Paweł monitoruje fora

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Paweł monitoruje fora

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 18 wrz 2016, o 21:12

Sugerujesz, że to zasługa sprężynek. Na podstawie wyników obu procesów kolegi Arcii? Wówczas taką samą prawdą będzie wniosek, że sprężynki gorzej wypadają w metylowym :)
Ale jeśli je tak bardzo lubisz, proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=lnFPGHmme7M
Możesz zrobić nawet z grubszego drutu, może inną średnicę :) Przy okazji na końcu też warto posłuchać.
A skoro mogę zamawiać gdzie chcę, może zamówię u Ciebie :cwaniak: Jeśli to faktycznie kwestia wypełnienia.
Zresztą był już podobny temat na forum: viewtopic.php?f=16&t=503&start=50#p6076
Jeśli nie zgadzasz się z wnioskami tam zawartymi, to koledzy są w dalszym ciągu aktywni i można by temat reaktywować :)
Natomiast jeśli to kwestia nastawu? Bo amylowy, bo azeotrop, moc wsadu? Bo wysokie BLG? Skoro więc niskie, to może zamiast pogardzanego cukru iść w zboże? Zamiast bufora za tysiaka i sprężynek za nie wiem ile poszukać na alle czy olx zbiornik z płaszczem?
Wynik kolegi Arcii przy wysokim BLG jest tak czy inaczej świetny. Niezależnie od tego co ja wolę, a czego nie :)
:łyk:
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 08:20

Myszę sprostować bo wysyłka u mnie jest gratis (płatne z góry) i tak jak Tabikgo pisał, mozna potestować 3 miesiące i oddać.

@gość. Od kiedy to wypełnienie ma wpływ na ilość przedgonów/pogonów w destylacie?
Jak operator :dupa: to i na wypełnieniu ze "złota" będzie śmierdząca leciała.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 19 wrz 2016, o 09:05

Piszesz operator - a może metoda jest do dupy, bo jak widać po zmianie metody wyniki się znacznie poprawiły :D
gość

Nieprzeczytany postprzez Asus » 19 wrz 2016, o 09:25

Kolego gosc na szczescie juz jest coraz mniej operatorow dup bo przestaja robic metoda owps :-D
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 09:47

Jak operator dopa to każdą metodą spierdzieli.
Dotyczy to każdego dopy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 19 wrz 2016, o 11:32

To czemu Twoją metodą(według Ciebie nawet początkujący sobie z nią poradzi i otrzyma super wynik) nie wyszło... A tą niby super skomplikowaną wyszło lepiej? Chyba jednak nie jest tak kolorowo jak to wszędzie opisujesz, bo po prostu "bajki opowiadasz" i naiwnych próbujesz złapać.
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 12:49

Może to dziwnie zabrzmi ale zazwyczaj lepiej sobie radzą klienci całkowicie zieloni tacy, którzy nie czytają for i nie mieli wcześniej nic wspólnego z rektyfikacją.
Ci, którzy wiedzą "wszystko" czasami mają problemy na początku.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 19 wrz 2016, o 13:13

Tak szczegolnie jak sie robi Twoja metoda. Brak juz slow do Ciebie wez chlopie cos poczytaj moze bo zal jest Ciebie czytac kiedy Ty zmadrzejesz?? Dobrze ze z Twoich rad juz nikt prawie nie korzysta .
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 13:28

Po pierwsze to mów za siebie. Metoda OPWS świtnie się sprawdza, i nigdy już nie wrócę do poprzedniej.
Po drugie to ja Ci nie ubliżam mimo, że się z Tobą nie zgadzam.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 19 wrz 2016, o 13:56

Rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa i odbywa się sama, wystarczy tylko jej nie przeszkadzać.
Pozdr. Paweł.

Chłopie, przestań już pierdolić w kółko jedno i to samo bo rzygać się chce tą twoją "wiedzą" :luta:
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 14:01

Jak chcesz ab Twoja wypowiedz czoś wniosła zacznij się wypowiadać merytorycznie bo tak to tylko potwierdzasz, że nie masz racji.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 19 wrz 2016, o 15:39

