Strzelanie w kegu podczas rozgrzewania

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Strzelanie w kegu podczas rozgrzewania

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 7 lis 2016, o 10:43

Witam.
Może mi ktoś podpowie dlaczego podczas rozgrzewania nastawu raz jest cichutko a innym razem głośno szumi i co jakiś czas jakby strzeliło? Po rozgrzaniu wszystko wraca do normy i prawie nic nie słychać.
Gregg22

Re: Strzelanie w kegu podczas rozgrzewania

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 7 lis 2016, o 11:04

Rozrób wsad z wodą wcześniej na noc, niech się przegryzie dobrze to będzie ciszej.

Pozdr. Paweł. :piwo:

ps. Jak tam Absoluckik? Masz jakieś uwagi co do jakości?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 8 lis 2016, o 15:52

A co myślicie o temperaturze nastawu? Bo jak puszczalem na silniejszy nastaw miałem wrażenie, że było ciszej.
Co do wódeczki to jestem zadowolony. Na początku robiłem OPWS a teraz próbuje z zalaniem i stabilizacja i wydaje mi się że jest lagodniejsze
Gregg22

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 8 lis 2016, o 15:54

Miało być zimniejszy a nie silniejszy.
Gregg22

Nieprzeczytany postprzez gość » 8 lis 2016, o 17:52

Gregg22 :brawa: za szczerość.
gość

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 17:59

Gregg ja akurat z ostroscia walczylem dlugi czas I okazalo sie ze do drugiego gotowania trzeba ponizej 20% rozrobic ;-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 8 lis 2016, o 18:07

No dobra poniżej 20% a jak to się ma do tego co mówi Paweł żeby do 2 razu zwiększyć procent bo jest inna temp wrzenia i pozbywamy się reszty przedgonów
Surówka ma te 16-18% a do 2 razu 20%?
Gregg22

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 lis 2016, o 18:13

Brawo Gościu za odwagę :brawa: jak bym miał coś napisać bo bym napisał z nicka którym się posługuję.

Ważne jest, że nie trzeba pierdół do kolumny (OLM I bufora) aby otrzymać 100% satysfakcji a stabilizacja to sprawa indywidualna.
Jeden się pierdzieli drugi nie. Osobiście uważam, że przy surówce nie co się szczypać.
Ewentualnie przy drugim razie można z 10min potrzymać dłużej. Lub można jeszcze co jakiś czas spuszczać jeziorko aby te 10 min zgubić.

Co do ostrości obstawiałbym to co pisze Asus. Na logikę rzecz biorąc skoro pod koniec idzie najlepsze to coś jest na rzeczy.
Jak by nie wiem jak długo stabilizował to to pierwsze zawsze będzie deczko ale jednak ostrzejsze, co nie znaczy, że coś od tego czuć poza etanolem.

Gregg. Mówiłem Ci, że jak się da mniej surówki do drugiego razu a więcej wody to jakby to pierwsze łagodniejsze wychodzi. Ale 20% to raczej za mało, chociaż trochę trzeba podnieść moc, obstawiałbym, że najlepiej dać ok 25-30%.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 8 lis 2016, o 18:46

Lepiej nalać mocniejsze - to później jak się zbiera wszystko razem te zanieczyszczenia rozejdą się w większej ilości :D I można wybrać kilka litrów ze środka i wyniki wychodzą super przy okazji.
gość

Nieprzeczytany postprzez Asus » 8 lis 2016, o 20:06

Pawle ja powiem tak rozrabiałem niby tak 1l spirytu 3.5l wody bo to niby wychodzi te około 20% i powiem Ci ze mnie to nie zadawalało dopiero jak zwiekszyłem jeszcze ilosc wody do 3.7 3.8 to od poczatku szło łagodne:) trzeba przeciez uwzglednic jeszcze objetosc ( dasz poł litra wody i poł litra spirytu i nie masz litra alkoholu) no chyba ze mam cos ze wzrokiem;p i mysle ze z tego wynikał ten strzegoł ostrosci w moim destylacie:) teraz juz nie ma problemu greg zrob tak jak pisał boxer kiedys odbieraj serce jak na kegu bedzie około 89 st i zobaczysz roznice:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez solohan » 8 lis 2016, o 20:33

Asus, chyba 98 :)
solohan

Nieprzeczytany postprzez zimny » 9 lis 2016, o 13:39

do rozcieczenia przed następnym procesem użyj odstanej wody :kciuki:
zimny

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...