Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Czego się boi Pan Paweł vel siedestyluje?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 sty 2017, o 19:06

Alkohol jest chłodniejszy więc w parze wodnej się nie skrapla tylko leci do chłodnicy.
Coś Ci się tu nie zgadza?

Jak Ty byś chciał żebym nic nie umiał, ale Ci się to marzy. Nie bój, się klientów starczy i dla Ciebie, sam nie dam rady tak dużo uspawać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 17 sty 2017, o 19:18

siedestyluje napisał(a):Alkohol jest chłodniejszy więc w parze wodnej się nie skrapla tylko leci do chłodnicy.

Dlaczego Ty to ciągniesz? czy próbujesz tłumaczyć to na chłopski rozum, czy po prostu opisujesz to co Ci się wydaje.? B
Naprawdę przeczytaj jeszcze raz to co opisujesz - to może się skapniesz jakie bzdury opisujesz. Przecież w tym linku co Ci podrzuciłem jest wszystko jak należy. A Ty się zachowujesz jakbyś pisał od nowa fizykę.
A może ty jesteś Alienem?
Jak Ty byś chciał żebym nic nie umiał, ale Ci się to marzy. Nie bój, się klientów starczy i dla Ciebie, sam nie dam rady tak dużo uspawać.

Co ma piernik do wiatraka. Zaczynasz błądzić i mylić pojęcia. Po co Ci to? Przecież nikt nie chce zle dla Ciebie jako konstruktora.
.
lizard

Nieprzeczytany postprzez gość 2 » 17 sty 2017, o 19:44

Nadal piszesz jak byś nie przyswoił tego co dostajesz w linkach do przeczytania - w kolumnie podczas procesu na nastawie czy surówce nie ma czystego 100% alkoholu, ani czystej wody(zaraz się przyczepisz, że na końcu procesu blablabla), bo cały czas mamy do czynienia z roztworami wodno-alkoholowymi czy jak kto woli alkoholowo-wodnymi i tutaj wystarczy, że jest sytuacja o którą dopytuje się Mariusz(a której Ty nadal nie rozumiesz albo nie chcesz mu wytłumaczyć) czyli para o określonym stężeniu i wyższej temperaturze napotyka na refluks(flegmę) o niższej i zachodzi wymiana ciecz-para.
Tutaj kolejny wykład z podstawami https://pl.wikipedia.org/wiki/Rektyfikacja_(destylacja) i cytat który może w końcu Ci coś wyjaśni:
z fizycznego punktu widzenia destylacja kaskadowa (wielopoziomowa), w której każdy stopień procesu jest zasilany produktem (destylatem) poprzedniego
a tutaj znajdziesz obrazowy rysuneczek czegoś co jest dla Ciebie takie trudne do wytłumaczenia(a może i zrozumienia): https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C ... eoretyczna https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C ... _teor2.svg - jak byś nie dostrzegł na schemacie to refluks spływa do samego zbiornika czy Ci się to podoba( i jest w zgodzie z Twoją teorią o nadrefluksie czy nie), bo nawet gdy ta najniższa półka na wypełnieniu się wydłuży 10-cio krotnie w porównaniu do początku to ona nadal tam jest :kciuki: , więc zgodnie z definicją jak jest zasilana parą to z czymś musi dokonać tej wymiany(no musi to być refluks/flegma :taniec: ).
Piszesz, że katalizator nie generuje półek - to albo go nie montuj albo zamontuj pustą rurę i przeprowadź proces kierując się stabilna temperaturą na tym termometrze który jest nad nim(bez zmiany wysokości na której jest zamontowany - zrób proces/poproś tabikgo niech on zrobi i pokaż nam, że masz rację, a to my nic nie wiemy. Jak nie to już zacznij uczyć się szczekać, żeby odszczekać wszystkie głupoty jakie wypisujesz.
P.S. To co napisałeś - jasne, że się zgadza - ale w kolumnie czy jak wolisz w głowicy nie ma to miejsca, bo jak napisałem wyżej ani nie mamy do czynienia z czystym 100% alkoholem ani z parą wodną - rozumiem, że Ci się marzy absolucik 100%, ale to wyższa technologia :D I tutaj musiałbyś zaczerpnąć z instalacji przemysłowych(a tym się przecież tak brzydzisz) - więc pomarzyć dobra rzecz.
gość 2

