Jak tak można!

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Re: Jak tak można!

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 01:30

@Tabikgo no to jakoś tak wygląda. Możesz napisać ile trwa u Ciebie poszczególny etap? Rozgrzewanie, stabilizacja, przedgon itd?

@Paweł w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Ad1 To powiedz mi po czym poznać że RR jest niepoprawne? Bo według mnie jeśli temperatura na 10 półce się nie zmieniła od samego początku do końca to RR jest jak najbardziej prawidłowe i to właśnie zasługa bufora, czyż nie tak?

Odpowiedz mi proszę, po czym poznać że RR się zmieniło i co wtedy robimy żeby je zachować na.odpowiednim poziomie?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 06:49

Boxer czy moglbys mi odpowiedziec:)??
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 08:18

boxer1981228 napisał(a):Ad1. 3:40 dokładnie cały proces od włączenia grzania do schłodze sprzętu, dolicz 30 minut i mamy 4:10 co daje około 50 minut szybciej od Ciebie. Skąd wziąłeś te dziwne liczby? Przestań wymyślać tylko przedstawiaj fakty.

Pisałeś wyżej, że robisz w 4 godz już ująłeś trochę na 3,40 ale dobra, liczymy odejmując o moich 5 godz:
5h - 30 = 4,30 - to już przyznałeś
teraz dalej, Ty odbierasz o 15ml/min szybciej ale kosztem RR no to liczymy
15ml x 3 godz bo ok tyle trwa odbieranie = 35ml a 35/min daje nam 2l/godz, więc jak mam tempo 3 litry na godz to dwa lity będzie 2/3 tej godz, czyli gorszym RR urywam śmiało kolejne 40 min.
4,5h - 40min = 3,50 czyli już prawie Cię mam
Do tego czas na koniec kiedy Ty wypompowujesz z bufora a my zachowujemy RR to pewnie będzie dobre kolejne pół godz.
I już jesteś prześcigniety.

Nakładłeś sobie do głowy ten bufor i nie myślisz racjonalnie, nic do Ciebie nie dociera. Powtarzam, wystarczy tylko umieć dobrze obsługiwać LM-a (się z nim nie cackać) i nasz tak samo szybko.

Co do RR bo pytałeś:
RR to szerokie pojęcie. Wyniki badań trochę nas do prawdy przyliżą.
RR można podzielić na wystarczająco dobre i bardzo dobre.
Wystarczająco dobre to takie kiedy temperatura stoi w miejscu.
Bardzo dobre to jak wyżej, ale różnica temperatur pomiędzy dolnym a górnym termometrem jest jak najmniejsza.
Przykład. Odbierasz powiedzmy tempem 20ml i temperatura stoi. Odbierasz tempem 40 ml i też temperatura stoi
w którym przypadku będzie lepszy RR?
RR ma duży pływ na ilość półek w kolumnie, ale czy tych półek aż tyle nam potrzeba to już inna bajka.....

boxer1981228 napisał(a): To co napisałeś o uzyskach to jak najbardziej moje, z 20kg uzyskuję około 10l serca plus ogony.

Gratuluję wyniku :mrgreen: :mrgreen: :smile: :smile: :smile:

@Asus. Wkręcać to se możesz dzieci za szkoły, tak, jebie drożdżami na odległość. :świrek:
EOT

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 08:44

Widzisz pawle Ty akurat jestes ostatnia osoba ktora powinna sie wypowiedziec gdyz mowiac ze probka kolegi byla nie najlepsza zaprzecasz calej Twojej teori owps oraz tym ze nie trzeba doswoadczenia ( chciaz juz ostatnio przyznales ze kolega robil pierwszy raz co wskazuje na to ze trzrba miec doswiadczenie. Czyli kolekne klamstwo z Twojej strony) to ze ja wyczuwalem w tej probce od 2kolegi cos tzn ze mam bardziej wrazliwy nos . Podejrzewam ze Twoi klienci juz odchodza od Twojej metody ,zaden z nich sie nie wypowiada oprucz Tabikgo ktory juz tez inaczej podchodzi do rozmowy . Ciekaw jestem czy on juz nie wyprobowal destylacji ze stabilizacja .
Co do bufora to nie jest rzecz ktora jest niezbedna Tabikgo juz to zrozumial i go nie wysmiewa bo pojal ze jak ktos chce zainwestowac kase to nikomu nic do tego, oraz zauwazyl roznice (podejrzewam ze poczytal duzo o buforze) Boxer juz Ci wytlumaczyl ze nie przeszkadza w rektyfikacji oraz ze nie zanieczyszcza destulatu. Natomiast czy te plusy bufora sa warte swojej ceny to juz kwestia indywidualna. Jakby bufor kosztowal50-100 zl to moge sie zalozyc ze bys go promowal gdyz twierdzilbys ze z polaczeniem z metoda owps kega oproznisz w 3 godz ...... ,tyle w temacie
Ps kiedy sie przyznasz do bledu??
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 09:05

