Co to jest gęstość/przewiewność wypełnienia?

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Co to jest gęstość/przewiewność wypełnienia?

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 09:43

Jesli by bylo tak jak mowisz to Arciemu by wyszlo w badaniu ze probka ma 96% a tyle nie wyszlo.
Masz wynik na maszynie tylko trzeba sie z nim pogodzic.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 09:58

Zupełnie nie rozumiem czemu początkującemu, który się dopiero uczy wierzysz a mi nie.
Szlumf i Lesgo na zmywakach osiągnęli prawie 97% a "biedny" Arcii tylko 95% o czym to świadczy?
Zobacz co on teraz pisze na forach, już mu się wszystko odmienia i wchodzi na właściwe tory i bardzo dobrze w sumie.

Jak twierdzisz, że Cię oszukuję to dlaczego sam nie zmierzysz półek i nie porównasz z innymi wynikami?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 10:34

No wiesz jakby odbieral mniejsza predkoscia to pewnie by mial te 96 ale co Ci bede tlumaczyl nic sie nie liczy oprocz Twojego widzi mi sie.

Dlatego wierze arciemu bo sam pisales ze nie trzeba miec rzadnego doswiadczenia I wystarczy robic tylko tak jak jest w instrukcji . Kazdy tak robi I nikomu nie wychodzi to pozniej sie tlumaczysz ze ktos jest niedoswiadczony . Kazdy widzi Twoje kretactwa to powiedz mi jak ja mam Ci zaufac jak ty.zawsze.odpowiadasz tak zeby Tobie pasowalo I liczysz ze nie nikt nie zauwazy .

Ps czekamy na opis kolegi co zrobi teraz ze stabilizacja a pare lat robil Twoim sposobem

A jeszcze jedno to ze arci nie uzyskal 96 swiadczy tylko o tym ze predkosc 50 ml jest za duza dla zmywakow
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 10:48

Jakie krętactwa? jaki ja mam w tym interes, że zmywaki chwalę?
Nawet nie wiesz jak możesz się mylić i jak nieprawdziwe wnioski wyciągasz.
A najgorsze jest to, że nowi czytają i mętlik przez Ciebie mają.

No dobra ale tylko merytoryczna rozmowa może rozwiać wątpliwości, więc:
Wytłumacz mi dlaczego Arcii nie osiągnął mocy spirytusu? Przecież aby to osiągnąć wystarczy tylko 10 półek, a nawet jak by odbierał za szybko i miał RR tylko taki jak ja przy pomiarze HETP to powinien mieć ok 30-stu półek w kolumnie. Wychodzi na to, że on nie miał nawet 10- ciu, nic Ci to nie daje do myślenia??????//////////////
Dlaczego ktoś tak doświadczony jak Ty nie zada pytania Arciiemu co robiłeś źle, że tak słabo Ci poszło i pochyli się nad jego problemem, tylko przyjmujesz "wynik" za wyrocznię?

Pozdr. Paweł.

ps. Prędkość odbioru dla zmywaków i dla sprężynek jest taka sama.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 11:08

Raczej Ty sie powinnes zastanowic czemu mu nie wyszlo jak zrobil dokladnie jak jest w instrukcji.
Ewentualnie niech Arci powie czy robil cos inaczej.

I nie zganiaj na mnie ze ja mu cos foradzalem przy Twoim sposobie. Powiem Ci jeszcze jedno za duzo osob sprawdzilo Twoj sposob .
A do tego co napisales jakie kretactwa to naprawde nie widzisz jak sie wykrecasz przeciez wszuscy to widza wiemy ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ale poswiec kiedys pol niedzieli I przeczytaj Twoje wszystkie posty tylko pomalu I dokladnie ze zrozumieniem to zobaczysz o czym pisze
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 11:31

Co ma piernik do wiatraka? Co mają się niby moje "krętactwa" do tego co uzyskał Arcii?
Przecież nawet jak bym kłamał to te 10 półek Arcii musiał mieć jak by dobrze zrobił. Szlumf na zmywakach lidlowskich osiągnął mistrzostwo a te z gat 304 są moim zdaniem gęściejsze (lepsze)

Mój sposób różni się tylko tym, że nie marnujemy ok poł godz na zbędne zalewania i niczym innym.
Przecież po ustabilizowaniu się temperatur w kolumnie połki mamy już takie same przy takim samym RR. Nie ważne jakim sposobem ktoś robi.
Myślisz trochę? Czy tylko paplasz co Ci ślina na klawiaturę przyniesie.