Nieprzeczytany postprzez fizyk » 17 sty 2017, o 19:45

Koledzy.
Tak sobie od jakiegoś miesiąca przeglądam to forum i nadziwić się nie mogę, ze wy jeszcze w ogóle dyskutujecie z - nie może mi to z racji wykonywanego zawodu przejść przez usta, "kolegą" siedestyluje. Takich ilości bzdur i głupot jakie ten gość wypisuje, nie czytałem od dawna. Swoimi wpisami udowadnia, że kompletnie nie rozumie procesów fizykochemicznych zachodzących w aparatach rektyfikacyjnych. Wymyśla niestworzone rzeczy, lącznie z nowymi "prawami" fizyki i nigdy nie przyzna, ze się myli lub na czymś nie zna. Czytając jego wywody nie wiem czy się śmiać, czy płakać nad jego ograniczeniem umysłowym.
Apeluję do wszystkich użytkowników tego forum.
Zaprzestańcie dokształcania tego człowieka, bo nie ma to najmniejszego sensu i nie odpisujcie na jego zaczepne posty!
Niech to forum umrze śmiercią własną. Będzie to dobry uczynek dla nowicjuszy, Znajdą sobie inne fora o tej tematyce, gdzie naprawdę dowiedzą się jak prawidłowo przeprowadzić domową rektyfikację i uzyskać produkt najwyższej jakości, bo wzorując się na opisach siedestyluje, tylko sobie zaszkodzą.
fizyk

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 sty 2017, o 20:26

Ale się rozmarzyłeś kolego Fizyk. Szkoda, że nie masz odwagi się przestawić nam, pod jakim nickiem piszesz na forach.

To forum istnieje i będzie istnieć, bo gdzieś trzeba pisać prawdę i nie dać sobie zamkąć ust.

Tu nie ma banów. Niech żyje wolność słowa!

Pozdr. Paweł.

ps. Kolego Gość2 Nareszcie zaczynasz trochę kumać.
Skoro twierdzisz, że jest dużo półek w katalizatorze to dlaczego nie ma tam stałej temperatury?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 17 sty 2017, o 20:36

Panowie nie meczcie juz dzisiaj Pawła:) on dzis duzo wiedzy przyswoil
Ja jestem z niego dumny po raz pierwszy przyznał sie ze czegos nie wie a nie wymyslałem jakies tandetne odpowiedzi Widzisz pawle jak Ci koledzy ucza jak po prostu powiesz ze czego nie wiesz a nie wypisujesz takie głupoty. Jak tak dalej pujdzie to moze zajarzysz co to rektyfikacja.

w dzisiejszym dniu przyznałes sie nieswiadomiw do kolejnego kłamstwa:) czyli zawsze powtarzałes ZE TWOIM ZASRANYM OBOWIAZKIEM JEST WSZYSTKO WIEDZIEC jednak jest inaczej.
ale to nic nie przejmuj sie wazne ze chcesz sie nauczyc:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 sty 2017, o 20:45

Wiem wszystko co trzeba widzieć aby uczyć moich klientów uzyskiwać Absolucik.

Wiem też ze niektórych to bardzo boli.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 sty 2017, o 20:57

siedestyluje napisał(a):ps. Kolego Gość2 Nareszcie zaczynasz trochę kumać.
Skoro twierdzisz, że jest dużo półek w katalizatorze to dlaczego nie ma tam stałej temperatury?

Jak para wylatująca z kega, mająca około 60% alkoholu ma na wysokości 5 cm od kega mieć moc spirytusu, poza tym wraz z ubywaniem alkoholu w kegu pary by były uboższe w alkohol, a co za tym idzie zmieniałaby się tam temperatura. Dlatego musimy mieć termometr na takiej wysokości, żeby moc destylatu była możliwie przez wiekszość procesu na takim samym poziomie.

