszedł mocniejszy to piejesz z zachwytu, bo jest po Twojej myśli, ale nawet nie próbujesz zastanowić się dlaczego tak wyszło i czy w ogóle, bo ostatecznie to potwierdzi dopiero badanie.

Mariusz
Mariusz19029

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do REKTYFIKACJA