Hasło forum

Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Hasło forum

Nieprzeczytany postprzez Świstak » 28 sie 2016, o 11:54

Szanowni koledzy, użytkownicy tego, jakże dennego forum. Proponuje od dzisiaj każdy nowy temat zaczynać hasłem:
"OPWS DO DUPY JEST" - sami wiecie dlaczego :hahaha:
Świstak

Re: Hasło forum

Nieprzeczytany postprzez Asus » 28 sie 2016, o 12:13

Swistak nie koniecznie jest do dupy jak ktos go dobre poprowadzi wiecej odbierze to cos z tego wyjdzie. Widzisz jakbys mial jakies pojecie a nie hejtowal to bys wiedzial ze przy malej modyfikacji tego procesu idzie dobrze zrobic:) probowalem probke od arciego i naprawde dalo sie to pic ale nie byl to absolucik jak pisze Paweł
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 07:41

Powiedz mi co twoim zdaniem jest nie tak w metodzie OPWS?
No bo chyba wiesz co piszesz?

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 08:48

Pierwsza to taka ze brak stabilizacji . A druga ktora by pewnie pomogla ta jak juz tak nie chcesz stabilizowac to bys musial kripelkowo spuszczac nie 30min tylko jakass godz do 1.5h po czym przeprowadzic plukanke ale to duzo czasu na tym tracisz I wtedy szybciej sie zrobi ze stabilizacja
Prosze moja opinia
Chodzi o to ze po ustabilizowaniu kolumny musisz dac czas na odparowanie frankcji lekkich a tego nie przysspieszysz niestety
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 09:19

Nie Ciebie pytałem ale ok.
Kto chce stabilizować 1,5 godz to niech stabilizuje, normalnie wystarcza na to 30 min i to na dodatek wraz z odbiorem przedgonu jednocześnie, a dowodem na to jest stała temperatura na dole kolumny już po ok 20-stu min.
Płukankę robimy (po drugim razie) bo chłodnica jest prześmiardnięta przedgonami i zawsze to pierwsze będzie trochę gorsze. U Ciebie też pierwszy litr będzie inny.
Dzięki płukance mamy szybciej a każdy przecież i tak potrzebuje destylat do nalewek lub do starzenia.

Już nigdy nie wrócę do starej metody bo mam 8,5L z kega w 5godz o czym Ty możesz sobie tylko pomarzyć.
Chcę pomoc abyście mogli skrócić czas i zwiekszyć uzysk a tylko psy na mnie wieszają.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 09:25

Nie wiem jak innym ale mi zalezy na jakosci nie ilosci
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 09:42

Moja jakość ani trochę nie odbiega od Twojej. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie chciałes wymienić się ze mną próbkami tylko wolisz wymieniać się z tymi co dopiero raczkują w rektyfikacji.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 10:16

Moja probke miales a nie chcialem sie wymienic dlatego ze balem sie ze wyslesz spreparowane a kiedys powiedziales ze nie tezeba miec zadnego doswiadczenia wystarczy zrobic Twoja medada I bedzie absolucik wiec co za roznica od kogo mam probke co??
Hmmm czy nie masz gorszego wiesz to nie jest moje slowo przeciwko twojemu tylko Twoje wydaje mi sie przeciwko chromatografowo kazdy zna wynik . A I jeszcze mysle ze wynik moglby byc troche lepszy jakby zrobil na normalnym nastawie do 24blg
Teraz ludzie w koncu widza ze nie powinno sie odbierac na ilosc tak jak Ty im to wmawiasz tylko na zapach
Smiac mi sie chce jak kiedys ktos napisal ze po 2 l pukanki jeszcze to smierdzialo a Ty mu odpisales ze wystarczy litr I juz jest absolucik.
Tak mozesz wmawiac ludziom ktorzy zaczynaja przygode z rektyfikacja czyli Twoim klientom
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 10:53

A mi śmiać się chce jak rozbuchalicie prostą rektyfikację do granic absurdu do wręcz kosmicznych technologi i jeszcze na nieszczęsscie uważcie się za lepszych.
Rektyfikacja jest prosta jak budowa cepa, nie potrzeba do tego drogich sterowników, boforów, OO, ani SP. Na zwykłym prostym sprzęcie mam to samo i szybciej.

