Zobaczcie jak pomogli nowemu

Tu można pisać także bez rejestracji (jako gość) Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Zobaczcie jak pomogli nowemu

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 09:34

http://alkohole-domowe.com/forum/topic14876.html
A zamist zadawać zbędne pytania wystarczyło napisać aby zwiększył moc grzania.
Skoro temperatura stabilizacji ciągle rośnie to oczywiste jest, że za mało flegmy napływa w miejsce pomiaru.
Niech ktoś z łaski swojej pomoże tamtemu koledze.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Zobaczcie jak pomogli nowemu

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 11:10

Kol.siedestyluje wyciągasz ciekawe wnioski. Jesteś pewien tego co piszesz? Czy może jeszcze jesteś pod wpływem"dnia po..."?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 11:24

Tak, jestem pewny tego co piszę i nie rozumiem aluzji.
Coś jest niejasne dla Ciebie w mojej wypowiedzi?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 11:56

Kol. Siedestyluje dla mnie jest wszystko jasne w Twojej wypowiedzi. Pisząc poprzedni post w sposób w jaki napisałem - dałem Ci szansę na wytłumaczenie się. Nie skorzystałeś z tego. Co mnie tylko utwierdza, że nie masz pojęcia o czym piszesz. A co gorzej - jeszcze dodatkowo dajesz rady. Nie lepiej samemu napisać odpowiedź? Musisz pamiętać że posty czytają też nowicjusze.
P.S. Swoją drogą ciekawa sprawa to rozruszanie martwego forum przedrukiem tematu z innego forum.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 12:54

Nie umiesz pisać merytorycznie? Po co ta paplanina? Napisz co napisałem Twoim zdaniem nie tak i uzasadnij a ja Ci odpowiem.
Na czarnym nie mogę napisać odpowiedzi bo mam tam bana, dlatego napisałem tu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 13:13

siedestyluje napisał(a):http://alkohole-domowe.com/forum/topic14876.html
A zamist zadawać zbędne pytania wystarczyło napisać aby zwiększył moc grzania.
Skoro temperatura stabilizacji ciągle rośnie to oczywiste jest, że za mało flegmy napływa w miejsce pomiaru.
Niech ktoś z łaski swojej pomoże tamtemu koledze.

Pozdr. Paweł.

Chcesz merytorycznie? No to jedziemy...
Radzisz zwiększenie mocy grzania. Widzę że nie zdajesz sobie sprawy co się stanie, gdy zostanie zwiększona moc grzania. Ale ta Twoja niewiedza wcale mnie nie dziwi. Jest ogólnie znana.
Następna sprawa - po czym wnioskujesz, że temperatura stabilizacji rośnie? Jak nawet nie wiadomo o ktorym termometrze jest napisane.
Pytanie - w/g Ciebie 1400W to za mało żeby kolumna weszła w stan stabilizacji?
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 13:46

Skoro pytający nie może zejść z temperaturą na poziom stały to znaczy, że mu rośnie a skoro rośnie to jest za wysoka.
Jak będzie nadal grzał 1400W to będzie mu rosła i nie ważne gdzie ma termometr, jak ma za umieszczony za wysoko to będzie mu rosła później, jak ma nisko to będzie mu rosła wcześniej.
Dlaczego nie pytam o średnicę? A no dlatego, że jak by miał dobraną średnicę do mocy 1400W to by temperatura nie rosła, skoro mu rośnie to na pewno ma co najmniej 60-tkę. A do takiej rury trzeba dać chociaż z 2000W aby starczyło na zwilżenie wypełnienia do poprawnej pracy kolumny, co nie oznacza, że nie można grzać jeszcze mocniej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 14:10

No i wszystko jasne.
Dobrze że jesteś. Bo trzeba było by Ciebie wymyślić.
P.S. A teraz na poważnie. Poziom absurdu w Twoich postach juz nie tylko sięgnął zenitu,ale go chyba przebił.
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 14:35

