Paweł monitoruje fora

Tu można pisać także bez rejestracji (jako gość) Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Paweł monitoruje fora

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 13:16

A co Ty myśisz, że ja bufora nie potrafię zrobic? :)
Zrozum w końcu, że nie dlatego nie produkję buforów bo sa niedobre. Nie produkuję dlatego, że lepiej jest dołożyć 100zł do średnicy kolumny niż 600 do bufora.
Po prostu szanuję kasę swoich klienótw i doradzam im tak aby mieli taniej, tak jak bym to robił dla siebie.
To samo dotyczy OLM. Też nie mówię, że to samo zło, po prostu wolę odebrać płukankę (bo i tak idzie do spozycia w nalewki, starzenie ect..) niz wydawać kasę na OLM.
To też to samo dotyczy lepszych termometrów, wzierników, elektroniki ect.. To są zbędne wydatki i tyle.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 13:44

Twoje teorie maja tam jakis sens jak idziesz w ilisc a nie jakosc tyle w temacie
Czyli bufor juz jest dobry to juz nie jest odstojnik?? To po co macisz w glowach poczatkujacym??
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 13:56

No jak nie jest jak jest, gromadzą się tam najgorsze syfy. :)

A co do jakości u mnie to jest taka, że nie do uwierzenia.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 14:03

Tak wynik pokazal a Ty bys sie mogl przyznac jak izyskales wynik zielony bo juz wiemy ze nie owps nie na zmywakach I nie z mocnego nastawu wspominales cos kiedys ze miales Olm wiec ?? :-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 14:11

Asus napisał(a):o jak nie jest jak jest, gromadzą się tam najgorsze syfy.

Odpowiedź na to jest bardzo prosta, nie masz po prostu pojęcia jak prowadzić proces z buforem i jak on pracuje. Tyle w temacie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 14:21

Więc, aięc tak jak pisałem kolumna zykły LM i metoda OPWS. Nie rozumiem po co się Ciągle o to pytasz.
Co ma się mocny nastaw do jakości? Chyba potrafisz odseparować przedgony.

Niech Boxer spuści to z bufora i da do zbadania bo pić przecież nie pije, to zobaczy co tam jest.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 14:29

A pijesz to co wylatuje dołem czy górą? To że w buforze są syfy po procesie to bardzo dobrze, bo one własnie tam w tym niedobrym buforze powinny być, to tak jak byś jeszcze nie wiedział to ci powiem, że bufor doskonale radzi sobie z pogonami pod koniec procesu i to własnie dzięki niemu w moich destylatach gdzie rektyfikuję do 100 w zbiorniku jest wiesz ile pogonów? Powiem ci, dokładnie 0,000. Ale co ja głupi będę się tu wtrącał.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 14:42

Boxer ale to nie ja napisalem o syfach w buforze :-P
Pawel a pamietasz jak ty wszystkim wmawiasz ze robia metoda 2.5raza. A moze to Ciebie boli ze np box jest w stanie uzyskac po 2 razach to co Ty uzyskujesz po 2.5raza. Pawelku sa juz wyniki metody owps zapomniales juz I tam jasno jest potwierdzone ze nic dobrego nie wyszlo
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 14:54

boxer1981228 napisał(a):To że w buforze są syfy po procesie to bardzo dobrze

Czyli jednak odstojnik.

Zbadaj to co na początku tam się zgromadzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 15:27

Pawle wytlumacze Ci. Bufor ma za zadanie rowniez gromadzic pogony aby moc odbierac do 100w kegu bez skoku temp na 10 polce. Ty nie majac bufora nie dojdziesz do 100 w kegu prowadzac proces na termometr 2/3 ,kolumny
Ps czy Ty musisz wszystkie tematy zasmiecac buforem jak juz nie masz atgumentow to zeby sie cos dzialo piszesz bufor :-\
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 15:43