Sprzedając sprzęt nie mogę trzymać nikogo za rękę. Klient sprzęt ma wyknany zgodnie ze sztuką a to czy posłucha wynalazców z siudnej galaktyki czy mnie to jego sprawa.
Jak ktoś woli mieć słabszy uzysk z kega droga wolna.
Jak toś woli samemu szukać sobie mocy roboczej niż dostać gotową - droga wolna.
Jak ktoś che stabilizować 1,5 godz droga wolna.
Jak ktoś chce wypełnić kolumnę SP droga wolna
Jak ktoś chce odbierać przedgony na zapach droga wolna
Jak ktoś woli kierować się wskazaniem termometru w głowicy droga wolna (mogą wspawać gratis)
Jak ktoś chce prowadzić proces na wartosć temperatury droga wolna.
Jak ktoś chce sobie oprać kieszenie droga wolna.
Jak ktoś chce mnie upierd..lić na moim własnym forum droga wolna.

Jak tylko dzielę się wieloletnim doświadzczem dzięki czemu nasze hobby jest tańsze i łatwiejsze dla nowych do opanowania.
U mnie klient dostaje porady na jednej kartce a nie całą ksiązkę zbędnych pierdół od których ma tylko mętkik w głowie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 11:31

Ze steronikiem sie zgodze zbedny jest skoro I tak siedza I pilnuja zastanowilbym sie nadnim jakby po napelnienu kega robil wszystko sam lacznie z zakreceniem I odkrecenirm wody . Mysle ze w ukladzie zamknietym przy polaczenie sterowania pompy byloby to mozliwe
Ale dzieki oo mam wiecej serca nie smierdzaca plukanke na kolumnie 63.5 jestem w stanie prowadzic proces predkoscia 35ml do konca Rr mam 40 I moc 2.4 bo pewnie sie o to zapytasz
Osatni raz sie z Toba przepycham odnosnie jakosci
WYNIK POKAZAL ZE NIE MASZ TAK SAMO DOBREGO JAK JA pawelku zejdz na ziemi nie wiem czy zauwazyles ale jestesmy juz po wynikach juz Twoje wydaje mi sie. Skonczone
Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 11:44

Normalny facet zgdziłby się ze wszystkim co wymieniłem bo to wszystko jest prawdą.
OO stosuje się w retyfikacji ciągłej gdzie cały czas do kotła dodają nowy wsad co za tym idzie i nowe frakcje lekkie i muszą one mieć miejsce nad odbiorem aby mogły się tam gromadzić.
W przypadku rektyfikacji amatorskich obniżone odbiory są zbędne i nie potrzeba zrzynać rozwiązać z przemysłu.

Inne wyniki pokazują co innego. Nie ma wyjścia chyba musimy się razem napić.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 12:06

Zobaczymy jeszcze wyniki brzuchacza
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 12:21

A ja Ci mwię, że trzeba się razem napić bo wyniki bedą nie do uwierzenia.
Skoro w poprzednie nie wierzysz to w kolejne uwierzysz? Uwierzyć może tylko osoba, która stosuje OPWS zgodnie ze sztuką, lub ktoś kto był przy robocie.
Lub ktoś kto rozumie rektyfikację i wie, że na jakość mają wpływ dwie rzeczy:
- Dobrze odciąć przedgony/pogony (lepiej więcej jak za mało) Na zwykłym Aabratu robimy to z łatwością.
- I ilośc półek w kolumnie. Zwykły LM ma ich jeszcze więcej niż OO
Natomiast na szykość odbioru ma wpływ średnica kolumny co za tym idzie moc grzania.
I łot cała filozofia. Z początku wydawało mi się, że to rozumiesz.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 sie 2016, o 12:42

Twoje próbki to są mało ważne, brzuchacz zapewne wziął je tak dla picu. Najważniejsze to są próbki osób, które robią Twoja metodą kropka w kropkę. Potem są moje próbki zrobione właśnie twoja metoda dokładnie co do mililitra i minuty a i jeszcze moje z tego nastawu ala Kodi zrobione moja metodą i dopiero twoje. Bo jeśli twoje próbki znowu będą takie zielone a wszystkie inne nie no to sorry coś musi być nie halo.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 13:04

Tak, szczególnie twoja jest ważna. Człowieka, który kupił sprzęt tylko po aby mnie zniszczyć.
Teraz to dla picu? a przecież mówiliście, że jak będzie surówka razem to nie da się oszukać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez arcii111 » 29 sie 2016, o 13:09

Świstak jesteś głupszy od psychicznie chorej małpy razem z babą co ci w maglu pępek obcinała. Gamoniu świstaku opisz swoją metodę wstaw wyniki badania co z tego wychodzi i zobaczymy coś za wafel jeden. Do tego czasu będziesz gamoniem świstakiem.
P.S Jeśli chodzi o Boxera to z tematu zrozumiałem że ogony idą do osobnego przerobu jak się nazbierają nie inaczej tylko tak.
arcii111

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 sie 2016, o 13:39

siedestyluje napisał(a):Tak, szczególnie twoja jest ważna.