Ale przecież arci robił na początku według Twojej instrukcji, więc nie widzę powodów dla których miałoby mu coś nie pójść - co według Ciebie zrobił nie zgodnie z instrukcją? Tylko konkrety poproszę, a nie odbijanie piłeczki, że operator dupa :D Bo w tym przypadku to na razie wychodzi, że instrukcję to o kant d... można. To, że teraz opuścił to jakże zacne grono Twoich wyznawców i poszedł poszerzać swój światopogląd gdzieś indziej - no sorry niektórzy mają swój rozum i smak :D I FAKTY takie jak wyniki badań na chromatografie w profesjonalnym laboratorium mają większą wartość niż "gardło i nos" jednej osoby :P
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 19 wrz 2016, o 16:13

Nie pisałem o Arcim tylko ogólnie.
A Arci jak sie lepiej wdroży w nasze hobby i popróbuje wszystkiego to wróci do OPWS.
Robi może ze 3 miesiące dopiero i na dodatek słucha porad moich najwiekszych oponentów. Do mnie nawet nie zadzwonił.
Poczekaj na badanie Brzuchacza to się przekonasz, albo lepiej przyjedz do mnie to dam spróbować bo w badanie to znów nie uwierzysz.
Mam nadzieję, że potrafisz odróznić sklepową od naszej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 19 wrz 2016, o 16:34

Po pierwsze to posluchal mnie Tylko ze tam sa przedgony co masz chlopie czarno na bialym widoczne na wynikach. Po drugie podpowiedzialem mu Tylko o kwasku cytrynowym I zzapytalem sie go czy podac mu jakis sposob na metode ze stabilizacja nie odpowiedzial po jakims miesiacu sie odezwal ze zrobil metoda ze stabilizacja I ze mu wyszlo okolo 7 godz roboty to mo podpowidzialem co zrobic zeby przyspieszyc po 3 jakis Twoj klient zapytal sie mnie czemu metoda ze stabilizacja sorowka pachnie lepiej niz Twoja metida po 2 razach ( a Ty twierdzisz ze jest bardzo dobrej jakosci)
A po 4 to skoncz juz z tymi Twoimi smiesznymi podejrzeniami/przypuszczenialmi bo wiesz zesie juz nie raz Tym osmieszyles
Asus

Nieprzeczytany postprzez gość » 19 wrz 2016, o 16:52

To się zdecyduj - raz piszesz, że nawet początkujący sobie poradzi(takie było założenie jak boxer brał od Ciebie sprzęt), a teraz, że trzeba nabrać doświadczenia(bo w końcu te 3 miesiące to chyba trochę czasu jest i procesów przez ten czas można zrobić sporo).
Kolejna kwestia: co ma to czy ktoś jest oponentem czy nie - jak po poradzie się poprawiło tzn, że dobrze doradził, więc przemyśl tą kwestię pod kątem tego:
jeżeli coś jest głupie, ale działa to nie jest głupie
. Na badanie owszem czekam z niecierpliwością :D .
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 wrz 2016, o 08:09

Asus. Kwaski to stosuje ten kto nie umie poprawnie rektyfikować. Ten kto umie rektyfikować to i jeszcze odpady przerobi na cacko a co mowa z normalnej cukrówki.
I skącz już te osobiste wycieczki bo do takich metod to ucieka się ten co nie ma argumentów.

@gość. Początkujący sobie poradzi ten, który stosuje się do moich metod.
Ten kto robi po swojemu też pewnie sobie poradzi, tylko dłużej to potrwa zanim zrozumie z czym to się je.
Jak ktoś się naczyta for i nie potrafi odróżnić ziarna od plewy to potem nie dziwne, że mu nie wychodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 20 wrz 2016, o 08:46

Tak Pawle masz calkowita racje
Buhaha zal po prostu zal Cie chlopie Ciemny jestes I Tyle z kwaskiem to nie ja wymyslilem to jest chemia tak wiem z nauka sie tez teraz bedziesz klucic ale oczywiscie masz racje:]
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 20 wrz 2016, o 08:58

Pisze tylko, że kwasek nie jest wymagany aby uzyskać super Absolucik.
Kwaskiem to się bawiłem kiedyś jak była zwykła destylacja a nie rektyfikacja.
Teraz sprzęt i umiejętności załawiają sprawę i nie potrzeba do tego żadnych "ulepszeń"

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość 2 » 20 wrz 2016, o 09:19