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez lizard » 17 sty 2017, o 20:59

To zdanie - w świetle tego co wypisujesz na tym i wypisywałeś na innych forach niech stanowi przestrogę i będzie przyczynkiem żeby zacząć Ciebie ignorować.
Szkoda mi tylko nowicjuszy, którzy trafią pod Twoje "skrzydła".
lizard

Nieprzeczytany postprzez gość 2 » 17 sty 2017, o 21:03

Czy dużo czy niedużo - jakieś są :P a nie tak jak piszesz Ty, że ich nie ma. Skąd te 3,5% wody - azeotrop - zacznij czytać w końcu :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Azeotrop
Nie chcesz tam to proszę:
ciekła mieszanina (roztwór) dwóch lub więcej związków chemicznych, która jest w równowadze termodynamicznej z parą nasyconą powstającą z tej mieszaniny. Skład pary i cieczy jest taki sam. Proporcje molowe (stężenie) związków chemicznych obecnych w parze nasyconej, powstającej w trakcie parowania mieszaniny azeotropowej, są takie, jak w samej cieczy. Oznacza to, że po skropleniu pary znad mieszaniny azeotropowej uzyskuje się ciecz o takim samym składzie chemicznym, jak wyjściowa mieszanina, co uniemożliwia jej rozdzielenie przez destylację, a nawet rektyfikację.
- widzisz jakie proste, wystarczy poczytać :P A niżej masz jeszcze kilka przykładów.
gość 2

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 17 sty 2017, o 21:08

siedestyluje napisał(a):Wiem wszystko co trzeba widzieć aby uczyć moich klientów uzyskiwać Absolucik.

Wiem też ze niektórych to bardzo boli.

Pozdr. Paweł.

Ale ja jeszcze wszystkiego nie wiem, więc poproszę o przedstawienie na wykresie "rybki" gdzie znajduje się woda , a gdzie etanol
z góry dziekuje
kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 sty 2017, o 21:28

:smile: Paweł ma dzisiaj czarną środę :drażni:

Przepraszam za zaśmiecanie tematu, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 sty 2017, o 21:30

Zawołajcie jeszcze paru kumpli.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 sty 2017, o 21:34

Wszędzie Paweł widzisz podstęp lub myślisz, ze konkurencja się na Ciebie uwzięła. Faktycznie dzisiaj jesteś zasypywany pytaniami, ale myślę, że po prostu to co wypisywałeś w ostatnich dniach skłoniło ludzi do interwencji, bo na prawdę głupoty straszne gadałeś, dlatego się nie dziw i nie doszukuj podstępu, czy zmasowanego ataku konkurencji.

Mariusz

p.s. Jeżeli o mnie chodzi to nawet nie mam kontaktu z żadnym producentem, co więcej nawet kolumny nie kupowałem od producenta, więc nie doszukuj się u każdego złych intencji lub celowego działania konkurencji.
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 17 sty 2017, o 21:39

Mariusz19029 napisał(a):
Mariusz

p.s. Jeżeli o mnie chodzi to nawet nie mam kontaktu z żadnym producentem,.

Nie, no Mariusz jakieś tam słowo zamieniliśmy, a ja jestem producentem, ale tylko jednej kolumny-własnej

kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 sty 2017, o 21:44

Mariusz. Gdzie ja napisałem te głupotę? Znajdz ją i tam się odezwij to sobie wyjaśnimy bo może coś nie zrozumiałeś.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kluniu3 » 17 sty 2017, o 21:48

To może zamiast Mariusza ja

siedestyluje napisał(a):Alkohol jest chłodniejszy więc w parze wodnej się nie skrapla tylko leci do chłodnicy.
Coś Ci się tu nie zgadza?

