Co to jest gęstość/przewiewność wypełnienia?

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Co to jest gęstość/przewiewność wypełnienia?

Nieprzeczytany postprzez gość » 29 lis 2016, o 09:34

@siedestyluje, więc "grzecznie" proszę. Wytłumacz mi i innym te zawiłości i zależności:
- jak praktycznie ocenisz jakość wypełnienia na podstawie mocy zalania,
- co to jest wg ciebie "gęstość" i "przewiewność",
- co to jest PV i czym się różni od parametru P/V ?

Proszę o konkretną i merytoryczną odpowiedź bez wykręcania się "nowym tematem". Jeżeli masz jaja to odpowiedz tutaj i pokaż, że masz choć trochę przyzwoitości.
Ostatnio edytowano 29 lis 2016, o 09:56 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielono z [Kiedy będą wyniki z chromatografu Brzuchacza?]
gość

Re: Kiedy będą wyniki z chromatografu Brzuchacza?

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 lis 2016, o 09:45

1 - Oceniam to porównawczo. Skoro sprężynki zalewa na podobnej mocy co zmywaki 304 to mam prawo sądzić, że mają podobne parametry.
Zresztą badanie półki w warunkach pracy kolumny to potwierdziło.
1 - Gęstość to jest to co wpływa aby ciecz spływała wolniej (miała na czym się zawiesić)
Przewiewność to jest to co pozwala aby para łatwo się przedostawała na górę
2 - PV od P/V Niczym się nie różni. Nie jestem chemikiem i mogę sobie pozwolić na małe nieścisłości.
Widziałeś tę tabelę? Jak nie to się zarejestruj i zobacz bo warto.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Re: Co to jest gęstość/przewiewność wypełnienia?

Nieprzeczytany postprzez gość » 29 lis 2016, o 21:20

Ad 1. Bzdura do kwadratu :dobani: Przede wszystkim nie pytałem o porównanie sprężynek do zmywaków. Odpowiedz na moje, bardzo konkretne pytanie;
gość napisał(a): wypełnienie np. kłębki drutu lub twoje sławetne wiórki, mogę tak zagęścić, że kolumna będzie się zalewać przy mocy 500 W i jak wtedy je ocenisz nie wiedząc co jest w środku :smile:

siedestyluje napisał(a):Gęstość to jest to co wpływa aby ciecz spływała wolniej (miała na czym się zawiesić)
Przewiewność to jest to co pozwala aby para łatwo się przedostawała na górę

To jest bełkot niedouczonego a kreującego się na wszystkowiedzącego konstruktora :hahaha: Proszę o konkrety - jaki parametr określa gęstość a jaki przewiewność?
Ad 2. Kolejny raz potwierdzasz, że jesteś niedouczonym konstruktorem :hahaha: Jeżeli dla ciebie PV to to samo co P/V to powinieneś wrócić do podstawówki na lekcje matematyki. Znowu proszę o konkrety - co to jest P a co to jest V i w jakich jednostkach wyraża się te wielkości? Dla ułatwienia podpowiem ci, że z chemią nie ma to nic wspólnego :czytaj:
gość

Nieprzeczytany postprzez gość » 30 lis 2016, o 09:22

No i zaczęło się nerwowe przeszukiwanie przepastnych archiwów konkurencyjnych for w celu zdobycia informacji a w głowie "wielkiego konstruktora" tli się tylko jedna myśl: "jak wybrnąć z tej sytuacji, skoro wiem, że nic nie wiem :smile:
Nie wysilaj się bo parafrazując poetę - choćbyś nie wiem jak się wytężał, dla twego umysłu za duży to ciężar :smile:
Pewnie nie doczekam się konkretów, albo jeśli już odpowiesz to pokrętnie i bez związku z zadanymi przeze mnie pytaniami.
No, ale poczekam...
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 lis 2016, o 09:52

Jakiego konstruktora? Przecież ja nic nowego w rektyfikacji nie odkryłem ani nie skonstruowałem.
Po prostu tylko staram się sprowadzać na ziemię bujających w obłokach konstruktorów, piszę obrazowo a nie naukowo, tak aby było zrozumiałe dla zwykłych ludzi.
Jak Ty gęstość i przewiewność rozumiesz inaczej to nam wytłumacz. Sam matematycznie tego nie potrafię bo jest mi to zbędne, jak by mi było to potrzebne to bym się nauczył.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 30 lis 2016, o 22:02

Mogłem się spodziewać takiej "odpowiedzi", ale czego oczekiwać od kogoś kto nie odróżnia konstruktora od odkrywcy :smile:
Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie a obrazowo to możesz sobie opisywać górskie pejzaże a nie fizyczne procesy zachodzące w kolumnie.
Stale powtarzasz - "praw fizyki nie zmienisz" a tych praw w ogóle nie znasz!
siedestyluje napisał(a):Sam matematycznie tego nie potrafię bo jest mi to zbędne, jak by mi było to potrzebne to bym się nauczył.

