Wydajność z kega

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Re: Wydajność z kega

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2016, o 13:47

siedestyluje napisał(a):Pytanie zadałem chyba jasno. Od kogo masz sprzęt? Nie rozumiem po co drugi raz każesz pytać o to samo

Akas, KS2507, Kula, Bolecki, Plipek i jakiś prywaciarza co zbiornik robił :)

siedestyluje napisał(a):Co do reszty.....Klientów interesuje czy wychodzi lepsze jak ze sklepu, chcą mieć sprzęt na którym można zrobić bezwonny destylat, który pije się łagodnie i na drugi dzień głowa nie boli i to mają.

Ci co wierzą w twoje kłamstwa to mają a do tego nie potrzeba kolumny a wystarczy 5l szybkowar i szkiełko i masz super trunek, który nie szczypie w gardło i nie boli po nim głowa.

siedestyluje napisał(a):Pierwszy raz trafił mi się ekspert od siedmiu boleści który sam nie umie zrobić neutrala na wypasionym sprzęcie.

Bo widzisz ja jestem prosty chłop, który testuje sam wszystkie możliwości a nie wierzę w jakieś bujdy pisane przez ciebie. A poza tym, że ta próbka nie była neutralna to i tak o niebo lepsza od twojej czystej :smile: . A neutral to u mnie robi się sam, na tym strasznie drogim sprzęcie, wciskasz on i siedzisz i nasłuchujesz jak ciurka literek za literkiem.

Zadałem Ci pytanie i nie otrzymałem na nie odpowiedzi:
boxer1981228 napisał(a):Jak bym dobrze prowadził proces? Co ty znowu pierdol....? Przecież proces prowadziłem bez wąchania zgodnie z twoimi instrukcjami. Zaczynasz mnie coraz bardziej wkurwi.... panie Pawle. Po to mam sprzęt od ciebie żeby przetestować toje metody a teraz piszesz że źle prowadziłem proces??? A niby co w nim źle prowadziłem co???

Proszę powiedz mi co było nie tak abym ja i twoi klienci mogli wprowadzić poprawkę podczas następnego procesu.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 13 maja 2016, o 14:20

Tylu producentów aż Ci spawało, hmmm......
Pokaż ten neutral co Ci sam leci. Byłeś w Polsce trzeba było iść na pocztę i wysłać na spróbowanie głupiemu Pawłowi
Nie, no zapomniałem, przecież Twoim zdaniem organoleptyczne się nie da stwierdzić czy coś od nie go nie czuć, musi być chromatograf do tego więc czemu nie zbadałeś i się wszystkim nie pochwaliłeś, że masz neutralny? Aldehydy nie śnią Ci się po nocach czasami?

Wciskasz on i samo leci... buhahahaha Obrazek

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2016, o 15:05

siedestyluje napisał(a):Tylu producentów aż Ci spawało, hmmm......

A co nie potrafisz rozróżnić kto co spawał??? To choooooj z ciebie nie konstruktor...
siedestyluje napisał(a):Pokaż ten neutral co Ci sam leci. Byłeś w Polsce trzeba było iść na pocztę i wysłać na spróbowanie głupiemu Pawłowi

Znowu się chamsko prosisz o spirytus. I już ci pisałem, skąd wiesz że faktycznie byłem w Polsce a nie twoja kolumna przyleciała do mnie co??? B ędzie okazja to się napijesz w końcu porządnie zrobionego spirytusu, już się tak nie dopominaj.

siedestyluje napisał(a):Nie, no zapomniałem, przecież Twoim zdaniem organoleptyczne się nie da stwierdzić czy coś od nie go nie czuć, musi być chromatograf do tego więc czemu nie zbadałeś i się wszystkim nie pochwaliłeś, że masz neutralny?

A po co mam się chwalić? Coś mi to da? Właśnie dlatego że wiem jak trudno jest zrobić spirytus neutralny nie wierzę w żadną przez ciebie zalecaną metodę. I jestem święcie przekonany że to co wychodzi z Twojego sposobu nie łapie się na żadną z norm.

siedestyluje napisał(a):Wciskasz on i samo leci... buhahahaha

A co cię w tym dziwi??? Skąd wiesz jaki mam obecnie sterownik? Bo może sobie sprowadziłem Pandorę :) ale pewnie nie masz nawet pojęcia co to Pandora.

Powtarzam po raz kolejny:
boxer1981228 napisał(a):Zadałem Ci pytanie i nie otrzymałem na nie odpowiedzi:
boxer1981228 napisał(a):
Jak bym dobrze prowadził proces? Co ty znowu pierdol....? Przecież proces prowadziłem bez wąchania zgodnie z twoimi instrukcjami. Zaczynasz mnie coraz bardziej wkurwi.... panie Pawle. Po to mam sprzęt od ciebie żeby przetestować toje metody a teraz piszesz że źle prowadziłem proces??? A niby co w nim źle prowadziłem co???

