Re: Kiedy będą wyniki z chromatografu Brzuchacza? CDN

Tu można pisać także bez rejestracji (jako gość) Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 26 lis 2016, o 16:39

Będą to dobrze, a jak nie będzie, nic się nie stanie.
Badania Arciiego potwierdziły, że Twoim sposobem kończąc na górny pogonów nie ma.
Bez zbędnych dodatków.
Dzięki Arcii.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Re: Kiedy będą wyniki z chromatografu Brzuchacza?

Nieprzeczytany postprzez Asus » 28 lis 2016, o 07:36

Tabikgo mysle ze przeczytałes uwaznie opis sprzetu Arciego tak wiec taki znawca jak Ty powinien wiedziec cze on od gornego termometru go głowicy ma jakies 60cm sprezynek czyli ma prawie tyle połek teoretycznych co Ty w całej kolumnie na zmywakach no chyba ze masz sprezynki.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 lis 2016, o 09:31

Przestań pisać głupoty, półka zmywakowa jest bardzo podobna do sprężynkowej o czym świadczy bardzo zbliżona moc zalania i co potwierdza test wykonany w warunkach pracy kolumny. Nagadałeś Arciemu bajek a on Cię posłuchał i niepotrzebnie się wykosztował.

Pozdr. Paweł.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 28 lis 2016, o 10:17

Asus mysle ze przeczytałes uwaznie opis procesu Arciego tak wiec taki miszczu jak Ty powinien wiedziec ile on od gornego termometru go OLM ma :)
Do OLM-a. Bo odbierał z OLM-a. Ale to wiesz, bo czytałeś jego opis.
Dodatkowo pisał również, co wchodziło w skład próbki.
Odbierał do WSPÓLNEGO naczynia do czasu aż ruszył górny.
W OPWS zmieniasz naczynie, gdy nie można już utrzymać temperatury na dolnym termometrze.
Jak pisał Arcii, ludzie hop na ziemię, jaki bufor? ;)
Po razie.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Asus » 28 lis 2016, o 11:22

Wez Ty sie za ta.elektronike bo To chyba umiesz robic natomiast tutaj sie nie osmieszaj. Tyle co Ci mam do powiedzenia
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 lis 2016, o 13:07

Asus. Pisz merytorycznie bo z tej Twojej paplaniny nic nie wynika. Zamiast robić osobiste wycieczki napisz nam z czym się nie zgadzasz.

A Arcii zatacza koło i wraca znów na ziemię, na nic było Twoje bajkopisanie. :świrek:

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 28 lis 2016, o 14:26

Asus, Twoje ciepłe słowa, wypełnione głębszą refleksją zachęcają do dyskusji.
Szczególnie, że pisane są przez osobę tak chwalącą merytorykę.
Skup się teraz.
Warto czekać na badania Brzuchacza, bo zaofiarował się, że zrobi dodatkowo ich zestawienie.
A tymczasem wpadły badania dzięki uprzejmości Arciego.
Nie było okazji zadać uzupełniających pytań, a nie wszystko jest w jego postach szczegółowo opisane.
Może Ty będziesz potrafił naprowadzić mnie choć trochę?
Czy zalewał kolumnę przy procesach, z których wyniki po razie mogliśmy poznać?
Jeśli tak, to jaką mocą i z ciekawości ile czasu potrzebował na zalanie?
Czy zastosował dodatkowe zakwaszanie tak jak mu polecałeś?
Nie napisał również nic o warunkach pracy drożdży.
W związku z tym, że jego procesy są rozciągnięte w czasie, spodziewam się, że nastawy mogły pracować w różnych temperaturach.
Może Tobie do głowy przychodzą jeszcze jakieś pytania?
Czy zamiast tego będziesz się spinał i bił pianę?
Denerwuje Cię, że Arci mimo tego, że jak sam pisze niedawno zaczął przygodę, potrafi bez dodatków machnąć bez pogonów? Po jednym razie?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez gość » 28 lis 2016, o 15:05

siedestyluje napisał(a):półka zmywakowa jest bardzo podobna do sprężynkowej o czym świadczy bardzo zbliżona moc zalania...

No, takiej bzdury już dawno nie czytałem :głupek: Od kiedy to moc zalania jest wyznacznikiem parametru HETP :grymas: Weź się chłopie nie ośmieszaj :dobani:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 lis 2016, o 15:31

Wyznacznikiem nie jest ale wstępną selekcją tak. Na podstawie mocy zalewowej mogę już wstępnie ocenić jakość wypełnienia.
Pomyśl tak na zdrowy rozum. Jak masz wujowe wypełnienie to musisz grzać dużo większą mocą aby je zalać. Oczywiście przewiewność też jest ważna.