Więc jak możesz cokolwiek tłumaczyć swoim klientom :grymas: Nie dziwota więc, że szukają wyjaśnień i wiadomości gdzie indziej po twoich "obrazowych" opisach :hahaha:
Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć na moje pytania, to przyznaj to wprost, jeżeli masz jaja a nie kręć i nie zbaczaj z tematu. Zawsze dopominasz się o merytoryczność wypowiedzi, więc zobacz sobie co znaczy to słówko - https://dobryslownik.pl/slowo/merytoryka/222833/4/
Przestań się w końcu ośmieszać i zamilknij bo ta krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje :ściana:
P.S.
W dalszy ciągu czekam na odpowiedzi na moje pytania...
gość

Nieprzeczytany postprzez gość » 2 gru 2016, o 10:32

No i cóż to się stało kolego "wszystkowiedzący", że w innych tematach odpisujesz a tu cisza...?
Zabrakło ci języka w gębie i zostawisz nas w przekonaniu , że jesteś dupkiem bez jaj? Jest takie powiedzenie - "trzeba być chłopem a nie gumą z kalesonów" i umieć przyznać się do niewiedzy. To nie wstyd czegoś nie wiedzieć, wstyd nie przyznawać się do tego i trwać w uporze maniaka powtarzając swoje bzdury :grymas:
Założyłeś ten temat i co...? Przecież twoi "wyznawcy" czekają na konkrety. Pisz, nie wstydź się :smile:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 gru 2016, o 11:55

Po pierwsze to nie takim tonem. Kultury trochę jak jesteś w gościach i w ogóle....
Po drugie to czego ode mnie oczekujesz? Nie używam "naukowego bełkotu" przecież wiesz, mogę Ci tylko wyjaśnić jak krowie na rowie.
Wypełnienie musi być na tyle przewiewne aby przepuszczać pary i na tyle gęste aby flegma wolno spływała po nim na dół.

Po trzecie to akurat kłębki drutu będą miały lepszą przewiewność i słabszą gęstość, flegma spłynie po tym jak po kaczce, zły przykład podałeś.
Akurat wiórek z tokarki nie używam ale wcale nie jest powiedziane, że się nie nadają, odpowiednio zagęszczone dadzą dobry efekt. Warunek jest tylko taki aby nie blokowały przepływu par i zatrzymywały na sobie flegmę w wystarczającej ilości.
A to czy zatrzymują odpowiednią ilość flegmy poznam po mocy krytycznego zalania.

Pozdr. Paweł.

ps. Jak chcesz rozmawiać to nie zwracaj się do mnie z nienawiścią bo nic Ci nie zrobiłem. Chcę tylko aby nasze wspólne chobby było tańsze.
Zmień retorykę bo potraktuję Cię jak powietrze. A widzę, że wiesz jakie to przyjemne.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 3 gru 2016, o 12:53

No tak. Jak się nie ma argumentów, to najlepiej "postraszyć" interlokutora ignorowaniem jego wypowiedzi :brawa:
A gzie twoje słowa o wolności wypowiedzi i nieingerowaniu w ich treść? Ale pozostawię to i zapytam "kulturalnie" i bez "nienawiści", abyś nie mógł się ponownie wykręcić.
1. Czy wg ciebie gęstość i przewiewność to, to samo czy dwa różne parametry?
2. Czy wypełnienie może być jednocześnie gęste i przewiewne?
3. Jak się ma moc zalewania kolumny do gęstości i przewiewności? Czy kolumnę zalewa gdy wypełnienie jest gęste ale przewiewne czy też odwrotnie - wypełnienie rzadkie (mniej gęste) ale nieprzewiewne?
4. Co to jest parametr PV, na który się powołujesz i w jakich jednostkach się wyraża?
To tylko niektóre pytanie nurtujące mnie jako hobbystę zaczynającego przygodę z domową destylacją :spoko:
I, mówiąc twoim językiem, w doopie mam czy mnie zignorujesz, ale uszanuj innych, którzy mają podobne dylematy odpowiadając nie "naukowym bełkotem" (to umiesz :kciuki: ) czy też obrazowo, ale konkretnie i rzeczowo.
Acha i jeszcze jedno. Co to są za prawa fizyki, o których dość często wspominasz? Wyjaśnij niedouczonemu ignorantowi :smutny:
Serdecznie pozdrawiam.
To tak na wszelki wypadek abyś nie zarzucił mi brak kultury :cwaniak:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 gru 2016, o 13:36

No widzisz Kolego, od razu inaczej się rozmawia, jeszcze zacznij zwracać się do swoich adwersarzy z dużej litery i będziesz ciut nie humanista.
Wolność słowa jak najbardziej tu obowiązuje, moje uwagi są tylko w formie grzecznościowej i nic Ci nie nakazuję ani nie zabraniam.