I to ma być merytoryka? Nic na temat? Za trudne to jest dla Ciebie?
Czekam na argumenty a nie wycieczki osobiste, napisałem tyle ważnych wskazówek, że chyba masz się do czego odnieść.
Ja Ci nie ubliżam, tylko grzecznie tłumaczę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 2 lis 2016, o 14:47

1400 nie wystarcza na zwilżenie 60-tki... A na 1050 już można utrzymać stabilną temperaturę podczas odbioru 4l ze zbiornika z prędkością 20 ml/min na 63 - nie wiesz skąd taki przykład to poszperaj po innych forach jeszcze i nie pisz głupot, że to za mała moc.
Ciekawe co powiesz jak się okaże, że chodziło o termometr w zbiorniku - który dla Ciebie jest zbędny :D
gość

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 15:00

siedestyluje napisał(a):I to ma być merytoryka? Nic na temat? Za trudne to jest dla Ciebie?
Czekam na argumenty a nie wycieczki osobiste, napisałem tyle ważnych wskazówek, .

Wiesz co oznacza słowo merytoryka i argumenty?
Chyba jednak nie. Bo Twoje posty są ewidentnym zaprzeczeniem merytoryczności.
Dlatego moją grzeczną i najbardziej merytoryczną z merytorycznych odpowiedzi bez osobistych wycieczek (jak ty to lubisz nazywać) jest zdanie które muszę powtórzyć po raz kolejny: "...poziom absurdu w postach napisanych przez ciebie sięgnął zenitu..."
lizard

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 15:13

@Gość. Możesz utrzymać ale tylko na początku. Do 63-ki potrzeba przynajmniej ok 2000W aby zapewnić minimalną ilość flegmy na wypełnieniu.
Daj linka jak chcesz abym się do niego odniósł. Szanujmy się wzajemnie i swój czas.

Złej jakości termometr w kegu jest zbędny a nawet niewskazany bo nie masz pewności czy będzie dobrze pokazywał i jak będziesz się nim sugerował to możesz niepotrzebnie zostawić część urobku w kegu.

@Lizard. Ty mylisz merytorykę z odmiennym zdaniem. To, że się nie zgadzamy nie znaczy, że nie możemy porozmawiać merytorycznie.
Wystarczy napisać z czym się nie zgadzasz i dlaczego, wtedy będę miał się do czego odnieść.
Równie dobrze mógłbym Ci napisać, że Twój poziom absurdu sięga zenitu ale tego nie robię bo to bicie piany.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 15:32

Ale Ty jesteś uparty. No to żeby nie powtarzać się zacytuję samego siebie:
lizard napisał(a):Chcesz merytorycznie? No to jedziemy...
Radzisz zwiększenie mocy grzania. Widzę że nie zdajesz sobie sprawy co się stanie, gdy zostanie zwiększona moc grzania. Ale ta Twoja niewiedza wcale mnie nie dziwi. Jest ogólnie znana.
Następna sprawa - po czym wnioskujesz, że temperatura stabilizacji rośnie? Jak nawet nie wiadomo o ktorym termometrze jest napisane.
Pytanie - w/g Ciebie 1400W to za mało żeby kolumna weszła w stan stabilizacji?

Nie odpowiedziałeś na żadne z tych pytań.
Zapytam się dodatkowo - czytałeś dokładnie post z tematu,który zacytowałeś w pierwszym poście? Bo ja twierdzę że nie. Więc przeczytaj jeszcze raz. Tam jest napisane o stabilizacji a nie odbiorze... Czaisz różnicę? Jak jednak zaczaisz to zrozumiesz dlaczego Twoje posty są absurdalne.
lizard