Dla mnie jest ważna, bo po to sobie kupiłem kolumnę od Ciebie żeby przede wszystkim sobie udowodnić czy OPWS jest taki świetny. Jak jest to sprzedam swoja puszkę i kupie sobie od Ciebie 5 x 76mm ;)

arcii111 napisał(a):Jeśli chodzi o Boxera to z tematu zrozumiałem że ogony idą do osobnego przerobu jak się nazbierają nie inaczej tylko tak.

Oczywiście że tak, każdy to zrozumiał tylko oczywiście Pawełek głupiego udaje.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 14:15

76mm to nie jest sprzęt dla ludzi bujających w obłokach. To jest sprzęt dla ludzi, którzy stąpają po ziemi i chcą mieć ok.17 litry surówki w trochę ponad 7 godz.
Dla Ciebie to za mało kosztuje i nie ma przygwizdów i nie będzie się czym pochwalić kolegom.
Jak by to wyglądało jak byś ze sprzętu za ok.8000 przesiadł się na sprzęt za 1800 i robił szybciej i tak samo dobrze?????/////////
Masakra! Lepiej pozostań przy swoim sprzęcie bo tego nie "przeżyjesz"

Zrozumiałem to mierząc swoją miarą. Mi nie przyszłoby do głowy aby odpady wliczać do uzysku.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 sie 2016, o 14:40

siedestyluje napisał(a):76mm to nie jest sprzęt dla ludzi bujających w obłokach. To jest sprzęt dla ludzi, którzy stąpają po ziemi i chcą mieć ok.17 litry surówki w trochę ponad 7 godz.

Rozmowa bez sensu znowu schodzi na inne tory, znowu zaczynasz przyśpiewki że ma być tani i szybko i za chwilę będziesz pierdol.... jaki to bufor jest zły. Rozmawiamy w tym temacie o OPWS jaki to on jest do :dupa: i przy tym temacie zostańmy. To kto co ma w domu i ile kosztowało nie powinno nikogo obchodzić. Bo dla jednego 100 to dużo a dla innego 1000 to mało. Skupmy sie lepiej na samym prowadzeniu procesu.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 15:12

No własnie skupmy się prowadzeniu procesu. Co Ty na to?
arcii111 napisał(a):Właśnie odbyłem rozmowę z Panią Kierowniczką laboratorium WSSE Katowice. Próbka 55/20 oznaczona jako A ,, myślałam że to alkohol sklepowy do porównania, jego wyniki są tak dobre, zawarte związki tak nieliczne że my ich nie jesteśmy w stanie oznaczyć[/b. [color=#FF0000]Natomiast próbka B OPWS też jest bardzo dobra ma przekroczenia w dwóch miejscach jednak jej jakość jest bardzo dobra jeśli została zrobiona w domowych warunkach[/color]. Zawartość alkoholu metylowego nieznaczna powinna wystąpić w takich próbkach i są go śladowe ilości.To świadczy że produkt powstał w wyniku fermentacji naturalnej drożdżowej a nie syntetycznej." Puenta - nie mogę udostępnić chromatogramów, czasów retencji, tajemnica badania ani dokładnych danych po przecinku. Co do alkoholu propylowego zasugerowała, że możne on wystąpić w mocnych nastawach z dużym blg i mało kwaśnym pH. [b]Dlatego wniosek jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to szkoda kasy na WSS Katowice jak nie masz znajomości. Jak jej powiedziałem że to wyścig kto zrobi czystszy spiryt to się zaśmiała i powiedziała wy już robicie alkohol lepszy niż sklepowy i nie ma co się ścigać o zera po przecinku wie pan jakie my tu próbki dostajemy jak by pan zobaczył wyniki to by pan zbladł. No i właśnie przestałem badać spiryt chromatografem a to co pisałem o planowanym teście porównawczym poszło w pizdu.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 sie 2016, o 15:30

siedestyluje napisał(a): Próbka 55/20 oznaczona jako A ,, myślałam że to alkohol sklepowy do porównania, jego wyniki są tak dobre, zawarte związki tak nieliczne że my ich nie jesteśmy w stanie oznaczyć

A co tu komentować, próbka zrobiona metoda ze stabilizacja jest dużo lepsza jak twoje OPWS.

siedestyluje napisał(a):Natomiast próbka B OPWS też jest bardzo dobra ma przekroczenia w dwóch miejscach jednak jej jakość jest bardzo dobra jeśli została zrobiona w domowych warunkach[/color]

Pani nie bardzo wie co mówi, skoro próbka OPWS ma przekroczenia czyli nie jest dobra bo się nawet na najniższą normę załapał.

siedestyluje napisał(a):Co do alkoholu propylowego zasugerowała, że możne on wystąpić w mocnych nastawach z dużym blg i mało kwaśnym pH.

