Paweł monitoruje fora

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Paweł monitoruje fora

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 14 wrz 2016, o 15:25

siedestyluje napisał(a):Przy tescie 76=sti (wsad by Kodi) i przy grzaniu 5000W było 330ml/min,

Ile 330ml to gdzie tu zachowane RR 1:4? Dla 90 ml/min powinno wylecieć przynajmniej 450ml. No to na ładnym RR pracujesz. Teraz już wiadomo dlaczego taki sprinter jesteś. Takie osiągi to ja mam na 70 mm, dziękuje za wyjaśnienia, w końcu wszystko jasne.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2016, o 15:51

Ciekawe czemu nie wyleciało, wiesz może?
Ciekawe czemu Tobie wyleciało więcej przy słabszym nastawie niż mi przy mocniejszym, wiesz może?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 14 wrz 2016, o 15:59

Bo pewnie u mnie jest pompowane ;) Ale ma dla ciebie jeszcze kilka informacji. Nie sprawdzałem ile wyleci w środku procesu ale sprawdziłem za to ile leci na sam koniec. Po odkręceniu na maksa zaworka, spuściłem jeziorko i w minutę wyleciało dokładnie tyle samo płynu co na początku to raz. Drugie to sprawdziłem specjalnie dla ciebie ta sama sondą sterownika temperaturę przy OO i wiesz jaka była różnica? 0,01 stopnia ;) I znowu się potwierdza to co mówiłem, że różnica temperatur miedzy górnym i dolnym termometrem o niczym nie świadczy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez gość » 14 wrz 2016, o 16:13

To czekaj - przy teście HETP było tylko 188 ml/min i tutaj nie widzisz problemu... A przy 76 było 330 i nagle Ci leci za mało przez zaworek? Przeliczmy z kW - 188/3,46=54ml/kW, 330/5=66ml/kW - ogarnij się...
Zacząłeś temat z RR, a teraz wychodzi na to, że pracujesz z gorszym niż boxer - i kto tu POMPUJE ja się pytam?
Rzucasz wyzwanie/chcesz się "ścigać" - proszę bardzo - podajesz RR na początku procesu i po każdej redukcji prędkości z temperaturą w zbiorniku jaka wtedy była i wtedy zobaczymy jakie te Twoje konstrukcje są szybkie na wypełnieniu zmywakowym... Ale Ty tego nie zrobisz, bo sam wiesz lepiej. Sorry, ale sam się pogrążasz coraz bardziej. tabigko specjalisto od przeliczania - może Ty nam tutaj pomożesz rozstrzygnąć jak to jest - kto ma rację, a kto pisze farmazony nie z tej ziemi.
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 wrz 2016, o 16:37

Zastanawia mnie tylko dlaczego na początku poszło Ci tak dużo??????????////// i to przy słabszym wsadzie niż u mnie.
To, że na koniec RR nie spadał to układa się w logikę przy buforze. Widzisz a tak się bałeś zmierzyć, teraz będziesz miał mnie czym głowie walić :świrek:

Kolego gość. Się nie gorączkuj bo nikt tu nie chce źle.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 14 wrz 2016, o 16:43

Paweł nic się nie dzieje, nikt nie będzie nikomu po łbie walił, rozmawiamy sobie i testujemy. Jak jest normralna rozmowa bez k.... itd to i porozmawiać można. Widzisz 65 ml/min to już lecisz z lekkim podrefluksem. A tak jak ja teraz 50 ml to jest idealne, wstrzeliłem się po prostu z prędkością odbioru idealnie zresztą to widać po tym jak rośnie temperatura w buforze. Ja uważam że cała robotę tutaj robi mój bufor ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez gośc » 14 wrz 2016, o 16:52

