Jak tak można!

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Re: Jak tak można!

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 12:11

siedestyluje napisał(a):Przecież napisałem Ci wyżej, że z czasem to odparuje ale na początku jednak skropli tam się przedgon.

Pozdr. Paweł.

Tak samo jak Tobie do zbiornika i nie odparuje z czasem a natychmiast. Skąd możesz wiedzieć co się u mnie dzieje jak nawet nie wiesz jaka jest konstrukcja mojego bufora? Jasnowidz jesteś?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 12:50

@ Tabikgo no to jeszcze wytłumacz Pawłowi że przy takiej pracy nie ma prawa być przedgonu w buforze.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 14:02

Tak jestem jasnowidz. Przelewa Ci się na dół bufora i dzieki temu lepiej się wymienia jego zawarość.
Przecież nie pisałm, że ciągle tam przedgon zalega, pisałm tylko, że na początku tam wpada ale potem odparuje.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 14:19

Nic się nie przelewa na dół. No to widzę że już mamy postęp, zrozumiałeś że bufor to nie urządzenie do gromadzenia przedgonu jak twierdziłeś wcześniej.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sie 2016, o 14:35

Boxer jak widac golym okiem Pawel juz w paru kwestiach sie dosyc zamotal . Pamietasz jak mowil ze musi sie do czegos przyznac wydaje mi sie ze chodzi wlasnie o bufor i ewentualnie Olm bo juz mu duzo wyjasniles i zaczyna zmieniac to zdanie. Nawet Tabiko w koncu zaczal zmieniac zdanie i nie stoi murem za Pawlem i sie z nas nie wysmiewa tylko zaczal pytac i probowac zrozumiec
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 14:39

Od zawsze mówiłem że każdy od każdego może się wiele nauczyć ale do tego potrzeba kulturalnej rozmowy niestety. Co na tym forum jest bardzo trudne do osiągnięcia zwłaszcza z guru, który wyszukuje posty z innych forów i interpretuje wszystko pod siebie i żeby kolejną aferę rozpętać. No ale cóż, taki już urok.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 14:48

A to szkoda, bo jak by Ci się bufor napełniał od dołu to miałbyś lepszą wymianę.

Chwila, chwila. Zawsze mówiłem, że bufor nie jest wart swojej ceny, 100 razy lepiej jest dołożyć do średnicy i mieć naprawdę szybką kolumnę.
Nigdy nie mówiłem, że z buforem uzskujecie gorszy produkt, ale też i nie lepszy.
Bufor to zbędny gadzet i zdania nie zmieniam. Rektyfikacja odbywa się sama, wystarczy jej tylko nie przeszkadzać.
Czy z buforem czy bez zrobię równie szybko jak wy bo ja nie tracę czasu na zalewanie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sie 2016, o 15:07

Czyli juz nie twierdzisz ze to odstojnik?
Kiedy sie przyznasz do bledu?
Asus

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 15:14

siedestyluje napisał(a):A to szkoda, bo jak by Ci się bufor napełniał od dołu to miałbyś lepszą wymianę.

No nie do końca się zgodzę ale to już moje zdanie. Koledzy Rosjanie się już o tym przekonali bo pierwszy bufor zrobili właśnie z rurką powrotu na samo dno bufora i wyszła :dupa: .

siedestyluje napisał(a):Nigdy nie mówiłem, że z buforem uzskujecie gorszy produkt, ale też i nie lepszy.

A to ciekawe, kto twierdził że w buforze są uwięzione przedgony i dla tego nie możemy zrobić absoluciku? Niestet tak nie jest i teraz zaczynasz obracać kota ogonem. A kolejne to czy ktoś z nas twierdził że dzięki buforowi uzyskamy lepszy destylat????? Bo mnie się wydaje że nikt z nas tak nie mówił a twierdziliśmy że dzięki buforowi proces będzie dużo bardziej stabilny. Czyż nie tak?

siedestyluje napisał(a):Bufor to zbędny gadzet i zdania nie zmieniam. Rektyfikacja odbywa się sama, wystarczy jej tylko nie przeszkadzać.