Proszę powiedz mi co było nie tak abym ja i twoi klienci mogli wprowadzić poprawkę podczas następnego procesu.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 13 maja 2016, o 21:07

Boxer to kiedy będą te wyniki badań?
Bo już nie można się doczekać
Gregg22

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 13 maja 2016, o 22:19

Próbki zostały wysłane, reszta nie zależy ode mnie. Jak tylko będą wyniki to zamieszcze je na forum.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 14 maja 2016, o 10:19

boxer1981228 napisał(a):Proszę powiedz mi co było nie tak abym ja i twoi klienci mogli wprowadzić poprawkę podczas następnego procesu.

Moja recepta jest tak prosta, że tego się nie da zepsuć, no chyba, że ktoś się bardzo postara i zrobi to celowo.
Każdy kto nie ma zielonego pojęcia o rektyfikacji zrobi Absolucik na podstawie króciutkiej instrukcji. Gorzej z tymi co mają "pojęcie"......

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 14 maja 2016, o 12:04

Nie odpisuj mi jakoś wymijająco tylko konkrety proszę, skoro stwierdziłeś że źle prowadziłem proces:

siedestyluje napisał(a): Pułkę się niedługo sprawdzi i się okaże ile ich mogłeś mieć jak byś dobrze prowadził proces.

To korwa pytam po raz kolejny, co w nim zepsułem? Tylko konkretnie bo jak nie masz konkretnej odpowiedzi to zamilcz trolu.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez johny » 14 maja 2016, o 23:36

Panowie, wejdżcie na nieco wyższy poziom dysputu....nie kąsajcie się po stopach jeśli macie do dysputu całe ciało....
johny

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2016, o 08:39

Johny. Żeby było "po stopach" to już dawno bym mu odpisał tym samym....ale jednak nic nie odpisywałem żeby to zakończyć. Co więcej można zrobić aby się nie kłócić poza tym, że jeden ustąpi? Teraz dopiero piszę, ale zwracam się już do Ciebie. Wcześniej pisaliśmy normalnie, tylko na argumenty.

Jak mogę się nie denerwować jak gość wszystko kwestionuje co do tej pory osiągnąłem.
Jak jemu pokazuję, że wypełnienie nie ma aż tak dużego wpływu na jakość i w końcu on sam przyznaje że 30-40 półek wystarczy do klasy luks, to za chwilę znów wraca do metody OPWS i nią wali mnie po łbie.
Jak mówię, że metodą OPWS wychodzi nawet neutralny zbadany na chromatografie to on wraz znów do druciaków i tak dookoła.
Przez ok 3 miesiące cierpliwie wszystko tłumaczę, poświęciłem dla niego kawał mojego czasu, nawet sprzęt wysłałem do testowania z możliwością zwrotu po 3 miesiącach, nawet flaszkę w paczkę wrzuciłem aby miał na czym się wzorować i nic, dostałem tą flaszką tylko po twarzy bo okazało się że to jak zwykła sklepowa.

Czemu ciągle mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Dlaczego tylko czytacie (zwracam się do mich klientów, którzy robią na druciakach i OPWS) Dlaczego nikt z was nie napisze, że to co wam wychodzi to nie jest jak zwykła sklepowa tylko o niebo lepsze. Nie możecie się chociaż tym odwdzięczyć, że dzięki temu forum oszczędziliście na wypełnieniu oraz innych bajerach i pomóc nowym też zaoszczędzić. Dzwonienie do mnie nic nie daje, to tu ludzie czytają i tu wyrabiają sobie zdanie kto ma racje a kto kłamie.
Ehhhhhhhh.....

Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 maja 2016, o 11:45

Nie rób z siebie pokrzywdzonego, kolumnę wysłałeś ale musiałem za nią zapłacić pełną sumę więc jakoś bardzo mi nie pomogłeś. Tak samo jak ze zwrotem, chyba oferujesz to każdemu kto kupił kolumnę więc nie robiłeś dla mnie żadnego wyjątku. Jak byś był a choć starał się być profesjonalistą to byś mi tą kolumnę za free wysłał na testy, przecież wiedziałeś że będę oddawał. Tak sam jak twoje podejście z badaniem druciaków, zakładasz temat że szukasz kogoś kto zrobi za ciebie co już jest bez sensu, bo chyba jako producent to sam powinieneś zrobić testy swojego sprzętu a nie zwalać robotę na innych. I tak jest ze wszystkim, nie masz nic na potwierdzenie swoich teorii, żadnego chromatografu, kompletnie nic, tylko puste słowa. Podpierasz się próbką absoluciku, która była zrobiona na całkowicie innym sprzęcie i do tego jeszcze twierdzisz że nie ma znaczenia czy są to druciaki czy sprężynki. Nawet producent/importer na stronie ma napisane że druciaki są ok ale jednak najlepszym wypełnieniem są druciaki. A ty dalej w zaparte że maja podobną półkę bo zalewa je na podobnej mocy. No i w końcu OPWS, sama metoda może nie jest zła ale twoje zalecenia są do bani. Puszczałem nastaw z takiego wysokiego blg i przedgonu było dużo więcej niż 0,5l z magiczną pierwszą setką, która ma 300ml. Do tego dochodzą twoje wieczne kłamstwa i obracanie kota ogonem. Dla mnie nie ma problemu, po testach oddam Ci kolumnę wtasawię wyniki badań i będziesz mógł wykasować moje konto z Twojego forum.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2016, o 14:21