Dobre wypełnienie to jak naleszy stosunek gęstości do przewiewności i te "głupie" zmywaki to mają.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość2 » 28 lis 2016, o 16:55

Ale przecież Ty nie zalecasz zalewać, ani pracować z mocą poniżej progu zalania - to co to zmienia w Twojej filozofii? Chyba, że od ostatnich przepychanek na temat porównania sprężynek i zmywaków coś się zmieniło(kolejny raz dostosowujesz swoje zdanie do danego zagadnienia).
gość2

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 28 lis 2016, o 17:11

Co ma piernik do wiatraka?
Jako producent przecież muszę wiedzieć na ilu Watach występuje zalanie krytyczne kolumny na danym wypełnieniu.
A to na jakiej mocy kto pracuje to już jest inna bajka.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez islands » 28 lis 2016, o 17:54

siedestyluje napisał(a):Dobre wypełnienie to jak należy stosunek gęstości do przewiewności i te "głupie" zmywaki to mają.

Zawsze mnie ciekawiło - jaka to jest wielkość tego "stosunku". I jak się ją oznacza?
Jako producent przecież muszę wiedzieć na ilu Watach występuje zalanie krytyczne kolumny na danym wypełnieniu...

Zgadza się...To na ilu więc watach następuje to "krytyczne zalewanie" (cokolwiek by to znaczyło, bo ja do dzisiaj nie wiem co to jest) ? I w jakich warunkach to określasz?
islands

Nieprzeczytany postprzez gość » 28 lis 2016, o 20:39

Kolejne głupoty siedestyluje;
siedestyluje napisał(a):Na podstawie mocy zalewowej mogę już wstępnie ocenić jakość wypełnienia.

siedestyluje napisał(a):Jak masz wujowe wypełnienie to musisz grzać dużo większą mocą aby je zalać.

Ja to "wujowe" wypełnienie np. kłębki drutu lub twoje sławetne wiórki, mogę tak zagęścić, że kolumna będzie się zalewać przy mocy 500 W i jak wtedy je ocenisz nie wiedząc co jest w środku :smile:
siedestyluje napisał(a):Dobre wypełnienie to jak najlepszy stosunek gęstości do przewiewności

No to może podasz jakieś parametry lub wzór do wyliczenia tego stosunku :hahaha: I bardzo proszę o odpowiedź jak wyliczasz gęstość i przewiewność. Błagam cię na kolanach, oświeć mnie i innych użytkowników różnych wypełnień. Niechże się wreszcie czegoś nauczymy nauczycielu nasz i omnibusie :kciuki:
gość

Nieprzeczytany postprzez abak » 28 lis 2016, o 21:09

siedestyluje napisał(a):Jako producent przecież muszę wiedzieć na ilu Watach występuje zalanie krytyczne kolumny na danym wypełnieniu.

Pozdr. Paweł.

Paweł widzę że masz w końcu te parametry, możesz dopisać krytyczne zalania do obecnie oferowanych przez ciebie kolumn ?
1. 63,5+sprężynki -
2. 63,5+zmywaki -
3. 70 + sprężynki -
4. 70 + zmywaki -
Dzięki
abak

Kiedy będą wyniki z chromatografu Brzuchacza?

Nieprzeczytany postprzez gość2 » 28 lis 2016, o 21:29

Czy Wy naprawdę wierzycie, że dostaniecie jakąś konkretną informację od Pawła? Przecież jak tylko wiatr zawieje inaczej to on zmieni zdanie i dopasuje swoją teorię do tego.
Wystarczy poszukać po jego dawnych postach: moc dla 70-tki - 3,5kW, dla 76 - 5 kW, dla 63,5 jak sam napisałeś 2kW. A jak nagle klient robi to inaczej to Paweł albo bierze sobie jego dane za "nowe/lepsze" albo napisze, że niezgodnie z instrukcją...
gość2

Nieprzeczytany postprzez gość » 29 lis 2016, o 09:13

Kolejne odkrycie naszego omnibusa;
uważam, że ktoś na mniejszej mocy ma więcej półek.

