Czy da się waszym zdaniem wyczuć bimber w destylacie?

Jak masz dylemat w jakim dziale poruszyć problem lub zadać pytanie to pisz tu.

Czy da się waszym zdaniem wyczuć bimber w destylacie?

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 13:44

Organolepstycznie to sobie możesz badać cukierki w sklepie a nie wartości rzędu 0,001 g/l. Bo możesz zrobić bimber, który według Ciebie będzie luxem a w rzeczywistości nie załapie się na żadną z norm spirytusu. Nie wiem jak Ty ale ja coś robiąc staram się to robić najlepiej jak tylko się da i jeżeli SP umożliwiają zrobienie spirytusu klasy neutral to są warte swojej ceny.

Nie wiem czy ktoś z czytających badał spirytus zrobiony na zmywakach? I załapał się na normę neutral lub lux?
Ostatnio edytowano 27 kwi 2016, o 15:48 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielono z [Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN]
boxer1981228

Re: Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 kwi 2016, o 14:11

Nie kolego Boxer. W przeciwieństwie do Ciebie zachwycam się czystą, to mój ulubiony trunek i bardzo uważnie smakuję to co piję. Jak by było coś nie tak z moim destylatem to bym wywalił druciaki w fizdu i znów zasypał sprężynkami kolumnę (mam jeszcze parę litry pozostałości)
Bimbru natomiast nie cierpię i wyczuję nawet najmniejszą jego woń w wódce. Wierzę głęboko, że Ci co kupują ode mnie kolumny też mają dobry węch/smak i jak bym leciał a siuśki to by mi o tym powiedzieli.

Poczekaj cierpliwie niedługo będą badania i zobaczymy kto kłamie. Nigdy Ci nie zapomnę tego jak porównałeś mój destylask do sklepowej.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Re: Rektyfikacja z buforem - częsciowy opis CDN

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 14:44

Już Ci napisałem że organoleptycznie o możesz cukierki w sklepie sprawdzać a nie spirytus. Jak nie łapiesz się na żadną normę zwykły/wyborowy/luksusowy/neutralny to nie masz spirytusu tylko bimber. Więc proszę Cię kolego Pawle vel siędestyluje nie wciskaj ludziom kitu o sprawdzaniu organoleptycznym. Jak smakuje i nie czuję różnicy to jest absolucik. Gówno prawda, do póki nie sprawdzisz chromatografem masz bimber. Dla Twojej wiadomości czysta też jest moim ulubionym trunkiem (na razie nie piję) i nie da się poznać organoleptycznie jaki masz produkt. Czyż nie tak? Twoi ortodoksi mają szanse przekonać się co piją ale jak widać nikt się nie garnie do wysłania próbki łącznie z Tobą na czele. Więc jak dla mnie na chwilę obecną na Twojej kolumnie ze zmywakami nie da się zrobić spirytusu klasy neutral ot i wsio .

Co do badania to nie zapomnij przeprowadzić badania również na takich warunkach jak prowadzisz rektyfikację ;) Bo wysokość półki będzie inna przy całkowitym refluksie i np: przy RR 1:4 :)
boxer1981228

Re: Czy da się waszym zdaniem wyczuć bimber w destylacie?

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 27 kwi 2016, o 15:33

Paweł KURWA MAĆ, jak bym chciał założyć temat to bym go sobie kurwa jebana założył. Po jakiego grzyba tak mieszasz żeby użytkownicy forum nie mogli poskładać wszystkich informacji w całość? Wydzielasz bezsensownie posty z całych tematów bez żadnej informacji że są wycięte i po drugie nie robisz tego jako moderator tylko jako ja. Nie życzę sobie abyś za mnie otwierał tematy bo teraz to wygląda jak bym ja to robił a tak nie jest. Więc proszę Cię popraw wszystko. Ja wiem że trzęsiesz już portkami ale przestań kurwa mieszać a jak chcesz to robić to kurwa rób to w swoim imieniu z odpowiednią informacją dla wszystkich .
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 27 kwi 2016, o 15:46

Przecież widać po tytule, że są wydzielone, ale ok, zapominałem wpisać notki admina, zaraz poprawię.
Uznałem, bo tak mogę, że przyda się taki temat i warto o tym porozmawiać.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 27 kwi 2016, o 16:03

Proponuje najpierw zdefiniować bimber:
viewtopic.php?f=19&t=495
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 29 kwi 2016, o 10:50

No, już już się wyjaśniło co to bimber https://pl.wikipedia.org/wiki/Bimber
Więc słucham. Odpowiedz na tytuł tematu.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 29 kwi 2016, o 11:12

Założyłeś temat to zaczynaj, każdy może wpisać w google słowo bimber i poczytać.
A poza tym temat jest zjeba.... bo bimber to nie jest zapach a określenie. Bo według słownika to i spirytus jest bimbrem, zresztą każdy alkohol wytwarzany nielegalnie to bimber.
http://sjp.pl/bimber

Jedynie na potrzeby tematu można przyjąć że bimbrem będziemy nazywać destylaty/rektyfikaty, które nie mieszczą się w PN.

Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 kwi 2016, o 07:57

Upraszczając..... Bimber to pozostałości przedgonów/pogonów w destylacie, lub ich pełna zawartość - może być taka definicja?
Nie mylić, że bimber to co złego, wręcz przeciwnie, moim zdaniem jest zdrowszy od sklepowej, niektórym osobom także lepiej smakuje, sprawa gustu.

Bimber da się wyczuć w czystej zawsze, a jak ktoś ma wątpliwości to może sobie rozrobić do mniejszej mocy (20-30%) wtedy jest trochę łatwiej wyłapać niuanse i wcale nie potrzeba do tego chromatografu - takie jest moje zdanie.
A Twoje?

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 14:17

A moje jest takie że bez chromatografu nie da rady ustalić czy do końca pozbyliśmy się ogonów. Nikt nie jest w stanie na jęzor sprawdzić wartości 0.001 g/l, bo taka jest norma na absolucik dla aldehydu. Więc bez sprawdzenia nikt nie może być pewny że ma spirytus a nie bimber. Już tak miałem, nawet ostatni chromatograf, w normy się wpasowałem ale zjebal... z % i niestety nie był to spiryt ;)
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 kwi 2016, o 16:05

Kogo obchodzi ile jest zer po przecinku? Chyba tylko Ciebie bo nie pijesz tego co robisz.
Normalny facet to jak nic w destylacie nie wyczuje oprócz C2H5OH i do tego nie drapie w gardło tak jak sklepowa i do tego głowa nie boli na drugi dzień może z całą stanowczością powiedzieć, że pił czystą idealną czytaj Absolucik.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 16:27

Gdzieś mi umknął ten post :głupek: . Skoro Twierdzisz:
siedestyluje napisał(a):Normalny facet to jak nic w destylacie nie wyczuje oprócz C2H5OH i do tego nie drapie w gardło tak jak sklepowa i do tego głowa nie boli na drugi dzień może z całą stanowczością powiedzieć, że pił czystą idealną czytaj Absolucik.

Pozdr. Paweł.

To ja już robiłem absolucik na szybkowarze i szklanej chłodnicy. Na jednym z moich pierwszych sprzętów CM.

http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... ml#p117879

Więc widzę że że jeszcze powinniśmy ustalić co to jest absolucik, tak raz na zawsze, bo raz piszesz że to spiritus klasy neutral a raz że jak się pije gładko i nie drapie to też absolucik. Ale nic nowego z Twojej strony, zmiana zdania pod daną sytuację.

PS
Poza tym to że nie piję nie znaczy że nie próbuję ;)

Pozdrawiam
Box
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 30 kwi 2016, o 16:55

Tu nie ma co ustalać.
"tak raz na zawsze, bo raz piszesz że to spiritus klasy neutral" - to jasne jak słońce, ale Absolucikem moim zdaniem może być także i o klasę niższy pod warunkiem, że:
"a raz że jak się pije gładko i nie drapie to też absolucik."- i nie czuć od tego niczym innym niż C2H5OH - zapomniałeś dodać

boxer1981228 napisał(a):Poza tym to że nie piję nie znaczy że nie próbuję.

Więc dlaczego mojej nie spróbowałeś, aż tak mną gardzisz? To ja się staram, sprzęt wysłałem z możliwością zwrotu, uczę jak robić moją metodą, flaszkę na spróbowanie dałem a Ty kurwa nawet nie raczyłeś spróbować??????????????/////////

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 30 kwi 2016, o 17:55

siedestyluje napisał(a): To ja się staram, sprzęt wysłałem z możliwością zwrotu,

Za darmo tego nie robisz więc nie ròb z siebie pokrzywdzonego. Zwrot gwarantujesz każdemu nie tylko mnie więc żadnej łaski mi nie zrobiłeś. Nie wywyższaj się żeś taki dobry samarytanin. Bo za kolumnę musiałem zapłacić wszystko a i dodatkowo za miedź też sobie policzyłes a na forum trąbisz że jak robimy na dwa razy to nie jest potrzebna. Wódki nie spróbowałem bo zapachem mnie nie zaskoczyła to i w smaku na bank żadna rewelacja.

No to mamy ustalone że absolucik, według Ciebie to spirytus według normy luksusowy i neutral tak? Bo do tej pory to utrzymywałeś że absolucik to neutral. No tak trzeba się zabezpieczyć jak by co nie poszło po.twojej myśli.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 1 maja 2016, o 13:59

Nic nie utrzymywałem, zawsze pisałem, że Absolucik pije się łagodnie jak wodę i nic od niego nie czuć oprócz etanolu. To Ty sobie ubzdurałeś, że musi to być neutralny.
boxer1981228 napisał(a): Wódki nie spróbowałem bo zapachem mnie nie zaskoczyła to i w smaku na bank żadna rewelacja.

A jakiej rewelacji oczekiwałeś? Ze będzie czymś smakować albo coś od niej czuć. Tak jak TaniCukier pisał.....
Czyta to ma być czyta i nic więcej.

