Ile miedzi żeby pozbyć się zapachu jaja

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Ile miedzi żeby pozbyć się zapachu jaja

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 16:12

To ty zacząłeś temat chromatografu i bardzo cię proszę, odpowiedz na moje pytanie.

siedestyluje napisał(a):Nie spreparowane tylko nie do uwierzenia ale to już jest Twój problem.

Jak się rektyfikuje sklepowy spirytus to jakiego wyniku się spodziewałeś? Już ci nie raz pisałem że nie ty jesteś wyznacznikiem a próbki przesłane przez twoich ortodoksów. A one nie są takie kolorowe a raczej zielone jak ich zapewniałeś.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 16:26

Tia, kupiłem spirytus ze sklepu i pewnie sfałszowałem próbki abym nie mógł zarabiać na bajerach do kolumn.
Ale się ośmieszasz.

Paweł.

ps. Teraz to się zastanawiam po co dałem się wciągnąć w to badanie, tyle bólu niektórym sprawiłem, biedaki przeżyć nie mogą, że można taniej szybciej i lepiej.
Nie zrobiłem tego dla reklamy, tylko po to aby hobby było tańsze i łatwiejsze.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gośc » 1 wrz 2016, o 16:34

Badana próbka była robiona: na sprężynkach, z wypełnieniem miedzianym(chociażby dlatego warto byłoby to powtórzyć, bo jak sam piszesz jak się dobrze odbierze to nie potrzebna - pytanie czy ktoś to robi tak dobrze jak Ty), nie na nastawie "by kodi" tylko trochę słabszym i z uzyskiem "Absoluciku"(płukanek i innych rzeczy nie wliczamy do uzysku) na poziomie 0,44l z kg użytego cukru - 10l - ciekawe gdzie wtedy były te cudowne
I to na tyle uwag do Twojego osiągnięcia - jak widać od tego czasu sporo się zmieniło - sporo oszczędności w sprzęcie poczyniłeś. Czy nie odbiło się to na jakości - to się okaże jak się w końcu pojawią te wyniki od brzuchacza.
gośc

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 1 wrz 2016, o 16:52

Piszecie o próbkach wysłanych przez ortodoksów i liczba mnoga sprawiła, że muszę zapytać.
Czy są już wyniki kolegi Brzuchacz, czy może wciąż piszecie wyłącznie o próbkach kolegi Arcii?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 16:55

Ja ciągle pisze tylko o tych co są na forum. Pisząc w liczbie mnogiej miałem na myśli Ciebie, mnie (bo tez się zaliczam do ortodoksa bo zrobiłem według instrukcji) oraz moich rpóbek pozostałych. A czy ktoś jeszcze wysłał to nie mam pojęcia.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez grisza » 1 wrz 2016, o 16:55

A wracając do głównego tematu to

Jak można się pozbyć tych odpadów czyli zgniłego jaja?
Tylko przeprowadzając rektyfikację zgodną ze sztuką, czyli odbierając przedgony i pogony bardzo dokładnie.
Jak to zrobić?
Aby się tego świństwa pozbyć należy rektyfikację prowadzić w różnych stężeniach % wsadu, czyli na dwa razy.
Dlaczego w różnych?
Bo niektóre przedgony mają inną temperaturę wrzenia i trzeba podnieść stężenie % w kegu aby je odebrać.
Tylko wtedy pozbędziemy się definitywnie tego świństwa.

No i widzisz czyli ja przy dokładnym odebraniu przedgonu za pierwszym i za drugim razem coś źle zrobiłem??Może za mało zagęściłem te przedgony stabilizując tylko 1godz.,może za szybko odebrałem przedgon bo tylko ok.50 min 500 ml+do tego spuszczenie jeziorka czyli razem jakieś 600ml.A może że zamiast raz zalać kolumne zalałem dwa razy??Z tego co piszesz o tym pozbyciu się tych przedgonów bardzo dokładnie,to chyba się starałem a mimo wszystko cały urobek śmierdział bardzo mocno jajem czyli idzie wywnioskować że te uparte przedgony jednak podczas całego procesu wędrują do góry??I następny wniosek jaki się nasuwa to to że jeśli OO jest prawidłowo zrobione to chyba w tym przypadku może dużo pomóc.
Pozdrawiam
grisza

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 17:00

OO nie tylko pomaga pozbyć się przedgonu ale i umożliwia dużo szybszy start odbioru samego serca. U mnie jest przeważnie tak że przedgon jeszcze kapie górą a dołem już spirytus odbieram :) a to już kolejny duży plus obniżonego odbioru.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 17:05

@Gosć. Powiem tylko tyle, że ja i Ci których częstuję nie widzimy różnicy pomiędzy tym co robione na sprężynakch a tym co teraz na drucikach 304
Pomiędzy mocnym nastawem a słabszym widze tylko różnicę w uzysku a w jakości też nie.
Jak by było inaczej to bym pozosał przy starym bo jakośc dla mnie jest najważniejsza. Nie strzelałbym sobie w kolano. Chce tylko dobrze.