Nie interesuje mnie kolejna twoja szpiegowska historia i kolejne udowadnianie że znowu jesteś w błędzie. Bo na chwilę obecną to jest walka twojego słowa przeciwko chromatografom więc już na starcie całej tej dyskusji możesz się czuć jak zdyskwalifikowany za brak wiedzy i dowodów. To że po procesie ciecz z bufora wali niemiłosiernie to jest bardzo dobrze, bo znaczy że bufor spełnił swoja role i zatrzymał pogony w środku i nie trafiły do kolumny. A że tobie się nie podoba taka opcja prowadzenia procesu to już tylko i wyłącznie twoja sprawa. Z niecierpliwością czekam na kolejną bajeczkę wymyślona przez ciebie. A zresztą wiesz co, niech się inni męczą już z twoja głupotą mnie się już nie chce.

Box

Edyta

Co do badanie tego z początku i z końca. Masz ochotę zbadać to Ci wyślę i sobie zbadasz, chcesz? Czy znowu chcesz na cudzym chuju do raju zajechać? Nie interesuje mnie półprodukt czy odpad a tylko i wyłącznie efekt końcowy. A skoro jest on na poziomie luks/neutral to każdy z elementów mojej kolumny spisał się w 100%.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 16:07

I co się tak pienio? Że odstojnik spłenia swoje zadanie? :)

Wy z buforami i innymi bajerami a ja bez.
Budżet na sprzęt 1800zł i wyścig kto zrobi szybciej i tak samo dobrze czyli lux/neutral. (wyścig na opis sprzętu i procesu jak w pierwszym poście napisałem)
To jak?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 17:26

A to podepniesz się pod rejestrator żeby użytkownicy forum sobie zweryfikowali jak przebiegł proces,czy będzie to na słowo? To jedno, a kolejne to ja nie ufam zadnej twojej próbce bo nie wiemy co ty tam wlejesz do zbiornika a jeszcze lepsze to czy w ogóle coś wlejesz czy po prostu opiszesz wszystko a próbka pójdzie z magicznej damy? Za dużo kłamstw i oszust padło z twojej strony żeby ci na słowo wierzyć.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 15 wrz 2016, o 19:03

Solohan, dzięki za podpowiedź. Są całe moduły, ale tak jak napisałeś, ograniczeniem jest wysokość.
Myślałem raczej o wywierceniu otworu w kolumnie i zamontowaniu gotowca, składającego się z dwóch skręcanych elementów.
Jeden do umieszczenia wewnątrz kolumny, drugi zaś z zaworkiem dokręcany przez uszczelkę z zewnątrz.
Otwór mógłby każdy wywiercić na wysokości jaką uzna za stosowną. Bez potrzeby odsyłania rury do przeróbki.
Paweł wymyśl coś zanim pociąg odjedzie ;)
Kolego gość, powtórzę jeszcze raz. Wiesz jaka objętość par jest generowana z 1kW. Obliczenia są, jak sam piszesz, bardzo proste. Mnożyć i dodawać potrafisz. Poprawkę na ocieplenie sprzętu zastosuj jaką uważasz za właściwą. Nie rozumiem po co chcesz jeszcze mnie w to angażować. Chcesz mieć to policzone dobrze? Policz sam :)
Przy okazji być może okaże się, że twierdzenie o zbyt małej przepustowości zaworka nie jest tak całkiem pozbawione logiki.
Poświęcanie głowicy by sprawdzić ograniczenie przepustowości nie jest konieczne. Można to zrobić w inny sposób.
Pozostałą część Twojej wypowiedzi skierowaną do mnie uważam za bełkot tak ogólny, że nie będę go komentował :)
TaniCukier, reflux to jest ta część urobku, która skroplona i nie odebrana wraca na wypełnienie.
Czy mój zbiornik z destylandia.pl według Ciebie będzie produkował mniej par niż np. Twój keg przy tej samej mocy grzania?
Boxer, dzięki za troskę, ale przyznam, że poczułem jakby ktoś próbował wmanewrować mnie w poniesienie niechcianych kosztów transportu. Dodatkowo znając Twoje marże martwię się, że zdarłbyś ze mnie gdyby bufor mi się spodobał ;) Gwoli ścisłości, nie jestem beta testerem Pawła. Chciałbym być beta testerem jego OLM-a ;)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Gość » 15 wrz 2016, o 20:24

siedestyluje napisał(a):Kolego gość. Ty sam sobie w kolano strzelasz tymi wyliczeniami.
Przecież jak ja bym miał więcej na min na otwartym zaworku niż Boxer albo nawet tyle samo to i wszystkie moje wyniki by się mocno poprawiły (HETP i wydajność)
Moc grzania + moc mastawu = Ile destylatu wygeneruje kolumna na nim.