Jakiego qurwa błędu?
Do błędu to się przyznał twóca bufora, nareszcie.
Jaka qurwa nienajlepsza? Próbka od kolegi była super, po wuj ja pisałem o tym malutkim niuansie w łagodnoiści picia. Cięzko było się nawet poznać a Ty żeś się uczepił jak rzep psiego ogona bo już nie masz do czego.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 09:18

Ciezko to by sie bylo poznac przy tej probce co teraz dostale fajnie sie ja pilo natomiast przy rozrobieniu do niskiego% bylo czuc kwiatki . Atakujesz mnie ze cos tam czulem to czemu jak dawales probki do analizy chlopaki Ci tez mowili jak ja i jakos nie masz problemu o to Tylko do mnie bo bylo cos czuc. Kiedys nawet stwierdziles ze to jest czysta i tam musi byc cos czuc ....... pozniej oczywiscie sie probowales wykrecic....... dobrze zdajesz sobie sprawe z tego ze ta probka co byla oddana do analizy przez Ciebie nie byla ona z calego procesu ....

Kiedys pisales ze przyznasz sie do bledu tylko musisz to przelknac ale widze ze znow zmieniasz zganie caly Ty
Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 09:39

Czuć było tylko C2H50H i nic więcej. A że ktoś myśli, że śmórd to niech wodę pije.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 10:11

Widac ze dalej nie masz odwagi sie przyznac
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 10:17

Niby do czego mam się przyznaweać?
Myslisz, że jak masz bufor to jestś lepszy? Gowno lesteś lepszy, co najwyżej możesz być taki sam.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 10:55

Ty masz chlopie cos z glowa gdzie pisalem ze jestem lepszy chlopie nie zmieniaj tematu tylko mow o tym Twoim bledzie kazdy na tym forum na to czeka aTy jak zawsze sie wykrecasz zmieniasz zdanie mysle ze Twoi klienci juz Ci w malo co wierza kupuja tylko sprzet od Ciebie i robia normalnym sposobem
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 10:58

Jakim błędzie?????????///////////////

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 10 sie 2016, o 11:19

Qrde jakbysmy wiedzieli to bysmy sie chyba nie pytali co nie. Poszperaj na forum z dobry miesiac temu pislaes ,ze sie do czegos przyznasz...
Asus

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 10 sie 2016, o 11:48

@Paweł, poczułem się olany.
Mam tylko zastrzeżenie do punktu 1, olejesz RR ale utrzymaj stabilną temp 25cm od zbiornika. Jak zgodzisz się na warunki to możemy się zakładać.

A jeśli Ci powiem że u mnie różnica między górą a dołem to 0,1 niezależnie od tego jak grzeje?

To o co chcesz się założyć? Tylko jeżeli mógłbym prosić nagraj cały proces, żeby nie było, że nie wierze :)
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 12:45

Pewnie chodzi o skalowanie? Ale czytasz chyba co wyprawia ta 76-stka. Jest dużo szybsza niż wychodzi ze skalowania i z tabel tam przedstawionych. http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=7&t=463
Jednak pozostanę przy swoim.

@Cukier. Boxer 25cm od zbiornika to ma jeszcze bufor.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 13:08

siedestyluje napisał(a):Pisałeś wyżej, że robisz w 4 godz już ująłeś trochę na 3,40 ale dobra, liczymy odejmując o moich 5 godz:

Pokaż gdzie. Powiem Ci że zaczynasz mnie bardzo denerwować. 3:40 trwał proces 45l wsadu gdzie odbierałem 50 ml/min a nie 65ml. Nie dokładaj i nie wymyślaj.
Co Ty w ogóle liczysz ? 3:40 minut trwał cały proces od momentu włączenia grzania do momentu wyłączenia się sterownik (cały proces, rozgrzewanie, zalania, stabilizacja, przedgon, serce i pompowanie z bufora) Więc weż nie pisz tu żadnych dyrdymałów że sobie muszę coś doliczać. Zacznij czytać co się do Ciebie pisze, bo chyba specjalnie to robisz a moje nerwy są juz na wyczerpaniu. Jak chcesz abym dalej z Tobą prowadził tą rozmowę to zacznij myśleć i czytać co się do Ciebie pisze. Tłumaczę i odpowiadam ostatni raz jak teraz nie zrozumiesz to ja odpadam.

siedestyluje napisał(a):5h - 30 = 4,30 - to już przyznałeś

Co przyznałem i gdzie bo nie wiem. Co to jest 5h minus 30 minut?

