Ile miedzi żeby pozbyć się zapachu jaja

Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Ile miedzi żeby pozbyć się zapachu jaja

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 10:10

Ja dokładnie wiem o co chodzi i skoro surówkę mamy 96% to procent do drugiego razu obniżamy nie zwiększamy.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 10:12

Zwiększamy w porównaniu do pierwszego razu. Liczy się to co masz w w kegu a nie to co uzyskałeś.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Kto egoistycznie korzysta z osiągnięć i pomysłów innych

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 10:27

Już Ci napisałem nie raz, podnieść to możesz kega do góry a procent się obniża. Skoro surówka ma po pierwszym razie (u ciebie 95) to co chcesz jej podnosić? Do drugiego razu obniżamy procent surówki!!!

siedestyluje napisał(a):Liczy się to co masz w w kegu a nie to co uzyskałeś.

Na drugi raz lejesz surówkę tak? I to właśnie tą surówkę rozcieńczasz do drugiego gotowania tak? To co robisz z surówką żeby jej procent zmienić? Obniżasz czy zwiększasz?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 10:38

W kotle jest wsad, jak robimy po razie ma mniejszy % jak robimy po drugim razie ma większy %
Już jaśniej chyba się nie da, wymiękam.

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 10:53

A co jest wsadem na drugi raz???? Ten sam wsad co za pierwszym czy produkt z niego otrzymany? No powiedz mi co wlewasz na drugie gotowanie, nastaw i ponosisz mu magicznie procent? Czy lejesz surówkę otrzymana z nastawu i pierwszego gotowania i obniżasz jej procent do zakładanego. Bo przecież możesz dolać tyle wody że na drugi raz będzie jak za pierwszym albo jeszcze nawet niżej. Więc co robisz podnosisz czy zmniejszasz %?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 10:56

Noooo kolego Pawle widzę, że potraktowałeś kol zadowolony po swojemu - czyli po szczeniacku i hejtersku. Niewygodne posty wyleciały. :smile:
A teraz do rzeczy:
Dlaczego tylko trochę zwalczać/maskować?
Bo miedz nie ma aż takich właściwości żeby sama z siebie tak oczyścić destylat aby był bezwonny.

Przetłumacz to z chłopskiego na nasze...bo nijak do mnie nie dociera. Miedz ma ściśle określone zadanie i robi to w 100% - wiesz jakie?
Jak można się pozbyć tych odpadów czyli zgniłego jaja?
Tylko przeprowadzając rektyfikację zgodną ze sztuką, czyli odbierając przedgony i pogony bardzo dokładnie.
Jak to zrobić?
Aby się tego świństwa pozbyć należy rektyfikację prowadzić w różnych stężeniach % wsadu, czyli na dwa razy.
Dlaczego w różnych?
Bo niektóre przedgony mają inną temperaturę wrzenia i trzeba podnieść stężenie % w kegu aby je odebrać.
Tylko wtedy pozbędziemy się definitywnie tego świństwa.

O co tu chodzi, bo znowuż nie rozumiem? Jak dotychczas gnębiłeś metodę 2,5. Opluwałęś jego autora i ludzi stosujących tę metodę. Teraz raptem metoda jest cacy, bo Ci przypasowała do Twojej torii...Przecież dotychczas pozbywałes się zapachu jaj tylko rektyfikując Twoją metodą. Coś mi tu śmierdzi demagogią i to na odległość. :brawa:
Ja Ci powiem nowinę, że u mnie zapach jaj w cukrówce nie występuje w ogóle. A to dlatego, że nastaw przygotowuję zgodnie ze sztuką. Wiesz jak się przygotowuje nastaw zgodnie ze sztuką.
Powiem Ci jeszcze jedną rewelację. Tylko się zastanawiam co ja z tego będę miał, że podzielę się nią z Tobą?
Jesli mam nastaw w którym mogą występować związki siarkowodorowe to mimo iż nie używam w ogóle miedzi zapach jaj u mnie nie występuje.
No to teraz słuchaj jak ja to robię. Robię to w bardzo prosty sposób - destylat odbieram obniżonym odbiorem.
Po razie miedz jest pomocna i warto ją stosować.
Ale jak ktoś nie przerywa rektyfikacji w połowie i robi zgodnie ze sztuką to miedz może sobie odpuścić bo to nie dzięki miedzi mamy Absolucik ale dzięki naszym maszynkom i nam samym.