Kolumny jeszcze nikt mi nie zwrócił, Ty zwrócisz używaną śmierdzącą pogonami kolumnę ze śmierdzącym wypełnieniem. Stracę na wysyłkę, swój czas na pakowanie, wypychanie druciakami, które kazałeś mi dla Ciebie sprowadzić, flanszę którą dałem do wspawania, wszystko to zrobiłem abyś nie był Tomaszem. A Ty teraz piszesz, że łaski nie robiłem.

Kim Ty jesteś, że mam Ci za free wysłać kolumnę? Czemu to akurat Ty masz stwierdzać czy jestem profesjonalistą? Wolę niech to robią moi klienci a nie ktoś kto chce mnie zniszczyć bo ośmieliłem się podważyć prawdy objawione.

Próbka do badania była robiona na takim samym sprzęcie i taką samą metodyką. Inne było wypełnienie i średnica kolumny ale przecież tego nie ukrywałem.
Druciaki 304 mają bardzo podobną półkę co sprężynki bo zalewa je na podobnej mocy i to potwierdzam. W wypełnieniu liczy się stosunek gęstości do przewiewności a kształt ma drugorzędne znaczenie. Nie mam zamiaru nic dokumentować bo nie sprowadzam druciaków z Chin i nie jestem producentem sprężynek. Niech to robią Ci co mają w tym interes. Jeśli nawet zrobiłem pomiary to zachowam to dla siebie.
Powiem tylko jeszcze raz. Nie ma różnicy organoleptycznej pomiędzy wyrobem na sprężynkach a na druciakach gat 304. i to mi w zupełności wystarczy aby rekomendować to co tańsze. A to czym moi klienci wypełniają kolumny kupione ode mnie to już nie moja decyzja.

Moje zalecenia nie są do bani, są sprawdzone i świetnie zdają egzamin, tylko trzeba mi zaufać i nic nie robić po swojemu.
Mam nadzieję, że to zrobiłeś ale już piszesz, że odebrałeś 300ml na otwartym zaworku a w instrukcji pisze inaczej. Skąd wiadomo czy stosowałeś się do w dalszej części do niej. Trzeba by było na spokojnie krok po kroku przeanalizować cały Twój proces.
Jak się stosowałeś do instrukcji to nie musisz się obawiać o wynik badania, po co masz likwidować tu konto, zostań z nami i rozwijaj swoje hobby.
Już widzę, że dostrzegłeś, że przedgony wlatują Ci do bufora i chcesz zmienić sposób zalewania aby to pierwsze nie spływało do samego dołu i brawa za to, bo do tej pory bufor napełniałeś najgorszym syfem, który zbiera się na samym początku na górze kolumny i wyłączając na chwilę grzanie lądowało to w buforze.
Moją metodą (OPWS) ten syf wypluwa kolumna na samym początku. Zanim zaczniemy jechać z sercem już prawie go nie ma, reszta wylatuje wraz z płukanką.

Poniżej instrukcja obsługi którą dostał Boxer. Powiedzcie co tu jest nie tak i co tu można zepsuć?
- Dajesz moc na maksa do momentu aż zacznie się rura nagrzewać.
- Zmniejszasz na 3500W i odbierz 1/3 butelki półlitrowej na otwartym zaworku
- Ustaw kropelkowanie ok. 3-4 na sek w czasie kropelkowania możesz także co jakiś czas opróżniać jeziorko
- Uzupełnij butelkę przedgonami do pełna (w sumie pół lita wraz z pierwszą setką)
- Ustaw początkowe tempo odbioru na 50ml/min
- Korekty odbioru rób dopiero jak będzie ciągły wzrost, czyli dopiero jak skoczy więcej niż 0,3st.
- Końcowe tempo to 20ml/min. jak tego tempa nie trzyma to patrzysz jeszcze na górny termometr 2/3
- Jak na 2/3 rośnie pow tego co było to kończysz

Przy drugim razie to samo tyle, że:
Pierwsze ok 0,5L lub nawet 07L serca odbierasz oddzielnie (płukanka)
Ostatnie serce jak dolny nie trzyma ale górny jeszcze tak też łapiesz oddzielnie
Otrzymujesz ok, 1,5L klasy zwykłej a wszystko reszta to Absolucik.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 maja 2016, o 17:59

siedestyluje napisał(a):A Ty teraz piszesz, że łaski nie robiłem.

A co zrobiłeś? Każdy może kupić od Ciebie kolumnę i ją zwrócić więc łachy nie robiłeś.

siedestyluje napisał(a): Wolę niech to robią moi klienci a nie ktoś kto chce mnie zniszczyć bo ośmieliłem się podważyć prawdy objawione.