siedestyluje napisał(a):teraz dalej, Ty odbierasz o 15ml/min szybciej ale kosztem RR no to liczymy

Nic nie odbieram szybciej, odbieram dokładnie 50 ml/h. Więc jak chcesz testować i się zakładać to to jest max prędkość z jaką możesz startować.

siedestyluje napisał(a):15ml x 3 godz bo ok tyle trwa odbieranie = 35ml a 35/min daje nam 2l/godz, więc jak mam tempo 3 litry na godz to dwa lity będzie 2/3 tej godz, czyli gorszym RR urywam śmiało kolejne 40 min.
4,5h - 40min = 3,50 czyli już prawie Cię mam
Do tego czas na koniec kiedy Ty wypompowujesz z bufora a my zachowujemy RR to pewnie będzie dobre kolejne pół godz.
I już jesteś prześcigniety.

Żadne gorsze RR i żadne prześcignięty, zacznij czytać co się do Ciebie pisze. Nie wiem co ty liczysz i doliczasz i nie zamierzam w to wnikać bo jakieś głupoty napisałeś. Jeszce raz Ci powtórzę, 3:40 min to czas CAŁEGO procesu i nic mi nie dopisuj i nie doliczaj ok tylko zacznij czytać co się do Ciebie pisze.

siedestyluje napisał(a):Nakładłeś sobie do głowy ten bufor i nie myślisz racjonalnie, nic do Ciebie nie dociera. Powtarzam, wystarczy tylko umieć dobrze obsługiwać LM-a (się z nim nie cackać) i nasz tak samo szybko.

Ja sobie nic nie nakładłem, to Ty szukasz dziury w całym. Ja wiem jak pracuje bufor i jakie są jego zalety. Ty jak nie chcesz to nie musisz przecież go stosować, powiem Ci coś, każda kolumna z buforem tego samego rozmiaru co Twoje będą szybsze i stabilniejsze niż Twoje bez i niestety tego nie zmienisz.

siedestyluje napisał(a):Co do RR bo pytałeś:
RR to szerokie pojęcie. Wyniki badań trochę nas do prawdy przyliżą.

W dalszym Ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc je powtórzę.
To powiedz mi po czym poznać że RR jest niepoprawne?
??????

siedestyluje napisał(a):Wystarczająco dobre to takie kiedy temperatura stoi w miejscu.

Czyli z moim RR było jak najbardziej wszystko ok. Skoro temperatura na 10 półce była stała do 100 w Zbiorniku.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 10 sie 2016, o 13:09

Boxer, rzuć okiem tutaj: viewtopic.php?f=7&t=448&start=25#p4487
Aż dziw, że nikt wówczas nie skomentował czasu przerobu powtórnego, chociaż wypłynął temat pompowania (60ml/min) :)
Później męczyliśmy się nad obliczeniami z TaniCukier, później ktoś stwierdził, że obliczenia nie takie...
Zatoczyliśmy od tego czasu spore koło. Miał być z mojej strony "noł koment" do czasu badań przeprowadzonych przez kolegę Brzuchacz, ale jakoś tak samo poszło. Tylko nie pisz, że nie pamiętasz :)
Asus, bekę miałem ze wzrostu ciśnienia ;) nie z bufora.
Trochę nadinterpretujesz mój udział w dyskusji dotyczącej bufora. Oczywiście czytam wszystko co możliwe dotyczące tego tematu. Również inne tematy bardzo celnie podsunięte przez między innymi kolegę King Crimson. I w dalszym ciągu chcę, żeby ktoś mnie do bufora przekonał. Nie moją sprawą są indywidualne wybory, ceny, wielkość i częstotliwość przerobu. Tu każdy sam musi zdecydować. Ale w naszej dyskusji tylko jeden Boxer pisał konkretne dane z procesu i od początku, że bufor w jego przypadku ma służyć wyłącznie poprawie komfortu użytkowania kolumny. I to wykazał bezbłędnie :brawa:
Pisałeś, że znasz pracę na gołej kolumnie i właśnie dlatego prosiłem Cię, żebyś opisał swój proces z buforem. Przecież właśnie Tobie najłatwiej jest dostrzec różnicę :)
Było jeszcze kilka tematów, między innymi zalewanie. Przedstawiane jako sposób na szybkie zwilżenie i zmniejszenie półki. A nikt (może Boxer?) w sposób bezpośredni nie pisał, że jest również wykorzystywane jako sposób na przyspieszenie separacji przedgonów. Tutaj jak najbardziej, jestem skłonny. Tym bardziej, że swoje własne testy porównujące sprężynki (pożyczone) i zmywaki (własne) przeprowadziłem już jakiś czas temu. W temacie bufora jeszcze nie widzę argumentu, który mnie przekonał. A tymczasem Boxer skusił mnie tym czasem 3h40m więc to jego "wina" że zapytałem Pawła o bufor. Może jeszcze za wcześnie? :)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 13:09

Asus napisał(a):Boxer czy moglbys mi odpowiedziec:)??

