Wydajność z kega

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Wydajność z kega

Nieprzeczytany postprzez abak » 10 maja 2016, o 09:07

siedestyluje napisał(a):Się wtrącę na chwilkę.....
O nie! Proszę mnie tak nie osądzać! Potrafię przyznać się do błędu. Na uszach stawałem, że z trzech paczek drożdży wyjdzie więcej niż z dwóch a to guzik prawda, nie miałem wtedy racji. Dziś dziękuję Kodiemu, że miał do mnie tyle cierpliwości.
A Ty i Boxer nadal nie wierzycie, że z kega można wyciągnąć ponad 8 L i macie nas za oszustów.
Niedługo przyznam się do drugiego błędu, chodzi o skalowanie, ale muszę jeszcze to dobrze przełknąć.

Paweł, fajnie że Kodi Cię przekonał do powiększonych: http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=16&t=236&start=25 ;)
dodam tylko że to żadna tajemna wiedza była, na czarnym/białym koledzy kombinowali jak chyba jeszcze nawet tego forum nie było...

siedestyluje napisał(a):Niedługo przyznam się do drugiego błędu, chodzi o skalowanie, ale muszę jeszcze to dobrze przełknąć.

Czyżbyś jakieś testy wydajnościowe poczynił ? byłbym baaardzo pozytywnie zaskoczony :piwo:
Ostatnio edytowano 10 maja 2016, o 09:56 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wydzielono z [Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis. CDN]
abak

Re: Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis.

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2016, o 09:45

Ok. W takim razie Tobie też dziękuję, :szacun: rzeczywiście wspomagałeś Kodiego

Pokaż mi jakieś posty z białego lub czarnego forum gdzie mieli przed nami ponad 8L z kega.
Poproszę o linki, czytam od dawna wszystkie fora, ale może coś przeoczyłem.
Zawsze wydawało mi się, że mentorzy z tamtych for karzą dawać mniej cukru bo inaczej naprodukuje się dużo odpadów.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Wydajność z kega

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 11:44

siedestyluje napisał(a):Zawsze wydawało mi się, że mentorzy z tamtych for karzą dawać mniej cukru bo inaczej naprodukuje się dużo odpadów.

I mentorzy z tamtych forów mają całkowitą rację. Przekonałem się o tym na własnej skórze, przerabiając nastaw z 28blg na swoim sprzęcie. Zamiast mieć 1l przedgonu jak zawsze to miałem 2.5l po 2 razach. Zresztą zobaczymy czy dalej nic nie zostało w rektyfikacie bo próbki jadą na badanie ;)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2016, o 11:56

Nie, nie mają racji, bo jak jest więcej urobku to i adekwatnie do tego jest więcej odpadu (ok 50-100ml.) to chyba normalne? Czyli jak idzie ok 2 litry więcej destylatu to i z tych dwóch litrów będzie też odpad.

My odbieramy pół lita (bez wąchania) i to w zupełności wystarczy, Ty na własne życzenie odebrałeś czytaj zmarnowałeś dużo więcej.
Tobie nie przerobiło nawet całego cukru, więc mogłeś nawet deczko mniej odebrać niż pół litra.
Te pół litra na keg 50-tkę to i tak jest aż na zapas.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 12:41

A to poakaż mi wyniki badań że te 500ml na keg wystarczy. Podeprzyj się jakimiś badaniami, tylko nie pierdo.... że na jęzor nie widzisz różnicy bo to już śmieszne jest. Pokaż chromatografy tych badań ba podstawie, których stwierdziłeś że 2x po 500ml wystarczy żeby się pozbyć na tyle przedgonu żeby był absolucik, czytaj spirytus klasy luksusowy lub neutralny.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2016, o 13:35

siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 14:09

Ta próbka jest zrobiona z całkowicie innego nastawu (jak nie ze sklepowego spirytusu) i na całkowicie innym sprzęcie. Wiec Paweł nie pierdol dobrze... No i chyba jeszcze zrobiony całkowicie inna techniką bo wyniki tej próbki to grudzień 2014 więc zapewne nie stosowałeś jeszcze swojej OPWS. Więc wszystkie Twoje tłumaczenia i wyjaśniania można o kant dupy roztrzasnąć. Polecasz metodę, której nawet nie sprawdziłeś na odpowiednim sprzęcie. A mówiąc że organoleptycznie rozpoznasz absolut to już całkowicie śmiech na sali, może jak masz chromatograf w gardle to laboratorium otwórz :) I Ty się nazywasz producentem? Może i spawasz jakoś dobrze ale podejście masz tragiczne. Inni producenci non stop jakieś badania robią żeby poprawić sprzęt czy technikę a Ty wymyśliłeś sobie chorą metodę i próbujesz naiwnym wciskać że maja absolut jak tylko zastosują się do Twoich wskazówek, całkowita żenada. A wskazówek nie podparłeś nawet jednym badaniem.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2016, o 14:31