Jakoś wpisów tych twoich klientów nie widać, boją się rozmawiać czy jak?

siedestyluje napisał(a):Jeśli nawet zrobiłem pomiary to zachowam to dla siebie.

A co już wiesz że testy będą do dupy i nie będzie obiecanych przez ciebie "prawie 70" pólek teoretycznych?

siedestyluje napisał(a):Moje zalecenia nie są do bani, są sprawdzone i świetnie zdają egzamin, tylko trzeba mi zaufać i nic nie robić po swojemu.
Mam nadzieję, że to zrobiłeś ale już piszesz, że odebrałeś 300ml na otwartym zaworku a w instrukcji pisze inaczej.

Na twojej kolumnie zrobiłem dokładnie jak w instrukcji, które mi udzieliłeś podczas rozmowy telefonicznej. Przed każdym procesem ją sobie odsłuchuję ;). 300 ml, o których pisałem to na swoim sprzęcie i swoim sposobem i te próbki też będą przebadane.

siedestyluje napisał(a):. Nie ma różnicy organoleptycznej pomiędzy wyrobem na sprężynkach a na druciakach gat 304.
Dla ciebie może nie ma ale zapewniałeś mnie że zrobię absolucik na twoim sprzęcie jak się będę trzymał instrukcji a jak już raz ustaliliśmy to absolucik=luksusowy/neutralny i tego się trzymajmy. Twoja organoleptyka w ogóle do mnie nie przemawia.

siedestyluje napisał(a):Próbka do badania była robiona na takim samym sprzęcie i taką samą metodyką. Inne było wypełnienie i średnica kolumny ale przecież tego nie ukrywałem.
Druciaki 304 mają bardzo podobną półkę co sprężynki bo zalewa je na podobnej mocy i to potwierdzam.

Dla mnie zmiana wypełnienia to już całkowicie inny sprzęt. I powiedz mi że nie mam racji?

siedestyluje napisał(a):Trzeba by było na spokojnie krok po kroku przeanalizować cały Twój proces.
Jak się stosowałeś do instrukcji to nie musisz się obawiać o wynik badania, po co masz likwidować tu konto, zostań z nami i rozwijaj swoje hobby.

Nie panie Pawle dosyć mam przepychanek, dokańczamy temat i nara. A co do procesu to tak jak napisałem, przed procesem odsłuchuję sobie instrukcję i start.

BTW w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś mi na zadane pytanie, wiesz chyba jakie?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 15 maja 2016, o 18:23

Zmiana wypełnienia to nie inny sprzęt, co najwyżej może różnić się liczba półek ale nie na tyle aby to miało jakieś znaczenie bo wysokość kolumny jest aż na zapas.

Nie pamiętam co Ci mówiłem przez telefon, może coś przeoczyłem a Ty to wykorzystasz aby chociaż nie zrobić dobrze.
Do paczki miałeś wrzuconą instrukcję (napisaną na spokojnie abym coś nie przeoczył) specjalnie dla Ciebie prostym i zrozumiałym językiem i to tej instrukcji masz się trzymać. Tej której wyżej kopię wkleiłem tu na forum. Po to tak zrobiłem abyś się nie wykręcał, że Ci coś źle wytłumaczyłem i aby nie było nieporozumień.

Aby odpowiedzieć Ci na pytanie co spierniczyłeś to:
Po pierwsze trzeba stwierdzić czy w ogóle coś spierniczyłeś. Opisz doznania organoleptyczne lub daj wynik badania.
Jak okaże się, że jest do bani to trzeba przeanalizować krok po kroku Twoją obsługę kolumny. Musisz opisać cały proces a ja Ci powiem gdzie zrobiłeś ewentualny błąd. Już nie jednemu klientowi pomogłem, który do mnie zadzwonił i mówił, że coś poszło nie tak. Ludzie naczytali się różnych sposobów prowadzenia procesów na różnych forach i czasami kusi coś zakombinować i wziąć coś z jednego coś z drugiego co potem kończy się marnym skutkiem.
Z Tobą będzie tak samo, nie zostawię Cię bez pomocy, tyle, że Ty musisz opisać tu na forum bo chcę aby wszyscy to widzieli. To jest dla mnie sprawa honoru.
Proces jest prosty więc dużo tego nie ma. Czekam.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 15 maja 2016, o 18:46

Jakoś wpisów tych twoich klientów nie widać, boją się rozmawiać czy jak?

Weź pod rozwagę, że może nie chcą uczestniczyć w rozmowie, w której padają zwroty:
To choooooj z ciebie nie konstruktor

Paweł nie pierdol dobrze

Co ty znowu pierdol....?

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 maja 2016, o 21:28

Szkoda że zacytowałeś tylko moje wypowiedzi a pominołeś posty swojego guru ale spoko mnie to rybcia. Ale nie róbcie z siebie takich cnotliwych niewiniątek, żadne dzieci i zapewne kobiety tego forum nie czytają. Jest po prostu normalna męska dyskusja. Ale jasne, najgorszej baletnicy...
BTW to samo jest z próbkami od klientów Pawła, kolega brzuchacz dał Wam możliwość darmowego przebadania i co? I wielk :dupa:, nawet gdzieś padło że będziemy policję nasyłać.