1. Dwa różne parametry, ale w tym przypadku ze sobą ściśle powiązane.
2. Może
2. Na zalewanie ma wpływ tylko gęstość
4. Stosunek powierzchni do objętości

Prawa fizyki – pojęcia określające pewien niezmiennik występujący w przyrodzie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_fizyki

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez wielki szu. » 3 gru 2016, o 15:28

@siedestyluje
Jesteś mistrzem ...
"If you know what I mean..." :świrek:
https://www.google.pl/search?q=if+you+k ... 64&bih=686
wielki szu.

Nieprzeczytany postprzez gość » 3 gru 2016, o 15:39

Ad 1. Bzdura :smile: To jedno i to samo.
Ad 2. Bzdura :smile: Co wynika z powyższego.
Ad 3. Prawie bzdura. Jest jeszcze kilka innych zmiennych :czytaj:
Ad 4. Parametry określiłeś prawidłowo, ale ten stosunek wyraża się P/V a nie PV. To całkiem co innego.
Pytając o prawa fizyki nie pytałem o ich definicję ale o konkretne prawa działające w kolumnie w czasie rektyfikacji.
P.S.
jeszcze trochę musisz się douczyć zanim zaczniesz uczyć innych :czytaj:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 gru 2016, o 15:51

Sam jesteś bzdura i nic nie muszę się uczyć bo neutral osiągnąłem 3 lata temu a Ty do tej pory nie masz.
Powiem Ci w tajemnicy, że lepiej niż neutral zrobić już się nie da.

Pozdr. Paweł.

Powiedz lepiej dlaczego w swoich kolumnach dajesz termometr na 2/3 zamiast na dole.
Aby wolnego patyka jeszcze bardziej nie spowalniać? Jak można tak klientów w balona robić. Termometr na dole powinien być w standarcie a nie dopiero jak ktoś się upomni.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Szlumf bez logowania » 3 gru 2016, o 18:46

Miałem już tu nie pisać ale nie wytrzymałem.
Kolego Gość. Paweł jest może i wdzięcznym obiektem do podśmiechujek. Szczególnie jak piszesz anonimowo. Ale sam chyba piszesz bzdury z których nieco się pośmiałem. Piszesz, że gęstość i przewiewność to to samo. Może jednak najpierw poczytaj co to jest gęstość. Zgodnie z Twoją logiką wypełnienie z kulek stalowych będzie miało tą samą gęstość co wypełnienie z o identycznej jak stalowe średnicy kulek aluminiowych. Przewiewność w obu wypadkach będzie jednakowa. Domyślam się co prawda co miałeś na myśli (Vw/Vk?) ale jednak precyzuj swoje pytania bo definicja gęstości jak na razie jest jedna (m/V) i tylko wprowadzasz zamęt.
P.S.
Prosiłem o wykreślenie a tu widzę, że dalej chyba jestem zarejestrowany. Tak szanujesz innych, że masz w d...e ich prośby?
Szlumf bez logowania

Nieprzeczytany postprzez Szlumf bez logowania » 3 gru 2016, o 18:49

To P.S. było oczywiście do Siedestyluje.
Szlumf bez logowania

Nieprzeczytany postprzez gość » 4 gru 2016, o 00:01

Kolego Szlumf. Paweł może i jest wdzięcznym obiektem do podśmiechujek, sam sobie na to zasłużył, ale dlaczego ty, stary wyjadacz, uważasz, że piszę bzdury wiedząc, że chodzi mi o gęstość wypełnienia a nie materiału, z którego jet zrobione :smutny:
Tak. Uważam, że gęstość wypełnienia ze stalowych kulek będzie taka sama jak gęstość wypełnienia z kulek aluminiowych - biorąc pod uwagę logikę kol. siedestyluje.
Ale żeby nie było niedomówień, zamieńmy słówko "gęstość" na "zagęszczenie" a stanie się jasność. Dla ciebie chyba także ;)
A swoim postem chciałem tylko wykazać, że Paweł miesza pojęcia i nie rozumie, że nie ma różnicy między gęstością/zagęszczeniem a przewiewnością wwypełnienia :ściana:
Wystarczy przeczytać jego odpowiedź na pytanie:
gość napisał(a): Czy wypełnienie może być jednocześnie gęste i przewiewne?

siedestyluje napisał(a): Może

I żebyś znowu się nie przyczepił, mówimy o gęstości wypełnienia a nie materiału z którego jest zrobione :dobani:
Trzeba zrozumieć kontekst dyskusji i nie będzie żadnych niedomówień.
P.S.
Akurat wielkości fizycznych nie trzeba mi przypominać, mam z nimi do czynienia na co dzień :kciuki:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 gru 2016, o 10:02

Czyli co? Jak mówię, że wypełnienie ma być na tyle gęste aby za szybko po nim flegma nie spływała na dół i tak przewiewne aby nie blokowało przepływu par to źle tłumaczę? Dobrze Ty się czujesz?