Dodatkowe pytania za 100 punktów:
Dlaczego Arci bez bufora miał zero pogonów?
Dlaczego na sprężynkach miał problem z metylowym?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 12:10

Z tym czemu nie mial pogonow to sam nie wiem nie pamietam juz jakibyl opis procesu z tego co pamietam odbieral na gorny ale ma jeszcze duzo wypelnienia nad nim I widzisz nie mial a probka byla po razie prawie taka jak Twoja metoda na zmywakach po 2 razach I I pogony byly powinienes wiedziec czemu bo bylo opisane .
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 12:38

Nie kolego. Moja metoda daje nawet neutralny produkt, czyli już najwyższy z możliwych.
Dwa razy było badane, na trzeci czekamy.

No przecież bufor miał być takim lekarstwem na pogony, a u Arciiego bez bufora i nie ma, więc jak to w końcu jest? :świrek:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 12:58

Powie Ci to temp na kegu oraz Ci powiem ze arci z tego co pamietam odbieral do 99 I juz mu gora nie trzymala .
Wnioski wyciagnij sobie sam jak umiesz.

Dyskusja z Toba nie ma zadnego sensu .
Mysl sobie dalej co chcesz mac w glowie nowym uzytkownikom tymi Twoim dziwnymi teoriami moze Cie ktos poslucha ale jak widac zaden nowy tu nie siedzi pewnie czytaja inne fora na ktorych wszystko ma sens.

Ja tez odpadam nie chce mi sie z toba szarpac
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 13:44

Termometr na kegu może przekłamywać, dlatego nie należy sugerować się wartością temperatury tylko patrzymy na wzrost.
Dotyczy to zarówno prowadzenia procesu jak i kończenia.
Tu masz to wszystko dokładnie opisane. http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=9&t=499
Arcii od początku robi po swojemu, moje trmometry wywalił i wie wszytsko lepiej, nawet do mnie nie zadzonił po poradę co robi nie tak tylko poszedł do konkurencji.

Pozdr. Paweł.

ps. Dlaczego dyskusja Ci się znudziła? Fajnie się gada z korzyścią dla innych. Nie poddawaj się, szukaj spisku dalej. :)

Jak by ktoś jeszcze miał wątpliwości to.
boxer1981228 napisał(a):Prędkość końcowa 20 ml/min. Sprawdziłem jeszcze temperaturę w kegu na sam koniec procesu i muszę powiedzieć uczciwie że całe alko z kega zostało odebrane.

Więc po co komu drogie termometry? Czemu nadal nowi przepłacają niepotrzebnie? Nawet Arciiego wyskubałeś boś mu nagadał aby sobie wymienił na lepsze.
.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 15:58

A mozesz zlinkowac caly tekst albo podac link bo pewnie znow cos z kontekstu urwales
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 16:04

A po co Ci link? Nie możesz tego ogarnąć na logikę? Za trudne jest dla Ciebie kończenie procesu na wzrost temperatury?
Jak coś nie rozumiesz to zapytaj po prostu a ja Ci wytłumaczę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 16:07

Chce link do tego co boisz sie ze cos tam zauwaze co nie bedzie Ci na reke oraz poprosiblym to porownanie co robil Tanicukier na kolumnie z buforem I bez bo nie umiem tego znalezc ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 6 gru 2016, o 16:16

Jak nie chce Ci się szukać to dam Ci linka, ale najpierw powiedz czego nie rozumiesz w kończeniu na wzrost. Co Ci się tu nie zgadza i dlaczego?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 6 gru 2016, o 16:24

W tym ecperymencie taniego cukru widac wyraznie stanilnosc procesu a cytat od boxera chce bo pewnie tam chodzilo o to ze alkohol z kega byl wypompowany ale juz o temp na kolimnie nie trzymala nawet na 2/3 ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez zimny » 6 gru 2016, o 20:02

Zatkało kakało :yyyy:
zimny

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 gru 2016, o 09:27

@Asus. Podajesz przykłady akurat tych co wiedzą lepiej i robią po swojemu.
TaniCukier napisał(a):Starałem się zrobić to tak jak pisał Paweł, a że się trochę nie zrozumieliśmy to wyszło jak widać.

Kiedy Ty w końcu zaczniesz sam myśleć?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 7 gru 2016, o 17:41

Paweł nie pierdol, proszę Cie. I wybacz że dość wulgarnie, ale już czytać nie mogę.