PS Jaki moderator takie forum ;)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 15 maja 2016, o 22:08

Cześć :!:

Tak czytam ten temat (i kilka innych w których to boxer się udziela) i się tak zastanawiam, po jaki chuj kolego boxer mielesz w kółko to samo, przyjebałeś się do Pawła i jego sposobu i ciągle w kółko to samo - "chromatograf, kłamiesz, jesteś cwaniakiem, chachmentem itp." - napisz mi w prost - co Ci to kurwa daje :?: Jakąś żałosną satysfakcję?
Robisz z siebie wielkiego obrońcę uciemiężonych (czyt. wg. ciebie oszukanych przez Pawła) wychodząc przez to na strasznie, kurewsko upierdliwego człowieka - normalnie kurwa :brawa:
Paweł oferuje sprzęt o wiele tańszy niż guru Akas czy nawet chłystek Franz i inni, i to Was kuźwa boli, po to robicie ten cały gnój na forum, debilne przepychanki o chromatogramy które dla normalnego człowieka są i tak nie ważne, i najlepsze że cały ten raban robi osoba która nie pije ( to dopiero kurwa jest komedia - gość robi alko, ściga się na chromatografy choć sam nie pije :ściana: ) i całe to gówno się rozbija w zasadzie o wypełnienie kolumny które każdy klient Pawła i tak dokupuje indywidualnie - jaki w tym wszystkim jest sens :?:

Ja Ciebie boxer przez jakiś czas ( PW i czat na czarnym odnośnie J.O - chyba wiesz o co chodzi ) naprawdę szanowałem, ale teraz po prostu jesteś zwykłym lamerem który przypierdala się o pierdoły nikogo w zasadzie nie interesujące, ciekaw jestem czy u Franza na forum też byś tak postąpił? Co oferuje franz poza sprzętem? Z tego co czytam to Wasze śmieszne forum to zupełnie kurwa nic - założył forum i napisał 10 postów - mistrz kurwa, normalnie mistrz...

Paweł jak chcesz to mnie zbanuj za ilość przekleństw w tym poście, ja po prostu już taki jestem, jak coś mnie wkurwia to pisze w prost - nie maskuję się jak jakaś pizda w różowych rurkach.

Pozdro :piwo:
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 maja 2016, o 22:15

siedestyluje napisał(a):Zmiana wypełnienia to nie inny sprzęt, co najwyżej może różnić się liczba półek ale nie na tyle aby to miało jakieś znaczenie bo wysokość kolumny jest aż na zapas.

Pawle proszę Cię, według ciebie wypełnienie nie ma znaczenia? aż tak dużego? Kolumna 140 cm ze sprężynkami wygeneruje ich teoretycznie 70 a na zmywakach połowę i to według ciebie jest bez znaczenia? Ja nie wiem czy ty czytasz to co piszesz??? Przecież żeby był taki sam efekt to musiałbyś na zmywakach mieć kolumnę 2 x rozmiarem jak przy SP żeby ilość półek się zgadzała czyż nie tak??? I co uważasz że spirytus z 70 półek nie odbiega jakością od tego zrobionego na 35 półkach??? Wyprowadź mnie z błędu jeśli coś źle napisałem?

siedestyluje napisał(a):Do paczki miałeś wrzuconą instrukcję (napisaną na spokojnie abym coś nie przeoczył) specjalnie dla Ciebie prostym i zrozumiałym językiem i to tej instrukcji masz się trzymać. Tej której wyżej kopię wkleiłem tu na forum. Po to tak zrobiłem abyś się nie wykręcał, że Ci coś źle wytłumaczyłem i aby nie było nieporozumień.

Wszystko jest zrobione tak jak jest w instrukcji, bez wąchania surówki, na wzrost temperatury i to tym termometrem od ciebie.

siedestyluje napisał(a):Aby odpowiedzieć Ci na pytanie co spierniczyłeś to:

Po pierwsze to nie ja się zapytałem czy spieprzyłem tylko ty to stwierdziłeś dlatego ja potem pociągnąłem temat. A ty znowu obracasz kota ogonem i chcesz zrobić tak że to ja stwierdziłem że coś zepsułem a ty będziesz mi pomagał. O nie kolego pod włos to szweda... Stwierdziłeś że coś zepsułem a ja nawet procesu nie opisywałem więc pytam po raz kolejny co zepsułem???? Bo skoro stwierdziłeś że zepsułem to teraz mi to wytłumacz.

siedestyluje napisał(a):Jak okaże się, że jest do bani to trzeba przeanalizować krok po kroku Twoją obsługę kolumny. Musisz opisać cały proces a ja Ci powiem gdzie zrobiłeś ewentualny błąd. Już nie jednemu klientowi pomogłem, który do mnie zadzwonił i mówił, że coś poszło nie tak. Ludzie naczytali się różnych sposobów prowadzenia procesów na różnych forach i czasami kusi coś zakombinować i wziąć coś z jednego coś z drugiego co potem kończy się marnym skutkiem.