Ty chcesz źle dla swoich klientów - CHCESZ ABY OSZCZĘDZALI KOSZTEM JAKOŚCI TEGO CO PIJĄ. To że według TWOICH kubków smakowych jest wszystko ok nie znaczy, że jest tak super - chcesz przykład zaglądnij na AD i temat z badaniami - tam też ktoś pisze, że
ma zapach bezwonny nie czuć ze to bimber
, a w badaniu wyszło, że normy są bardziej przekroczone niż u arciiego na zmywakach. Jak się przestaniesz upierać przy równości zmywaków i najlepszych sprężynek(pomijam tańsze podróbki, bo tu owszem szkoda kasy) to od razu większość Twoich oponentów spuści z tonu.
Czemu szło tak dużo - może jednak trzeba dobrze ocieplić kolumnę i zbiornik, a nie tak jak napisałeś boxerowi jak kupował od Ciebie, że to nie ma znaczenia. To że podnosi to cenę, przy mocnym ubiciu zmywaków może powodować zalewanie na mocy jaką opisujesz, zwiększy zużycie wody - bo zamiast całej kolumny ochładzać się będzie tylko na głowicy - to niestety już problem z którym musisz zmierzyć się Ty i Twoi klienci.
A co do bufor-a to może jednak ten który ma boxer nie jest tak zły :P
gośc

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 14 wrz 2016, o 22:54

Moje obliczenia zostały zdyskredytowane.
Będzie lepiej, jeśli Ty kolego gość policzyć sam.
Przecież wiesz ile oddaje z kilowata :)
Poprawka na ocieplenie, moim zdaniem 150-200W.
Moc wg Pawła znasz.
Machnij od razu dla 70-tki i dla 76. Dla 88 i 104 przy okazji zaproponuj moc procesu ;)
Swoją drogą, ja również uważam, że standardowy zaworek Pawła ma zbyt małą przepustowość.
Nie jest w stanie przy pełnym otwarciu odebrać całości i występuje częściowy refleks.
Pawle, przy okazji prac nad nowym zaworkiem, wymyśl OLM, który każdy będzie mógł sam przykręcić. Nawet ja. Bez odsyłania rury do Ciebie. Chciałbym być Twoim beta testerem ;)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez solohan » 14 wrz 2016, o 23:03

tabikgo napisał(a):Pawle, przy okazji prac nad nowym zaworkiem, wymyśl OLM, który każdy będzie mógł sam przykręcić. Nawet ja. Bez odsyłania rury do Ciebie.

ale tu nie ma co wymyslać , to juz dawno wynalezione, dodatkowy modół dokręcany miedzy rure głowną a głowice o ile konstrukcja pozwala na jaką kolwiek rozbudowe. To może niedługo na bufor sie ktoś skusi, nie przeszkadza , wrecz przeciwnie pomaga :)
edyta:
o ile komus pozwoli na to wysokość pomieszczenia, bo jak juz max wysokosci wykorzystane to albo dziure kopać ;) albo wspawanie olm sie kłania.
solohan

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 14 wrz 2016, o 23:18

tabikgo
Jakby zaworek nie przepuszczał to by przy 76 też leciało 188ml, a więc Twój argument jest nie trafiony.
A skąd teoria że występuje częściowy refuks po otwarciu zaworka? Masz wziernik?

Kolumna od Pawła nie jest ocieplona z tego co kojarzę?
Tutaj też bym troszkę strat poszukał, plus nieocieplony zbiornik, im wyższa temp w środku tym więcej mocy ucieka. Ile ucieka przez rurę, też zależy od grubości i powierzchni ścianek, ale to raczej ciężko będzie policzyć.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 14 wrz 2016, o 23:57

siedestyluje napisał(a):Zastanawia mnie tylko dlaczego na początku poszło Ci tak dużo??????????////// i to przy słabszym wsadzie niż u mnie.

Myślę, że Boxerowi poleciała normalna ilość alkoholu.
Ja jak sprawdzałem na swojej kolumnie to przez minutę wykapalo 260 ml. Dodam, że mam kolumnę 70 mm, ale wtedy, kiedy to mierzylem miałem jedną grzalke 2 kW wpiętą bezpośrednio do gniazdka, a drugą podłączona do regulatora mocy na 50%. Keg i kolumna dobrze ocieplone. Wtedy też jako wypełnienie miałem zmywaki.

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 07:40

No to wychodzi na to, że półka zmywakowa jest jeszcze lepsza.
Bo jak by mi poszło na otwartym zaworku tyle co wam to i RR byłby lepszy.
Niech żyją zmywaki 304 !!! :taniec:

Cukier. Na 70-tce otwór w zaworku na pewno daje radę, mam obawy tylko o 76-stke.