Jaki Ty jesteś: https://www.youtube.com/watch?v=qTI-OniHrOk :D Normalnie tylko pozazdrościć - czego Ty nie robiłeś w życiu - normalnie jak kobieta pracująca z 40-latka. A Twoje doświadczenie emanuje na Twoich klientów i jak tylko wysyłają próbki to zawsze jest Absolucik. Ale, że Twoi oponenci kropelkują zanieczyszczeniami jak gruźlik to u nich zawsze jest coś nie tak. Oj Ty biedny - dobrze, że chociaż jeden tabikgo się od Ciebie nie odwraca, bo też uważa, że najważniejsze, żeby było tanio.
gość 2

Nieprzeczytany postprzez gość 3 » 20 wrz 2016, o 13:26

He, he jeszcze nie widziałem tak zadufanego w sobie bufona jak @siedestyluje. Toż to Einstein, Edison i Hawking w jednej osobie :głupek:
gość 3

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 20 wrz 2016, o 18:08

Kolego gość 2, nie wymagasz chyba ode mnie, żebym Cię przepraszał za to, że wolę taniej? :)
Koledzy wypowiadali się już, że wypełnienie nie ma wpływu na ilość przedgonów.
Więc czemu nie wybrać tańszego rozwiązania?
Jeśli spojrzymy na wyniki kolegi Arcii otrzymane metodą OPWS i jego wynik w pogonach, czyli 1.22 grama w 100 litrach spirytusu, to każdy musi sam zadecydować, czy wartość ta jest do zaakceptowania, czy może chce wydać pewnie ponad tysiąc na bufor i ilość fuzli zmniejszyć sprzętowo.
Dodatkowo sam kolega Arcii udowodnił, że nie ingerując w sprzęt można wynik poprawić zdecydowanie :)
Nie wiem czy zauważyłeś, ale nagle zaprzestano dyskusji, czy nastaw z wysokim BLG startowym przerabia czy nie.
Znów kolega Arcii z jego testami udowodnił, że można :) Przy okazji :)
Nagle żaden z kolegów nie podważa całkowitego przerobu.
Lubisz drogo? Nie ma problemu. Ja faktycznie wolę oszczędności wydać na coś innego.
Jeśli mam do wyboru kilku producentów z tym samym sprzętem to jasne, że wybiorę najtańszego :)
Razi Cię to? Uważasz, że oszczędność to coś gorszego od owczego pędu ?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez lizard » 20 wrz 2016, o 20:00

Kol. tabikgo
Bardzo demagogiczny post napisałem. Że kol. siedestyluje czasami odpływa to już się przyzwyczaiłem. Zresztą on to ma od lat. Ale że Ty zaczynasz mu wtórować to zaczyna mi wyglądać dziwnie.
Po pierwsze.
Piszesz, że rodzaj wypełnienia nie ma wpływu na przedgony. A ja się Ciebie zapytam - próbowałeś pracować na różnych wypełnieniach? Chyba znam odpowiedż - nie. W dodatku opierasz się na wynikach początkującego operatora. Bez obrazy dla arciiego.
A ja Ci powiem, że ma wpływ na dokładniejszy, szybszy ich odbiór..
Oczywiście, że na zmywakach też odbierzesz przedgon. I nawet dokładnie Tak jak na każdym innym wypełnieniu. Ale niestety - pracując na gorszym wypełnieniu musisz mu poświęcić trochę większej uwagi i czasu niż gdybyś pracował na sprężynkach. A dlaczego to już powinieneś wiedzieć.
Po drugie.
Widzę że cena bufora rośnie w zastraszającym tempie. Oczywiście, że kosztuje w miarę sporo, ale do tysiąca to mu jeszcze ho ho.
To jest tak jak u kol. siedestyluje gdzie ceny kolumn - tych bardziej wyposażonych - już dochodzą do nastu tysięcy. A ja Ci powiem, że spokojnie można kupić w pełni wyposażoną kolumnę ze zbiornikiem(sprężynki, bufor, OLM i inne nowinki) za 2600zł. I to zrobioną w sposób profesjonalny. Dziwne, co? A Ty tego jeszcze nie zauważyłeś tylko opierasz się na zasłyszanych niusach.
Powtórzę za kolegami. Te wszelkie udoskonalenia nie służą do tego, żeby otrzymać lepszy spirytus (chociaż w pewnym sensie też) bo wysokiej jakości spirytus otrzymywało się już na starszych sprzętach i to dobre kilka lat temu. Ale udoskonalenia te mają służyć bardziej komfortowej i płynnej pracy a do tego mają się przysłużyć do eliminacji strat, które są nie uniknione na starszych sprzętach.
Po trzecie.
Sprawa wysokiego blg i zaprzestania dyskusji. Rzeczywiście że zaprzestano dyskusji. Tylko, że widzę, iż chyba nie zauważyłeś z jakiego to powodu. A powód jest prosty. Wróć do tego tematu. Poczytaj go - i wyciągnij wnioski.
Podsumowując. Pomijając demagogię jaką szerzysz - to jeszcze kłania się brak merytoryki w Twojej wypowiedzi. A przecież z kol. siedestyluje cały czas o to walczycie.
Obserwując to forum od dłuższego czasu, zauważyłem, że umknął Ci jeszcze jeden szczegół. Ale żeby go zauważyć trzeba zrobić trochę wysiłku umysłowego.
Pozorne oszczędności które to propaguje się na tym forum nie są w rzeczywistości żadnymi oszczędnościami. Śmiem twierdzić, że jest odwrotnie. Tylko żeby to zauważyć trzeba trochę kumać o co w tym wszystkim chodzi a nie tylko teoretyzować.
lizard