No pewnie że sie okaże do bani tak jak cały twój sposób rektyfikacji i dobrze o tym wiesz i już się nastawiasz że jak będzie źle to ja będę winny. Nie kolego nie ja a twój sposób, po to chciałem podłączyć rejestrator procesu żeby każdy mógł zerknąć w logi i sprawdzić czy proces przebiegł tak jak jest w instrukcji napisane. Ale oczywiście się uparłeś że nie wolno elektroniki i koniec. No to masz na swoim ekstra termometrze.

siedestyluje napisał(a):Z Tobą będzie tak samo, nie zostawię Cię bez pomocy, tyle, że Ty musisz opisać tu na forum bo chcę aby wszyscy to widzieli. To jest dla mnie sprawa honoru.
Proces jest prosty więc dużo tego nie ma. Czekam.

Opis procesu sam juz wyżej napisałeś nic innego się tam nie działo, instrukcja została odtworzona w 100% i pozostaje tylko czekać na wyniki badań.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 15 maja 2016, o 22:39

MarTcziX napisał(a):Tak czytam ten temat (i kilka innych w których to boxer się udziela) i się tak zastanawiam, po jaki chuj kolego boxer mielesz w kółko to samo, przyjebałeś się do Pawła i jego sposobu i ciągle w kółko to samo - "chromatograf, kłamiesz, jesteś cwaniakiem, chachmentem itp." - napisz mi w prost - co Ci to kurwa daje Jakąś żałosną satysfakcję?

Mam bardzo dużo satysfakcję i to Was wszystkich boli bo wiecie że mam rację. Skoro producent sprzętu obiecał mi absolut na jego sprzęcie według jego instrukcji to chcę go mięć a że producent to tylko puste słowa to co ja mogę na to poradzić. Po to z nim ustaliłem co to jest według niego absolucik i co wyszło spirytus klasy luksusowy lub neutralny więc czekam na efekt.

MarTcziX napisał(a):Robisz z siebie wielkiego obrońcę uciemiężonych (czyt. wg. ciebie oszukanych przez Pawła) wychodząc przez to na strasznie, kurewsko upierdliwego człowieka - normalnie kurwa

Nie znasz mnie i nie wiesz jaki jestem, ale tak jestem kur.... uparty. I zrobię tak jak obiecałem, doprowadzę sprawę kolumny do końca i nara.

MarTcziX napisał(a):Paweł oferuje sprzęt o wiele tańszy niż guru Akas czy nawet chłystek Franz i inni, i to Was kuźwa boli, po to robicie ten cały gnój na forum, debilne przepychanki o chromatogramy które dla normalnego człowieka są i tak nie ważne, i najlepsze że cały ten raban robi osoba która nie pije ( to dopiero kurwa jest komedia - gość robi alko, ściga się na chromatografy choć sam nie pije ) i całe to gówno się rozbija w zasadzie o wypełnienie kolumny które każdy klient Pawła i tak dokupuje indywidualnie - jaki w tym wszystkim jest sens

Chłopie już nie raz była o tym mowa i np @Tanicukier pisał że Paweł jest zajebistą alternatywą właśnie dla drogich producentów. Ale oczywiście Wy wyłapujecie tylko z moich postów to co złe reszta się nie liczy. Poza tym kto zabroni np mnie używać sprzętu najdroższego na rynku co? Taki chce na taki mnie stać więc taki kupuję. Zachciało mi się porównać sprzęty z górnej półki z tanim sprzętem od Pawła i co? Zamiast pomóc to wiecznie pod górę. Co Ty myślisz że ja to specjalnie robię żeby mu w biznesie pomieszać, nie i to przez duże N. Skoro mnie i wszystkich tak zapewniał na absolucik, którego ze zwykłego cukru nie jest tak prosto zrobić a raczej stwierdzam że jest cholernie trudno. To jak by się to udało to miał by pożądny test sprzętu i zostałbym przy jego kolumnie a starą sprzedał. Ale oczywiście boxer to kurwa jest co chce tylko Pawełkowi nazłość zrobić. Cały proces na jego kolumnie przeprowadziłem w 100% według jego instrukcji i to co wyjdzie to będzie jego rektyfikat nie mój.

MarTcziX napisał(a):Ja Ciebie boxer przez jakiś czas ( PW i czat na czarnym odnośnie J.O - chyba wiesz o co chodzi ) naprawdę szanowałem, ale teraz po prostu jesteś zwykłym lamerem który przypierdala się o pierdoły nikogo w zasadzie nie interesujące, ciekaw jestem czy u Franza na forum też byś tak postąpił? Co oferuje franz poza sprzętem? Z tego co czytam to Wasze śmieszne forum to zupełnie kurwa nic - założył forum i napisał 10 postów - mistrz kurwa, normalnie mistrz...