Tabikgo. Nad wprowadzeniem do produkcji OLM mozna będzie pomyśleć, ale zyskasz tylko tyle, że nie będziesz robił płukanki.
Osobiście płukanka mi nie przeszkadza bo i tak duuuuużo więcej potrzebuję do nalewek niż na czystą.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 15 wrz 2016, o 08:40

Jak zmierzysz to normalnie, a nie tak jak to zrobiłeś to możesz zacząć tworzyć swoją nową teorię :P
Jak by było lepiej z HETP dla tych zmywaków to by po 2 razach na zmywakach nie było 95 u arciego tylko jak na sprężynkach 96,5 - sorry.
Dodatkowo jeśli na Twoich cudownych zmywakach miałaby być lepsza to według tej teorii na wszystkich powinna się poprawić - czyli lidlowskich także - sorry skodza kasy na te z 304 w takim wypadku :P .
tabikgo - chyba już Ci TaniCukier wytłumaczył, że pomysł za małym zaworkiem nie ma sensu :P A jak nie to zaglądnij w przeliczenie ilości vs użyta moc - nagle się okazuje, że na większej mocy nieproporcjonalnie więcej paruje - z 54ml/kW przy 70 robi się 66ml/kW na 76 - sorry ale sam przyznasz, że coś nie teges z tymi wartościami - no chyba, że Paweł coś przed nami ukrywa.
Piszesz, że zostały z dyskredytowane - gdzie ja się pytam - tutaj licz - zapraszam - nie ma jakichś dziwnych przeliczeń - 2 liczby dzielisz/mnożysz i masz wynik - a że jest on nie w smak Pawłowi, a Ty życzysz mu jak najlepiej potwierdzając wszystkie jego teorie jak np ta z zaworkiem to niestety - albo piszemy prawdę która jest podparta konkretnymi wynikami albo wymyślamy cudowne opowiastki, żeby było przyjemnie... Boxer na prośbę Pawła zmierzył to co chciał - może teraz ktoś klientów to zmierzy - nie ma chętnego to może Ty - oczywiście będziesz się wymawiał...
Pawle jak zaworek Ci za mało puszcza to poświęć jedną głowice, zamontuj kulowy 1/2" i będziesz wiedział, a nie szukasz wymówki jak poprawić swoje wyniki względem tego co przedstawił boxer - jeszcze raz powtórzę u Ciebie przy 90 ml/min RR 1: 2,6(6), u niego przy 50 ml RR 1:4,9!!! - to Ty nawet przy teście HETP miałeś niższe. Nawet gdyby boxer ustawił 75ml(nie pamiętam czy boxer ustawiał 75 czy 70) to i tak miałby lepsze RR niż Ty ustawiając 90, bo byłoby 1:2,9 przy 75 i 1:3,2 przy 70 - i na jego miejscu domagałbym się publicznego przeproszenia na forum - bo to on niby pompował... a jak widać z liczb to TY POMPUJESZ i się tym chwalisz - jak to szybko można. Chyba, że w myśl przysłowia ludowego: "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie" - Ty jako konstruktor i pomysłodawca "cudownego OPWCS" możesz, a inni nie.
gość

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 09:15

Kolego gość. Ty sam sobie w kolano strzelasz tymi wyliczeniami.
Przecież jak ja bym miał więcej na min na otwartym zaworku niż Boxer albo nawet tyle samo to i wszystkie moje wyniki by się mocno poprawiły (HETP i wydajność)
Moc grzania + moc mastawu = Ile destylatu wygeneruje kolumna na nim.

Nic Cię nie zastanawia te tylko 95% u arciego? Naprawdę? Nie dziwne bo to pasuje pod Twoją linię ataku na mnie, ale pomyśl logicznie.
Na 17cm wypełnienia i jak sam piszesz przy słabym RR było aż 88% podczas testu na HETP, a przecież już 10 półek daje 96%
Jak by uznać półkę za prawdziwą (chociaż wy twierdzicie, że 304 jest niższa) to na pół metrowej kolumie arcii powieniem mieć już spirytus, a przecież ma 150cm wypełnienia, moim zdaniem aż na zapas.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 09:21