Jest dokładnie jak mówisz, bufor to dodatkowa zabawka, która swoje kosztuje ale powiem Ci że przeprowadziłem dużoooo procesów bez bufora i z buforem i do rektyfikacji bez, nie mam zamiaru wracać. Zwłaszcza z obecnym, dzięki niemu proces przebiega prawie automatycznie. I tu każdy musi sobie zadecydować sam co chce.

siedestyluje napisał(a):Czy z buforem czy bez zrobię równie szybko jak wy bo ja nie tracę czasu na zalewanie.

Jeżeli chcesz porównywać ten sam rozmiar kolumny dajmy na to 70 mm to nigdy nie zrobisz tak szybko jak np ja. Ja się wyrabiam ze wszystkim w mniej jak 4h a tobie schodzi ponad 5h na proces. Na sam zdrowy rozum biorąc, zaczynasz może odbierać 20-30 min szybciej co ja tez mogę zrobić ale za to Ty nie poprowadzisz procesu do 100 w kegu z tą sama prędkością a ja tak. I jak ty odbierasz 20 ml ja dalej ciągnę 50 ml. I nie pisz mi tu że mocniej grzeję i innych pierdół. Bo moja kolumna ma pracować na pełnej wydajności i skoro 3,9kW jej nie zalewa podczas stabilizacji a wręcz przeciwnie, w latarce widać jak zalanie ustępuje przy takiej mocy to moja robocza 3,7 jest jak najbardziej poprawna wartością.

box

siedestyluje napisał(a):Czy z buforem czy bez zrobię równie szybko jak wy bo ja nie tracę czasu na zalewanie.

Nie przesadzaj bo mówisz o 10 minutach no max 20 minutach potrzebnych do zalania i to 3 krotnego. Nie jest to jakiś super duży kawał czasu. A zresztą nadrabiam to spokojnie samym procesem bez wprowadzania korekt.

Zalanie pierwsze po 6 minutach 2 przerwy drugie zalanie po około 4 minutach 2 przerwy i 4 minuty koniec. 3 zalania tak jak pisałem około 18-20 minut.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 15:34

Jak bym pompował tak jak Ty to też miłbym w 4 godz ale:
1 - Ty nie masz tyle z kega co my to sobie dolicz ten czas na ok. półtory litra więcej
2 - Jak byśmy grzeli 3800W a nie 3500W i odbierali 65ml/min nie patrząc na RR to też byśmy duzo skrócili proces. Zmierzysz w końcu sobie RR czy lepiej nie wiedzieć?????/////////
To, że robimy w 5 godz ponad 8L serca to nie znaczy, że szybciej sie nie da, da się tylko kosztem RR
3 - Wyciągnij do 100 w buforze i dopiero wyłącz pomiar czasu to wtedy będzie uczciwe. Jak my mamy 100 na kegu to już po zabiegu a Ty jeszcze odbierasz z bufora, wróć! pompujesz bo Ci szkoda czasu.

Taka jest prawda. Kto ma klapki na oczach to niech wywala kasę na gadzety.
Dokładam 100zł do 76-stki i nienadązm butelek zmieniać i wszystko odbywa się w spossób naturalny bez ingerencji w proces :taniec:

Pozdr. Paweł.

ps. Po ok 20min to dopiero flegma zaczyna dopływac na dół kolumny, na normalnej mocy roboczej.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 16:03

siedestyluje napisał(a):Jak bym pompował tak jak Ty to też miłbym w 4 godz ale:

O jakim pompowaniu mówisz? Tym ostatnim gdzie już w kegu 100 a w buforze 95???

siedestyluje napisał(a):1 - Ty nie masz tyle z kega co my to sobie dolicz ten czas na ok. półtory litra więcej

Pisałem o czasie przerobu jaki miałem przy nastawie by Kodi.