Skoro mają jakieś zastrzeżenia do swojego wyrobu to niech poprawiają, nic mi do tego. Ja jestem zadowolony na maksa z tego co uzyskuję i wiem, że lepiej już się nie da i nie wiedzę sensu wywalać kasę w błoto, tym bardziej, że to nie moja kasa tylko moich klientów. Mamy 8l sreca z kega w 5 godz to czego trzeba więcej? Do tego sprzęt za 1500 a nie ponad 5000 tyś..............

To badanie miało właśnie sprawdzenie metody OPWS i próbka była brana właśnie tą metodą.http://siedestyluje.pl/viewtopic.php?f=7&t=272&p=1929&hilit=wy%C5%9Blij+mi+pr%C3%B3bk%C4%99#p1936 Najśmieszniejsze jest jest,że pokazałem że można a wy dalej mi nie wierzycie.

To co polecam teraz klientom różni się wypełnieniem, bo przerzuciłem się na druckiaki 304 aby było taniej i przy okazji robimy jeszcze mocniejsze nastawy niż kiedyś ale nie kosztam jakości, co w tym złego, że jest więcej z kega? Przedgonów i tak jest odbierane na zapas. Organoleptyczne nie widzę żadnej różnicy pomiędzy sprężytnkai a druciakami 304 więc nawet wyniki badań mnie mało obchodzą bo skoro ludzkie kubki smakowe tak małych różnic (jeśli będą) i tak nie wychwycą to po cholerę mi badać.
Spróbuj w końcu do jasnej cholery to co Ci wyszło i napisz czy czymś czuć oprócz etanolu? Po jaką cholerę chciałeś wypróbować sprzęt i nowy nastaw jak nawet nie umiesz ocenić co uzyskałeś. Boisz się że chromatograf pokaże co innego niż Ty ocenisz? Napisz prawdę to nie będziesz musiał się bać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 14:49

siedestyluje napisał(a):To co polecam teraz klientom różni się wypełnieniem, bo przerzuciłem się na druckiaki 304 aby było taniej

No ze taniej nie znaczy że lepiej, pokaż mi proszę to badanie z duruciaków 304 że twierdzisz że są w stanie wyprodukować spirytus klasy minimum luks tak jak to zapewniasz swoich klientów. Mnie nie interesuje co wyczuwa Twój jęzor tylko chcę zobaczyć badanie z chromatografu. Skoro zapewniasz klientele że są wstanie wyprodukować na Twoich kolumnach spirytus klasy luksusowy to zapewne masz na to dowody, czy po prostu znów Ci się jak zwykle "wydaje" . Bo jak nie masz badania z druciaków to oszukujesz wszystkich swoich klientów, wmawiając im że zrobią sobie absolucik.

siedestyluje napisał(a):Najśmieszniejsze jest jest,że pokazałem że można a wy dalej mi nie wierzycie.

Oczywiście że Ci nie wierzę, bo teraz jak dostałeś szanse przebadania próbek za free to się boisz wysłać, zasłaniasz się warsztatem. To co Ty sprzedajesz, sprzęt, który nie jest przetestowany. Skoro nie gotujesz na kolumnie to nie powinieneś w ogóle zabierać głosu na temat prowadzenia procesu. Boisz się wysłać surówki i spirytusu do badania bo dobrze wiesz że na chromatografie bardzo łatwo można sprawdzić czy spirytus powstał z danego nastawu. Poza tym ja twierdzę że poprzednia próbka była spreparowana bo boisz się powtórnego badania, zresztą, żeby takie badanie przeprowadzić trzeba być uczciwym człowiekiem a nie takim chachmentem jak Ty.

siedestyluje napisał(a):Spróbuj w końcu do jasnej cholery to co Ci wyszło i napisz czy czymś czuć oprócz etanolu?

W dupie mam jak to smakuje, mnie interesują 0 po przecinku. Bo zapewniłes mnie że Twoją metoda zrobię spirytus luksusowy/neutralny i tylko to mnie interesuje.