Nieprzeczytany postprzez lizard » 20 wrz 2016, o 20:53

Errata do poprzedniego postu i pierwszego zdania:
Zamiast - "...Bardzo demagogiczny post napisałem..."
Ma być: - "...Bardzo demagogiczny post napisałeś..."
lizard

Nieprzeczytany postprzez Asus » 20 wrz 2016, o 22:36

Tabikgo jakbys tak troche ruszyl mozgownica i czytał ze zrozumieniem to ( podpowiem CI o co chodzi) bys sie domyslil ze na Tym tanim sprzecie kosztem okolo godziny ( policzmy prąd i woda no nie wiem 1 zł??) zrobilbys sobie dobry spirytusik tylko musialbys dobrze proces poprowadzic co pokazal arci , a Ty caly czas piszesz ze wolisz miec zasmiecone bo nie chcesz dokladac do gadzetow ok masz prawo ( zrozum gadzety za Ciebie nic dobrego nie zrobia) . ale powiem CI po kolezensku zastanow sie czy warto oszczedzac prad przez godzine zeby pic bimber czy moze zaryzykuj poswiec ta zlotówke zeby napic sie czegos dobrego....
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 21 wrz 2016, o 08:39

lizard napisał(a):To jest tak jak u kol. siedestyluje gdzie ceny kolumn - tych bardziej wyposażonych - już dochodzą do nastu tysięcy. A ja Ci powiem, że spokojnie można kupić w pełni wyposażoną kolumnę ze zbiornikiem(sprężynki, bufor, OLM i inne nowinki) za 2600zł. I to zrobioną w sposób profesjonalny. Dziwne, co? A Ty tego jeszcze nie zauważyłeś tylko opierasz się na zasłyszanych niusach.

Nigdy ale to nigdy nie sprzedałem kolumny za kilka tyś!!! Dlaczego kłamiesz?
Najdroższy sprzęt jaki złozyłem to 1800zł i daje on 5L/h a ten Twój za 2600zł nawet mu do pięt nie dorasta.
Skoro da się taniej to robię taniej, nie lecę na kasę i nie mógłbym spojrzeć w oczy klientowi od którego wziąłem dużo kasy a jego sąsiad kupił o połowę taniej i ma tak samo dobrze albo i lepiej.
Teraz rozumiesz dlaczego nie wchodzę w te nowinki? To ja mam mysleć za klienta a nie on i to ja mam tak doradzić aby miał najwyśzą klasę za małą kasę.

Wspominasz też coś o wypełnieneiu. Tabikgo może nie testował, ale ja tak i przedgonów o dziwo było tyle samo. :świrek:
Od kiedy to wypełnienie ma wpływ na ilość przedgonów??????????//////// :świrek:

@Asus. Coś Ci chyba pomyliło. My oszczędzamy pół godz a nie tracimy godz. W sumie jestśmy o 1,5 godz do przodu od Ciebie.
Więc nawet jak ktoś chciałby postabilizować dodatkowo pół godz kolumnę to i tak będzie jeszcze szybciej niż Ty.
Nie wiem dlaczego nie piloczyłeś sobie jeszcze ile cukru kupisz za godz prądu i wody.

@Tabikgo. Widzisz jak to jest, nowemu który robił pierwszy raz uwierzyli, że nastaw przerabia a nam strym doświadczonym nie chcieli.
Chyba mają nas za wrogów i myslą, że chcieliśmy ich wpuścić w maliny . :)

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...