Hasło forum

Tu możesz pisać także jako gość. Pytaj śmiało, na pewno chętnie pomożemy.

Re: Hasło forum

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 29 sie 2016, o 17:40

Nie wiem czy to ten temat, ale nie wiem już gdzie mam pisać, a więc napisze to co mnie naszło po przeczytaniu ostatnich burzliwych tematów. Jak chcesz to posprzątasz.

Ja nie wiem o co ta dyskusja? Przecież to było wiadomo od dawna. Skoro ludzie ze stabilizacją i dokładnym odbiorem przedgonów mają problemy z normami dla neutralnego to Paweł podchodząc do procesu na "odjebaj się" miał się załapać?

1.
siedestyluje napisał(a):OO stosuje się w retyfikacji ciągłej gdzie cały czas do kotła dodają nowy wsad co za tym idzie i nowe frakcje lekkie i muszą one mieć miejsce nad odbiorem aby mogły się tam gromadzić.

Paweł powiedz mi na jakiej zasadzie odparowują przedgony ze zbiornika? Wszystkie na początku procesu? Później nie ma już nic i możemy odbierać sam czysty alkohol?
Tylko konkretnie bez owijania w bawełnę.

2. Cały czas powtarzasz że ludzie zachwycają sie urobkiem, że taki dobry, taki łagodny nic nie śmierdzi itp Wiesz dlaczego?

3. Gdzieś mi się przewinęło że w buforze też zostaje alko, że nie wyssiesz go do końca. Mógłbyś porównać objętość bufora do objętości zbiornika i % jaki tam zostaje? Tylko jak zwykle konkretnie, może być na przykładzie zbiornika 50l i bufora 2l.

4.
siedestyluje napisał(a):No to inni też magą sobie doliczyć odpady do uzysku.
Ja nie doliczam odpadów do uzysku, u mnie serce to serce - dopóki jest stabilna 10ta. Ale u mnie jest lepszy i gorszy przedgon/pogon. Nazwij to płukanką czy jak tam chcesz. Dolewam to do kolejnego nastawu. Tylko zerknij do kodiego czy przypadkiem u niego nic nie jest dolewane i wliczane do uzysku.

5.
siedestyluje napisał(a): Czy na uzysk ma wpływ bufor? Jesli ma to uzasadnij swoją odpowiedz i napisz nam co się w nim takiego dzieje, że sra on dodatkowtym etanolem?
Nie sra, ale kumuluje w sobie pogony. Jakbyś kiedyś testował to byś wiedział, że tam zostaje najgorszy syf. Jeżeli byś przeprowadził proces do końca jak należy, to byś zredukował prędkość do 5ml i miałbyś to samo. Tylko że z buforem końcówka jest kilka razy szybsza.

6.
siedestyluje napisał(a):No to już wszystko jasne. Od początku nie robiłeś zgodnie z moimi poradami tylko po swojemu, a teraz jeszcze okazuje się, że Asus maczał w tym palce.
Paweł arcii nie robił według Twoich rad, ale zrobił nawet lepiej, bo odebrał więcej. Już widzę ile byłoby jakby postąpił według Twoich rad :yyyy:

7.
siedestyluje napisał(a):Jak ktoś chętny pier..olic się z odbieraniem przedgonw na 3 razy czyli metodą 2,5 i dlugą stabilizacją droga wolna.
Do tej pory pisałeś że Twoją metodą jest neutral a teraz zamieniasz śpiewkę że jak ktoś chce się pierdolić z tym czy tamtym to droga wolna... Gratuluje podejścia. Mogłeś wziąć to na klatę jak prawdziwy mężczyzna - "Ok, pomyliłem się, przepraszam. Nie będę już mówił że moja metoda daje absolut. Daje dobry i dość czysty alkohol, idealny dla "smakoszy" lub do nalewek."

8.
siedestyluje napisał(a):Mam taki sam destylat jak robiony dłuższą drogą.
Nie masz i tyle w temacie. Możliwe że jest naprawdę dobry, ale tylko tyle.

9.
siedestyluje napisał(a):Jak mozna oszczędzić pół godz dzieki metodzie OPWS to oszczędzam a wódkę piję taką samą jak kiedyś.
No tak, taką samą jak kiedyś, ale nadal tylko dobrą, nie neutralną/luksusową.

arcii111 masz może zanotowany czas poszczególnych etapów procesu?
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez Świstak » 29 sie 2016, o 18:33

@arcii111, tyś się na mózgi z amebą pozamieniał, czy jesteś opłacany przez siedestyluje?
Przeczytaj sobie na spokojnie wszystkie wcześniejsze posty Asusa i boxera, przeanalizuj, ale na trzeźwo, wyniki z chromatografu a potem powtórz jeszcze raz za mną:
OPWS DO DUPY JEST :luta:
Świstak

Nieprzeczytany postprzez abak » 30 sie 2016, o 01:10

siedestyluje napisał(a):Jak ktoś woli mieć słabszy uzysk z kega droga wolna.

Paweł ty chyba jako jedyny w całym naszym światku jak mantrę powtarzasz: wincej z kega, wincej z kega...., a nie prościej sobie sprawić po prostu większego kega ?...
siedestyluje napisał(a):Jak toś woli samemu szukać sobie mocy roboczej niż dostać gotową - droga wolna.

...no ja dostałem do swojej 63,5 -2 kW, samemu sobie wyszukałem że powinno być 2.8 kW optymalnie do 3,4 maksymalnie.
abak

Nieprzeczytany postprzez Asus » 30 sie 2016, o 06:35

Abak sory ale troche mnie to dziwi ze ty taka moca jedziesz na takij srednicy mi przy tej srednicy calewa kolumne na 3200W
Asus

Nieprzeczytany postprzez abak » 30 sie 2016, o 09:37

Do 3,6 kW nie zalewa przy pierwszym, do 3,4 kW przy drugim, natomiast moc roboczą ustawiliłem sobie na bezpiecznym poziomie 2,8 kW.
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 sie 2016, o 09:42

Sranie w banie. Zalewanie krytyczne zależy nie tylko od KW ale także od zagęszcznia wypełnienia i mocy nastau, to co jest u Ciebie nie oznacza że ma być tak u innych.
Po drugie to wcale nie uwazam, że pracując pod progiem zlania wychodzi lepsze.

Tanicukier potem Ci odpowiem i wydzilę nowy temat, teraz nie mam casu na gazety.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez abak » 30 sie 2016, o 09:51

Paweł chłopie o co Ci chodzi??, grzecznie odpowiedziałem tylko Asusowi jak sprawa wygląda u mnie, a Ty się nam wpierdalasz z jakimś sraniem.... litości... :ściana:
abak

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 sie 2016, o 09:54

Przepraszam, nerwy mi trochę puszczją.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Poprzednia strona

Powrót do Problemy z rektyfikacją. Pomoc dla początkujących i nie tylko...