PS

To co, nic nie gotujesz od grudnia 2014 bo rozumiem że ja i Tanicukier dostaliśmy próbki właśnie z urobku z tamtego razu tak?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 10 maja 2016, o 15:31

To w końcu wierzysz, że wyszedł neutralny metodą na OPWS na zwykłym LM czy nadal będziesz pier...ił że za sklepowego robiłem?
Zmieniło się tylko wypełnienie. Możesz poczekasz aż zbadamy półkę drucików. Czy nie trzeba....
Nawet jak okaże się gorsza półka co co z tego, ile tych półek trzeba do klasy luks? Pisałeś że 30-40 więc tyle to masz nawet na zmywakach z Lidka.

Normalny chłop top rozrobi, spróbuje i oceni i przestaje chrzanić. A Ta jak baba chowasz się za chromatografem. Napisz w końcu co Ci wyszło i nie sraj w pory.

Na badania mogę wysłać kiedy tylko chcesz, podaj tylko adres gdzie mam wysłać bo Brzuchacza prosiłem i cisza. I oczywiście nie mam zamiaru nic za to płacić (opórucz wysyłki) bo nie potrzebuję tych badań, nie muszę nikomu udowadniać, że nie jestem wielbłądem, ale jak wy chcecie to proszę bardzo, nigdy się nie bałem i nie boję żadnych chromatografów, nawet Radiusowi wysłałem do zbadania, a wiesz jak się lubimy.
CHROMATOGRAF TYLKO POTWIERDZA ŻE MAM DOBRE KUBKI SMAKOWE.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 15:48

siedestyluje napisał(a):[Zmieniło się tylko wypełnienie. Możesz poczekasz aż zbadamy półkę drucików. Czy nie trzeba....

Ale farmazon,
Zmieniło się tylko wypełnienie.
. Nie tylko a zmieniła się najważniejsza rzecz w kolumnie. Nie no coraz bardziej mnie rozbrajasz. Już nie raz pisałem jak operator i metoda prowadzenia procesu do dupy to i 200 półek nie wystarczy i spirytus nie bedzie klasy luks/neutral.

siedestyluje napisał(a):Normalny chłop top rozrobi, spróbuje i oceni i przestaje chrzanić. A Ta jak baba chowasz się za chromatografem. Napisz w końcu co Ci wyszło i nie sraj w pory.

Bo tylko to mnie interesuje, obiecałeś mi absolut i na to czekam, jak Twoją metodą wyjdzie absolut to będą duże brawa. Do póki nie ma wyników jesteś zwykłym oszustem co zrobił (teoretycznie) spirytus neutralny na innym wypełnieniu a sprzedaje z innym do tego z niesprawdzonym HETP i wciska kit że jak zrobią jego metodą to będą mieli absolucik. A i zapomniałem, rekomendujesz nastaw Kodiego a nigdy go nie robiłeś. Pawle to jest Twój fenomen jesteś jasnowidzem i wiesz wszystko bez sprawdzania, może zacznij totka skreślać :)
siedestyluje napisał(a):CHROMATOGRAF TYLKO POTWIERDZA ŻE MAM DOBRE KUBKI SMAKOWE.

Brzuchacz zaproponował wszystkim użytkownikom Twoich kolumn badanie z tego co wiem nie zgłosił się nikt.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 10 maja 2016, o 16:05

Poza tym nie odpowiedziałeś na zadanie pytanie:

boxer1981228 napisał(a):PS

To co, nic nie gotujesz od grudnia 2014 bo rozumiem że ja i Tanicukier dostaliśmy próbki właśnie z urobku z tamtego razu tak?

Box

Edit,

siedestyluje napisał(a):Ty na własne życzenie odebrałeś czytaj zmarnowałeś dużo więcej.
Tobie nie przerobiło nawet całego cukru, więc mogłeś nawet deczko mniej odebrać niż pół litra.
Te pół litra na keg 50-tkę to i tak jest aż na zapas.

Pozdr. Paweł.

A co tyczy się nastawu to zastosowałem się dokładnie do Twoich wskazówek, które mi udzieliłeś telefonicznie. Zresztą widać to na załączonych obrazkach. Temperatura ustawiona na termostatach, startowa 27, proporcje dokładnie jakie zalecasz i co? Wyszła wielka dupa, nastaw zatrzymał się na plusie, no i powiedz mi co zjebałem? Skoro wszystko było zrobione tak jak zalecasz, na co winę teraz zgonisz na zła wodę?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 maja 2016, o 14:59