Nic Cię nie zastanawia te tylko 95% u arciego? Naprawdę? Nie dziwne bo to pasuje pod Twoją linię ataku na mnie, ale pomyśl logicznie.
Na 17cm wypełnienia i jak sam piszesz przy słabym RR było aż 88% podczas testu na HETP, a przecież już 10 półek daje 96%
Jak by uznać półkę za prawdziwą (chociaż wy twierdzicie, że 304 jest niższa) to na pół metrowej kolumie arcii powieniem mieć już spirytus, a przecież ma 150cm wypełnienia, moim zdaniem aż na zapas.

Pozdr. Paweł.

Co by Ci się poprawiło - przecież % by pozostał ten sam - to, że przy lepszym RR to tylko gorzej świadczy o wypełnieniu... I kto tu sobie strzela w kolano teraz . :brawa:
Piszesz, że zwiększyłbyś tą wydajność(aby zachować to RR dla którego wyliczałeś) - i co zbadałbyś wtedy HETP czy nadal uważał, że jest takie jak Ci wyliczył brzuchacz?
I co z tą niezgodnością wydajności do mocy grzewczej - zwiększyłeś średnicę i nagle zaczęło więcej lecieć w przeliczeniu na 1 kW mocy...
Gość

Nieprzeczytany postprzez gość » 15 wrz 2016, o 23:08

tabikgo - po prostu chce Cie zachęcić do dyskusji, bo coś ostatnio zamilkłeś :D Ja policzę - wystarczy tylko, że potwierdzisz, że Tobie wyszło to samo, a że liczę z tych danych które podaje Paweł to chyba wszystko się powinno zgadzać - no chyba, że ktoś coś kręci...
Dlatego nic nie będę dodawał do wartości podawanych przez Pawła - tyle zmierzył tzn, że tyle wyszło - napisałem sposób ,żeby sprawdzić maksymalną przepustowość - piszesz, że szkoda głowicy - jakoś inni mogą poświęcać swój czas, budować prototypy, sprawdzać, testować - a Paweł nie może sprawdzić takiej prostej rzeczy, bo według Ciebie szkoda głowicy - to co inni mają sprawdzić na swoim sprzęcie i on będzie korzystał z tych danych - :brawa:
Może kiedyś i Ty przejrzysz na oczy... http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=6097 ale to już chyba Paweł szybciej zacznie spawać OLM i bufory jak go tak ładnie prosisz :P Czyli jednak do niego dociera to wrzucanie argumentów do głowy... I dlatego jest taki zajęty :P
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 wrz 2016, o 07:46

Boxer. To ma być wyścig na argumenty.
Złóż sprzęt w podanej prze zemnie kwocie opisz jak będziesz na nim robił, podaj z jaką szybkością będziesz odbierał, ect.
A my ocenimy czy tak się da, bo nam nie potrzeba posiadać sprzęt aby wiedzieć co on potrafi.
Czekam.

@Gość. Czyżbyś sugerował. że jak dam lepszy RR (na odcinku do testu 17cm) to nie wyjdzie z tego lepszy % ??????///////////
W takim razie skąd się biorą różnice w pomierze HETP tego samego wypelnienia? Innym przecież wyszło inaczej niż mi. Nawet producent podaje 2cm Jak myślisz dlaczego tylko 2cm i jaki był wtedy RR?
Zastanów się dobrze zanim zaczniesz pisać kolejną odpowiedz.