To teraz Pawle wytlumacz czemu atciemu wyszlo 95 na Teojej kolumnie na zmywakach I Twoja metoda tylki bez kretactw pomysl wypij kawe I idpisz
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 09:25

Nic Tu nie będą tłumaczył, każdy sam niech sobie wyciągnie wnioski.
Sprostuję tylko, że moja metada nie ma tu nic do rzeczy. Na % ma wpływ tylko ilość półek w kolumnie a nie sposób odbierania przedgonów.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez robur71 » 15 wrz 2016, o 09:36

siedestyluje napisał(a):Nad wprowadzeniem do produkcji OLM mozna będzie pomyśleć, ale zyskasz tylko tyle, że nie będziesz robił płukanki.

Paweł, warto było tu zaglądać, po to chociażby by ujrzeć taki wpis :piwo:
Jakby co to ja również ustawiam się w kolejce :szacun:
robur71

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 09:53

Metoda może nie ale skoro masz tak słabe RR jak to opisał kolega gość to i % urobku będzie słaby bo wtedy półki najwidoczniej są strasznie rozciągnięte. Już to tu gdzieś opisywałem że u mnie było to samo zjawisk. Przy za szybkim odbiorze nie było % i spirytus przez to nie załapał się na normy a moja kolumna do samego OO ma 150 cm sprężynek. Przy takiej wydajności jak podałeś to by trzeba odbierać 37,6 ml ;) To teraz już się wszystko powolutku klaruje, ty Pawle dokładnie o tym wszystkim wiedziałeś bo w instrukcji dla klientów masz napisane że prędkość początkowa ma być 40 ml a tylko ja dostałem z 50 ml. No i widzisz jak to jest? Od zawsze mówiłem że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. I podtrzymuję to co napisał kolega gość, poproszę o oficjalne przeprosiny za to co pisałeś pod moim tematem i na temat mojego procesu.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 09:57

Czyli sam widzisz jezeli na to ma wplyw tylko ilosc polek to odp jest jasna. W Twojej kollumnie na zmywakach z destylandi z ta predkoscia odbioru nie ma wystarczajacej ilosci polek. Ciesze sie rowniez ze zaczynasz rozumiec po co jest olm w koncu Ci wytlumaczyli bo ten kto pamieta KLOAKA z innych for to wie ze jemu wiedza bardzo ciezko przychodzi I potrzeba na to czasu.
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 10:50

No i widzisz kolego Asus. Już nie masz się czego przyczepić to zagłębiasz się w przeszłość i tym we mnie uderzasz. Poczytaj sobie jakie głupoty kiedyś pisali obecne tuzy rektyfikacji to się za głowę złapiesz. Kazdy kiedyś zaczynał i nikt mądry się od razu nie urodził.

Czemu za mało półek? Przecież przy nawet tak słabej waszym zdaniem półce jaka mi wyszła w testach masz w mojej kolumnie ich aż 30. (20 na zapas aby uzyskać 96%) Przy takim RR jaki wy macie półek będzie jeszcze więcej.

Boxer. W instrukcji podaję 40ml bo to jest tempo dla początkujących (do nauki, dla zielonych) w kolejnym zdaniu pisze, że można odbierać szybciej.
Wyznaczkiem prędkości odbioru jest stała temperatura w kolumnie a nie to co ktoś pisze w instrukcji, bo każdy może sobie grzac inną mocą i każdy może mieć inny wsad.

Pozdr. Paweł.

ps. Robur. Kasa Cię w kieszeń parzy? :)
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 11:06

siedestyluje napisał(a):Wyznaczkiem prędkości odbioru jest stała temperatura w kolumnie a nie to co ktoś pisze w instrukcji, bo każdy może sobie grzac inną mocą i każdy może mieć inny wsad.

Pozdr. Paweł.