Jeżeli się już mogę pozbyć syfu na poziomie fermentacji to to robię, jak słusznie zostało stwierdzone że w mocnym nastawie jest dużo bardziej nasrane.

Co za tym wszystkim idzie, przegrywasz ze swoim OPWS i nastawem "Kodi" i to z kretesem. Badania potwierdziły że nie masz lepiej a dużo gorzej :) Tutaj wychodzi właśnie twój pośpiech i pazerność jak i potwierdza się to co mówiłem wcześniej, dużo i tanio nie idzie w parze z jakością.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 15:33

To ja sie wypowiem jak moge to zielonej probki jaka obiecujesz daleko . Czekam tylko na wyniki boxa bo robil chyba Twoja metoda na sprezynkacj o zmywakach I jeszcze zobaczymy co sa warte zmywaki bo jedna roznice juz mamy
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 sie 2016, o 16:07

Nic nie mamy, tak byście tylko chcieli..... Wystarczy tylko bardziej po pedancku poprowadzić proces i będzie luksowy/neutralny.
A co do nastawu to też "walka" jest nierówna bo wy podonbo macie mniej syfu w nastawie co zrozumiałe bo i jego moc nieporównywalnie gorsza, co za tym idzie uzysk.
Ale pal go licho dla mnie z kazdego nastawu ma być Absolucik i jest.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 29 sie 2016, o 16:26

Jedna roznica jaka jest widoczna to moc destylatu na sprezynkssch I na zmywakach zmywaki przegrywaja chyba z e chromatografy walniete sa .
Wiesz co z nami sie mozesz klucic ale qrwa nie z maszyna Ty widzisz cos wiecej oprocz Ciebie I Twojego wydaje mi sie chlopie zaciales sie czy co??
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 sie 2016, o 16:30

siedestyluje napisał(a):Nic nie mamy, tak byście tylko chcieli

Napisz w końcu za kogo piszesz, kogo reprezentujesz. Ciągle piszesz w liczbie mnogiej, wyjaśnij mi w końcu proszę kogo jeszcze reprezentujesz poza swoja osobą, choć kilka nicków.

siedestyluje napisał(a):Wystarczy tylko bardziej po pedancku poprowadzić proces i będzie luksowy/neutralny.

Co znaczy bardziej po pedancku? Czyli sam przyznajesz/przyznajecie że twoja metoda OPWS nie jest tak doskonała jak ja przedstawiałeś do tej pory. No to ok, to już mamy wyjaśnione że OPWS to tylko metoda do zrobienia dobrego bimbru a żeby zrobić spirytus trzeba poprowadzić proces całkowicie inaczej. Czy mógłbyś opisać swoja nową metodę na zrobienie spirytusu neutralnego? I dzięki wielkie Pawle że w końcu sie zdobyłes na odwagę i potwierdziłeś to o czym pisze tu od dawna, że OPWS jest do :dupa:.

siedestyluje napisał(a): co do nastawu to też "walka" jest nierówna bo wy podonbo macie mniej syfu w nastawie co zrozumiałe bo i jego moc nieporównywalnie gorsza, co za tym idzie uzysk.

No i tu też w końcu przyznałeś rację że słabszy nastaw jest dużo lepszy :brawa: . Jak mam możliwość wyboru między czystym a mocnym nastawem, to normalne że wybieram czysty, uzysk z kg cukru mam lepszy niż ty czy tam wy już sam nie wiem. A to że mniej o litr to co? A bym zapomniał, mniej o litr brutto bo serca, czystego serca mam więcej bo ja nie robię chorych płukanek, które trzeba by jeszcze uzdatniać lub maskowac zapach owocami :ściana: Ja stawiam na jakość nie ilość. Więc wolę mieć litr mniej dobrego spirytusu niż litr więcej dobrego bimbru. A kto co wybierze to tylko i wyłącznie jego sprawa.

siedestyluje napisał(a):Ale pal go licho dla mnie z kazdego nastawu ma być Absolucik i jest.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, z gówna bata nie ukręcisz, choć ty twierdzisz inaczej. Ja się przekonałem na własnej skórze że nastaw to podstawa. Dowodem na to jest mój ostatni spirytus z czystej skrobi z tapioki. Skrobia była zatarta 1 do 4 a spirytus z niej otrzymany jest o niebo lepszy niż z czystego cukru. Cukier jest dobry bo go kupisz na każdym rogu, niestety nie ma szans na konkurowanie ze spirytusami zrobionymi ze skrobi czy glukozy, dużo osób może się ze mną nie zgodzić ale takie jest moje zdanie.

Box
boxer1981228

Następna strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...