Jak tak można! Cdn

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Jak tak można! Cdn

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 12 sie 2016, o 11:05

Postarałem się rozwinąć trochę temat, przy okazji zadałem kilka pytań. Była też prośba o Twój opis.
Głucho z Twojej strony, ale OK.
Wprowadzanie niemierzalnego sposobu oceny już było omawiane. Czy jeden litr wystarcza dowiemy się mam nadzieję już wkrótce.
Jeden czuje, inny nie czuje. Jednemu wali gdy inny chwali :) Ja jednak wierzę w porządny chromatograf.
Żeby nie nadużywać uprzejmości kolegi Brzuchacz, ograniczyłem ilość próbek.
Ale wiedząc, że pierwszy litr to 1000ml, serce to 13.5l a tył odebrałem w ilości 0.6l, będziesz mógł z łatwością policzyć stężenia w całej objętości.
Tylko po co? Przecież jeśli po badaniu dokładnie poznaję ograniczenia, mogę wprowadzić zmiany do procesu nie zmieniając sprzętu.
Jeszcze raz napiszę, uzyski we współczynnikach różnicy nie wykazują. Jak to ktoś powiedział, fizyki nie oszukasz :) To jest mój punkt widzenia.
Asus, bardzo Cię proszę, nie pisz Wy, my, bo to bardzo zniechęca w dyskusji. Co do dyskusji wniesie jeśli ja napiszę, że są koledzy używający bufor i twierdzący, że przy niewielkich przerobach jest on nie opłacalny? Nic, bo to kwestia indywidualnego wyboru a nie pieniędzy. Jeśli napiszę, że koledzy którzy posiadają OO uważają, że wprowadza on dodatkową "komplikację" nie wniesie to nic do dyskusji. Bo dla niektórych to będzie komplikacja a dla innych wybawienie :)
Sztywny kark Pawła być może nie pozwala mu pochylić się nad indywidualnymi "kaprysami" klientów, ale swojej metody nie poleca chyba jako jedynej słusznej drogi w procesie? Sprzeciwia się on raczej kosztownemu sprzętowi. Jak to jest z Tobą Pawle? Zrobisz klientowi extrasy jeśli Cię o to poprosi?
Tematu wypełnienia może lepiej nie ruszać, bo jest tam taki gnój, że nawet Ty Pawle byłeś już u siebie na forum posądzany o te niecne działania, które widzimy na sąsiednich forach :)
Ale chyba na podstawie badań tam przeprowadzonych mógłbyś napisać, że sprężynki bez specjalnych zabiegów dają półkę niższą niż zmywaki bez zabiegów? Tym bardziej, że nie kłuci się to z Twoją opinią, że na jednym i drugim wypełnieniu da się zrobić wyrób pierwsza klasa. To znów wyłącznie kwestia indywidualnego wyboru. Produkujesz te zmywaki czy co? Albo sprężynki?
Zabraniasz swoim klientom eksperymentować ze sprzętem i pracować innym sposobem? Czy może nieraz odpowiadasz tak szybko, że nie masz czasu na refleksję? Skróty myślowe mogą zaprowadzić czasem w niezamierzonym kierunku. Może Ty też czasem powinieneś zażyć kawki? Więc nie spiesz się z odpowiedzią ;)

Piotr.
tabikgo

Re: Jak tak można! Cdn

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sie 2016, o 12:05

Oczywiście, że moja metoda nie jest jednyna słuszna. Sam kiedyś próbowałm róznych metod i też dobre wychodziło.
Ja tylko jestem cholernym praktykiem i jak tylko się da krótszą i tańszą drogą dojść do celu to to robię i nic qurwa na to nie poradzę.
Jak idę do mechanika i nawciska mi kitu to potem jestem wkurwiony, że mogłem wydać połowę i mieć tak samo dobrze. To samo dotyczy kolumn.
Do mnie przemawia to, że Boxer wydał ok 8000 tyś na sprzęt a ja posiadam sprzęt tylko za 1800zł i mam ok.5l/h a on tylko ok 3L/h no może 3,6L w porywach.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 12 sie 2016, o 12:12