siedestyluje napisał(a):2 - Jak byśmy grzeli 3800W a nie 3500W i odbierali 56ml/min nie patrząc na RR to też byśmy duzo skrócili proces. Zmierzysz w końcu sobie RR czy lepiej nie wiedzieć?????/////////

Tu cię boli że na zmywakach nie możesz więcej pogrzać? I skąd Ci się wzięło 56ml/min bo zdaje się pisałem że zaczynam z 50ml tak jak TY o wielki :świrek: . Więc po co Ci informacja jakie jest RR? Myślisz że przy moich 3,7kW roboczej i odbieraniu 50 ml nie mam właściwego RR?

siedestyluje napisał(a):3 - Wyciągnij do 100 w buforze i dopiero wyłącz pomiar czasu to wtedy będzie uczciwe. Jak my mamy 100 na kegu to już po zabiegu a Ty jeszcze odbierasz z bufora, wróć! pompujesz bo Ci szkoda czasu.

No przecież tak jest. Jak byś uważnie przeczytał temat to byś wiedział że czas procesu, który podaję to od momentu włączenia grzałek do momentu aż sterownik wyłączy zasilanie po schłodzeniu.

siedestyluje napisał(a):To, że robimy w 5 godz ponad 8L serca to nie znaczy, że szybciej sie nie da, da się tylko kosztem RR

Jak na razie to robisz nie robicie, chyba że masz jakieś rozdwojenie jaźni i piszesz w liczbie mnogiej.

siedestyluje napisał(a):Taka jest prawda. Kto ma klapki na oczach to niech wywala kasę na gadzety.

Dodajmy, na gadżety, które znacznie poprawiają pracę kolumny.

siedestyluje napisał(a):Dokładam 100zł do 76-stki i nienadązm butelek zmieniać i wszystko odbywa się w sposób naturalny bez ingerencji w proces

Co to znaczy bez ingerencji w proces, nie robisz korekt? Nie stoisz i nie pilnujesz skoku temperatury? Czy Twoje kolumny sa tak wspaniałe że korekty robią się same? A może podłaczyłes sobie EZ do kolumny co?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 16:18

1. 65ml na min to było pompowanie, zmierz sobie RR to zobaczysz. Wiem, że teraz odbierasz wolniej ale to czas też sobie dolicz.

2. Ty nie miałeś by Kodi Ty miałeś by partak bo Ci sie nie wychodziło.

3. Nic nie boli. Zmywaki mają bardzo podobną moc zalewowoą i jak bym chciał to też mógłbym tak grzać jak Ty.

4. Tak, podajesz czas, ale z bufora puszczasz szybciej na koniec. To nie jest uczciwe bo nie masz zachowane RR do samego konca tak jak my.

5. Nie mam podwójnej jażni, wszystkich uczę robić praktycznie i szybko.

6. S..rają nie poprawiają, tak Ci się tylko wydaje bo nie umiesz wykorzytać kolumny w sposób naturalny.

7. Tak, na 76- przy tempie 50ml (tak jak obecnie u Ciebie) mogę nie robić korekt, samograj.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 16:38

siedestyluje napisał(a):1. 65ml na min to było pompowanie, zmierz sobie RR to zobaczysz. Wiem, że teraz odbierasz wolniej ale to czas też sobie dolicz.

Dolicz 30 min na to 1,5l i tak jestem ponad 30 minut przed Wami sorry. Po co mam teraz sprawdzać RR? Możesz mi to wytłumaczyć?

siedestyluje napisał(a):2. Ty nie miałeś by Kodi Ty miałeś by partak bo Ci sie nie wychodziło.

Jeden miałem ;) I to wystarczyło na sprawdzenie wszystkiego.

siedestyluje napisał(a):3. Nic nie boli. Zmywaki mają bardzo podobną moc zalewowoą i jak bym chciał to też mógłbym tak grzać jak Ty.

