Temepratura wody chłodzącej

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Temepratura wody chłodzącej

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 lis 2016, o 18:22

Nigdzie nie napisałem, że ciepły refluks nie spływa na sam dół.
Nigdzie też nie napisałem, że spływa o tym samym składzie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Gość » 15 lis 2016, o 20:11

siedestyluje napisał(a):Na dole jest wyższa temperatura niż na górze bo to normalne. Kolumna w czasie swojej pracy od góry się chłodzi a od dołu nagrzewa.
Pozdr. Paweł.
:hahaha:
I to jest wg ciebie merytoryczna odpowiedź?
Po tym wpisie powinieneś sam siebie zbanować, zamknąć forum po czym założyć włosienicę i udać się z pielgrzymką szlakiem europejskich gorzelni :hahaha:
Gość

Nieprzeczytany postprzez gość2 » 15 lis 2016, o 20:46

To odpowiedz każdemu - czy te różnice w skrajnych przypadkach(a dokładniej w przypadku najzimniejszego i średniego chłodzenia - temperatura w okolicy 40-45 stopni) aż o bagatela 0,4% aż tak wpływają na jakość... Owszem na wynik procentowy w przypadku słabo przygotowanych zmywaków - TAK, bo nie można powiedzieć, że leci 96, bo tyle tam nie ma na pewno. Niestety przy Twoich skraplaczach z rurki gładkiej takie tłumaczenie klientowi tak dużego zużycia wody podczas procesu może go teoretycznie przekonać(jak nie płaci za wodę tym bardziej), bo niestety jak pisałem wcześniej tak wysokiej temperatury wody na wyjściu jaką utrzymywali testerzy na Twoich skraplaczach nie da się uzyskać o czym pisałem wcześniej, a sprawdził to nawet boxer podczas testów: viewtopic.php?f=7&t=497#p5608
No to jak ciepły tak samo jak zimny spływa według Ciebie na sam dół kolumny, a nawet i do kega to ja tutaj nie widzę różnicy(no poza temperaturą i zużyciem wody), a te różnice - to nie do wychwycenia na tanim alkoholomierzu, więc nie widzę sensu.
gość2

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 lis 2016, o 10:08

Gosć. A wg Ciebie jest odwrotnie?

Gość2. Nie nie wpływa to aż tak na jakość, bo tak jak pisałem półek w kolumnie mamy i tak aż na zapas.
Coś się uczepił tych skraplaczy. 6m rury podwójnie nawiniętej swoje zadanie spełnia. Jak by było inaczej to już dawno bym przeszedł na rurkę od prysznica cienką jak papier którą strach zaspawać na stałe w głowicy. Wysłannik konkurencji nie jest wiarygodnym testerem bo kupił sprzęt tylko po to aby mi zaszkodzić.

Tak, ja też nie widzę różnicy organoleptycznie i nie ma co odkręcać więcej wodę.
Rozmawiamy sobie tylko swobodnie bo coś jest na rzeczy. Może przynajmniej nie ocieplać kolumn, to nic nie kosztuje a refluks deczko wychłodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Psocimy » 16 lis 2016, o 10:35

siedestyluje napisał(a):Wysłannik konkurencji nie jest wiarygodnym testerem bo kupił sprzęt tylko po to aby mi zaszkodzić.

Ale przecież wiedziałeś komu sprzedajesz i zobowiązałeś sie zwrócić pieniądze, a skończyło się, jak się skończyło. Wszystkim wiadomo, że box... kupił kolumnę używaną, wiec kiepski z niego wysłannik konkuręcji. A tak na marginesie, to nie tylko jemu, udało się obalić twoją teorię OPWS :brawa:
Psocimy

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 lis 2016, o 10:56

Nie używaną a nową kupił. A że ją odsprzedał z zyskiem to już nikogo nie powinno obchodzić.

Dobrze się czujesz? Jaki obalanie? Zamiast się cieszyć, że teraz mamy to samo tylko szyciej Ty chesz coś obalac?
Człowiek się stara, dzieli się wszystkim z innymi na forum, stara się aby nasze hobby było jak najtańsze i aby szła najwyższa jakość i po mordzie za to jeszcze dostaję.
Powiedz mi jaki mam w tym qurwa inters? Nie podoba się to tańcuj nad kolumną godzinami i ubieraj ją w pierdoły jak choinkę. Nie moja kasa na to pójdzie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zimny » 16 lis 2016, o 18:35

Czyli wg żaby przy LM-ie czas odbioru przedgonów różni sie w zależności od temperatury refluxu :brawa: gtylko jeszcze napisz wyraźnie kiedy jest wg ciebie szybciej :?: może właśnie odkryłeś przyczynę spływania przedgonów do bufora :taniec:
Z tym potstillem to wypaliłeś :pmidor: w sam raz w temacie :hahaha: czyli się stratos na spirytus nie załapie :świrek:
zimny

Nieprzeczytany postprzez Psocimy » 17 lis 2016, o 10:35

Czytaj ze zrozumieniem, nie wyrywaj słów z kontekstu.
Box kupił używaną, z buforem, OLM i puszką. To od niej się zaczęło obalanie mitu opws. Dopiero aby ci udowodnić, kupił twoją kolumnę, wyszło to samo i opisał że opws, jest do dupy.
Psocimy

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 17 lis 2016, o 11:38

Jakiego mitu? Zejdź chłopie na ziemię. Co Ty chcesz "obalać"? Oczywistą oczywistość? Że przedgony nie idą na początku i że nie można ich odebrać na LM?
Metoda OPWS różni się tym, że szybciej przechodzimy do odbioru przedgnu, nie czekamy aż kolumna się ustabilizuje tylko od razu ustawiamy kropelkowanie i wszystko odbywa się jednocześnie. W ten sposób szybko pozbywamy się syfu z kolumny.
Tylko ktoś kto nie zna zasad rektyfikacji może coś takiego "obalać".

Boxer opisał bo tak było zaplanowane, w końcu po to kupił kolumnę aby mi dokopać. Czego innego można było się spodziewać po wysłanniku konkurencji?

Pozdr. Paweł.

ps. Psocimy to na czarnym. Tu i na białym się rektyfikuje tudzież destyluje.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zimny » 22 lis 2016, o 02:11

I za używana dał pięć knuta :yyyy: to ładnie przepłacił :głupek: i jeszcze ten bufor do wymiany :hahaha: niezły interes i to są te oszczędności :cwaniak:
zimny

Nieprzeczytany postprzez Gość » 22 lis 2016, o 10:39

No i kolega zimny wysilił swoje, dwa mózgowe zwoje i spłodził merytorycznego w 100% posta :świrek:
Gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 23 lis 2016, o 09:35

I jeszcze sterownik wymienił.
I jeszcze ma wolniejszą niż ja :P

Nie na temat ale merytorycznie do bólu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...