Co do łaski:
Wysyłając Tobie wiedziałem, że odeślesz sprzęt bo sam chciałeś nawet gwarancje na piśmie, jak by nie wystarczyło to co pisze na aukcji i moje publiczne zapewnienie. Nikt inny przez kilka lat jeszcze mi sprzętu nie zwrócił.
Oddając Ci kasę będę w plecy bo kolumna będzie już używana i wypełnienie będzie już smierdzące nie wspomnę o pakowaniu wysyłce sprowadzeniu specjalnie dla Ciebie wypełnienia flanszy której nie musisz oddawać bo przyspawałeś do kega i pewnie jeszcze coś by się znalazło.
Wszytko to zrobię specjalnie dla Ciebie żebyś w końcu zrozumiał, że na zwykłym LM, na druciakach z 304, prostymi metodami (OPWS) i na najtańszym termometrze zrobienie Absoluciku jest dziecinnie łatwe i abyś nie miał mnie za kłamczucha.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 1 maja 2016, o 14:02

I chwała Ci za to :szacun: . Tak jak napisałem w poście, sprawdzą sie Twoje metody to czapka z głowy i wielkie :brawa:
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 maja 2016, o 07:36

I jak zrobiłeś już po drugim razie?
Jak oceniasz to co powstało? Czuć coś oprócz etanolu? Drapie w gardło?
Napisz bo bardzo jestem ciekaw co Ci wyszło. I tylko nie mów, że nie pijesz, dla mnie możesz zrobić wyjątek, się przełamać i jednego kieliszka walnąć.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 4 maja 2016, o 14:40

Tak już jest zrobione po drugim razie. Próbowałem, wąchałem i wszystko co jest potrzebne do oceny. Ale na temat gustów się nie dyskutuje, dlatego ja bym wolał się nie wypowiadać na temat jakości destylatu bo jak już zauważyłem, pojęcie "absolucik" nie jedną ma twarz. Więc poczekajmy na wyniki badań i wtedy będziemy dyskutować. Cały proces był przeprowadzony według Twojej instrukcji, kropla w kroplę tak jak powinno być, dlatego proszę Cię od razu abyś uszanował wyniki badań i nie mówił że ja coś zjebał..... ok? Sprzęt Twój, wypełnienie Twoje, instrukcje Twoje a teraz czekamy na wyniki.
boxer1981228

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 4 maja 2016, o 14:50

W tej chwili proszę Cię o ocenę organoleptyczną a nie o wyniki badań. Co z Ciebie za chłop jak Ty nie wiesz jak się ją łyka?
Nie pytam czy smakuje, bo nie każdy lubi czystą, ja pytam tylko czy nie wyczuwasz coś od niej oprócz etanolu i czy w gardło nie drapie?
Powąchaj posmakuj i odpowiedz proszę.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 5 maja 2016, o 07:50

No i jak? Już po zabiegu? Się tak starałem dla Ciebie, poświęciłem Ci tyle czasu, a Ty mnie teraz tak olewasz?
Napisz jak smakowało, w sensie czy łagodna i czy nie czuć czymś innym oprócz etanolu.

Pozdr. Paweł. :łyk:
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez kovalski2 » 6 maja 2016, o 21:00

No i jak? Już po zabiegu?

Jeden kieliszek i dwa dni nieprzytomny :drunkagain:
kovalski2

Nieprzeczytany postprzez siedestyluje » 8 maja 2016, o 07:39

No kurde nie rozumiem, za normalne to to to nie jest. Jak bym zrobił destylacik nowym sposobem to bym nie wytrzymał żeby nie spróbować.

Pozdr. Paweł.
siedestyluje

Nieprzeczytany postprzez Gregg22 » 8 maja 2016, o 08:43

Dziwne to jest dziwne. Mógł spróbować i chociaż powiedzieć, że jest niedobry - bo na pewno wyjdzie kiepski jak wszystko od Pawła
Gregg22

Nieprzeczytany postprzez TaniCukier » 8 maja 2016, o 23:17

:hahaha: No to Wam powiem, że średnio się nadajecie do tego hobby, bo cierpliwość nie jest waszą mocną stroną.
Ja mam ponad półroczny spirytus zbożowy i nadal stoi nierozcieńczony i nie próbowany, bo jakoś nie mam weny się za niego zabrać.
To samo jest ze spirytem owocowym i z cukru na dundrze zbożowym, a więc jak widzicie nie każdy jak tylko ugotuje to szybko rozrabia i chleje jak jeszcze buzuje...
TaniCukier

Nieprzeczytany postprzez boxer1981228 » 9 maja 2016, o 00:46

A tan naprawdę to już dawno go spróbowałem i to co ja o nim myślę to nie ma żadnego znaczenia. Bo jak nie raz mówiłem, to co smakuje inny nie musi podchodzić np mnie. Ja tylko czekam na chromatograf, bo to jest najważniejsze. Jeśli będzie choć luks to będą wielkie brawa a jak nie, to całą Twoją metode Pawle, o kant dupy i tyle.

Box
boxer1981228

Następna strona

Powrót do Poczekalnia pytań / Inne sprawy.