Czytam i za diabła nie mogę tego zrozumieć. Przetłumacz to z łaski swojej.
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 11:06

To nie były niewygodne posty tylko śmieci nie ma temat i nie wyleciały a zostały przeniesione w odpowiednie miejsce. http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=12&t=554
Co do tematu to w tej chwili nie mam czasu pisac, potem odpowiem.

Pozdr. Paweł

ps. Trochę nie rozmumiem człowieka, który kilka razy zarzekał się, że nie będzie już pisał, poprosił o zamknięcie konta i nadal pisze.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 13:24

[quote]ps. Trochę nie rozmumiem człowieka, który kilka razy zarzekał się, że nie będzie już pisał, poprosił o zamknięcie konta i nadal pisze.[/quoote]
Co ma piernik do wiatraka? Piszę nie na temat? Hejtuję, spamuję czy może trolluję? Kazałem zamknąć konto, bo nie mam przyjemności być członkiem forum na którym hejt i gburstwo jest akceptowane.
Z kolei pozwalam sobie na zabieranie głosy gdy widzę, że jest ciekawy temat. Skoro jest możliwość pisanie nie będąc członkiem forum to z niej korzystam. Coś w tym złego? Obrażam kogoś? Piszę nie na temat?
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez Mariusz19029 » 1 wrz 2016, o 13:30

zadowolony napisał(a):Jesli mam nastaw w którym mogą występować związki siarkowodorowe to mimo iż nie używam w ogóle miedzi zapach jaj u mnie nie występuje.
No to teraz słuchaj jak ja to robię. Robię to w bardzo prosty sposób - destylat odbieram obniżonym odbiorem.

A jak ma się w tym przypadku sprawa destylacji nastawow owocowych? I chciałbym, żebyś rozwinął temat, dlaczego dzięki obnizonemu odbiorowi nie ma zapachu zgnilych jaj? Pytam, bo może zupełnie niepotrzebnie bawię się z tą miedzią. Odbieram z OLM, więc ciekawi mnie ta sprawa. Będę wdzięczny za wytłumaczenie :szacun:

Pozdrawiam,
Mariusz
Mariusz19029

Nieprzeczytany postprzez Asus » 1 wrz 2016, o 13:44

Maruisz caly smrod kumuluje sie u gory nad Olm a ty odbierasz nizej natoniast z lm moze Ci leciec jajo. Sam jestem ciekaw czy przy owocowkach jakby rocic na pustym katalizatorze nie poleci jajo?? W koncu tez sie daje cukier I drozdze
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 13:52

Jednym się smród kumuluje nad OO drudzy się go pozbywają definitywnie zanim zaczną odbierać na gotowo.
Więc nie pierdziel, że to dzięki OLM nie smierdzi. W jednym jak i drugim przypadku w sercu nie ma już przedgonów/pogonów i nie jest to zasługą miedzi.

Pozdr. Paweł.

ps. Leszku. Pisz sobie pisz, nigdy Cię nie wyganiałm i kazdy jest tu mile widziany, ale pamiętaj jedno, tu Twoje fantazje będą sprowadzane na ziemie.
Co do hejtu to nie moja wina, że kogoś kto ma inne zdanie to go tak odbierasz. Zawsze staram się pisać grzecznie jak tylko się da.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez gość » 1 wrz 2016, o 14:05