Jeżeli ktoś wciska ludziom kit to postąpił bym tak na każdym inny forum nie zależnie do kogo by należało. Sam dobrze wiesz jakie były z JO akcje na forum. Nie wspomnę o wiadomościach od samego Qby z ostrzeżeniami. Więc nie rób z Pawła kozła ofiarnego. Bo nim nie jest, obiecał, zapewniał a teraz się wycofuje. Do niedawna kolumny miały prawie 70 półek teoretycznych teraz już schodzimy do 30 i absolucik powoli przestaje być absolucikiem. Bo absolut to spirytus luksusowy/ neutralny z norm, tak było ustalone a teraz wykręca się już i absolucik to taki co w gardło nie szczypie i głowa po nim nie boli. A co do mojego niepicia to nie myśl że to był mój wybór, tak się stało i na razie musi tak zostać. I teraz właśnie się skupiam na opracowaniu jak najlepszej metody otrzymywania spirytusu neutralnego, bo to chyba w końcu o to chodzi żeby zrobić sobie w domu lepiej niż polmos czy nie?

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez tabikgo » 15 maja 2016, o 23:49

W tym temacie odpisuję, z tego tematu cytuję.
Widzisz chyba, że w odpowiedzi nikt nie nazwał Cię tutaj "kłuuuuutasem" :)
Sam gdzieś indziej potrafisz zwrócić uwagę, że na "innym" forum można napisać wszystko, ale proszę Cię, korzystamy z tego z umiarem.
Guru może nie, raczej przyjaciel :)
Darmowe badanie? Ty za nie płacisz? Ty je oferujesz?
Jeśli nie Ty, pozwól niech kolega brzuchacz się w tym temacie wypowiada.
Zrobiłem proces, naszykowałem próbki. Ale stwierdziłem, że za jakiś czas znów ktoś napisze, że chromatograf nie taki, że za mało tego czy tamtego. Stanie na badaniu cukru i być może wody :)
Poza tym zdaje się, próbki już ktoś przekazał :)
Mam nadzieję, że u tej osoby tak jak i u mnie, nastaw przerabia bez problemu.
Świetnie, że potwierdziłeś opisywaną przez Pawła metodę na kończenie procesu. Szkoda tylko, że potrzeba było do tego kogoś "z poza". Super, że przeprowadzasz testy, którymi być może wyprzedzisz starą gwardię. Dzięki rzeczowej dyskusji zostało już potwierdzone, że bufor jest zbędny do otrzymania super jakości (dzięki brzuchacz), sprężynki nie pomagają ograniczyć ilości przedgonów (dzięki TaniCukier i Ty)... Sporo tego :)
Pisałem już, że bardzo Ci kibicuje. Ale niech ta dyskusja nie powoduje tak wielkiej frustracji.

Pozdrawiam,
Piotr.
tabikgo

Nieprzeczytany postprzez MarTcziX » 16 maja 2016, o 02:28

boxer napisał(a):to Was wszystkich boli bo wiecie że mam rację

Mnie nie boli, bo jak wiesz ja mam zupełnie inny sprzęt, podejście, a i proces prowadzę po swojemu...
Boli mnie natomiast ta nagonka na Pawła - no napisz w prost - po co to kuźwa jest?
I zrobię tak jak obiecałem, doprowadzę sprawę kolumny do końca i nara.

No i dobrze, pytanie tylko po ki chuj :?: Jaki masz w tym interes? Dlaczego nie dojebałeś się też do śmiesznie skonstruowanych kolumn od destylandii czy innych producentów palczastych wieszaków które są na topie w Alledrogiej sprzedaży?
Ale oczywiście Wy wyłapujecie tylko z moich postów to co złe reszta się nie liczy.

Piszę za siebie. Niczego nie wyłapuję, nie mam sprzętu od Pawła (bo wolę miedź niż KO) proces prowadzę po swojemu i tyle, a co do wyłapywania tego co złe- to wcale nie jesteś lepszy, potrafisz się przypierdolić do najmniejszego błędu sam chcąc pozostawać idealnym...
Zachciało mi się porównać sprzęty z górnej półki z tanim sprzętem od Pawła i co?

I chuj od samego początku go gnoisz jakby Ci kurwa rodzinę wymordował, sprzęt jest sprzętem i poprawnie zbudowany musi działać, obojętnie czy od Pawła, Kuli, KS'a czy Akasa, kwestia jakości wyrobu rozbija się na operatorze - ot i wszystko w temacie.
Co Ty myślisz że ja to specjalnie robię żeby mu w biznesie pomieszać
,
Dokładnie i to nie tylko ja tak myślę, jest wiele osób które tak właśnie myślą - może do Ciebie jako pieniacza na PW nie piszą, ale ja tam kilkanaście wiadomości jednak otrzymałem.
nie i to przez duże N

Sorka za OT ale Jarosław K. też tak mówił, wręcz zapewniał, a teraz bez konsekwencji rządzi krajem i go niszczy, ale co Ty jako wyspiarz możesz o tym wiedzieć.
Sam dobrze wiesz jakie były z JO akcje na forum.