Pozdr. Paweł.

kluniu
kluniu3

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 17 sty 2017, o 21:51

Kluniu3 napisał(a):Nie, no Mariusz jakieś tam słowo zamieniliśmy, a ja jestem producentem, ale tylko jednej kolumny-własnej

kluniu

yyyy, chyba znam Cię pod innym nickiem i jeżeli faktycznie jesteś tą osobą o której myślę, to rzeczywiście na samym początku mojej przygody z tym hobby pomogłeś mi w podjęciu decyzji odnośnie wyboru kolumny i odwiodłeś od popełnienia dużego błędu jaki chciałem popełnić i zawsze będę Ci wdzięczny za rozmowę telefoniczną w której uświadomiłeś mnie w kilku sprawach. Z perspektywy czasu jeszcze bardziej doceniam pomoc i decyzję którą podjąłem, bo ta kolumna którą mam jest świetna, jak również osoba od której ją kupiłem, tym bardziej, że na początku w wielu sprawach mi pomógł.

Gorąco pozdrawiam,
Mariusz :friends:
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez Asus » 17 sty 2017, o 22:21

siedestyluje napisał(a):Wiem wszystko co trzeba widzieć aby uczyć moich klientów uzyskiwać Absolucik.
Pozdr. Paweł.

Twoja caławidze na temat rektyfikacji to
1 trzeba załaczyc destylator moc jaka podał producen
2 trzeba odebrac przedgon
3 podczas odbioru serca trzeba pilnowac termometru na dole kolumny
4 jak juz dolny nie trzyma oderac spiryt klasy B

i tu sie wiedza konczy.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 sty 2017, o 08:27

Alkohol wrze w temperaturze ok 78 a woda w ok 100 (w zależności od ciśnienia) to co się nie zgadza w cytowanym zdaniu?

Wy wielkie fachowcy bu haa ha. Mają drogie wypasione sprzęty i neutal pozostaje w sferze waszych marzeń bu ha ha a ja mam już dawno.
Mysla, że 10 połka jest na ok 40 cm od dołu kolumny bu ha ha
Myśla że do kończenia procesu potrzebny jest termometr w kegu bu ha ha
Mysla że na zmywakach jest gorsze bu ha ha
Myslą że potrzeba OLM aby nie szedł przedgon bu ha ha
Mysla że im bardziej gorący refluks tym lepiej biu ha ha
ect......

Pozdr. Paweł.

Ps. Mariusz dałeś sobie wyprać kieszenie i jeszcze się cieszysz. Taki klient so skarb.
U mnie wydałbyś duuuużo mniej i robiłbyś Absulucik szybciej.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 18 sty 2017, o 08:36

@siedestyluje, zmień lekarza. Megalomanię można psychoterapią wyleczyć. Dodatkowo módl się o zdrowie, bo o rozum to już na pewno za późno :świrek:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 sty 2017, o 08:43

Nie ma jak to schować się pod spódniczką mamusi i rzucać z daleka kamieniami.

Pozdr. Paweł
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 18 sty 2017, o 09:03

Jeszcze 150 postów i będzie 9000. Nie wypłacisz się za ten ruch na forum... Przypominam, że zalegasz z poprzednim przelewem. Termin już minął.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 18 sty 2017, o 09:13

Nie ma żadnego pożytku z Twojego pisania, bo ani Ty szybciej ani taniej ani lepiej, tylko mącisz nowym w głowach swoimi fantazjami.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 18 sty 2017, o 09:33

Pawel naorawde jest mi Cie szkoda
Roznica miedzy nami czyli forumowiczami jest taka ze my jak czytamy to wiemy o co chodz
Ty jesli sie nie nauczysz czytac ze zrozumieniem to dalej sie bedziesz tak kompromitowal
Daje Ci dowd to Twoj post co wysmiewasz wszystko co piszemy wez teraz sam sobie na niego odpowiedz WKLRJAJAC CYTATY ZE TAK MOWIMY TWIERDZIMY
Psmietaj wjklej cytaty bo to ze Ty rozumiesz jak rozumiesz to juz inny temat
Asus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...