To, że u siebie nie gram nie znaczy, że wcale, a gdzie jeżdżę na koncerty to guzik Ci do tego. Napisałem, że do Czech i wystarczy.
Obiecałem Ci Absolucik czyli destylat bez innych posmaków oprócz etanolu i nie drapiący w gardło i go masz, bo jak by Ci słabo wyszło to byś już dawno na mnie pojechał, na pewno nie przegapiłbyś okazji aby mnie oczernić na moim własnym forum.
Ale pewnie się boisz skrytykować publicznie bo jak byś skłamał (tak jak skłamałeś, że to co Ci dałem na spróbowanie to jest jak zwykła sklepowa) to prawda i tak wyszłaby na jaw po badaniu i byłoby Ci głupio.
Męczę Cię już kilka dni abyś wyraził opinię organoleptyczną i nic. Teraz już wiem dlaczego pękasz, po prostu boisz się, że chromatograf powie prawdę i wyjdzie, że się zupełnie nie znasz na czystej i nie potrafisz jak normalny facet ocenić czy coś jej dolega.

Swoją drogą zastawiam jak wysłałeś próbki do Polski. Bo jak chciałem abyś przysłał mi butelkę Twojego wyrobu (robionego z buforem) na spróbowanie to mówiłeś, że przepisy nie pozwalają wysyłania płynów za granicę. A jak byłeś w Polsce to sam oczywiście nie domyśliłeś się przejść na pocztę.
Żeby nie było, że oczekiwałem tej flaszki, pisze tak dlatego bo skoro wtedy skrytykowałeś moją to pochwal się swoją, ja bym tak zrobił, chciałbym dać spróbować dla porównania, a Ty nic, dziwne.......

Pozdrawiam. Paweł. :łyk:

ps. Na pocieszenie Ci powiem, że nie Ty jeden miałeś obawy, dużo ludzi się mile zaskoczyło, że na takim tanim sprzęcie wychodzi miodzio.
Tylko, że inni są jacyś normalni, bo nie obsrywali mnie na forum przed zakupem. Najpierw wypróbowali i teraz są zadowoleni, czasami nawet zadzwonią, lub napiszą na priw, że oszczędzili mnóstwo kasy na zbędne bajery, a i na forum przecież też są wpisy z bardzo pozytywnymi opiniami.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 maja 2016, o 15:44

siedestyluje napisał(a):Ale pewnie się boisz skrytykować publicznie bo jak byś skłamał (tak jak skłamałeś, że to co Ci dałem na spróbowanie to jest jak zwykła sklepowa) to prawda i tak wyszłaby na jaw po badaniu i byłoby Ci głupio.

Nie, nie boję się skrytykować, chciałem Ci oszczędzić nerwów. Wyszedł syf jakich mało, lepsze czyste to ja robiłem na szybkowarze z kolumna CM. Spirytus jest kiepskiej jakości, po rozrobieniu i wypiciu dość dobrze czuć z czego jest zrobiony. Jest to po prostu spirytus najgorszej jakości, któremu do absolutu brakuje przynajmniej jeszcze jednej porządnej rektyfikacji. To co wyszło to tylko tani alkohol żeby w cope pizgał nic więcej.

siedestyluje napisał(a):Teraz już wiem dlaczego pękasz, po prostu boisz się, że chromatograf powie prawdę i wyjdzie, że się zupełnie nie znasz na czystej i nie potrafisz jak normalny facet ocenić czy coś jej dolega.

Pewnie że jej dolega, a mianowicie Ty i Twój sposób rektyfikacji. Ale tak jak powiedziałeś chromatograf powie prawdę i jestem pewny że to co wyszło nie załapie się na żadną normę.

siedestyluje napisał(a):Swoją drogą zastawiam jak wysłałeś próbki do Polski. Bo jak chciałem abyś przysłał mi butelkę Twojego wyrobu (robionego z buforem) na spróbowanie to mówiłeś, że przepisy nie pozwalają wysyłania płynów za granicę. A jak byłeś w Polsce to sam oczywiście nie domyśliłeś się przejść na pocztę.