To czemu nie grzejesz? Na jakiej podstawi ustalasz moc roboczą dla danej kolumny/wypełnienia??? Bo mnie uczyli żeby sprawdzić przy jakiej mocy zalewa i od tego dać 10 % mniej i to bedzie twoja moc robocza.

siedestyluje napisał(a):4. Tak, podajesz czas, ale z bufora puszczasz szybciej na koniec. To nie jest uczciwe bo nie masz zachowane RR do samego konca tak jak my.

Weź nie przesadzaj, mówisz tu o 3 setkach alkoholu. Do 100 w zbiorniku i 92-95 w buforze mam bez korekty i to jest serce reszta to pogon do oddzielnego przerobu. Naprawdę nie widzisz przy tym zalety bufora czy po prostu specjalnie nie chcesz tego widzieć?

siedestyluje napisał(a):5. Nie mam podwójnej jażni, wszystkich uczę robić praktycznie i szybko.

Ale nie musisz im narzucać swojej ideologi. Ja byłem na tyle ciekawy Twojej ideologi że kolumnę od Ciebie kupiłem, przeprowadziłem nawet procesy według Twojej ideologi. Niestety teraz jeszcze czekamy na wyniki. Mam nadzieje że sie doczekamy. Wtedy wszystko się stanie jasne.

siedestyluje napisał(a):6. S..rają nie poprawiają, tak Ci się tylko wydaje bo nie umiesz wykorzytać kolumny w sposób naturalny.

Możesz mi wytłumaczyć co rozumiesz przez sposób naturalny. Nic dziwnego w swoim procesie nie widzę.

siedestyluje napisał(a):7. Tak, na 76- przy tempie 50ml (tak jak obecnie u Ciebie) mogę nie robić korekt, samograj.

Srata tata ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 9 sie 2016, o 18:19

Paweł czyli wg Ciebie można porównywać różne średnice ze sobą? Ty cały czas o tej 76, ale grzej ją jak 70tke to pogadamy o czasie. Chyba że Ty masz prąd na lewo i masz w poważaniu ile kW pójdzie na proces.
Wy macie zachowane RR do końca zwłaszcza jak przechodzicie na górny term.
Przeprowadź wszystko na dolanym tak jak my i podziel się wynikami. A jak nie Ty to ja to zrobię, ok? Zobaczymy do ilu dociągnę na dolnym term. Może być? Bo u boxera cały czas stabilnie. I wtedy porównamy czasy. Przedgon mogę odebrać wg Twojej metody i odbierać z LM - to i tak wszystko na nalewki to może być słaba jakość, ewentualnie drugą rektyfikacją nadrobię.

Gdzieś tu był temat odnośnie jakiś temperatur, jak wiesz gdzie to przenieś.

Ta zmiana % w zbiorniku na tak wysokie to zła droga. Ostatnio zauważyłem to przy destylacji surówki na whisky jak przy koło 23% mi temp w głowicy spadła o 0,5stopnia i utrzymywała się tak przez jakieś pół litra. Dodam że powinna rosnąć bo to zwykła destylacja i tak wcześniej było. Później znowu chwile rosła i przy koło 20% znowu spadła ale już mniej bo o 0,2 i tylko na chwile.
Podejrzewam że przy cukrowce będzie to samo. Jak ktoś ma term w głowicy to niech zerknie jaka temp tam występuje w przedziale 20-25% w zbiorniku.
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 18:34

1. No to 30min już mamy. Dolicz teraz kolejne ponad 30min, które mogę zyskać na szybkości odbioru (jak bym chciał odbierać 65ml i nie patrzyć na RR)
No to już Cię dogoniłem. A jak doliczysz jeszcze swoje wyciąganie resztek etanolu którego Ty nie odciągasz powoli bo szkoda czasu bo lepiej wypompować to Cię prześcignąłem i bez bufora. I widzisz jakie te Twoje cacko :świrek: wystarczy przejrzeć na oczy i policzyć dobrze.