@Grisza. Mogłeś popełnić wiele błędów, trzeba by było rozłozyć Twój proces na czynnki pierwsze.
Założ temat, opisz dokłdnie ale to dokłdnie swój proces, lub jak chcesz to zadzwoń do mnie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 1 wrz 2016, o 17:05

Potwierdzam przydatność OLM w likwidacji związków siarki z destylatu.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 17:06

Cukier. Potwierdzam bo???????????////////////// Wytłumacz.
Ktoś tam stoi z szabelką i je wycina?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 17:21

boxer1981228 napisał(a):No zacytowałeś kawałek tekstu i co z tego??? Co ci tam wielmożny panie nie pasuje i według ciebie jest takiego ośmieszającego co???

Box

Żądasz wyjaśnień a sam ich nie udzielasz, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez grisza » 1 wrz 2016, o 17:51

siedestyluje napisał(a):@Grisza. Mogłeś popełnić wiele błędów, trzeba by było rozłozyć Twój proces na czynnki pierwsze.
Założ temat, opisz dokłdnie ale to dokłdnie swój proces, lub jak chcesz to zadzwoń do mnie.

Pozdr. Paweł.

Pawle szanuje twoje podejście do sprawy,bo jestem tego samego zdania że jak nie widać różnicy to po co przepłacać,po co wydawać daremnie kase ale.....no właśnie oszczędność to nie zawsze idzie w parze z jakością.
A wracając do tematu to cóż moge więcej napisać,moim zdaniem najważniejszą część procesu opisałem.
grisza

Nieprzeczytany postprzez Gość » 1 wrz 2016, o 17:57

siedestyluje napisał(a):Cukier. Potwierdzam bo???????????////////////// Wytłumacz.
Ktoś tam stoi z szabelką i je wycina?

Paweł.

Kol Siedestyluje, bez obrazy, ale Ty umiesz czytać? Podałem link w którym jest wyjaśnione kto wycina szabelką.
To by potwierdzało, że nie czytasz dokładnie postów. A podejmujesz dyskusję. A najgorsze, że podejmujesz dyskusję w tematach o których nie masz w ogóle pojęcia. Podejmujesz dyskusję na temat elementów, które widziałeś tylko na zdjęciach.
Podaję więc ten link jeszcze raz:
http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p134775
Przeczytaj go sobie dokładnie. Bo warto.
Gość

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 1 wrz 2016, o 17:58

Nie chciałem offtopu kolejnego wprowadzać. Też czekam na odpowiedź od Ciebie.

Przedgon odbieram zawsze do końca i dopiero przechodzę na odbiór z OLMa. I nie po łebkach tylko na smak i zapach, plus spuszczenie trochę z głowicy. Miedzi również używam, mało bo mało ale używam.

Z OLM leci luks spiryt, przy 96 przechodzę na odbiór z LM, ponieważ jak sam mówisz więcej półek, a tam jaja/siara...
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 18:03

Grisza uwierz, tu idzie to w parze. Wszystko co opisuję jest jaknajbardziej logiczne.
Naprwdę nie potrzeba OLM i bufora aby mieć lux/neutral.

Cukier. Idzie z początku jajo bo się Ci zasyfiło przedgonem to wszystko. Po to robimy płuknkę aby głowica się wyczyściła z resztek syfu.

Gość. Wtłumcz własnymi słowami.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 19:08

Siedestyluje czytałeś ten link? Bo widzę, że zaczynasz zgrabnie unikać głównego tematu. Jakieś wnioski?
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez grisza » 1 wrz 2016, o 19:19

siedestyluje napisał(a):Grisza uwierz, tu idzie to w parze. Wszystko co opisuję jest jaknajbardziej logiczne.

Cukier. Idzie z początku jajo bo się Ci zasyfiło przedgonem to wszystko. Po to robimy płuknkę aby głowica się wyczyściła z resztek syfu.
Pozdr. Paweł.