A skąd wiesz że byłem w Polsce??? Wyniuchałeś to jęzorem? A co do Twojej czystej, która wysłałeś (podobno nie była Twoja tylko klienta) to potwierdzam to jeszcze raz i nie tylko ja tylko wszyscy, którzy jej próbowali, jest to wódka kiepskiej jakości porównywalna do sklepowej ze średniej półki. Poza tym tak zapakowanej próbki to bym się wstydził wysłać ( w butelce po piwie z gumowym kapslem). Ja się o Twoją wódkę nie prosiłem, więc się teraz chamsko nie domagaj rewanżu. A jak byś ruszył troszkę tą pusta łepetyną to byś się domyślił że może chciałem dołożyć flaszkę razem z kolumna przy zwrocie.

siedestyluje napisał(a):
ps. Na pocieszenie Ci powiem, że nie Ty jeden miałeś obawy, dużo ludzi się mile zaskoczyło, że na takim tanim sprzęcie wychodzi miodzio.
Tylko, że inni są jacyś normalni, bo nie obsrywali mnie na forum przed zakupem. Najpierw wypróbowali i teraz są zadowoleni, czasami nawet zadzwonią, lub napiszą na priw, że oszczędzili mnóstwo kasy na zbędne bajery, a i na forum przecież też są wpisy z bardzo pozytywnymi opiniami.

Ja nie miałem żadnych obaw, ani sie miło nie zaskoczyłem. Tak jak myślałem tak jest. Kolumna jako kolumna to nie Twoja konstrukcja tylko kopia innego użytkownika. I tutaj nie masz się czym chwalić, a polecany przez Ciebie sposób rektyfikacji to można o kant dupy roztrzasnąć, juz Ci to pisałem. Nie da się ustalić stałej dla przedgonów, zmiany naczyń itd, itd...

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 maja 2016, o 16:25

I to własnie chciałem usłyszeć. Pamiętaj, że w internecie nic nie ginie.
Podsumujmy:
Moj destylat robiony metodą OPWS na zwykłym LM wyszedł w najwyższej klasie czyli neutralny, zmieniło się tylko wypełnienie na druciaki 304 i Tobie wychodzi Twoim zadaniem "spirytus najgorszej jakości"
Teraz spokojne możemy czekać na wyniki badań i opinię innych.

Co do pobytu w Polsce to sam mówiłeś, że na Wielkanoc jedziesz do kraju.

Pozdr. Paweł.

ps. Nigdy nie pisałem, że Aabaratek to moja konstrukcja. Wbij to sobie w końcu do głowy.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 maja 2016, o 16:48

siedestyluje napisał(a):Moj destylat robiony metodą OPWS na zwykłym LM wyszedł w najwyższej klasie czyli neutralny, zmieniło się tylko wypełnienie na druciaki 304 i Tobie wychodzi Twoim zadaniem "spirytus najgorszej jakości"

Widzę że ty jesteś niereformowalny. A co ma do rzeczy rodzaj wypełnienia do np odbioru przedgonu??? Zrozum w końcu że ja nie mam zastrzeżeń do sprzętu a do Twojej metody rektyfikacji plus Twoje zalecenie bez podparcia się żadnymi badaniami. Wciskasz wszystkim że "Twoje" zmywaki maja taki sam Hetp jak SP nie przeprowadzając jednego badania i testu, wciskasz klientom że zrobią absolut na Twoim sprzęcie, chwaląc się próbką zrobiona na całkowicie innym wypełnieniu. No i Twoja instrukcja to totalna bzdura, 500ml przedgonu i nie wąchać bo to tylko surówka.
siedestyluje napisał(a):Teraz spokojne możemy czkać na wyniki badań i opinię innych.

Tylko wyniki badań mnie interesują, bo jak już nie raz mówiłem to co dla jednego miód dla drugiego już nie jest.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 maja 2016, o 17:05

Jeszcze raz napiszesz, że mają taki sam HETP jak sprężynki to zacznę Cię traktować jak trola, a chyba wież, że nie jest to miłe.
Jeśli coś mi zarzucasz poważnego to poproszę z cytatem, albo zamilcz.
Pisałem tylko, że mogą mieć podobny bo zalewa je na podobnej mocy grzania i w gotowym wyrobie nie widzę różnicy oczywiście organoleptyczne, co potwierdzają wszyscy, którzy mieli okazję konsumować obydwa.
Nawet jak okaże się HETP troszeczkę gorszy to i tak w kolumnie półek jest aż na zapas ze względu na jej wysokość.

Jak ktoś będzie przejazdem w okolicach Łomży, lub chce się celowo do mnie wybrać to zapraszam na konsumpcję.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 maja 2016, o 17:20

A co za różnica podobny czy taki sam? Przecież rozmawiamy tutaj o kilki mm czyż nie??? Za takie kłamstwa czy porównania to Ty już nazwę forum powinieneś zmienić na trolownia a sam powinieneś być Trolem głównym. Więc sam powinieneś zamilknąć. Bo tyle razy co Ci się kłamstwa wytykało to mnie już by było wstyd do ludzi wychodzić.
siedestyluje napisał(a):Nawet jak okaże się HETP troszeczkę gorszy to i tak w kolumnie półek jest aż na zapas ze względu na jej wysokość.