Tabikgo. Tu nic nie muszę wymyślać. Półka odbiorcza to pikuś, np. kawałek korytka z zaworkiem wsunąć w rurę i przykręcić/przyspawać.
Statek mi nie odpływa bo i tak więcej roboty nie jestem wstanie przerobić.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 16 wrz 2016, o 09:11

Proszę się dokładnie wczytać w to co piszę, a nie tworzyć własne teorie.
To Ty sugerujesz, że Twój zaworek wszystkiego nie przepuszcza i powinno przez niego wylecieć więcej w ciągu minuty przy tym samym grzaniu(bo podobno wyleciało za mało). To teraz skoro wyleciało za mało to znaczy, że podany przez Ciebie RR był większy - tak? Nie rozważamy nowego testu tylko ustosunkowujemy się do Twojej próby wytłumaczenia niskiego RR dla 76. Skoro dla 76 wyleciało za mało to o ile za mało wyleciało dla 70-tki jak tam była niższa wartość produkowanych par z kW mocy - a przecież sam napisałeś:
siedestyluje napisał(a):Moc grzania + moc mastawu = Ile destylatu wygeneruje kolumna na nim.

siedestyluje napisał(a):No to wychodzi na to, że półka zmywakowa jest jeszcze lepsza.
Bo jak by mi poszło na otwartym zaworku tyle co wam to i RR byłby lepszy.
Niech żyją zmywaki 304 !!! :taniec:
- to czemu nie poszło?
Wyścig na argumenty - jedynym Twoim argumentem jest, żeby było SZYBKO I TANIO i na tym się kończy cała dyskusja - jakości ocenianej przez Twoje gardło zamiast chromatografu nie mieszaj, bo to nie jest żaden miarodajny wskaźnik. Dywagowanie nad Twoim opisem cudownych osiągów, super stabilności to sobie schowaj między bajki - od tego są rejestratory, że wszystko się zapisuje podczas procesu, a nie wiara na słowo.
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 wrz 2016, o 09:45

Chwila chwila, gdzie napisałm, że na 70- tce zawór nie wyrabia? Zacytuj prosze.
Skoro na grubszej (76mm) zawór dał radę przpuścić 330ml, to 180ml/min pzy teście na HETP na cieńszej 70-tce był dla niego pikuś, więc nie masz absolutnie racji.

Co do jakości to kiedy do Ciebie w końcu dotrze, że calowo było dane do zbadania abyście nie byli skazani tylko na moje gardło. Co jeszcze mogę zrobić więcej abyś uwierzył? Teraz poszła i surówka więc już nie "oszukam" że to ze sklepowego, wtedy też można było wysłać, trzeba było tylko powiedzieć.

Dobry jesteś z matmy to wylicz proszę ile ma iść na minutę przy grzaniu 1 kw przy 20% i potem przy 14% i wszystko będzie jasne.
A jak już to zrobisz to zsumuj moją moc grzania i podaj wynik matematyczny ile powinno mi ulecieć.
Potem to samo zrób dla Boxera.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 16 wrz 2016, o 10:33

siedestyluje napisał(a):Boxer. To ma być wyścig na argumenty.
Złóż sprzęt w podanej prze zemnie kwocie opisz jak będziesz na nim robił, podaj z jaką szybkością będziesz odbierał, ect.
A my ocenimy czy tak się da, bo nam nie potrzeba posiadać sprzęt aby wiedzieć co on potrafi.
Czekam.

Ja w twoje żadne wymyślone procesy nie wierzę, chcesz porównań to na fakty. Podpinasz się pod rejestrator wstawiasz logi i dyskutujemy/rozmawiamy. Bez tego nie ma opcji. No i kto oceni jakość wyrobu? Jako pomysłodawca załatwiasz badanie na chromatografie czy jak?

tabikgo napisał(a):Boxer, dzięki za troskę, ale przyznam, że poczułem jakby ktoś próbował wmanewrować mnie w poniesienie niechcianych kosztów transportu. Dodatkowo znając Twoje marże martwię się, że zdarłbyś ze mnie gdyby bufor mi się spodobał

Moje marże? O czym Ty do mnie piszesz? Nie jestem producentem żeby sobie marże nakładać. Wy wszyscy byście najlepiej wszystko chcieli za darmo albo najlepiej za koszt materiału. Już Ci się ładnie to Pawłowe dziadowanie udzieliło, tanio i tanio, niedługo zmieni się w za darmo i za darmo.