2. Nastwu by Kodi nie miałeś, Ty tylko chciałeś go mieć, przecież pisałeś, że Ci słabo poszło i jeszcze się z nas śmiałeś, że przepis nie działa i że jesteśmy oszusty.
Jak by qurwa ktoś chciał źle dla Ciebie, echh....

3. A no temu nie grzeję bo 50ml dla takiej średnicy to i tak dużo. Wolę mieć lepszy RR niż zasuwać aby szybciej.
Grzejąc dużą mocą półki się rozciągają o czym mówi nam większa niż normalnie różnica temperatur pomiędzy dołem a górą kolumny.

4. 3 setki - tak sobie tłumacz, na pewno masz tego więcej bo do ostatniej kropli leci 95% jak się zachowa poprawny RR.
My ostatecznym tempem odbieramy około poł litra.

5. Twoje chromatografy jakoś średnio mnie interesują. Znając Twoją wrogość do mojej osoby to nie wykluczone, że przedgonów dolałeś do próbki :P
Czekam tylko na wynik mój i Tabikgo. Ciekawe czy się potwierdzi z innym chromatografem.

6. Sposób naturalny to pozwolić rektyfikacji aby sama się odbywała i jej nie "pomagać"

7. Nie żadne sratatata tylko prawda. Jako ciekawosta Ci powiem, że początkowe tempo dla tej średnicy to 90ml/min. (5l/h)
Jak ustawisz tylko ok 3l/h to możesz się i nie dotykać. Ale co Ci szkodzi dupę ruszyć i raz lub dwa zmniejszyć aby mieć szybciej? Mniejsza to praca i zajmuje mniej czasu niż grzebanie w menu sterownia na początku procesu. No i nie trzeba się znać aby to ustrojstwo dobrze poustawiać.

Pozdr. Paweł.

ps. Kolego Cukier.
Większe grzanie i szybszy odbiór to krótszy czas na proces i w zużyciu energii i wody na jedno wychodzi.
RR nie da się zachować do końca na samym dole. Kiedyś etanol musi się skończyć i trzeba przejść na chwilę na termometr na 2/3.
No chyba że u Ciebie nigdy się w kegu nie kończy? zdradzisz jak to robisz?
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 9 sie 2016, o 18:51

Jestem pewien, że również Paweł widzi, że Twój bufor to nie popierdółka, w której bez spuszczania nie ma szansy na usunięcie początkowego syfu. A to, że syf jednak spływa i na dodatek potrafi się rozwarstwiać, to już mądrzejsi ode mnie udowodnili. Wrzenie od samego początku to ten drobiazg, który go odróżnia od wczesnych jego wersji. Absolutnie nie ma tu miejsca na zbędne dyskusje, co udowodniłeś badaniami.
Jego użytkownicy pisali, że jest on panaceum na szybszy odbiór i wiele osób traktowało to dosłownie. Zwiększali prędkość, kierując się dolnym termometrem pomimo informacji, że należy zachować odpowiednie proporcje dla refluksu.
Zwiększenie ilości serca to był kolejny argument, ale czytając linkowany przez Ciebie opis cytuję: "wyciągam z tych 20 kg ponad 10 l serca plus ogony. Przedgonu 700ml i około litra z tyłu." nie bardzo widać tą korzyść.
Wszyscy wiemy, że bez bufora końcówka się ciągnie, ale jeśli ja bez bufora odciąłbym i wypompował litr (700ml?) z tyłu wtedy urwałbym sporo z procesu i wówczas korzyści czasowej również ciężko się dopatrzeć. Jeśli źle zinterpretowałem Twój opis, popraw mnie proszę :)
Receptą Pawła na szybszy odbiór jest większa średnica zamiast bufora. Różnica 100zł na kolumnie plus około 1.5litra wypełnienia raczej wygrywa z ceną bufora. To jest argument Pawła. Paweł, popraw mnie jeśli zabłądziłem :)
Kolego Asus, jeśli miałbym wybierać jeszcze raz, w miejsce fi 70 wybrałbym fi 76 bez bufora :) Pomimo tego, że Boxer udowodnił co najmniej, że bufor nie przeszkadza w procesie. Moje pytania dotyczyły temperatur i reżimów pracy. A z tym przyznaniem się Pawła nie chodziło czasem o skalowanie mocy dla różnych średnic?
Ciekaw jestem bardzo Twojego procesu i Twoich uzysków. Z kolegą TaniCukier męczyliśmy obliczenia ale jakoś gdzieś to utknęło. Może mógłbyś opisać i policzyć Twój proces? Od dawna pisałem, że chcę, aby ktoś mnie do bufora przekonał.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 19:06