To że wyszło trochę inaczej to powinieneś się cieszyć. Bo jakbym robił 20ml to przy wyższej temp bym skończył. Obecnie pracuje bez bufora i przy osadzeniu term 22cm od zbiornika jest to droga przez mękę - serio. Przyznam, że kończę na wzrost w 1/3 kolumny, bo inaczej to musiałbym chyba na końcówce kropelkować, niestety nie mam czasu, żeby tyle czekać. Przy użyciu bufora nie było takiej sytuacji, do końca procesu odbierałem na stabilnej 10tej. A i dodam, że nie całe alko zostaje odebrane ze zbiornika. Zostaje z 300-400ml w przeliczeniu na czysty spiryt. Ale bez bufora nie sposób tego odebrać w normalny sposób. Dla mnie to co wtedy wyleci nie nadaje się do spożycia i jakoś dziwi mnie, że arciemu takim sposobem wyszło bez pogonów.
Paweł użyj raz czy dwa bufora i wtedy odszczekasz wszystko. A nie, bo mi się tak wydaje, to tylko odstojnik itp. Bo o 70 półkach w Twojej kolumnie też kiedyś mówiłeś...

Jeszcze jedno, skąd informacja, że żeby otrzymać moc spirytusu wystarczy 10 półek?

Ps.
Szlumf z tego co kojarzę ma specjalnie przygotowane zmywaki, a nie wpakowane do kolumny jak idzie.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 gru 2016, o 09:32

To już wiem dlaczego Ci nie wyszło. Ty po prostu nie znasz zasad rektyfikacji, bo jak byś znał to nie potrzebowałbyś Boxera aby zrozumieć, że kończenie na wzrost zdaje świetnie egzamin. Ktoś kto trochę myśli to na zdrowy chłopski rozum to ogarnie.
No ale mi jak mi.... (ja to oszust i kłamca aby ktoś mógł zmywaki sprzedawać) ale, że Boxerowi nie wierzysz to już Cię zupełnie nie rozumiem.

Co Cię dziwi? Nie powinno Cię nic dziwić bo nie tylko Arciemu ale także i innym nie idą pogony. Przecież udowodnione badaniem na chromatografie było już dawno.
Masz klapki na oczach?

Nie użyję bufora bo mam swój rozum i nie zrzynam niezbyt trafionych rozwiązań od innych, ale o tym to już może w innym temacie, co?

Mówiłem o 70-ciu półkach bo sugerowałem się tym co podaje producent, czyli, że połka na sprężynkach ma 20mm. Dopiero jak zrobiłem swój test HETP to teraz wiem, że to nieprawda bo w czasie pracy kolumny jest inny RR niż był przy badaniu i półka nie jest już tak niska.
Coś źle zrobiłem, że się czepiasz?

Chyba nawet nie 10 a 8 już wystarczy aby była moc spirytusu. Wiedza ta jest powszechnie znana.
Zrób sobie test i sam sprawdzisz.

Co za różnica czy zmywaki "przygotowane" czy w całości? jak ktoś myśli to wystarczy aby nie było wolnych przestrzeni w wypełnieniu i już jest ok.

I na koniec. Kup sobie porządną grubą rurę a tempo końcowe będziesz miał jak teraz początkowe i przestaniesz myśleć o głupotach.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 gru 2016, o 10:41

Zimny Ty tempy Janie przeczutaj moj post a pozniej post boxera I zobaczysz ze to co ja napisalem zgadza sie z tym textem Boxera. Chcesz zablysnac a kazdy Cie ignoruje szkoda mi Cie.
Powiem Ci jeszcze jedno podejrzewam ze jakby Pawel mial wykalibrowany termometr albo mierzyl caly czas jednym termometrem to podejrzewam ze redukcja juz sie bedzie zaczynala jak bedzie brakowac 3 st do konca
U mnie jak juz jest 100 na kegu 10 polka stabilna a na 2/3kolumny trzyma jeszcze z 10 min jadac caly czas predkoscia ta sama.

Co do tego ze arci nie mial pogonow to tez sie dziwie bo jak jeszcze termometr trzyma ten gorny to destylat juz smierdzi .

Widzisz zimny Pawel wyrwal watek z kontekstu a takie tepaki jak Ty co nie umieja czytac ze zrozumieniem to lykna ale trudno nie kazdy jest obdazony przyzwoita inteligencja.
Jak pewnie zauwazyles Pawel sie boi wkleic porownania co zrobil Tanicukier I jeszcze probuje sie tlumaczyc ze robil po swojemu( nie wiem I co mu chodzilo moze o to ze redukowsl predkosc po skoku temp)
Asus

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 8 gru 2016, o 12:00

Możliwe że nie znam, nigdy nie twierdziłem że je znam, a więc może mi wytłumaczysz? Co mają zasady rektyfikacji do kończenia na wzrost w 1/3 kolumny.
Idąc dalej - skoro nie idą pogony czemu nie prowadzić rektyfikacji na term w 1/3 kolumny tylko staramy się, żeby był jak najniżej?
Skoro nad tym term na pewno mamy 10 półek to i tak powinniśmy otrzymać moc spirytusu? Daj jakiś link do potwierdzenia - kogoś kto to zbadał czy opracował - jak zwykle konkrety poproszę.