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 2 lis 2016, o 15:38

Cześć!
Pawle odpowiedz mi tak szczerze, po co to wszystko?
Siedzisz na czarnym, coś tam wygrzebiesz i zamieszczasz to tutaj, po co? Jaki ma to cel?
Tylko nie pisz proszę, że to dla nowych czy tam coś w tym stylu, bo jeśli ktoś tam pyta to chce tam uzyskać pomoc, może nie trafił na "to" forum, albo trafił i mu się nie spodobało, a Ty uparcie chcesz każdego "nawracać"...
Od dłuższego czasu widzę tutaj te wklejane z AD linki bo oni to, bo oni tamto i sramto - nie bronię AD bo mnie już dawno przestało obchodzić, ale później takie gównoburze tutaj są zupełnie bez sensu...
Jak chcesz pisać w tamtych tematach, to pisz, zmień nick, zmień IP i pisz tam, wykaż się i będzie spoko, bo takie przerzucanie z AD tematów tu jest na prawdę bez sensu.

Pawle lubię Cię, ale sorry to co robisz to już jest kurwa jawna dziecinada.
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
Obrazek
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 lis 2016, o 15:56

@Lizard. Odniosłem się do tego wystarczy tylko chcieć zrozumieć to co napisałem wcześniej, ale dobra jak krowie na rowie:
1. Zwiększenie mocy z 1400 na 2000W nie spowoduje krytycznego zlania. Skoro pytający ma tak dobrane grzałki to wystarczy tylko je zmienić moc roboczą.
2. Po tym wnioskuję, że nie może jej zbić.
3. Może i starczy aby wprowadzić w stan stabilizacji, ale jak tylko zacznie odbierać temperatura pójdzie w górę.

@MarTcziX. Po to aby rozruszać forum? Może być taka odpowiedz? Na kogo innego mogę liczyć? Na Ciebie? Przecież już dawno Ci się znudziło.
Tam nie będę się udzielał bo nie mój honor pisać tam gdzie mnie nie chcą.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 2 lis 2016, o 17:04

To czemu nie doradziłeś zmniejszyć prędkość odbioru - przecież to niezależnie od mocy kiedyś przywróciłoby stabilną temperaturę. Odpowiedź jest prosta - jak zwykle TOBIE się wydaje, że jest tak jak myślisz, a zobaczymy za jakiś czas jak bardzo się pomyliłeś :czytaj: także pilnuj/waruj przy temacie, żebyś wychwycił prawidłowa odpowiedź na pytanie.
gość

Nieprzeczytany postprzez gość nr 2 » 2 lis 2016, o 18:43

@siedestyluje, ty masz inteligencję ameby a zamiast mózgu... pustą czszkę.
Pokaż choć słowo w przywołanym przez ciebie poście, gdzie jest mowa o stabilizacji, wielkości odbioru albo o tym, że temperatura rośnie :chytry:
Qrwa, próbujesz na siłę ożywiać swoje zdychające forum i robisz to w tak debilny sposób, piszesz takie głupoty nie z tej ziemi, że nie dziwota że wszyscy stąd uciekają.
MarTcziX ma całkowitą rację. Dziecinada i do tego żenująco niskich lotów. :smile:
gość nr 2

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 2 lis 2016, o 18:48

siedestyluje napisał(a):MarTcziX. Po to aby rozruszać forum? Może być taka odpowiedz?

Wg. mnie to tą drogą je rozruszasz w złą stronę.
Na kogo innego mogę liczyć? Na Ciebie? Przecież już dawno Ci się znudziło.

Nie, że się znudziło, po prostu nie widzę już sensu wyważania otwartych drzwi, kiedyś Ci pisałem, że przylazła tu konkurencja i będzie cię cisnąć, to wierzyć nie chciałeś, uparłeś się, że wszystko wiesz najlepiej, no i dobra, co ja się mam bić za Ciebie, choć od dawna wiesz, że się z Tobą nie zgadzam w wielu sprawach - ot choćby przy tych waszych mega mocnych nastawach, ja zawsze pisałem, że to jest bzdura.
Dlatego się nie odzywam, po co mam się wkurwiać?
Ot i wszystko, stąd taka moja aktywność, a nie inna...