@Szlumf. Zrobione. Tak się starałem być dla Ciebie uprzejmy a Ty odchodzisz tylko dlatego, że mam swoje zdanie i czasami się z Tobą nie zgadzałem.
Przykro mi naprawdę i wcale się tego nie wstydzę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez wielki szu » 4 gru 2016, o 10:52

siedestyluje napisał(a):Czyli co? Jak mówię, że wypełnienie ma być na tyle gęste aby za szybko po nim flegma nie spływała na dół i tak przewiewne aby nie blokowało przepływu par to źle tłumaczę?

Bardzo dobrze tłumaczysz... Nic dodać, nic ująć.
Ale po co wchodzić w szczegóły? Nie lepiej od razu tłumaczyć nowicjuszom, że żeby rektyfikacja się udała to należy ją przeprowadzić poprawnie. Nie za szybko, nie za wolno. Akurat tak aby leciał absolucik. I niech mi ktoś zarzuci, że tłumaczę żle... :świrek:
wielki szu

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2016, o 09:08

Nie Szu.To nie jest tak, że się uda, udać to się może Tobie, a u mnie to jest tak, że się wie jak to działa i za każdym razem wychodzi idealne.
Rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, ciągle to powtarzam, nie trzeba wchodzić w kosmiczne technologie i dzielić gówna na atomy, wystarczy tylko znać podstawowe prawa fizyki.
Jeden potrzebuje lat aby do tego dojść, drugi paru minut rozmowy ze mną przez telefon, lub z kimś innym kto stąpa po ziemi i wie o co chodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 gru 2016, o 10:11

Hahahahahaha
Pozdro
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2016, o 10:28

Smiejesz się z tych setnych po przecinku przy mierzeniu temperatur w kolumnie?
Nie wiem co lepsze, czy się śmiać z tego czy płakać.
Pozdro.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 gru 2016, o 11:24

Przeczytaj swoj poprzedni post dokladnie to sam sie usmiejesz ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 gru 2016, o 11:45

Nie widzę nic śmiesznego w tym co napisałem. Jak Ty widzisz to napisz co.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 5 gru 2016, o 22:24

siedestyluje napisał(a):Nie Szu.To nie jest tak, że się uda, udać to się może Tobie, a u mnie to jest tak, że się wie jak to działa i za każdym razem wychodzi idealne.
Rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, ciągle to powtarzam, nie trzeba wchodzić w kosmiczne technologie i dzielić gówna na atomy, wystarczy tylko znać podstawowe prawa fizyki.
Jeden potrzebuje lat aby do tego dojść, drugi paru minut rozmowy ze mną przez telefon, lub z kimś innym kto stąpa po ziemi i wie o co chodzi.

Pozdr. Paweł.

cały ten tekst mnie smieszy:)

a mam pytanie skad Ty wziałes ten hept dla zmywakow bo tylko tobie taki wychodzi??:) mierzyłes czy z głowy strzeliłes??
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 09:17

Jak to skąd? Zmierzyłem. Nie widzisz tabeli, która jest wyżej?
Pobrałem próbkę, podałem wynik a Brzuchacz wyliczył połkę.
I co? Zamiast ludzie się cieszyć, że zmywaki 304 są super to kłody mi pod nogi rzucają, tak jak bym chciał źle. Gdybym jeszcze sprowadzał te zmywaki z Chin to rozumiem, zazdrość itp.....
Udowodniłem, że zmywak jest tak samo dobry jak sprężynki i nadal mi nie wierzycie. Może gdyby zmywaki same nie wstawały po połka byłaby identyczna jak na sprężynkach a tak to tylko pół cm gorsza, ale co to jest pół cm, dla mnie to nie istotne.

Zauważ przy jakim RR było mierzone? i mimo to wyszła tak dobra, a co jak by RR był np 1-5 lub np. 1-8 i połka wyszła by pk. 2cm?
Oszust, cwaniak, kanciarz by było.....
A przecież RR jest zajebiście ważne przy mierzeniu HETP, stąd właśnie wychodzą te różnice na tym samym wypełnieniu.

Pozdr. Paweł.

ps. Nadal Cię to śmieszy?
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...