Ja sie tam nie znam i mało wiem,pisze tylko to co ja na własnej skórze zaobserwowałem.

Bufora to i owszem nie potrzeba-ale to tylko moje zdanie po czytaniu na ten temat tylko i wyłącznie tego forum-on czemu innemu służy.
OlM-nie wiem-nie mam,ale wg moich obserwacji i małej lekturze-moim zdaniem ma to sens.

Pisze tylko z moich obserwacji że płukanka choćby nie wiem w jakiej ilości to akurat w moim przypadku nic by nie pomogła i jajo nie idzie z początku tylko szło cały czas.Czyli wg.tego Pawle co piszesz że ten zapach tylko w przedgonach to wynikało by z tego,choć starannie odebrany na początku przedgon na węch+zapas(jak by co)to jednak chyba??wędruje podczas pracy do góry.
Grisza uwierz, tu idzie to w parze.

Wiesz wg.mnie to ta oszczędność szła by w parze jak to ty byś wykonywał pozostałe podzespoły,nie musisz być do nich przekonany,wystarczy że będą zrobione w przystępnej cenie tak jak kolumny.Bo co do jakości robocizny,wykonania,spawów to chyba nikt nie ma zastrzeżeń.
Pozdrawiam
grisza

Nieprzeczytany postprzez robur71 » 1 wrz 2016, o 21:22

siedestyluje napisał(a): Chyba nie ma na to złotego środka, jedni rozrabiają tak, drudzy inaczej i każdy mów że jest dobrze, ja daję do ok 30%

Pozdr. Paweł.

Paweł,
Jedna uwaga, jeżeli uzyskiwane ilości surówki podajesz dla kega 50l, to po rozcieńczeniu dwóch wsadów surówki (8,5 x 2), masz w kegu min. 35%.
robur71

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 2 wrz 2016, o 00:26

Sprostowanie, 8,5 x 2, bo Paweł jak sam mówił przed i pogonow nie wlicza do uzysku, to do drugiego gotowania ma 19 litrów surówki. Dodając około 28 litrów wody do kega otrzymuje 47 litrów 39-40% wsadu... Zresztą co za różnica, jak i tak wychodzi za każdym razem absolucik....

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 07:17

Nie daję przedgonów/pogonów do drugiego gotowania. Jesli ktoś to robi popełnia ogromny niewybaczalny błąd!

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 2 wrz 2016, o 07:49

siedestyluje napisał(a):Nie daję przedgonów/pogonów do drugiego gotowania. Jesli ktoś to robi popełnia ogromny niewybaczalny błąd!

Pozdr. Paweł.

Kol. Pawle, a w czym to przeszkadza? Przecież te twoje 1,5 litra "odpadów" + 1 litr "płukanki" to jest to tylko zanieczyszczony spirytus. Z tego można odzyskać spokojnie minimum 2.2 l czystego aż nie do uwierzenia spirytusu.
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 2 wrz 2016, o 07:54

Jak tak zrobisz to nie będziesz miał Absoluciku. Bo te przedgony dbierałeś w wyższej temperaturze wrzenia, wlejesz potem to do kotła a za drugim razem temperatura wrzenia przecież jest niższa, więc niektóre syfy mogą nie odparować ponownie na początku.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 2 wrz 2016, o 08:45

Kol. Pawle do Ciebie to trzeba mieć anielską cierpliwość. :yyyy:
Chyba jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz.
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez Gość » 2 wrz 2016, o 22:25

siedestyluje napisał(a):Jak tak zrobisz to nie będziesz miał Absoluciku. Bo te przedgony odbierałeś w wyższej temperaturze wrzenia, wlejesz potem to do kotła a za drugim razem temperatura wrzenia przecież jest niższa, więc niektóre syfy mogą nie odparować ponownie na początku.

Pozdr. Paweł.

Witam wszystkich,
O co kaman z tą temperaturą wrzenia ? Przecież każda substancja ma swoją temp. wrzenia i im słabszy roztwór alkoholowy, tym bardziej lotne są te substancje i łatwiej wszystko rozfrakcjonować.
Gość

Nieprzeczytany postprzez gość » 2 wrz 2016, o 23:26

Bzdury piszesz, tak samo jak i siedestyluje. Wiesz jaką temperaturę wrzenia ma np.alkohol amylowy? 132 st.C a odbieramy go jako przedgon. I co ty na to? Wugugluj sobie "współczynnik rektyfikacji" i doszkól się trochę.
gość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...