Wiem dokładnie bo tego pajaca znałem dużo wcześniej, zanim Ty zarejestrowałeś się na forum.
Jeżeli ktoś wciska ludziom kit to postąpił bym tak na każdym inny forum nie zależnie do kogo by należało.

No to dlaczego nie przyczepisz się do Zygmunta (destylatorymiedziane.pl) czy też innych (arturapsytem, destylownia, eurodestylatory, destylandia) - oni też pieprza dyrdymały które się kupy nie trzymają ( poza Zygmuntem, ale u niego ceny, a nie merytoryka to kpina)
Nie znasz mnie i nie wiesz jaki jestem, ale tak jestem kur.... uparty.

I na prawdę chętnie bym Cię poznał, jesteśmy podobni, z tym, że ja dałem sobie na luz z upierdliwością na forach, choć mniemam że mielibyśmy o czym pogadać przy kielichu (tak wnioskuję z naszych wcześniejszych "rozmów" na czarnym).

Pozdro i EOT w tym temacie :piwo:
Metro 2033 Redux - polecam dobrą gierkę...
http://airgun-hunting.pl/ - tu robimy prawdziwe zdjęcia!
http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 86#p132545 - moja obecna zabawka
MarTcziX

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 16 maja 2016, o 07:21

Odnośnie przeklinania na forum.
To forum jest inne, tu jest całkowita wolność słowa i nie ja odpowiadam za kulturę poszczególnych użytkowników.
Osobiście też uważam, że czasami nawet trzeba przekląć aby szybciej dotarło. Co innego jest przeklinać między słowami a co innego komuś ubliżyć, tego już na pewno nie będę tolerował. Jak ktoś poczuje się przez kogoś obrażony to proszę mi zgłaszać takie incydenty, nie chciałbym aby na tym forum szerzyła się nienawiść.

Boxer. Dlaczego Ty Chłopie nie poczekasz spokojnie na wyniki chromatografu? Skoro nie potrafisz organoleptyczne ocenić jakości wyrobu bo nie pijesz to po co się wypowiadasz i rzucasz wyroki przed badaniem?
Nikogo nie oszukuję, postępuję uczciwie, dzielę się tylko wiedzą, że w naszym hobby wcale nie trzeba być bogaczem aby pić klasę luks i wyżej.
Ty nic nie musisz opracowywać bo metoda OPWS już dała nautralny a chyba lepszego już nie ma. Możesz tylko nie dopuszczać do zalewania bufora przedgonami o czym Ci już dawno pisałem.
Można to zrobić szybciej i łatwiej i taniej? Jak tak to Ci kibicuję, naprawdę szczerze i jak pozwolisz to będę polecał Twoją nową metodę moim klientom. Natomiast jeśli Twoja nowa metoda będzie generować niepotrzebne koszty to wybacz.....

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 17 maja 2016, o 00:18

tabikgo napisał(a):Poza tym zdaje się, próbki już ktoś przekazał

Czyli co Ty już nie wysyłasz próbek na badanie?
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez kodi » 17 maja 2016, o 14:16

siedestyluje napisał(a):Czemu ciągle mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Dlaczego tylko czytacie (zwracam się do mich klientów, którzy robią na druciakach i OPWS) Dlaczego nikt z was nie napisze, że to co wam wychodzi to nie jest jak zwykła sklepowa tylko o niebo lepsze. Nie możecie się chociaż tym odwdzięczyć, że dzięki temu forum oszczędziliście na wypełnieniu oraz innych bajerach i pomóc nowym też zaoszczędzić. Dzwonienie do mnie nic nie daje, to tu ludzie czytają i tu wyrabiają sobie zdanie kto ma racje a kto kłamie.
Ehhhhhhhh.....

Paweł.

Byłem totalnym laikiem. Nie miałem pojęcia o niczym. Pytam znajomka jaką kupić kolumnę - poszukaj aabratka. Trafiłem na czarne forum, ale tylko na moment. Jakieś rozmyte nic nie mogłe znaleźć. I jakims cudem trafiłem tu. Prosto, klarownie.
Szybkie pytanie, rozmowa z Pawłem i tyle.

Pierwszy koncert może nie był idealny, ale i tak cieszył. Kolejne były już znacznie lepsze. Jako, że skończyłem 6 klas to wyciągałem wnioski i starałem się podnieść wydajność. Wszystko to robione na prostym sprzęcie od Pawła. Efekt - super wódeczka. Znajomi też nie narzekają. 8-)
Sklepowej nie kupiłem już od 1,5 roku. Nie wiem jaka jest, ale wiem jaka była. Bez zapity nie podchodź a na drugi dzień suchość w gębie i ból łba.
Teraz po dobrej imprezie jestem słaby to prawda i jakby wypłukany, ale nigdy mnie łeb nie bolał i o spijaniu soku z kapusty mogę zapomnieć.
Może ktoś wierzyć, albo i nie. Towar jest dobry i aż chce się pić co mnie lekko martwi. Żona jeszcze nie gada.
kodi

Poprzednia strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.