B
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 16 wrz 2016, o 11:33

Pozwolicie że odniosę się tylko do tego, bo reszta to jakiś nic nie wnoszący bełkot. Swoje zdanie powiedziałem czemu tak może być i nie zamierzam nic dodawać.
tabikgo napisał(a):TaniCukier, reflux to jest ta część urobku, która skroplona i nie odebrana wraca na wypełnienie.
Czy mój zbiornik z destylandia.pl według Ciebie będzie produkował mniej par niż np. Twój keg przy tej samej mocy grzania?

A gdzie ja pytałem co to jest refluks?
Odnośnie zbiornika to zależy jak jest ocieplony. A jeżeli nie jest ocieplony to w pierwszym kroku trzeba wziąć pod uwagę temp otoczenia, w drugim kroku materiał i jego grubość i w trzecim powierzchnie zbiornika. Teoretycznie wyższe zbiorniki powinny generować mniejsze straty ciepła, ale jak jest w praktyce nie wiem. A więc moc dostarczona nie równa się tej która idzie w kolumnę. Rozumiesz już teraz?
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez Asus » 16 wrz 2016, o 12:00

Pawel niech Ci Tabikgo tak sie rzuca do goscia to pewnie wie jak to zrobic
Ps dobrze ze powturzyles drugi raz ze zaworek na 70 jest dobry to moze Tobie uwierzy bo Taniemu cukrowi cos nie bardzo wierzy
Asus

Nieprzeczytany postprzez gość » 16 wrz 2016, o 16:50

Ewentualny problem z wydajnością to mógł być na 70-tce, bo Ci wyleciało stosunkowo mało.. Ale na 76 ja nie widzę powodów, żeby obwiniać zaworek :P Ale skoro uważasz, że jest zły to zrób jak już pisałem(poświęć głowicę i wspawaj kulowy :D) i będziesz miał rzeczywisty pomiar. Zakładając, że zaworek ok to po prostu pracowałeś na wyliczonym RR - i nijak to się ma do oskarżeń względem innych o pompowanie, nijak to się ma do wyliczonego przez Ciebie HETP przy RR 1:3,7 - bo, wtedy nie byłoby 90 ml/min tylko 70 ml/min prędkość odbioru na 76-tce przy tym RR.
Nie będę Ci wyznaczał ile powinno wylecieć, bo to Twój sprzęt i jak Ci wyszło 330 ml w ciągu minuty to tyle jest - sorry winnetou...
tabikgo jak Ci Paweł wyspawa taniej niż przesyłka od boxer-a to droga wolna :P Tylko się zastanów jakie on ma pojęcie o prawidłowej budowie, zachowaniu odpowiednich proporcji i innych niuansach w budowie jak żadnego podobno nie zrobił - później napiszesz jaki to bufor niedobry, a inni zapytają kto Ci go spawał :P i co wtedy - wyjdzie, że Paweł owszem jest dobrym spawaczem czego nikt mu nie odbierze, ale pewnych rzeczy musi się jeszcze nauczyć :D . A w wolnej chwili poszukaj na allegro/olx itp ilu profesjonalnych producentów robi bufory, a później się zastanów dlaczego reszta nie robi...
gość