Ad1. 3:40 dokładnie cały proces od włączenia grzania do schłodze sprzętu, dolicz 30 minut i mamy 4:10 co daje około 50 minut szybciej od Ciebie. Skąd wziąłeś te dziwne liczby? Przestań wymyślać tylko przedstawiaj fakty.

Ad2. Nastaw był -4 nie był przepracowany do końca ale wystarczająco do testów.

Ad3. Ja też odbieram 50ml i co z tego? Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie, jak określasz moc roboczą kolumny? Bo skoro grzejesz za słabo to nie wpełni wykorzystujesz możliwości kolumny.

Ad4. Z bufora mam max 3 setki nie ma więcej. Wy to znaczy kto?

Ad5. Z próbkami mam tyle do czynienia co nic. Twoich i Tabikgo na oczy nie widziałem.

Ad6. No właśnie to robię włączam i nie dotykam. W przeciwieństwie do Ciebie.

Ad7. Rozmawiamy o porówna iu 70mm z i bez bufora po jakiego grzyba wtrącasz w to wszystko 76mm?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sie 2016, o 19:16

Wiesz jesli sam nie bedziesz chcial wyprobowac nikt Cie do tego nie zmusi. wiekszy uzysk powinien byc z buforem gdyz opoznia on pojawienie sie pogonu dziki niemu jestesmy w stanie prowadzic proces do 100 w kegu bez bufora nuty pogonowe moga sie juz poawic od 96st . Co do waszego absoluciku mialem juz go od 2 ludzi i powiem CI od tego drugiego by lepszy fajnie sie go pilo natomiast nie byl on tak czysty jak pisze pawel
POwiem CI jak nie mialem bufora to i Ciezko bylo mi proces poprowadzic do 98 st musialbym chyba zredukowac do ponizej 10ml/min z buforem nie mam tego problemu jestem pewny tak w 85% ze nawet jak jakims cudem poprowadzicie proces do 100 st w kego to bedzie walic juz pogonem
Asus

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 9 sie 2016, o 19:22

1. O co zakład że zrobię keg poniżej 3.40godz? (na 70-tce bez bufora) Jak oleję RR tak jak Ty i konćówkę tak jak Ty to będzie bułka z maśłem.

2. Poszło Ci mniej niż powinno czyli nie wystarczyło do testów.

3. Moc roboczą klumny okreslam taką aby było maksymalnie szybko i aby róznica temperatur pomiędzy górą a dołem była wmirę mała a nie jak u Ciebie 0,6st

4. Sratatata zrób chociaż raz do końca z poprawnym RR to się przekonasz

5. A po co miłeś widzieć? to nie Ty to badasz.

6. Też bym się nie dotykał jak bym zostawiał resztę w kegu/buforze.

7. Bo 76 kosztuje duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo mniej niż 70 z buforem i jest duuuuuuuuuuuuuuuuużo szybsza.

Pozdr. Paweł.

ps. Tabik. Tak to jest argument, a jak włożysz zmywaki to nawet nie poczujesz różnicy.

drugi ps. Asus. Zamiast kupywać bufory trzeba było się nauczyć poprawnie rektyfikować.
A i przestań kłamać bo to nieładnie, też mógłbym napisać że od Ciebie był gorszy, monitor wszystko przyjmie.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 9 sie 2016, o 19:34

Asus, masz rację ;)
Paweł, machniesz mi bufor? Mówię serio i nie chcę za darmo do testów.
W końcu klient nasz pan :)

Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 19:58

Ad1 To powiedz mi po czym poznać że RR jest niepoprawne? Bo według mnie jeśli temperatura na 10 półce się nie zmieniła od samego początku do końca to RR jest jak najbardziej prawidłowe i to właśnie zasługa bufora, czyż nie tak?