Pozdrawiam Pawle i życzę wytrwałości w tej Twojej walce :piwo:
Obrazek
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez Asus » 2 lis 2016, o 19:59

Martczix Nie godze sie ze przyszlo konkurencja. ZObacz sobie inne fora tez jest konkurencja i co?? dzieje sie cos najezdzaja na siebie??? czy widziales zeby ktos znas ( bo pewnie tez mnie uwazasz za konkurencje) pisal cos złego na Pawła sprzet? hmmm napisales ze tez sie z wieloma zasadami Pawła nie zgadzasz mozla sie tylko domyslic o co chodzi.
Ale widzisz Ty masz jakeis pojecie i mozesz sie tylko smiac z tego co pisze Pawel bo wiesz ze pisze bzdury. Ale jego nowi klienci sa tutaj wprowadzani w bład i my ( czyli ta niby konkurencja) przyszla tuaj zeby wiedzieli ze to co Paweł mowi to po prostu Jego" wydaje mi sie" i pewnie niektorzy dzieki nam sprobowali nowej metody i zobaczyli o czym my mowimy i jakim sadufanym w sobie facetem jest Paweł.

tez mi sie juz nie podobaja te ciagłe nagonki na Pawła i wszystko co on powie to zaraz ktos mu chce dokopac z jednej strony nie dziwie sie ludziom bo w tym temacie widac ze on tylko szuka zaczepki i jak jest przez tydzien cisza na forum to prowokuje.
z drugiej strony szkoda mi Pawła ( dlatego juz prawie nic tu nie pisze) bo zamiast czytac to co my mu piszemy i wyciagac wnioski to on woli trzymac sie swojego WYDAJE MI SIE i tym własnie zraza do siebie wiele osob ktorzy

inna gadka by była jakby miał cos na potwierdzenie swoich słow a on ma tylko WYDAJE MI SIE

Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez lizard » 2 lis 2016, o 20:21

siedestyluje napisał(a):@Lizard. Odniosłem się do tego wystarczy tylko chcieć zrozumieć to co napisałem wcześniej, ale dobra jak krowie na rowie:
1. Zwiększenie mocy z 1400 na 2000W nie spowoduje krytycznego zlania. Skoro pytający ma tak dobrane grzałki to wystarczy tylko je zmienić moc roboczą.
2. Po tym wnioskuję, że nie może jej zbić.
3. Może i starczy aby wprowadzić w stan stabilizacji, ale jak tylko zacznie odbierać temperatura pójdzie w górę.

Właśnie ja tego co napisałeś nie zrozumiałem wcale i gdybym zastosował się do Twoich rad to bym poległ i by mnie co najmniej trafił szlag. Zwłaszcza jako nowicjusz.
A teraz na poważnie i do rzeczy.
Ad 1 - konfabulujesz, bo po co ma zwiększać moc grzałki w trakcie stabilizacji. Ty mu to doradziłeś nie znając parametrów jego sprzętu. Bardzo to nieodpowiedzialne.
Ad 2 - konfabulujesz po raz drugi. Kolega nie podawał z jakiego termometru czyta temperaturę. Ty się tylko domyślasz. "...tak Ci się wydaje..." . Załóżmy, że jednak chodzi o temperaturę w głowicy, to w czasie stabilizacji temperatura tam może co najwyżej spaść. Załóżmy, że kolega pisze jednak o temperaturach w głowicy w czasie odbioru. To porada o zwiększeniu mocy jest bzdurna. A to właśnie z powodu, że nie znasz żadnych parametrów kolumny. I ta porada może spowodować zalanie kolumny. Itd. itp. Widzisz ile domysłów.
Ad 3 - znowuż konfabulujesz i to po raz trzeci. 1400 W starczy tak do stabilizacji jak i do odbioru. trzeba tylko wiedzieć o jakiej kolumnie rozmawiamy. Pózniej wystarczy dopasować prędkość odbioru do użytej mocy. Ale te rzeczy akurat ciebie nie odchodzą, bo nawet nie wiesz jak wyliczyć moc roboczą i prędkość odbioru. Przykre to.