Zaraz zaraz, zapewniałes na forum mnie i klientów że w kolumnie jest pracujacych 70 półek teoretycznych i nawet prowadząc proces na górnym termometrze to wciąż mamy u góry 20 pracujących półek, czyż nie??? No i skoro zapewniałes że tak jest to ja chcę kolumnę z 70 półkami, a co zrobisz jak ich tam tyle nie będzie? będziesz dosyłał do klientów brakujące odcinki rury?

siedestyluje napisał(a):Jak ktoś będzie przejazdem w okolicach Łomży, lub chce się celowo do mnie wybrać to zapraszam na konsumpcję.

Bo pełna dama z 2014 czeka żeby ją rozdać ;) Będziesz lał od razu kegeratora czy już masz butelki po piwie przygotowane ? :jupi:

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 12 maja 2016, o 20:09

No i gdzie te cytaty? Ja Tobie wklejam Twoje kłamstwa jak o to prosisz.

Liczba półek w kolumnie nie zależy tylko od rodzaju wypełnienia ale także od operatora a dokładnie z RR z jakim pracuje do tego jeszcze ma znaczenie jak wypełnienie jest zagęszczone.
70 półek wyliczyłem na wypełnieniu udokumentowanym (Plikek, czyli 2cm) ale przecież pisałeś, że do klasy luks wystarczy 30-40 półek, więc w czym problem?
Poczekaj niedługo będzie już wiadomo o ile druciaki 304 są gorsze od sprężynek, może wcale nie będzie tak jak Ci się wydaje........
Nie zawsze także wiem na jakim wypełnieniu będzie pracowała moja kolumna, sprzedaję gołe rury i decyzja nie należy do mnie. Dużo klientów czytając Twoje posty decyduje się jednak na sprężynki. Osobiście polecam tańsze rozwiązanie bo szanuję nie tylko swoje pieniądze ale także i swoich klientów, bo wiem jak ciężko na nie trzeba pracować. Tańsze nie znaczy, że gorsze bo ludzie w przeciwieństwie do Ciebie potrafią określić jakość i bez chromatografu.

Tamta dama już dawno wypita.
Myślisz, że byłbym tak głupi i robił gorszą? Sprężynki leżą we wiadrze, mógłbym wsypać spowrotem i robić na nich, ale po co jak na drucikach na mój węch i smak wychodzi to samo. Nie mam zamiaru nic rozdawać, mogę tylko poczęstować, u nas pijemy z kieliszka i na pewno nie na jedną nogę.

Jeden z producentów kolumn przysłał mi kiedyś w plastiku 50ml rozrobionej na spróbowanie i się nie wstydził, ale nie powiem kto to był.
Ty dostałeś w szkle całe pół litra, kapsel też był ze spożywczego materiału, akurat nie miałem innej butelki jak pakowałem, jaki problem sobie przelać do swojej pięknej butelki? Gdybym wiedział, że Jaśnie Pan się tak tym zbulwersuje to bym wcale nie wysyłał.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 12 maja 2016, o 21:54

siedestyluje napisał(a):No i gdzie te cytaty? Ja Tobie wklejam Twoje kłamstwa jak o to prosisz.

Nie chce mi się już nawet ich szukać bo i tak nic to nie zmienia. Obrócisz kota ogonem jak zawsze.
siedestyluje napisał(a):Liczba półek w kolumnie nie zależy tylko od rodzaju wypełnienia ale także od operatora a dokładnie z RR z jakim pracuje do tego jeszcze ma znaczenie jak wypełnienie jest zagęszczone.

Przecież masz swoją metodę i wiesz co potrafi Twój sprzęt, to co nie wiesz z jakim RR zalecasz pracę swoim klientom i nie wiesz jaką mają wydajność Twoje kumny?

siedestyluje napisał(a):70 półek wyliczyłem na wypełnieniu udokumentowanym (Plikek, czyli 2cm)

I kolejny piękny przykład jak próbujesz obrócić kota ogonem.
Przecież nie stosujesz tego wypełnienia od bardzo dawna a rozmawiamy o kolumnach obecnych i zapewniałeś mnie i zresztą nie tylko, że w kolumnie jest 70 półek a 20 ponad górnym termometrem. Czyli co wycofujesz się z tego co pisałeś i zapewniałeś? Nie będę szukał cytatów bo to bez sensu i tak będziesz dalej kłamał.

siedestyluje napisał(a):przecież pisałeś, że do klasy luks wystarczy 30-40 półek, więc w czym problem?