No to przecież już wyjaśnił Paweł - związki te przy określonym % mają charakter przedgonowy czyli w przypadku korzystania z OO powędrują na samą górę.
Oczywiście są takie które w zależności od stężenia tworzą z wodą/alkoholem takie mieszaniny, które mają różny charakter przy określonym są pogonem, a jak procent wzrasta/spada stają się przedgonem(tworzą azeotrop) - o ile przy samym LM w pewnym momencie powędrowały by do butelki to przy OO cały czas masz zabezpieczenie na tę okoliczność - nawet gdy dzieje się to podczas procesu.
Dokładnie widać na tych dokładniejszych termometrach i wlaniu do zbiornika mieszaniny która ma sporą dawkę zanieczyszczeń: niby wszystko ładnie leci, odebrałeś już przedgon ze sporym nadmiarem, lecisz sobie spokojnie odbiór serca z OO, a tu nagle przy 96-97 stopniach w zbiorniku masz ni z tego ni z owego spadek temperatury w głowicy o 0,5 stopnia. Zaciekawiony co tam się stało spuszczasz trochę z głowicy, temperatura tam wraca do tej, która była przez większość procesu - wąchasz to co odebrane z głowicy a tam SYF!!!
Skąd? Jak? Czemu? - po prostu fizyka :P a jak wiadomo fizyki nie oszukasz, ale możesz ją wykorzystać - tylko trzeba chcieć, a nie torpedować, bo to "drogie" :P
W taki prawdopodobnie sposób w próbce arciego z OPWCS pojawił się propanol, bo przecież temperatury w dole dolumny pilnował na pewno.
gość

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 14:06

@Mariusz19029
.Nie będę pisał to co już jest dobrze opisane w tym temacie.
http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p132633
Przeczytaj dokładniej zwłaszcza pierwszą cała stronę.
siedestyluje napisał(a):Jednym się smród kumuluje nad OO drudzy się go pozbywają definitywnie zanim zaczną odbierać na gotowo.
Więc nie pierdziel, że to dzięki OLM nie smierdzi.

Kolego - wiem, że masz problemy z percepcją tego co piszą inni, więc nie będę wykładam kawy na ławę. Jedno tylko napiszę - smród idzie cały czas podczas procesu. Dlatego zalecana jest miedz jako część wypełnienia. Mając jednak OLM smród ten gromadzi się ponad odbiorem i destylat leci pachnący jak trzeba. Mimo iż w głowicy śmierdzi i to niezależnie od ilości odebranego przedgonu. Efekty sa opisane w temacie, którego lik podałem wyżej.
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 14:09

http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p134775
A pod tym postem kol. wyjaśnia bardzo dokładnie powód powstawania smrodu jaj jak i to dlaczego gromadzi się ponad OLM.
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 14:14

Po drugim razie już nie idzie smród. Przerwij proces w połowie wznów go i zobacz czy idą przedgony.
Tobie może i pódą bo jak wyłączysz prąd to wylądują te z co sobie latają nad OO i tam zalegą przez cały proces.
Ktoś to robi normalnie na zwyklym LM metodą OPWS przedgonów już nie ma.

Podsumowując: Przedgony ulatnioją się tylko na początku procesu a nie przez cały czas jak wy uważacie.
OO wymyślono do rektyfikacji ciągłej gdzie przez cały czas dostaje się nowy nastaw co za tym idzie kolejne smrody.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 1 wrz 2016, o 14:49

Niestety badanie nie potwietdzilo ze metoda owps wyeliminujesz wszystkie przedgony natomiast metoda ze stabilizacja spirytus zalapal siena jakas norme wiec mojak wytlumaczycie ze jednak te smrodki ida przez caly proces?? Sam korzystam z olma I czuc co z lma leci ale widocznie jak sie dobrze przedgon odbierze na poczatku to idzie dobra czysta zrobic :-)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 14:59

Nie ośmieszaj się już tym badaniem. Poukładaj sobie wszystko wg zasad rektyfikacji i praw fizyki.
Jak ktoś się dopiero uczy i na dodatek słucha wielu doradców to wychodzi jak wychodzi.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 15:15

siedestyluje napisał(a):Nie ośmieszaj się już tym badaniem.