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 16 wrz 2016, o 20:17

Kolego gość. Dyskusję pozostawiam fachowcom. Miło się czyta merytoryczne wypowiedzi :)
Do czasu aż po moim do Pawła pytaniu o OLM pojawia się hasło, że mam płacić za jakieś przesyłki z buforem.
I nagle okazuje się, że się tego domagam? Heloł...
To ja się powinienem zapytać o czym Ty do mnie piszesz Boxer. Jacy Wy? I jakie dziadowanie?
Ja z Tobą się nie targowałem, żadnych interesów nie robiłem. Na dodatek żadnej przesyłki u Ciebie nie zamawiałem.
Zwróć proszę uwagę co napisałem o samym buforze i również w jaki sposób napisałem o Twoich marżach.
Zostałem przez Ciebie zrozumiany inaczej niż zamierzałem. OK. Ale jeszcze raz, jacy Wy i jakie dziadowanie?
Kolego gość, pierwsze zdanie Twojego wpisu powyżej. Brawo Ty :)
Zresztą i tak, z jak zwykle nieskładnej wypowiedzi kolejnego uczestnika dowiem się, że się rzucam ;)
Jeden raz zapytałem Pawła o bufor. Jeden raz. W innym temacie. Tu pytałem o OLM.
W zamian od Ciebie otrzymałem ostrzeżenie, żeby bufora nie zamawiać u Pawła :)
Nie każ mi szukać sprzedawców na alle... czy olx
Przecież Paweł ma rękę niczym chirurg neurolog. To mój sprawdzony dostawca :)
Kupując u niego niczym nie ryzykuję. Dodatkowo przy jego zasadach sprzedaży i trzech miesiącach na testy...
Nie zadziała tak jak powinien? Nie spodoba mi się odcień koloru ocieplenia? Nie widzę problemu. Odsyłam i po kłopocie :)
Nie wiem ile kosztuje przesyłka od Boxera, ale wiem, że od Pawła kosztuje grosze.
Temat jest o monitoringu i wydaje się, że nie tylko Pawła :)
Pewnie dla tego zalinkowałeś super temat. Chociażby ten tekst o nie rozpadaniu się sprzętu pawłowego po upadku.
Albo ten, o sprawdzeniu próbek przez kolegę z forum i wykryciu w nich przedgonów :)
Również dzięki linkowi wiem, że i koledzy zaglądają na forum pawłowe. Fajne te pozdrowienia ;)
Poruszona jest tam również kwestia profesjonalnych badań kolegi Arcii, który moim zdaniem uzyskał świetny wynik spirytusu przy starcie z wysokiego BLG i prowadząc proces na zmywakach.
Według oponentów metody OPWS, są to przecież skrajnie niekorzystne warunki. A jednak przekroczenia są tak niewielkie.
Choćby wyłącznie te badania utwierdzają mnie, że wybór prostego sprzętu i Pawła jako jego wykonawcy był dobrą decyzją.
Dziś zamówiłbym znów u Pawła kolumnę 76 na zbiorniku 100l ale o tym już wiesz, bo i Ty monitorujesz. I ja też :)

Miłego weekendu,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez gość » 16 wrz 2016, o 22:17

tabikgo napisał(a):Pewnie dla tego zalinkowałeś super temat. Chociażby ten tekst o nie rozpadaniu się sprzętu pawłowego po upadku.
Albo ten, o sprawdzeniu próbek przez kolegę z forum i wykryciu w nich przedgonów :) (...)
Poruszona jest tam również kwestia profesjonalnych badań kolegi Arcii, który moim zdaniem uzyskał świetny wynik spirytusu przy starcie z wysokiego BLG i prowadząc proces na zmywakach.
Według oponentów metody OPWS, są to przecież skrajnie niekorzystne warunki. A jednak przekroczenia są tak niewielkie.

A czy lepsze wyniki uzyskane na sprężynkach nie przemawiają do Ciebie? A to, że po 2 razach na zmywakach metodą Pawła są gorsze niż inni uzyskali po 1 razie korzystając z OO też do Ciebie nie przemawia? Świetny wynik to by był jak by się to załapało na jakąkolwiek normę - bo na sprężynkach się załapało :D .
A słyszałeś, że jakiś sprzęt z KO się rozpadł po upadku, bo ja nie :D
To zamawiaj co chcesz i gdzie chcesz :P Jak wolisz otrzymywać to co określasz za świetny wynik zamiast tego drugiego to :drunkagain: . :kciuki:
gość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...