Ja wiem co pisałem ale zdaje się że Ty nie. Bo to kolejny przykład Twojego kłamstwa chyba że dla Ciebie jest bez różnicy 70 czy 30?

siedestyluje napisał(a):Dużo klientów czytając Twoje posty decyduje się jednak na sprężynki. Osobiście polecam tańsze rozwiązanie bo szanuję nie tylko swoje pieniądze ale także i swoich klientów, bo wiem jak ciężko na nie trzeba pracować.

To bardzo mnie to cieszy że jednak są ludzie, którzy rozumieją że nie zawsze masz rację i nie wierzą ślepo w to co piszesz.

siedestyluje napisał(a):Tamta dama już dawno wypita.
Myślisz, że byłbym tak głupi i robił gorszą? Sprężynki leżą we wiadrze, mógłbym wsypać spowrotem i robić na nich, ale po co jak na drucikach na mój węch i smak wychodzi to samo.

A to już wszysto jasne, wysłałeś mi próbkę swojego destylatu, który nie był badany na chromatografie tak? I twierdzisz że ten destylat jest absolucikiem nie mając żadnego potwierdzenia, badania? Nie no miałem Cię do niedawna za jeszcze troszkę poważniejszego ale teraz to przeszedłeś samego siebie. :smile:
Czarna
siedestyluje napisał(a):Ty dostałeś w szkle całe pół litra, kapsel też był ze spożywczego materiału, akurat nie miałem innej butelki jak pakowałem, jaki problem sobie przelać do swojej pięknej butelki?

Wiesz jest takie stare przysłowie. " Jak Cię widzą, tak Cię piszą" reszte sam sobie dopowiedz, wysłać próbkę wódki w butelce po piwie :brawa: A do tego czystą a nie spiryt, szkoda bo by już tamta na badanie pojechała ale dobrze wiedziałeś co robisz wysyłając właśnie wódkę.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2016, o 08:37

Skoro nie chce Ci się szukać to jesteś zwykły trol.
Nigdzie nie znajdziesz cytatu gdzie pisałem, że na druciakach 304 na pewno jest 70 półek bo powtarzam Ci po raz kolejny, że półka druciaków 304 nie była badana.
Nie chciałem badać bo nie było takiej potrzeby, ale teraz ją zbadany, może już w niedzielę jeden z moich klientów prześle mi wyniki pomiaru mocy uzyskanej na krótkim odcinku i wszystko będzie potwierdzone tak jak chciałeś. Widzisz jak dla Ciebie się staram.......
Nie wiem tylko czy będziesz się cieszył z tego wyniku, no ale dobra z tym to trzeba poczekać na badania bo teraz to tylko strzępienie klawiatury.
Nadmienię tylko, że sprężynki innych producentów mają dużo gorsze pułki niż Plipka, niektóre nawet nie były badane i wychodzi na nich też super.

Od początku było jasne, że dostałeś próbkę robionego na druciakach, z tej samej damy co TaniCukier i oczywiście, że to nie było badane na chromatografie bo mam "chromatograf" w buzi i w nosie, wyczuję najmniejsze niepożądane zapachy jeśli będą i słodkawe posmaki także i też potrafię bez najmniejszego problemu stwierdzić czy drapie w gardło czy nie. Wyobraź sobie, że ludzie, którzy naprawdę lubią i piją czystą też to potrafią w przeciwieństwie do Ciebie bo Ty przecież nie pijesz.
Pod siuśki Cię tylko wziąłem, że to było z tej badanej bo napisałeś, że to co dostałeś to jak zwykła sklepowa. Teraz już piszesz, że to jak sklepowa ale "ze średniej półki", może jak byś spróbował a nie tylko paplał głupoty to okazałoby się, że jednak to z najwyższej półki.
Taki sam destylacik jaki wy dostaliście na spróbowanie piją wszyscy moi klienci, którzy stosują się do mich porad.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2016, o 11:20

siedestyluje napisał(a):Skoro nie chce Ci się szukać to jesteś zwykły trol.
Pozdr. Paweł.

I co teraz powiesz trolu naczelny? Zatkało kakało bucu kłamczuchu.

siedestyluje napisał(a):Nie 20 a ok 40 cm i to daje mam jeszcze ok 20 poprawnych półek bo RR jest taki jak trzeba.
I urobek na tym nie wali tylko po prostu nie jest już idealny bo robiony na mniejszej ilości półek (początek ok 70 a jak już zaczyna się kończyć % w kegu to ok 20 półek) ale po zapachu bez rozrabiania do niższego % pewnie byś się nie poznał, że to gorszy.