Kończenie na wzrost to dla mnie odpowiednik pompowania - czasowo wychodzi podobnie, urobek też capi podobnie, ale wymaga mniej mojej ingerencji i czasu, zaliczam to do pogonów. A skoro zaliczam do pogonów to jest dużo więcej odpadu, z buforem nie ma takiej sytuacji. Przy tej samej temp w kegu, odbieram z większą prędkością przy stabilnej 10tej, niż w przypadku tej metody. Ale kto by tam patrzył na jakość i ilość odpadu, liczy się, żeby było szybko.

Co za różnica czy przygotowane czy całe - to już zapytaj Szlumfa.

I na koniec, za jakiś czas kupie sobie porządną grubą rurę, ale z buforem, żebym nie musiał kończyć na wzrost, tylko tak jak Pan Bóg przykazał - ze stabilną 10tą półką.

Asus
Co zrobiłem po swojemu?
Pod koniec zredukowałem do 12ml, zamiast przy 20ml przejść na górny termometr. Odebrałem przedgon organoleptycznie, a nie na ilość jak sugerował Paweł. Stąd więcej odpadu z przodu, ale mniej z tyłu. No i dłuższy czas procesu, ale jak już wspomniałem, jakość się nie liczy - tylko czas i ilość...

Ps
Jeżeli ja mam klapki na oczach, to nie wiem co Ty masz... Chyba jesteś zamknięty w pokoju, odizolowany od świata zewnętrznego...
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 gru 2016, o 12:09

Chodzili mi ze Pawel probuje sie glupio tlumaczyc ze Ty niby robiles po swojemu
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 gru 2016, o 13:11

A po jakiemu robił? Jak by robił po mojemu to był luksusowy albo nawet neutral.

@Cukier.
Zasady rektyfikacji mają się i to dużo na kończenie procesu.
Bo wg tychże zasad jak brakuje flegmy na wypełnieniu to zmniejszamy tempo odbioru. (wtedy flegma znów jest we właściwej ilości w kolumnie)
Właściwa ilość flegmy w kolumnie zapewnia nam prawidłową jej pracę (temperatura na dole stoi w miejscu)
I wszystko jest ok dopóki w kegu są %.Tak, czy nie?
Jak pomimo zmniejszonego ostatecznego tempa odbioru temperatura nadal rośnie to znaczy, że keg świeci pustkami. Możesz sobie zmniejszać ile chcesz a keg i tak nie poda etanolu bo po prostu nie ma z czego. Tak, czy nie?
Wtedy przechodzimy jeszcze na górny termometr i odbieramy końcówkę.
Potrzebny termometr w kegu?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????////////
Bo mi nie, i mam 100% pewności, że odebrałem wszystko co dobre z kega, bo jak by jeszcze był etanol w kegu to by został podany na wypełnienie i temperatura w kolumnie by nie rosła. Tak czy nie? :)

O co mam pytać Szlumfa? Czy mam wolne przestrzenie w swoim wypełnieniu? Weź Ty mnie nie dobijaj.

Nie kupuj bufora bo wszystko pójdzie, że to jego zasługa, a wystarczy znać podstawowe prawa fizyki aby wiedzieć, że grubszą rurę można mocniej grzać niż cieńszą i że rura nie jest wstanie pomieścić więcej flegmy niż to możliwe.

Widzisz jakie dziecinnie łatwe, nawet człowiek odizolowany od świata zewnętrznego to ogarnął i to ładnych parę lat temu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zimny » 8 gru 2016, o 13:21

I jak zwykle się asus popisałeś :brawa: ale jak się samodzielnie nie myśli to tak jest :głupek: pokrzyczeć i powyzywać :hahaha:
asus weź ty się już nie ośmieszaj bo widać co ty wiesz i że w nogach śpisz :świrek: odpal ten swój trzeci zwój w mózgu i zacznij myśleć sam a nie latasz z pytaniami po wszystkich jak nie wiesz co odpowiedzieć :głupek:
zimny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...