Możesz jaśniej? Czemu niby się ośmiesza? Czego Pawle znowu nie kumasz?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 15:17

arcii111 napisał(a):Właśnie odbyłem rozmowę z Panią Kierowniczką laboratorium WSSE Katowice. Próbka 55/20 oznaczona jako A ,, myślałam że to alkohol sklepowy do porównania, jego wyniki są tak dobre, zawarte związki tak nieliczne że my ich nie jesteśmy w stanie oznaczyć[/b. [color=#FF0000]Natomiast próbka B OPWS też jest bardzo dobra ma przekroczenia w dwóch miejscach jednak jej jakość jest bardzo dobra jeśli została zrobiona w domowych warunkach[/color]. Zawartość alkoholu metylowego nieznaczna powinna wystąpić w takich próbkach i są go śladowe ilości.To świadczy że produkt powstał w wyniku fermentacji naturalnej drożdżowej a nie syntetycznej." Puenta - nie mogę udostępnić chromatogramów, czasów retencji, tajemnica badania ani dokładnych danych po przecinku. Co do alkoholu propylowego zasugerowała, że możne on wystąpić w mocnych nastawach z dużym blg i mało kwaśnym pH. [b]Dlatego wniosek jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to szkoda kasy na WSS Katowice jak nie masz znajomości. Jak jej powiedziałem że to wyścig kto zrobi czystszy spiryt to się zaśmiała i powiedziała wy już robicie alkohol lepszy niż sklepowy i nie ma co się ścigać o zera po przecinku wie pan jakie my tu próbki dostajemy jak by pan zobaczył wyniki to by pan zbladł. No i właśnie przestałem badać spiryt chromatografem a to co pisałem o planowanym teście porównawczym poszło w pizdu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 15:28

No zacytowałeś kawałek tekstu i co z tego??? Co ci tam wielmożny panie nie pasuje i według ciebie jest takiego ośmieszającego co???

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 1 wrz 2016, o 15:28

Czyli Ci pawelku wystarczy ze jest lepszy niz sklepowy .no to sie wyjasnilo ze Cie to zadawala.
Ps pytalem sie osob majacych wiedze
Bo wydaje mi sie ze olm oprocz tego ze przyspiesza odbior serca to zostal wymyslony jeszcze po to zeby walczyc o te iles zer po przecinku:)
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 15:37

Nie kawałek ale całą wypowiedz.

Tu było robione bez OLM i innych zbędnych bajerów.
http://alkohole-domowe.com/forum/sprawdzenie-samogonu-za-pomoca-chromatografu-t2712-110.html#p114311

Pozdr. Paweł.

ps. Nie życzę sobie abyś mówił do mnie pawełku, możesz zwrać się do mnie Paweł.
A Ty jak masz na imię?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 wrz 2016, o 15:53

Czy ty Pawełku jesteś normalny? Co mnie do jasnej cholery interesuje badanie wykonane w 2014 roku. W nosie je mam, rozmawiamy o tym teraźniejszym. Możesz jasno napisać co nie pasi w wypowiedzi, która zacytowałeś. Bo na razie to próbki od twoich klientów potwierdzają moja teorie że te z 2014 roku były spreparowane. Zacznij odpowiadać na zadane pytania albo ja pójdę w ślad kolegów i wyłączę się z dyskusji.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez zadowolony » 1 wrz 2016, o 15:55

Czy Ty wiesz w jakim temacie piszemy? Czy już straciłeś orientację? Znowuż zmieniasz temat, zaczynasz krążyć i unikać konkretnych odpowiedzi.
Jest Ci to wiadome jak takie zachowanie się nazywa?
Pisałem już to gdzieś. Obojętnie na jaki temat zacznie się dyskusja to wystarczy, że Ty się pojawisz i zaczyna być bałagan oraz wymieniane w negatywnym świetle OLM, bufor, itp. Nie wydaje Ci się to już nudne?
zadowolony

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 wrz 2016, o 16:01

boxer1981228 napisał(a): potwierdzają moja teorie że te z 2014 roku były spreparowane.

Nie spreparowane tylko nie do uwierzenia ale to już jest Twój problem.

Pozdr. Paweł.

Przypominam, że tu piszemy o miedzi.
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...