Może wytłumaczysz dlaczego? :smile:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 lis 2016, o 09:19

@Island. Słyszałeś kiedyś o PV?
Krytyczne zalanie to takie w którym ciecz nie daje rady spływać na dół po wypełnieniu, niektórzy potrzebują wziernika aby to wychwycić.
Zalanie normalne czyli zwilżenie to takie w którym flegma spływa na sam dół kolumny.

@gość. Może lepiej piasku nasyp do kolumny.
Przecież aby kolumna pracowała prawidłowo potrzebne jest wypełnienie także przewiewne a przy Twoim będzie tylko gęste.

@Abak
1. 63,5 sprężynki - 63,5 zmywaki - ok. 2700W
3. 70 sprężynki - 70 zmywaki - ok. 3700W
Ale nigdy nie da się dokładnie tego określić, To są przybliżone moce, bo zalanie krytyczne zależy także od zagęszczenia wypełnienia (ubicia) i od mocy wsadu.

Pozdr. Paweł.

ps. Kolego gość od podśmiechujek.
Jak grzecznie poprosisz i założysz nowy temat to wytłumaczę.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez abak » 29 lis 2016, o 22:17

siedestyluje napisał(a):Jako producent przecież muszę wiedzieć na ilu Watach występuje zalanie krytyczne kolumny na danym wypełnieniu.

siedestyluje napisał(a):1. 63,5 sprężynki - 63,5 zmywaki - ok. 2700W

a podasz jeszcze te dane do sprężynek ? u mnie na sprężynkach zalewa przy 3400, czyli wychodziłoby ponad 25% na ich korzyść...
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 lis 2016, o 09:10

Przecież to co podałem dotyczy obydwu wypełnień i zmywaków i sprężynek.
Dokładnie nie mogę Ci podać bo byłbym samobójcą, zaraz by na mnie "przyjaciele" skoczyli, że im zalewa na innych mocach, a przecież wiadomo, że na krytyczne zalanie wpływa nie tylko moc ale i gęstość wypełnienia (ubicie) a także moc wsadu w kegu.

Piszesz, że u Ciebie to 3400W a przecież sam producent wypełnienia podaje, że to jest 31500W. Czyli kto kłamie?
A może nikt nie kłamie, tylko tak jak pisałem nie da się tego ogólnie określić. Każdy sam musi sobie sprawdzić na jakiej mocy zlewa jego konkretną kolumnę.
Wiem jedno, im na większej mocy występuje krytyczne zlanie tym gorsze wypełnienia, czytaj rzadsze.

Kup sobie zmywaki i sam się przekonasz, że idzie to samo. Sprężynki sprzedasz i jeszcze zarobisz :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez abak » 30 lis 2016, o 21:44

Ok, o to mi chodziło, dodam tylko że 3.4 mam zalanie surówki, przy nastawie jest to nawet 3.6, dlaczego producent podaje 3.15 nie wiem, sprężynki zasypywałem wydaje mi się prawidłowo, 1/3 obstukanie 2/3 tak samo i przy całości, może za słabo stukałem ? mimo wszystko za zmywaki podziękuję, przerabiałem u kumpla, zamienił na SP ...uprzedzając.... tak wiem, wyprał sobie przeze mnie kieszenie :) , ale twierdzi że nie żałuje.
abak

Nieprzeczytany postprzez Asus » 30 lis 2016, o 23:54

Kolego Abak wydaje mi sie ze Ty masz te sprezynki bardzij przewiewne od plipka czyli te dokladnie nie pamietam wymiarowa ale dlugosc 4.5mm chyba na Tych gesciejszych raczej nie mozliwe jest to co podajesz:)'

No chyba ze nie masz watomierza i moc szczytujesz z mocy grzałek:) a wiedz ze spadek napiecia do 220v i juz masz jakies 200-300wat mniej;)
Asus

Nieprzeczytany postprzez abak » 1 gru 2016, o 00:56

Asus, oczywista oczywistość mam podpięty regulator+watomierz, grzałkę 2 kW pokazuje mi ~1.85, sprężynki odbierałem osobiście u plipka w wołominie, jakieś 2,5 roku temu miał chyba tylko jedną wersję z tego co pamiętam, a potem wprowadził do większych średnic.
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 gru 2016, o 09:16

Nic prostrzego tylko zmierzyć jedną sprężynkę i nastanie jasność. Wiem, że robią też inne wymiary i to już dawno jak jeszcze je stosowałem, ale chyba ze dwa lata już nie kupuję (odkąd na zmywakach gat.304 uzyskałem to samo)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...