Ad2 Do testów jakościowych wystarczyło. Przecież ustalaliśmy że wydajność tego nastawu odstawiamy na bok i zajmujemy się jakością.

Ad3. Na tych samych termometrach, tej samej kolumnie z tym samym nastawem różnica między dolnym a tym w głowicy jest różna. Czasami jest to 0,6 a czasami 0,1 więc raczej Twoja metoda nie jest miarodajna a raczej dużo zależy od czynników zewnętrznych.

Ad4. Patrz pkt.1.

Ad6. Robisz korekty więc ingerujesz w pracę kolumny.

Ad7. No tak większe fi szybsza prędkość. Ale nie każdy ma 5kW wolnej mocy żeby to zasilić.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 9 sie 2016, o 20:03

Mam tylko zastrzeżenie do punktu 1, olejesz RR ale utrzymaj stabilną temp 25cm od zbiornika. Jak zgodzisz się na warunki to możemy się zakładać.

A jeśli Ci powiem że u mnie różnica między górą a dołem to 0,1 niezależnie od tego jak grzeje?
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 sie 2016, o 20:18

I niech się podłączy pod jakiś rejestrator bo w jego słowa to ja nie bardzo wierzę.

@Tabikgo bufor nigdy nie był przeze mnie traktowany jako urządzenie do zwiększania prędkości ani ilości serca. Jak sama nazwa wskazuje ma tak zbuforować/stabilizować kolumnę żeby pracowała jak automat i tak też właśnie jest. To co napisałeś o uzyskach to jak najbardziej moje, z 20kg uzyskuję około 10l serca plus ogony.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Asus » 9 sie 2016, o 20:46

Tabiko zrob porzadny bufor w sensie u kogos kto ma doswiadczenie a zawsze go pozniej sprzedasz z latwoascia jak bedzie dobrze wykonany.
Pawelku nie klamie nawet kolega ktory mi wyslal 2 probke po mojej sugesti stwierdzil ze nie jest to czyste:) poczul to co bylo tam czuc. moze teraz napisze jakas bzdure bo nigdy nie pracowalem na druciakach ale wydawalo mi sie ze czulem tam lekko drozdze co do pierwszej probki to nie mam watpliwosci ale w tej chyba bylo to samo tylko duzo mniej wyczuwalne i teraz moje pytanie czy to moze byc od druciakow ??? bo to ma calkiem inny zapach niz moje Pawel niby twierdzi ze nie widzial roznicy ale ja widzialem i to znaczaca
Boxer czy Ty pracujac na kolumnie Pawla miales podobne odczucia co ja??
Pozdrawiam
Asus

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 9 sie 2016, o 23:18

Czyli rozumiem, że z buforem:
Zalewam 45 litrów nastawu.
Rozgrzewam 6kW , przechodzę na roboczą 3.7kW.
Po 4h10m od włączenia mam odebrane 0.5l przedgonu (35min) plus 7.8l serca odbieranego na stałej prędkości 50ml/min (2.5h) plus wypompowane 0.7 tyłów i wypłukaną kolumnę. Czasowo się to ładnie zamyka.
Dobrze zrozumiałem?
Jeśli ja bez bufora ostatnie 0.7 litra wypompuję, to czasowo będzie 4h30 przy mocy rozgrzewania 4.5kW i roboczej 3.5kW
Przy okazji pozbędę się spornej klasy B :)
Ale przecież już to liczyliśmy... deja vu?
Bez bufora nie ma mowy o bezobsługowej pracy. Trzeba ruszyć cztery litery i trzy razy redukować.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.