Przecież uzgadnialiśmy telefonicznie, ale powtórzę:
Kolumna 70-tka 800zł + wypełnienie zmywakowe z 304 120zł + sprężynki miedziane 120zł = 1040 zł (wysyłka gratis) do kolumny dorzucam jeszcze luzem flanszę do wspawania w keg. Dane do wpłaty masz na Allegro.

Pozdr. Paweł.

Chromatograf to Ty masz w dupie, jesteś po prostu pozerem co się ma za mistrza rektyfikacji. Jęzorem to ty możesz babę po pi... polizać a nie sprawdzać spirytus. Widzę że masz łeb jak sklep tylko półek brak. Może zacznij się na pamięć uczyć co piszesz bo już więcej nie będę szukał następnych cytatów na potwierdzenie twojej głupoty.

Sajunara Trolinio :)

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2016, o 11:55

Napisałem ok. a nie dosłownie. Pułkę się niedługo sprawdzi i się okaże ile ich mogłeś mieć jak byś dobrze prowadził proces.
Chociaż wszyscy dobrze wiemy, że to nie liczba półek decyduje czy wyjdzie nam klasa luks. Może wystarczy nawet połowa.

Powiedz mi kto Ci spawał sprzęt (ten Twój za ponad 5000 tys), czyli od kogo kupiłeś? Strasznie jestem ciekawy.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2016, o 12:28

siedestyluje napisał(a):Napisałem ok. a nie dosłownie.

I co nic więcej? Żadnego przepraszam, kłamałem "znowu", dobrze że wyłapałeś kolejne moje kłamstwo??? Więcej już nie będę??? NIC???

siedestyluje napisał(a): Pułkę się niedługo sprawdzi i się okaże ile ich mogłeś mieć jak byś dobrze prowadził proces.

Jak bym dobrze prowadził proces? Co ty znowu pierdol....? Przecież proces prowadziłem bez wąchania zgodnie z twoimi instrukcjami. Zaczynasz mnie coraz bardziej wkurwi.... panie Pawle. Po to mam sprzęt od ciebie żeby przetestować toje metody a teraz piszesz że źle prowadziłem proces??? A niby co w nim źle prowadziłem co???

siedestyluje napisał(a):Chociaż wszyscy dobrze wiemy, że to nie liczba półek decyduje czy wyjdzie nam klasa luks. Może wystarczy nawet połowa.

To po co Ci wypełnienie? Zrób luks na pustej kolumnie, dasz radę??? Proszę Cię zastanów się czasami nad tym co piszesz. A i co teraz już zaniżasz normę? Nie robimy na twoim sprzęcie neutrala/absoluciku??? Dobrze że ta cała dyskusja troszkę cię w pion postawiła bo zaczynasz troszkę ale naprawdę troszkę się starać. Będziesz teraz półkę badał, szkoda że dopiero teraz jak cię przycisnąłem. Na miejscu twoich klientów o bym był nieźle wkurwio... na ciebie za te wszystkie kłamstwa.

siedestyluje napisał(a):Powiedz mi kto Ci spawał sprzęt (ten Twój za ponad 5000 tys), czyli od kogo kupiłeś? Strasznie jestem ciekawy.

Skąd ci się wzięła ta suma co? A nie np: 8000? Albo np: za 2000? I skoro nie widzisz ze zdjęć kto jest producentem mojego sprzętu to :dupa: z ciebie a nie konstruktor. Bo np kolega Herbata poznał producenta bufora po kolorze uszczelki a kolumnę to chyba pozna każdy kto raz przeglądał forum o naszej tematyce. Ale spoko chcesz sprowadzić rozmowę na inne tory i uspokoić troszkę temat proszę bardzo, co cię interesuje w moim sprzęcie? Chętnie odpowiem na wszystkie dręczące cię pytania.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2016, o 12:52

Pytanie zadałem chyba jasno. Od kogo masz sprzęt? Nie rozumiem po co drugi raz każesz pytać o to samo.

Co do reszty.....Klientów interesuje czy wychodzi lepsze jak ze sklepu, chcą mieć sprzęt na którym można zrobić bezwonny destylat, który pije się łagodnie i na drugi dzień głowa nie boli i to mają.
Pierwszy raz trafił mi się ekspert od siedmiu boleści który sam nie umie zrobić neutrala na wypasionym sprzęcie.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Następna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.