Na temat kolumny Pawła i jakości jego produktów nie wypowiadam się do momentu aż będą wyniki próbek.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 13:24

3,40 w sumie, w tym ok idzie 40min na rozgrzanie kega to na sam proces zostaje 3 godz
Możliwe jest to jak przechodzisz od razu do odbioru serca i na koniec zostawiasz etanol w buforze bo szkoda czasu.
Też tak mogę.

Pozdr. Paweł.

ps. Ile Ci naleciało urobku z tych 45 L nastawu?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 10 sie 2016, o 13:54

tabikgo
nie mam tak dobrych osiągów jak boxer, ale wróć do tego postu:
viewtopic.php?f=7&t=477&p=5907#p5902

Jakbym zaczął z 50ml to by dłużej leciało stabilnie. Poza tym bufor wg starej konstrukcji, jedynie na kryzie z podgrzewanym dnem.

I to nie jest tak że nikt Cie nie może przekonać, bo Ty po prostu nie chcesz być przekonany.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 13:59

Wszystko już jest napisane nie będę się dla Ciebie powtarzał po stokroć. Nie umiesz czytać to Twój problem.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 14:16

Poza tym zanim zaczniemy dalej rozmawiać czekam na odpowiedź do zadanego przeze mnie pytania.

Możesz scalić nie było opcji edycji.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 sie 2016, o 15:24

Niewygodne pytanie to i się uchylasz od odpowiedzi, jeszcze by się okazało jaki masz uzysk z tych 45L.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 sie 2016, o 15:39

siedestyluje napisał(a):Niewygodne pytanie to i się uchylasz od odpowiedzi, jeszcze by się okazało jaki masz uzysk z tych 45L.

Pozdr. Paweł.

Weź mnie nie rozbrajaj, o moich uzyskach na tym forum było już po stokroć. Nie będę pisał po raz tysięczny jaki mam uzysk z kilograma cukru. A poza tym jak byś choć troszkę ruszył łepetyna i skumał co pisałem w swoich postach to byś wiedział co to był za wsad. Bo to już opisałem w innym poście więc zadaj sobie choć odrobinę trudu i znajdź sobie.

No i nie wiem kto tu się miga od odpowiedzi na pytania. Mam po raz kolejny je zadać czy wiesz, o które chodzi????

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 10 sie 2016, o 15:46

TaniCukier, to nie jest tak, że ja nie chcę.
Pamiętasz kiedy liczyłem i podpierałem się "wesołymi" współczynnikami :)
Nie było różnicy, która skłoniłaby mnie do położenia extra pajdy na stół, przy moich potrzebach.
Korzystałem z uzysków podawanych przez Boxera, bo pisał konkretnie, bo je wogóle podawał, bo jego czasy i urobki się zamykały a poza tym odstawiał śmieci na bok.
Sam wiesz jak ciężko znaleźć konkretny opis przerobu na fi70 z buforem.
Teraz proszę Asusa, może coś z tego wyjdzie.
Twoje uzyski się trochę rozjechały, a dodatki przerabiane ponownie... No to już nie było tak łatwo policzyć ;)
Jeszcze raz napiszę, jesteśmy w tym samym miejscu gdzie utknęliśmy wtedy i nie ma sensu się powtarzać.
Zdecydowanie lepszy wynik w pogonach mógłby być jednym z argumentów dla osób, które narzekają na jakość obecnego wyrobu.
Mniejsze zużycie energii, lub krótszy czas również.
Ja świetnie się bawię w trakcie przerobu, dzięki dzwonkowi jestem na bieżąco informowany jeśli nawet aparaturę mam chwilowo poza zasięgiem wzroku i póki co mam siłę podejść trzy razy do zaworka.
Poza tym cały czas coś sprawdzam, myję słoje, butelki, topię wężyk, wiercę otworek ;)
Piszę o sobie i za siebie. Czasem ktoś sypnie Wy, my, oni i to trochę mnie razi. Ja mogę chcieć jedno, Ty możesz chcieć czegoś innego i dla mnie wporzo.
Bufor na szerokiej kryzie montowany do zbiornika z dużym otworem chyba nie jest najgorszym wśród buforów? Nie znam się, ale pewnie mogłeś trafić na coś co odpala dużo później ;)

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 11 sie 2016, o 08:24

Wiesz lie taki duży bufor na szerokiej kryzie by kosztował?
Nie chcesz wiedzieć :)

Boxer nie chce napisać ile mu naleciało bo spartaczył nastaw i się wstydzi :)

Pozdr. Paweł. :piwo:
siedestyluje

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.