Oj jak pięknie i szybko zmieniasz zdanie i próbujesz się wymotać z tego co pisałeś wcześniej. Nie pamiętasz jak cytowałeś Akasa, nie pamiętasz już jak mnie cisnąłeś że trzeba RR sprawdzić bo można się nieźle zdziwić i co się okazało? Moje RR to 1:4.9 a ty nawet 1:3 nie masz. Co do instrukcji to co, ona też już jest be? Jeszcze do niedawna twierdziłeś że każdy kto się do niej zastosuje będzie pił absolut a teraz już nie? Bo przecież rozmawiamy tu o OPWS i że jeżeli ktoś zrobi jak każesz i jak w instrukcji jest napisane to będzie absolut a tu :dupa: nawet procentu nie ma a o prawidłowym RR już nie wspomnę.A teraz piszesz że instrukcja to tylko kawałek papieru bo każdy może grzać inaczej z innym wsadem itd,itd. Jeszcze do przed wczoraj stała temperatura na 10 półce dla ciebie nie była wyznacznikiem bo pisałeś że mimo stałej temperatury półki w kolumnie się rozciągają bla, bla, bla. Powiem tylko jedno, tym swoim matactwem, kłamstwami, oszustwami itd zakopałeś się po uszy w gównie. Do tego nie jesteś facet, prawdziwy facet to wypina klatę i pisze, Sorry boxer miałeś rację, czegoś mnie nauczyłeś albo coś podobnego a nie próbuje zwalić winę na kogoś lub coś innego jak np zaworek. Pawle całkowita żenada. Zamknij to forum albo przestań się na nim udzielać bo wprowadzasz niesamowite zamieszanie i sprowadzasz nowych użytkowników na złą drogę.

Sajunara
Box

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 11:58

Nie chodzi mi ze glupoty pisales bo kazdy z nas uczonym sie nie urodzil. Chodzi mi tylkoze Ciezko ci cos wytlumaczyc a Ty ciezko masz zajazyc ale juz wszyscy widzimy ze pomalu zaczynasz cos rozumiec jeszcze Tylko musisz sie przelamac I przyznsc do bledu
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 wrz 2016, o 12:02

Nie panie Boxer. Nie zmieniam zdania.
Zawsze dla mnie była wyznacznikiem odbioru stała temperatura w kolumnie i tak zawsze uczę moich klientów.
Pisząc o gorszym RR miałem na myśli to, że nawet jak jest stała temperatura to przy zbyt szybkim odbiorze pogorszy się RR, a to, że półek i tak wystaczjąco zostanie to już jest inna bajka i słusznie piszemy, wszyscy, że wystarczy kierować się termometrem.

Wystarczyła by odrobina dobrej woli z Twojej strony a zrozumiałbyś mnie poprawnie, ale Ty się uparłeś aby mnie utopić i dążysz do tego z kapkami na oczach.
Powodzenia życzę.

@Asus To samo mogę powiedzieć o Tobie, też ciężko Ci wytłumaczyć, że bufor, OO i inne bajery to kasa w błoto.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 15 wrz 2016, o 12:37

A jeszcze pare postow wyzej pisales I zaletach olma a tu znuw Twoj upor ehhh
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 wrz 2016, o 12:38

siedestyluje napisał(a):Wystarczyła by odrobina dobrej woli z Twojej strony a zrozumiałbyś mnie poprawnie, ale Ty się uparłeś aby mnie utopić i dążysz do tego z kapkami na oczach.
Powodzenia życzę.

O nie Panie kolego, ja to już dawno wszystko zrozumiałem. Problem to tkwił w twojej osobie i twojej niewiedzy. Na szczęście wszystko dobre co się dobrze kończy ;) Zrozumiałeś że nie miałeś racji i to jest najważniejsze. A jeszcze ważniejsze jest to że młodym nie będziesz już więcej klepał tych bzdur do głowy a to już za duży sukces.

Ale wszystko co napisałem wyżej po 5 minutach jest zapomniane i powracamy do punktu wyjścia:

siedestyluje napisał(a):To samo mogę powiedzieć o Tobie, też ciężko Ci wytłumaczyć, że bufor, OO i inne bajery to kasa w błoto.

Paweł pożyczyć Ci bufor? Chcesz przeprowadzić na nim kilka procesów? Bo chętnie poznałbym Twoją opinię na temat bufora. Albo jeszcze inaczej, mam jeden bufor od zbiornika w płaszczu, dostosujesz jakiś zbiornik pod niego? I damy to twojemu beta testerowi co się domaga @Tabikgo i on się wypowie co sądzi o buforze? Idziesz na to? Zapłacicie tylko koszt transportu w obie strony i będzie gitara.

Box
boxer1981228

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...