Na zakończenie. Jesli już nie chcesz słuchać nikogo innego to posłuchaj chociaż dobrych rad kol. MarTcikX . I zajmij się tylko tym z czego masz chleb, czyli produkcją i sprzedażą kolumn.
A forum poradzi sobie bez Ciebie.
lizard

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 2 lis 2016, o 23:37

asus napisał(a):( bo pewnie tez mnie uwazasz za konkurencje)

Nie o Ciebie kol. chodziło, swego czasu przybyło tu kilka osób z konkurencyjnego forum z krucjatą po prostu dojebania Pawłowi...
Obrazek
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 3 lis 2016, o 09:36

@Martczix. I co w tym złego, że ktoś chce mi "dojebać"? Niech próbują piszemy tu jak równy z równym, mogą pisać nawet bez rejestracji. Każdy kto che mi "dojebać" jest tu mile widziany.

Co w tym złego, że się różnimy? Ty wolisz bardziej smakowe i przykładasz wagę do nastawu, ja olewam jakość nastawu bo kolumna i tak to wszystko oczyści.
Nigdy nie wrócę do czasów kiedy miałem dwa litry z kega mniej. Wolę sobie zalać owoce destylatem nie używając cukru i taką smakową pić. Ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

@Lizard.
1. Po to aby szybciej się ustabilizowała. Większa moc - więcej refluksu, więcej refluksu - szybciej na dole.
2. W głowicy nikt nie czyta. W głowicy nic temperatura nam nie mówi. Jak tam rośnie to już cała kolumna jest rozregulowana.
3. Tak, nie znam parametrów ale i bez tego wiem, że jak by miał cieńszą (odpowiednią do 1400W) to by temperatura nie rosła.
4. Nie nie wystarczy. Kolumna może się i ustabilizuje ale nie na takich temperaturach jak mogłaby się ustabilizować grzejąc odpowiednią mocą. Wystarczy nawet najmniejszy powolny odbiór i temperatura pójdzie w górę. A przyczyna jest banalnie prosta, po prostu za słabe grzanie do tej średnicy.

Wiem, że byście chcieli przykleić mi łatkę robola co się na niczym nie zna. Tylko dlaczego ku..wa jeszcze żaden z was nie pochwalił się wynikiem chromatografu lepszym od mojego?
Nic mi się nie wydaje, ja to mam sprawdzone i udowodnione. Już od 2013 roku piję prawdziwy absolucik. Od momentu kiedy zniknęła różnica pomiędzy destylatem z glukozy a destylatem z cukru. Po roku dopiero dane było do zbadania. Wcale nie trzeba przygwizdów do kolumny aby cieszyć się najwyższą jakością, kto nie wierzy jego strata.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez lizard » 3 lis 2016, o 11:36

Kol.siedestyluje.
Nie zawiodłeś mnie - takiej odpowiedzi się spodziewałem.
lizard

Nieprzeczytany postprzez gość » 10 lis 2016, o 10:32

viewtopic.php?f=7&t=578&view=unread#unread
Twoje przekłamywanie faktów i ignorancja zasługuje na Inobla. Myślisz, że wszyscy uczestnicy twojego forum są tak tępi jak ty i nie potrafią czytać ze zrozumieniem?
Totalne dno prezentujesz swoją postawą :yyyy:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 lis 2016, o 10:59

Możesz pisać merytorycznie?
Co kogo obchodzi jak mnie kochasz. Jak coś nie rozumiesz to wytłumaczę, cierpliwość mam.

Pozdr. Paweł
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...