Ja mysle ze jednak pawrl odradza nasz sposob sugerujac ze bufor to odstojnik oraz ze to co wraca przez. odciek nad.OO przelatuje przez zanieczyszczpny destylat czylivja to rozumiem ze tez jest zanieczyszczony.
Powiedz mi w jaki sposob Oo komplikuje proces??
Co Ci da prowadzenie mojego procesu??
Powiem ci tylko ze odbieram 600ml przedgonu oraz drugie tyle przedgonu 2 stopnia nadajacego sie to ponownej destylacji.
Jezeli pisze ze my to czytaj ja bo pisze z pospiechu w pracy jestem jezeli pisze Wy to mysle ze mam prawo gdyz pawel pisze za was wiec smiem twierdzic.ze wszyscy robicie tak samo
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 sie 2016, o 13:15

siedestyluje napisał(a):Do mnie przemawia to, że Boxer wydał ok 8000 tyś na sprzęt a ja posiadam sprzęt tylko za 1800zł i mam ok.5l/h a on tylko ok 3L/h no może 3,6L w porywach.

Zaczynasz się powtarzać jak stara zacięta płyta, w każdym poście to samo. Daj sobie już spokój z tą swoja autoreklamą, albo wiesz co pisz nie 8 a 20k, doliczymy sprzęt do piwowarstwa i nową kolumnę półkową ze zbiornikiem w płaszczu. Wtedy będzie lepsze porównanie.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 sie 2016, o 13:27

Toje rybki - Twoje akwarium. Nie zglądam Ci do kieszeni, dla mnie to możesz sobie krowę kupić co bimber daje, nic mi do tego.
Sumy porównuję tylko dlatego aby zrobić sobie reklamę. A co nie mogę? :P

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 12 sie 2016, o 13:29

Asus, ja z Tobą nie zamierzam od początku dyskutować w temacie bufora.
W temacie viewtopic.php?f=7&t=305&start=175#p6987 jest i tak niepełna rozmowa.
Proszę Cię, pisz tam :)
Na sąsiednich forach, osoby o ustalonej reputacji i wiarygodności pokazywały i opisywały, jak na początku procesu potrafią zebrać się w nim frakcje niepożądane. Zamierzasz z tym dyskutować? Nie ze mną :) Poza tym każdy temat kończy się dyskusją o buforze i OO. Z ostatnich chociażby śliwki - bufor, temperatury - bufor. Tu i tak fajnie, że nikt nie wpada i nie wrzuca granatu :)
Ja piszę konkretnie, nie podpieram się Wami ani nami. Ty pisz jak chcesz. Piszesz z pracy, nie masz czasu, ja się już nie będę spuszczał i dokładnie jak do tej pory opisywał Ci krok po kroku swój punkt widzenia. Nie zajrzałeś nawet pewnie do starych tematów o procesie wg. Pawła czy wg. Boxera. I tak znów za jakiś czas zajrzy ktoś nowy i będzie powtórka z rozrywki. Zataczając koło stoimy w miejscu. A kto stoi w miejscu ten się cofa. Jedyny Boxer, który pisząc zajebiście konkretnie wnosi coś do dyskusji. Nie musimy się klepać po plecach, ale coś zawsze w głowach zostanie. A to patent na odzysk ciepła, a to igła w wężyku, a to bufor, który pracuje od samego początku i na pewno nie jest odstojnikiem :)
Piszesz, zrób normalny proces. Normalny czyli jaki?
Co mi da przeprowadzenie twojego procesu? Masz na myśli Twój opis? No proszę Cię, jak możemy dyskutować różnicę w naszych procesach nie znając podstawowych swoich parametrów.
Z mojej strony wszystko w temacie napisałem już co najmniej dwa razy.
Dziękuję i czekam na wyniki.

Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez Asus » 12 sie 2016, o 19:03

Tabikgo wez przeczytaj jeszcze raz co napisalem a poznie przeczytaj Twoj wczesniejszy post i pokaz mi gdzie zaczynalem rozmowe o buforze???? czytam juz to 3 raz i tam pisze o buforze i oo ale to jest odpowiedz na jedno z twoich postawionych wczesniej pytan czyz nie???
Asus

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.